Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-09-2004, 00:50   #1
Adam SObolewski
Junior Member
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 41
Default Polski Klub CzW

Witam
Czytałem sobie na forum relacje Margo i Przemka o "Specjalna wystawa (chyba) wilczakow???? - Svetla (CZ)" nawet napisałem tam kilka słów, ale nie wiem czy to weszło, jeszcze cały czas mam kłopot z obsługą forum, ale do rzeczy.
Jestem tym przerażony tak jak Wy i zmartwiony zaczynając od głupoty, interesach garstki ludzi a kończąc na bezsilności i wypaczeniu CZYSTOŚCI RASY.
Zdecydowałem się na zakup, CzW bo na początku bardzo mi się spodobał wygląd rasy jako psów, dopiero po zakupie Garusia dowiedziałem się więcej o tej rasie - pozytywnego i negatywnego.
Stałem się pasjonatem CzW, od jej rodowodu wywodzącego się od wilka, po jej charakter odbiegającym od "tradycyjnego psa”, instynktom, zdolnościom, predyspozycjom itp.

Nie jestem do końca przeciwny, różnym krzyżówkom psa z wilkiem zawsze były próby bardziej i mniej udane od tego nie uciekniemy, ale jestem PRZECIW poprawiania bez potrzeby rasy, która jest zdrowa, piękna, wszestronna itp. Jedyne Tak jest dla tworzenia i budowania nowej rasy, jeśli ktoś ma w taki zapał i jakiś cel.

Cieszy mnie fakt, że Słowacy się trzymają, aby nas nie mile nie zaskoczyli, ale na pewno nie można ich zostawić osamotnionych, dziwi mnie natomiast fakt CZ Klubu, który ma tylu członków i za razem w swoich szeregach założycieli tej rasy, fastynatów CzW, jest klubem z przełożeniem na CZ związek, kształtującym kierunek rozwoju rasy a mimo to garstka „misiów puszystych” jest w stanie zdominować i narzucić swoją wolę i swoją”ułańską fantazję”, która może być zgubna dla tej rasy – obym się mylił.
CDN…
Adam SObolewski jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2004, 00:58   #2
Adam SObolewski
Junior Member
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 41
Default

Witam znowu

Dlatego w tym miejscu, tak jak w Późnej uważam, że konieczne jest zwarcie NASZYCH szeregów, aby powstał Polski Klub CzW w celu:
1.kontroli nad „czystością rasy” poprzez wykorzystanie naszych znajomości w PZK a bez klubu oficjalnie nic nie możemy zrobić, a już mamy „dziwne mioty” i obym był złym prorokiem, ale myślę, że to dopiero początek nie zgodzę się z twierdzeniem „…że kto to kupi…” kupi, kupi bo to co jest nazwane CzW i jest potomkiem wilka zwykły zjadacz chleba jakim ja jeszcze nie dawno byłem nie ma pojęcia o dysplazji, bonitacji itp. rzeczach on kupuje rasę i według rodowodu jest wszystko OK.
2.wspólnym głosie jak największej grupy Narodowych Klubów CzW, którzy ma ją podobny cel utrzymania czystości rasy CzW aby ten głos był słyszalny tam gdzie są podejmowane inne ważniejsze decyzje.

Na pewno na początku spotkamy się z problemem 100 członków, jest to podstawowy wymóg aby można było założyć Klub, ale czy nie możemy sobie z tym poradzić, jest nas już około 20-25 właścicieli CzW czyli nawet jeśli było by zainteresowanych 15 właścicieli CzW, którym na sercu leży dobro rasy to trzeba by było zmobilizować po 6-7 osób /aktywnych członków PZK/ nie koniecznie posiadających CzW i sprawa rozwiązana.
Kama słusznie powiedziała a ile takich członków ma to kosztować – bardzo dobre pytanie i myślę że tak jak obiecał to Daniel jest w stanie na to odpowiedzieć jak uzyska takie niezbędne informacje.
W Późnej osoby które uczestniczyły w ostatnim super zlocie miały się zorientować czy są w stanie kogoś zmobilizować a ja w tym miejscu apeluję do wszystkich rozpoczęcie dyskusji, najlepiej merytorycznej, tak aby nowych właścicieli CzW, których na pewno nam przybędzie w tym roku, można by był wciągać do pomysłu klubu a może i już do klubu - aby.

Pozdrawiam A&D
Adam SObolewski jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2004, 18:42   #3
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default 100 osob

Jeszcze raz juz "poprawnie" pisze o "moich" zgloszeniach
czyli mam w tej chwili 6 osob ( ze mna)
kto da wiecej ?
(Margo albo Przemek skasujecie moj post w tym temacie z ogolnego forum, please..)

moze niech kazdy napisze co uzbieral i ile mamy juz zebrane
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2004, 22:50   #4
suru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań
Posts: 227
Default

Quote:
Originally Posted by Przemek
wlasnie to chcialem wyjasnic i dlatego jestem tak sceptycznie nastawiony do zakladania klubu - potrzebujemy 100 czlonkow, ktorzy gotowi sa zaplacic skladke... poza tym na Walnym zgromadzeniu tez musi byc chyba odpowiednia ilosc osob...

potrzebujemy przynajmniej ze 2-3 razy wiecej wilczakow niz jest teraz... wydaje mi sie, ze jest to jedyne mozliwe wyjscie...
bardzo lubie sceptyczne nastawienie Przemka do kazdego poczatku, ale to tylko mobilizuje

w zamysle mam 4 osoby na juz, zebrac udaloby mi sie pewnie wiecej;
jednak ja z geby cholewy robic nie lubie...i propozycje moge skladac ludziom jak ustalimy "za ile" ( bo ja sama o to bym spytala), stad powrot do watku skladka i finansowanie....
suru jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2004, 23:40   #5
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by suru
bardzo lubie sceptyczne nastawienie Przemka do kazdego poczatku
Bo i stawka wysoka. Jesli ruszymy ta ogromna maszynerie, jaka jest ZKwP i cos nam nie wyjdzie (tzn zaliczymy wpadke ze skladkami, czy czlonkami) to potem moga dlugonie dac nam drugiej szansy na zalozenie klubu.

Wszystko ZKwP robi dobrowolnie. Moga sprawe zalatwic szybko, a moga odkladac ja latami, wiec dobre wrazenie to podstawa.

ZKwP bada tez "zaplecze" rasy - dzialalnosc, spotkania, szkolenie, itp. Z tym stoimi dobrze, a z ewidencja hodowlana 100x lepiej niz inne rasy. Dlatego glupio byloby wpasc na takim drobiazgu jak sprawa ilosci czlonkow...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 10:10   #6
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Musze o tym napisać bo i tak ktoś może wpaść na taki pomysł ze strony przeciwników.
Istnieją dwie możliwości wzięcia rasy pod swoje skrzydła i wprowadzenie pewnych ścisłych zasad howu
po1 Klub rasy
po2 Komisja Klubowa
W przypadku tej drugiej jest to dyktatura jednej osoby wydzielonej przez ZKwP ale są z tego kożyści taka komisja jest dotowana przez ZKwP i nie musi miec zadnych dodatkowych skladek .
Niestety nikt z nas niema uprawniej sedziowskich ani 20 lat dzialanosci w zwiazku zeby cos takie zalatwic.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 10:59   #7
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default Klub za 100 osób

Dostałem informacje na temat założenia klubu.
Wystarczy 100 osób , które się podpisze i pojawi na 1 zebraniu.
Co do składek muszą one pokryć tylko i wyłącznie wystawę oraz zaplecenia za CWC i inne do ZKwP .Tak wiec składka może wynosić grosze i jest ona dowolna miłośnicy Wilczaka nie musza opłacać składek liczy się ich podpis pod klubem.
Niestety to co wymyśli klub do chowu Wilczaka nie będzie obowiązywało nie zrzeszonych.
Jako klub jednak możemy składać postulaty do ZKwP o uznanie pewnych zasad i wtedy będzie to obowiązywało wszystkich tych zrzeszonych i tych nie zrzeszonych .
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 11:03   #8
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Co do organizowania wystaw to też decyduje o tym klub gdzie , kiedy co ma być na wystawie (bonitacja , bieg na 40km) i kto ma sędziować.
Niestety jest jedno ale do zorganizowania wystawy potrzebny jest nam jakiś oddział , może to być co roku inny który pozwoli nam zorganizować na swoim terenie wystawe.Mam jeszce taki pomysł osoby nie zrzeszone w klubie nie mogły by wystawiać psów na tej wystawie.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 11:10   #9
suru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań
Posts: 227
Default

Quote:
Co do składek muszą one pokryć tylko i wyłącznie wystawę oraz zaplecenia za CWC i inne do ZKwP
to znaczy ile konkretnie kwotowo?
i co ozn. "inne"
suru jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 11:18   #10
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Dokładne informacje będę miał niedługo jakiego rzędu są to pieniądze i jakie koszta ponosi się za organizowanie wystawy
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 11:36   #11
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ
Mam jeszce taki pomysł osoby nie zrzeszone w klubie nie mogły by wystawiać psów na tej wystawie.
Eh, lepiej nie, bo wtedy nie mozna zaprosic wlascicieli CzW zza granicy. A i srednia wtedy klapie. To juz lepiej zrobic tak jak slowacki klub, ze osoby nie bedace czlonkami ich klubu nie maja prawa do tytulu "Zwyciezca Klubu".
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 11:44   #12
Adam SObolewski
Junior Member
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 41
Default

Rozmawiałem z Danielem i tak:
po stronie dochodu jest:
1 opłata za wystawę
2 pieniądze od ewentualnego sponsora
po stronie kosztu
1 opłata sędziego - ale na początek powinien to być sędzia zaprzyjaźniony, który skasuje nas za koszty przejazdu a nie 2000zł
2 opłata za teren, na którym będzie ta wystawa
3 opłata za przyznanie CWC
4 opłata Związkowi, pod egidą, którego odbyłaby się ta wystawa, ale można się podpiąć pod inne klubówki i wtedy punkt 2 i 4 powinien się zmniejszyć

Daniel się zorientuje i da znać jak najszybciej, ale widać z tego, że i tak albo opłata składkowa albo pieniądze od sponsorów SA potrzebne, pytanie tylko ile wynosi minimum????

A&D
Adam SObolewski jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 12:53   #13
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

No i czy to minimum liczymy na nas (czyli okolo20 osob) czy na wszystkich?
ja nie widze takiej mozliwosci zeby osoby, ktore robia mi grzecznosc i godza sie na uzyczenie nazwiska jeszcze ciagac o skladke, to by byla przesada
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 12:55   #14
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

dyktatura to nie jest dobry pomysl, lepiej juz trzymac sie klubu
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 16:16   #15
Adam SObolewski
Junior Member
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 41
Default

Quote:
Originally Posted by Ori
No i czy to minimum liczymy na nas (czyli okolo20 osob) czy na wszystkich?
ja nie widze takiej mozliwosci zeby osoby, ktore robia mi grzecznosc i godza sie na uzyczenie nazwiska jeszcze ciagac o skladke, to by byla przesada
nie wiem czy przesada, bo osób które mi się podpiszą i mają opłacone składki to bym pewnie i 40 znalazł bez problemu, to muszą być osoby takie, które jeszcze się zorganizują i dojada na walne zebranie, nic nie jest łatwo i nikt tego nie obiecał, tak jak z zakupem wilczaka.

A&D
Adam SObolewski jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 17:53   #16
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

My tez mozemy zalatwic duzo osob, ktore maja oplacone skladki w ZKwP, ale osob, ktore gotowe bylyby przyjechac na Walne jest juz duzo mniej, a jeszcze mniej takich, ktore zaplacilyby skladke. Co do samej skladki, to nie jest prawda, ze moze jej nie byc. Zasada jest taka: od Walnego Zgromadzenia klub ma 3 miesiace na zebranie min. 100 skladek (wszystko musi byc udokumentowane). Dopiero z chwila otrzymania setnej wplaty klub zostaje uznany przez ZKwP. No skladkas w ciagu 3 mies. = no club i trzeba zaczynac wszystko od poczatku.
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 19:08   #17
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Quote:
Originally Posted by Adam
pieniądze od ewentualnego sponsora
po stronie kosztu
Na to nie ma co liczyc. Sponsor moze dac karme, ufundowac puchary itp., ale o pieniadzach mozna zapomniec. A swoja droga to nasz znajomy jest gneralnym dystrybutorem jednej z karm. W Zielonej Gorze zaoferowal nam, ze jego firma moze zrobic dla naszego klubu sponsoring, ale po pierwsze: musi byc klub, a po drugie: trzeba odpowiednio wczesniej skladac podanie przed kazda impreza, aby firma uwzglednila wszystko w swoim budzecie. Oczywiscie w zamian oczekuja, ze banery z nazwa karmy beda widoczne na publikowanych zdjec (np. w publikowanych artykulach) itp.

Quote:
Originally Posted by Adam
opłata sędziego - ale na początek powinien to być sędzia zaprzyjaźniony, który skasuje nas za koszty przejazdu a nie 2000zł
Oplata samej drogi dla sedziego z Czech lub Slowacji, to wydatek ok. 600-700zl. Dodatkowo trzeba oplacic mu hotel, poniewaz nawet znajomy sedzia nie moze spac w prywatnym domu - regulamin sedziow zabrania jakiekolwiek kontaktu sedziego z wystawcami przed wystawa + wynagrodzenie dla sedziego (obecnie ok. 200zl)

Quote:
Originally Posted by Adam
opłata Związkowi, pod egidą, którego odbyłaby się ta wystawa, ale można się podpiąć pod inne klubówki i wtedy punkt 2 i 4 powinien się zmniejszyć
Wydaje mi sie, ze najbardziej strategicznym punktem dla klubowki bylaby Lodz i zrobienie jej w ramach lodzkiej klubowki pasterskich nie byloby glupim pomyslem. Chyba postawienie dodatkowego ringu nie byloby az tak drogie.
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 22:05   #18
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Nie mowie ze nie beda chcieli przyjechac na Walne! mysle ze raz to spoko, wiekszosc ludzi sie zgodzi, ale co do skladki to odpada (jedynie tak jak pisalismy, ze sie za nich zaplaci)
jak macie takich co chca placic skladke to ok, nie wyrywam sie

swoje droga jaki jest sens placic za kogos kto ma wilczaka? albo bedzie mial, taki ktos sam chetnie zaplaci, bo jest zainteresowany, lepiej placic za tych ktorych to nie obchodzi az tak
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2004, 11:43   #19
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Moze faktycznie sie ruszymy troszke :P

w spisie tego forum widze 14 osob plus 2 z Peronowki, czyli 16(a nie 5)

Kama mowi o nastepnych 4 (a moze od Kamy 2 osoby plus 4, to nie wiem)
Ja pisalam o mnie plus 5

to daje 25 osob

piszcie laskawie kto ile moze zebrac na pewno , a jak przekroczy 100 to proponuje zrobic imienna liste, zeby "nie ucieklo"
jesli u kogos "z domu" beda 2 osoby to tez napiszcie
musimy wreszcie wiedziec ile sie zbierze

do tego na pewno dojda inni "nowi' albo nieaktywni na forum np Gaga, Ynk, czy Kinga od Charmen, ale to na koniec
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2004, 10:22   #20
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Hej mam Was wywolywac po nazwisku?

jesli ktos nikogo nie znalazl to trudno, niech napisze i bedzie wiadomo na czym stoimy
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org