Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-05-2009, 23:10   #61
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Ja dałem propozycje bo te domeny są już zarejestrowane.
Nie wnikam w to pod jaką domeną klub jeśli powstanie będzie parkował.
Oczywiście może sobie zarejestrować każdą wolną.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 23:43   #62
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Ciśnie mi się na język i zaraz się uduszę jak tego nie napisze "A NIE MÓWIŁEM ŻE ODMÓWIĄ".
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 23:47   #63
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

W sumie, dzięki Tobie udało się kilku osobom nie wylecieć z Zk
Gdybyś nie uprzedził to narobiłoby się niezłego bałaganu
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2009, 00:52   #64
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
W sumie, dzięki Tobie udało się kilku osobom nie wylecieć z Zk
Gdybyś nie uprzedził to narobiłoby się niezłego bałaganu
być może... ale z drugiej strony co na to ustawa o stowarzyszeniach? Osobiście czuję niesmak po tej odpowiedzi "albo z nami albo przeciw nam"
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2009, 01:07   #65
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
być może... ale z drugiej strony co na to ustawa o stowarzyszeniach? Osobiście czuję niesmak po tej odpowiedzi "albo z nami albo przeciw nam"
Masz Kasia zupełną rację.
Zapis jest niezgodny z ustawą o stowarzyszeniach. Odmowę dostaliśmy z konkretnej przyczyny ale nie mam zamiaru w nia wnikac. Związek powołujać się na zapis własnego Statutu( w tej konkretnej sprawie ) złamał prawo na podstawie którego sam prowadzi swoja własną działanosć.
Prowadziłem w tej sprawie kilka konsultacji prawnych i mam kilkoro bardzo chętnych prawników aby się nią zająć.
Wszyscy maja takie samo zdanie.
Zresztą na podstawie takiego samego statutu działa przynajmniej kilka stowarzyszeń w Polsce, posiadających taką zgodę.
Rozmawiałem w tej sprawie też z kilkoma osobami ze środowiska i zajeliśmy jednakowe stanowisko.
Dlatego nie wystąpię na drogę sądową aby nie zaszkodzić nie sobie bo ja nie mam nic do stracenia ale środowisku .
Zresztą akurat to jest bardzo proste do obejscia i takie stowarzyszenie też powstanie, ale nie w tej chwili.
Będzie robiło wszystko to co jest jego zamierzeniem i niestety ZKwP nie będzie miał na nie zadnego wpływu.

Co do niesmaku to ja się już nie wypowiem.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2009, 05:35   #66
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Tak samo działa chociażby pzmot z automobilklubami. Dokładnie: jak nie z nami to przeciwko nam.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2009, 08:24   #67
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
być może... ale z drugiej strony co na to ustawa o stowarzyszeniach? Osobiście czuję niesmak po tej odpowiedzi "albo z nami albo przeciw nam"
Znacznie więcej zapisów czy działań ZKwP budzi wątpliwości, ale dla mnie sprawa jest oczywista: przynależność do tej organizacji jest całkowicie dobrowolna. Jak życie pokazuje:ani uczestnictwo w wystawach ani rozmnażanie własnych psów nie jest mozliwe TYLKO pod auspicjami ZkwP. Dlatego na świecie jest tyle organizacji kynologicznych.
Jeśli decyduję się na wstąpnienie w szeregi jakiejkolwiek organizacji to znaczy, że akceptuję jej regulamin.Mogę oczywiście próbować coś zmienić (później) ale to mój wybór czy w ogóle podpisuję się pod obowiązujacymi zasadami czy nie.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2009, 09:21   #68
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Ogólnie chyba nikt nie chciał jeszcze na poważnie zająć się tą sprawą, ale przepisy Unii Europejskiej jasno potępiają politykę monopolową w każdej dziedzinie. Jeśli ktoś ma czas i pieniądze, to mógłby spróbować to zmienić poprzez pozwanie ZKwP do sądu i dochodzenie swoich praw. Napewno część regulaminu musiałaby wtedy ulec zmianie, jak to miało miejsce chociażby w Niemczech, ale cudów i tak się nie zdziała, gdyż FCI bazuje na zasadzie "jeden kraj = jedna organizacja kynologiczna", a tego polskie sądy nie zmienią.... chyba, że ktoś się bardzo nudzi, to może pisać do Komisji Europejskiej
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2009, 10:51   #69
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

podjudzacz
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2009, 17:01   #70
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Przemek View Post
Ogólnie chyba nikt nie chciał jeszcze na poważnie zająć się tą sprawą, ale przepisy Unii Europejskiej jasno potępiają politykę monopolową w każdej dziedzinie. Jeśli ktoś ma czas i pieniądze, to mógłby spróbować to zmienić poprzez pozwanie ZKwP do sądu i dochodzenie swoich praw. Napewno część regulaminu musiałaby wtedy ulec zmianie, jak to miało miejsce chociażby w Niemczech, ale cudów i tak się nie zdziała, gdyż FCI bazuje na zasadzie "jeden kraj = jedna organizacja kynologiczna", a tego polskie sądy nie zmienią.... chyba, że ktoś się bardzo nudzi, to może pisać do Komisji Europejskiej
Przemku to nie chodzi o FCI. W polsce moze działac jedna organizacja kynologiczna jaką jest ZKwP. Bardziej chodzi o sprecyzowanie pewnych zapisów właśnie takiego regulaminu bo na dzień dzisiejszy są one niejasne i daja bardzo duże pole manewru. To jest pewnego rodzaju dowolność w interpretacji poprzez zastowowanie ogólnikowych, a nie sprecyzowanych pojęć. To rozwiazało by raz na zawsze pewne problemy ale i też pozbawiło ZKwP znacznych wpływów finansowych. Dlatego nie jest to prosta droga ale i też nie niemożliwa do zrealizowania. Ja myślę, ze taka sytuacja nie potrwa zbyt długi i za kilka lat znajdzie się ktos kto to zmieni. Wynika to z faktu, ze włąśnie na świecie znacznie zmieniaja się standardy w tej kwestii i moze nawet jak nam związek znacznie odmłodnieje zmieni się to w samych jego strukturach. Zmienia się zupełnie podejscie i mentalnosć hodowców i to co było wyznacznikiem jeszcze kilka lat temu dzisiaj odchodzi w odległa niepamięć.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2009, 17:05   #71
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
podjudzacz
To nie jest Agnieszko podjudzanie tylko fakty. Jako kraj członkowski musimy szanować również prawo Unijne. Nie jest to niczyja wina, że ono jak i wiele nawet naszych przepisów mają sie nijak do Statutu ZKwP i w prosty sposób pokazuja jego niezgodnosć z tymi właśnie przepisami.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2009, 19:58   #72
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

To nie było do Ciebie.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org