Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-11-2009, 14:11   #101
grotifarys
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 9
Default

Czcigodna Rono, sorry za to 'odłóżmy', ale wydaje się, iż nie jest to forum dla językoznawców i purystów języka polskiego ... jednak posypuje pokornie głowę popiołem i czekam na ewentualne dalsze poprawki, ponieważ często i gęsto na róznych forumach, smalę błąd za błędem, licząc na niepisane zwyczaje forumowe a dopuszczające takoweż błedy.

Pozatym, więcej niż pewne, nie jestem dyslektykiem a tym bardziej 'nadwornym' - skąd to skojarzenie?
grotifarys jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2009, 14:57   #102
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Dodo wolfdoga - witamy ponownie !
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2009, 15:15   #103
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by grotifarys View Post
Czcigodna Rono, sorry za to 'odłóżmy', ale wydaje się, iż nie jest to forum dla językoznawców i purystów języka polskiego ...
Należę do pokolenia, któremu wytłumaczono, że należy szanować język ojczysty bez względu na pochodzenie, wykształcenie, czy miejsce zamieszkania. Tym bardziej, że obecnie jest to dziecinnie proste - wystarczy kliknąć prawym klawiszem w podkreślone słowo, aby mieć jego poprawną wersję.

Quote:
Originally Posted by grotifarys View Post
...licząc na niepisane zwyczaje forumowe a dopuszczające takoweż błedy.
Z tego co wiem, na forach akceptuje się drobne błędy typu literówka, powtórzenie wyrazu lub brak przecinka, a nie masywne ortograficzne 'byki' świadczące o słabej znajomości polszczyzny i ogólnej nonszalancji wobec rozmówcy. Wydaje mi się, że człowiek, który nie zdołał opanować programu obowiązkowej szkoły podstawowej raczej nie ma czym się chwalić? Akurat na tym forum do niedawna pisali ludzie, znający i szanujący język ojczysty. Dopiero ostatnio zagościło tu parę osób, które przez edukację przeszły chyba z zaświadczeniem o dysleksji w kieszeni...

Quote:
Originally Posted by grotifarys View Post
Poza tym, więcej niż pewne, nie jestem dyslektykiem a tym bardziej 'nadwornym' - skąd to skojarzenie?
Skoro czytasz forum od jakiegoś czasu to powinieneś zrozumieć aluzję...
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2009, 16:25   #104
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Skoro czytasz forum od jakiegoś czasu to powinieneś zrozumieć aluzję...
Gdyby czytał, niepotrzebne w ogóle byłoby pytanie, które Szanowny Pan zadał w tym wątku, bo dopiero co na podobne wątpliwości odpowiadano Hubsenowi. Zwłaszcza chyba post Margo wyjaśnił bez żadnych wątpliwości, dlaczego miłość do psów nie powinna oznaczać niechęci do tzw. papierków.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2009, 17:09   #105
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by grotifarys View Post
umknęła mi ta dyskusja do której mnie odsyłasz. Po przeczytaniu jej teraz wniosek może byc tylko jeden: kazda ze stron pozostaje niezmiennie przy swoich racjach
Na tym forum wypowiada się wielu wartościowych ludzi, z doświadczeniem w wychowaniu i pracy z Wilczakami i znakomita większość posiada psy z rodowodem ze sprawdzonych hodowli. To o czymś świadczy. I nie są to sami hodowcy, ale też zwykli właściciele. Ich argumenty do których cię odesłałam są jak dla mnie racjonalne i spójne. "Racją" drugiej strony w tej dyskusji jest tylko własna zachcianka. Ale tak, każdy trwa przy swoim...

Quote:
Originally Posted by grotifarys View Post
nooo a twoje stanowcze stwierdzenie , iz nalezy 'potepic w czambuł' - to gruba przesada...
Hmmmm... twierdzenie jest twoje, tylko moja odpowiedz na nie brzmi "tak" - fałszerstwo, łapówki, nielegalne sprowadzenie zabronionej rasy - dla ciebie to jest ok? Czy zauważyłeś że
XaedasKSP chciał nie tylko sfałszować paszport ale również dokumenty szczepień i wyniki badań psa? Miałby zaświadczenie że pies jest szczepiony przeciwko wściekliźnie/nosówce/parwowirozie, podczas gdy szczeniak łatwo by mógł się zarazić a potem przenosić te choroby. Ale przecież to wszystko z "miłości do rasy".
Katka jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org