Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-05-2009, 12:52   #1
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default Spotkanie Grupy Inicjatywnej - 27.06.2009 na Jurze krakowsko-częstochowskiej

Ja ze swojej strony chciałbym wszystkim podziękować za to, że dobro rasy jest ważniejsze od wszystkiego innego.

W dniu 27 czerwca 2009 roku w sobotę, na Jurze krakowsko-częstochowskiej odbędzie się spotkanie Grupy Inicjatywnej odnośnie Klubu Rasy.
Spotkanie mamy ustalone na godzinę 14 i obędzie się ono przy okazji Spotkania Galicyjskiego i wystawy Krakowskiej. http://www.jura.tur.pl/glanowski/
Potem oczywiście mamy wspólnego grilla, piwkowanie i możliwe, ze jakieś atrakcje.
Wszyscy uczestnicy spotkania na dzień dzisiejszy potwierdzili swoje przybycie, z czego się niezmiernie cieszę i jestem im bardzo wdzięczny w to zaangażowanie w ten wspólny projekt.

Na miejscu mamy zarezerwowany nocleg z soboty na niedziele, jak i miejsce do wspólnej debaty na temat przyszłości rasy w Polsce.
Jedzenie też będzie i praktycznie wszystko jest już załatwione.
To spotkanie odbędzie się niezależnie od galicyjskiego i będzie zamknięte dla innych osób. Bardzo przepraszam za taką formę, ale tego wymaga sytuacja i o losach czechosłowackiego wilczaka muszą rozmawiać największe hodowle w Polsce.

Osoby, które będą obecne na spotkaniu i wystąpią, jako Grupa Inicjatywna to:
( podaje w kolejności alfabetycznej )

Braterstwo wilczaków Daniel Ziemnicki
Galicyjski Wilk Magdalena Kuder
Jantarowa Wataha Ela Wojtko
Silver power Wojciech i Małgorzata Zygardowicz
Wilk z Polskiego dworu Ewa Bednarska
z Peronówki Małgorzata Peron

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wspólną inicjatywę i chęć współpracy.

P.S.

Przepraszam, że została przyjęta taka forma, ale nie jest to spotkanie, które będzie decydować o rasie tylko spotkanie Inicjacyjne potrzebne do uruchomienia wszystkich procedur związanych z Klubem Rasy.
Przepraszam wszystkie pozostałe hodowle jakie, zostały pominięte jak i wszystkich właścicieli. Zapewniam, że nikt nie zostanie pominięty w trakcie tworzenia struktur Klubu jak i w całym projekcie jego tworzenia.
Bardzo chętnie udzielę wszelkich informacji na privie lub telefonicznie.

Wszystko musi się odbyć zdodnie z regulaminami ZKwP.
http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=reg&r=1

Jeszcze jedna kwestia bo moja osoba nie jest stroną w temacie, a jedynie organizatorem tej części spotkania.

Do spisu hodowli dołączyła równiez Dębowa Sfora Jolanta Kędzierska na temat , której miałem nieprawdziwe informacje.

Last edited by wilczakrew; 05-05-2009 at 16:02.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 13:12   #2
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

No cóż może Wam się uda dogadać.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/


Last edited by GRABA; 05-05-2009 at 13:40.
GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 14:04   #3
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

To odpowiedz od razu na pytanie: dlaczego grupa inicjatywna została powołana z hodowli?
Quote:
Przepraszam wszystkie pozostałe hodowle jakie, zostały pominięte
i dlaczego?

Nie, żebym miała coś przeciwko powołaniu hodowli, zwyczajnie proszę o uzasadnienie i to na forum, bo w temacie zakładania KLUBU oferowanie wyjaśnień na priv rzuca spory cień na "czystość" sprawy.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 05-05-2009 at 14:24.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 14:29   #4
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
To odpowiedz od razu na pytanie: dlaczego grupa inicjatywna została powołana z hodowli?
i dlaczego?
Oczywiscie pytanie jest sluszne i trudno sie nie zgodzic, ze czesto "zwykly wlasciciel" wilczaka ma na temat tej rasy, szkolenia i hodowli o wiele wieksza wiedze niz czesc hodowcow. Ale wydaje mi sie, ze chodzilo raczej o zebranie "przy okraglym" stole reprezentantow dzialajacych w Polsce hodowli. I padlo na hodowcow...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 14:35   #5
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
To odpowiedz od razu na pytanie: dlaczego grupa inicjatywna została powołana z hodowli?
Nie, żebym miała coś przeciwko, zwyczajnie proszę o uzasadnienie i to na forum, bo w temacie zakładania KLUBU oferowanie wyjaśnień na priv rzuca spory cień na "czystość" sprawy.
Ok odpowiem na forum wszystkim, aby było jasne i nikt nikomu nie zarzucił, ze ma lepkie ręce i ma zamiar budować swoją pozycję czy zagarnąć jakieś korzysci dla siebie. Nie chce kolejnego sztucznego konfliktu na forum niepopartego żadnymi tezami.

Na wszystkie pytania typu:, co z reproduktorami, jakie uprawnienia hodowlane, jakie wytyczne, dlaczego ja zostałem/am pominięta, dlaczego nie moja hodowla, dlaczego nie mój reproduktor, co psy będą miały nakazane i co zakazane, odpowiadam -
Nic takiego nie będzie i nic takiego nie jest celem spotkania.
Zgodnie z regulaminem ZKwP do uruchomienia dalszej żmudnej procedury nad zakładaniem klubu, potrzebujemy grupy inicjatywnej, pod, której kierownictwem taka procedura zostanie uruchomiona. Potem będą deklaracje, składanie odpowiednich wniosków i dopiero zatwierdzenie.
Dopiero wtedy możemy usiąść już wszyscy razem i zacząć debatować i ustalać wszystkie kwestie dotyczące dalszego rozwoju rasy w Polsce, wybierać władze, tworzyć odpowiednie dokumenty i przedstawić to wszystko do akceptacji. W kolejnej fazie tworzenia klubu nikt nie zostanie pominięty i nie mogą teraz zrobić tego wszyscy.

Dlaczego zostało wybrane te 5 hodowli?
Wynika to z faktu, że jest to 5 największych hodowli w Polsce i to w pierwszej fazie tworzenia klubu one muszą dojść do pełnego porozumienia pomiędzy sobą i wyrazić pełną akceptację i aprobatę dla Klubu Rasy.
Następnie mogą zostać uruchomione wszelkie procedury nad jego tworzeniem, lub możemy o nim zapomnieć na bardzo długo.
Nie jest to Elita, która ma trząść światem walczakowym, ale ludzie, którzy mają ogromną wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Bo to my wszyscy potem na tej bazie mamy opierać swoje założenia i z jej zasobów w odpowiedni sposób korzystać.

Last edited by wilczakrew; 05-05-2009 at 16:01.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 14:49   #6
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Ja uważam że na początek Grzegorz wybrał dobrze i jeśli już ma być coś robione w temacie klubu csv to dla mnie to jest dobra podstawa.
I nie zgodzę się że właściciel jest lepszy od hodowcy (i mówię o Hodowcy a nie kimś z zarejestrowanym przydomkiem, jak np ja). Na czym niby miałby tą lepszość zbudować? Ale to jest OT.

Grzegorz - gratuluję zarówno tutaj jak i za temat z mierzeniem 'bonitacyjnym'. Dużo pracy.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 15:03   #7
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Zgodnie z regulaminem ZKwP do uruchomienia dalszej żmudnej procedury nad zakładaniem klubu, potrzebujemy grupy inicjatywnej, pod, której kierownictwem taka procedura zostanie uruchomiona.
To jest dla mnie jasne.



Quote:
Dlaczego zostało wybrane te 5 hodowli?
to właśnie pytanie zadałam, a to:

Quote:
Wynika to z faktu, że jest to 5 największych hodowli w Polsce
nie jest prawdziwą odpowiedzią.
Nie wiem jakie przyjąłeś kryteria i dlatego pytam, bo "wielkość" jest tu chybiona. I dla jasności: nie kwestionuję żadnej z wymienionych hodowli, pytam o te, których tu zabrakło i chciałabym wiedzieć dlaczego.

Grzegorz, to jest proste i zwyczajne pytanie, nie neguję sposobu wyboru - dopytuję o kryteria. Zanegowałam jedynie zapraszanie po odpowiedzi na priv, co jest dla mnie kuriozalne w temacie zakładania KLUBU. Klub powinien być (chyba?) strukturą czystą w swej działalności więc wokół niego nie powinny narastać niedomówienia. Przejrzystość przede wszystkim
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 05-05-2009 at 15:04. Reason: dopisek "być" :p
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 15:10   #8
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Gaga negujesz i nie wiem jaki masz w tym interes.
W spisie widniało 6 hodowli i została dopisana 7.
W swojej wypowiedzi odniosłem się do 5 największych hodowli w polsce ale już to poprawiłem i wyjasniłem.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 15:18   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Nie: neguję propozycję pytań i odpowiedzi na priv.
PYTAM o kryteria wyboru i nie rozumiem dlaczego chcesz w tym widzieć negację. Ale dziękuję za spełnienie prośby i dopisanie, że uzupełniłeś listę.
Choć to posunięcie (zamiast odpowiedzi na moje pytanie) ingeruje w sens rozmowy (za takie zmiany kiedyś została wyłączona możliwość edycji postów)

Nie wiem ..podtrzymywać moje pytanie?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 15:44   #10
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Nie: neguję propozycję pytań i odpowiedzi na priv.
PYTAM o kryteria wyboru i nie rozumiem dlaczego chcesz w tym widzieć negację. Ale dziękuję za spełnienie prośby i dopisanie, że uzupełniłeś listę.
Choć to posunięcie (zamiast odpowiedzi na moje pytanie) ingeruje w sens rozmowy (za takie zmiany kiedyś została wyłączona możliwość edycji postów)

Nie wiem ..podtrzymywać moje pytanie?
Dostaniesz wyjaśnienie tylko dla Ciebie tak abyś nie mogła doczepić sie już żadnego słowa i nie szukała czegoś czego nie ma.

W spisie znalazło się 6 hodowli w tym jedna bez suki hodowlanej. Jest to hodowla, która ma mioty i dlatego została zaproszona.
Następnie została dopisana jeszcze jedna hodowla , która została pominięta i przepraszam ja za to, ale otrzymałem informacje, że ta hodowla nie ma zamiaru dalej hodować.
W dalszej części odniosłem się do 5 hodowli bo to są hodowle czynne i największe i tak w zasadzie to po to jest to spotkanie aby te osoby mogły razem usiąść i porozmawiać.
Tłumacze Ci to cały czas natomiast Ty się dalej czepiasz wyrywków i masz do mnie pretensje odnośnie edycji.
To już też jak i wszystko inne wyjasniłem wcześniej, zanim mnie o to poprosiłaś i zrobiłem to zaraz po edycji postów.
Nie wiem czego Ty w tym nie rozumiesz .

Nie jest to moim celem aby robić tutaj kolejną zbędną dyskusję na temat kto napisze lepszy post i jaki błąd mu wytknie.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 15:55   #11
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Grzesiek, zlituj się no... ja naprawdę nie proszę abyś po raz n-ty pisał co zrobiłeś. Ale OK, nie ciągnę już mojego pytania bo i tak się odpowiedzi nie doczekam. Przeżyję jakoś

Dla mnie to strasznie kombinujesz..ale może tak ma być?

Ale OK. Przestaję się czepiać, wszystko jest cacy
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 15:58   #12
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Grzegorz, to jest proste i zwyczajne pytanie, nie neguję sposobu wyboru - dopytuję o kryteria. Zanegowałam jedynie zapraszanie po odpowiedzi na priv, co jest dla mnie kuriozalne w temacie zakładania KLUBU. Klub powinien być (chyba?) strukturą czystą w swej działalności więc wokół niego nie powinny narastać niedomówienia. Przejrzystość przede wszystkim
Kryteri nie poznasz jeśli ich nie widzisz. To już nie moja sprawa.
Na priva i telefonicznie odpowiadam na temat spotkania, jego organizacji itd nie na temat klubu bo go nie ma.
Niedomówienia właśnie stworzyłas sama na forum bo teraz kazdy widzi co sam chce.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 16:00   #13
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Powracam do edycji postów w ich pierwotnym stanie.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 16:03   #14
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Kryteri nie poznasz jeśli ich nie widzisz..
Dobrze zapytam, ostatni raz jaśniej: dlaczego hodowla, która miała 1 szczenię w 1 miocie jest gorsza od hodowli, która też miała jeden miot ale 5 szczeniąt? Czy różnica w ilości szczeniąt świadczy o WIELKOŚCI hodowli?
Bo jednak niektórzy z hodowców zostali pominięci w Twoim zaproszeniu.
Tyle chciałam wiedzieć :P
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 16:38   #15
marchencki
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Złotoryja/Wrocław
Posts: 149
Default

Ja sie odezwe tak z perspektywy osoby trzeciej, spoza srodowiska. Faktem, jest to co pisze Peronowka, o wiedzy niejednego wlasciciela 'zwyczajnego', ale na tym etapie wydaje mi sie za stosowne oddac paleczke najwiekszym hodowla, bo to one, jak na razie, poprzez swoja dzialalnosc mialy i ciagle maja najwiekszy wplyw na ksztalt rasy w kraju. Najwieksi sie dogadaja, powstanie klub i wtedy najwazniejsze bedzie aby w klubie utrzymac struktury w ksztalcie takim, ktory umozliwialby kazdemu sie wypowiedziec, wniesc sugestie, a tym z ambicja przedostac sie na szczyt struktur w demokratycznych wyborach, a nie na zasadzie kumoterstwa itp. Jednak Gaga trafnie zwraca uwage, na koniecznosc ustalenia kryterium wielkosci. Moze niech to bedzie, posiadanie wiecej niz jednego miotu i ciagla aktywnosc hodowlana i wystawowa, a moze niech to beda w takim razie wszystkie hodowle nawet te jedno-miotowe, ktore nadal dzialaja, maja plany hodowlane i wystawiaj swoje psy? Niech najwieksi znajda konsensus i wypracuja rozwiazania, ktore pozwola tym zwyklym kumatym w temacie miec tez cos do powiedzenia. Ponadto aby byl wilczak syty i owca cala, to proponuje jasno oddzielic zakres dzialan i charakter grupy inicjatywnej od przyszlych wladz klubu. Chodzi mi oto, zeby w chwili powolania do zycia klubu, urzad grupy inicjatywnej ulegl wygasnieciu, a wybor wladz powierzyc 'ludowi', niejako od zera. Pozdrawiam!
marchencki jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 18:02   #16
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Ja tam do końca nie ufam władzy 'ludzi'. Życie publiczne niezmiennie pokazuje że to nie do końca działa.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 18:06   #17
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Kurcze, zapowiada sie ciekawe spotkanie i ciekawa rozmowa, zaluje, ze mnie tam nie bedzie
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 18:51   #18
marchencki
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Złotoryja/Wrocław
Posts: 149
Default

Btd, ja tez nie ufam No ale, z braku laku, co poczac? Zycie publiczne tez pokazuje, ze jak na razie nic lepszego za bardzo nie da sie wykombinowac, a wszystkie ambitne idee polityczne upadaja po urzeczywistnieniu i same sobie zaprzeczaja, np. marksizm, a komunizm radziecki, albo sa tak utopijne, ze sie ich nie da wprowadzic, albo tak radykalne, ze lepiej ich nie wprowadzac w imie dobra ogolu. Dlatego proponuje mimo wszystko zostac przy demokratycznych narzedziach, przy calej swiadomosci ich wad. Chyba sie domyslam o co Ci chodzi z demokracja w kontekscie klubu, czy ogolnie wszelkich stowarzyszen i organizacji. O kumoterstwo, wzajemne mycie raczek, wewnetrzne rozgrywki, brak dystansu, chore ambicje i caly syf ktory wynika z powyzszych. Ja, jako przyszly wlasciciel licze, ze ten klub powstanie i, ze w przypadku wilczakowego klubu bedzie inaczej niz w wiekszosci stowarzyszen, zwiazkow etc. i czlonkowie beda potrafili sie wzniesc poza osobiste animozje i spokojnie i rzeczowo dyskutowac "dla dobra psiego", a struktura prawna klubu bedzie bezstronna, obiektywna i respektowana przez czlonkow i wladze klubu. Moze to marzenie, ale tak czy inaczej uwazam, ze klub warto powolac do zycia i sprobowac wspolpracowac dla dobra csv. Pisze o tym, bo przelecialo mi przez mysl, ze tym razem caly ten ambitny plan i praca Grześka w ceu jego realizacji pojda na marne rozbijajac sie o sklad grupy inicjatywnej.
marchencki jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 19:03   #19
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by marchencki View Post
Jednak Gaga trafnie zwraca uwage, na koniecznosc ustalenia kryterium wielkosci. Moze niech to bedzie, posiadanie wiecej niz jednego miotu i ciagla aktywnosc hodowlana i wystawowa, a moze niech to beda w takim razie wszystkie hodowle nawet te jedno-miotowe, ktore nadal dzialaja, maja plany hodowlane i wystawiaj swoje psy? Niech najwieksi znajda konsensus i wypracuja rozwiazania, ktore pozwola tym zwyklym kumatym w temacie miec tez cos do powiedzenia. Ponadto aby byl wilczak syty i owca cala, to proponuje jasno oddzielic zakres dzialan i charakter grupy inicjatywnej od przyszlych wladz klubu. Chodzi mi oto, zeby w chwili powolania do zycia klubu, urzad grupy inicjatywnej ulegl wygasnieciu, a wybor wladz powierzyc 'ludowi', niejako od zera. Pozdrawiam!
Tak pragnę zauważyć, że Gaga w wielu przypadkach ma rację
Dokładnie zgadzam się z Tobą co do ostatniego zdania - popieram na 100%. Wtedy też pomoże to w spotkaniu - będzie mniej gryzące
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 19:55   #20
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

To ja w takim razie zapytam inaczej.
Wszyscy się wypowiadają i Gaga ma racje, choć ja nie wiem w czym.

Kto z Was czytał Regulamin Klubu Rasy jaki jest na stronie związku.

Można zrobić kryteria i zaprosić właścicieli reproduktorów bo przecież to dzieki nim sa szczenięta, można zaprosić wszystkich tych co są ciagle na wystawach lub zrobić statystyki kto ma ich najwięcej w przeliczeniu na psa. Może wziaść pod uwagę tych co ciągle chodzą na szkolenia z psem, no też wszystkich tych co mają zamiar coś wyhodować.
No w zasadzie to mogą przyjechać wszyscy nawet polacy co są z psami za granicą. Mogą nawet Ci bez psa bo też sie do czegoś przydadzą.

Tylko po co bo mnie sie wydaje, ze aby brać udział w dyskusji to najpierw należy zrozumieć o co ona się toczy i co jest jej załozeniem.

Spotkanie nie jest żadnym kumoterstwem, a jedynie sposobem dojścia do porozumienia i zrobieniem pewnych założen. Takie załozenia mają zaprocentować powstaniem Klubu Rasy w przyszłosci, ale jak to napisałem do tego jeszcze długa i cieżka droga.

Jeśli komuś nie odpowiada taka forma zawsze moze zorganisowac własne spotkanie i zaprosić sobie kogo zechce. Moze też przyjąć sobie dowolne kryteria i temat.

Na temat kryteriów wyboru nie będe się nikomu tłumaczył, a zwłaszcza Gadze bo nie widzę takiej potrzeby. Nie organizuje wyboru najlepszego psa reproduktora, tak samo jak najlepszej suki hodowlanej.

Może sie to pewnym osobom niepodobać bo mogą sie czuć pominięci tylko ja nie do końca wiem w czym. Nikt niczego nie bedzie robił przeciwko komuś, niczego ustałał wbrew innym i broń boże stawiał się na czele czegokolwiek z racji tego spotkania.

Myślę, ze wiele osób nie zrozumiało kompletnie idei do jakiej dąże albo zrozumiało ją jak najbardziej i czują sie z tego powodu zagrożone.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org