Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-07-2009, 23:58   #41
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Przykro mi Marzenko ale dziś rano dostałem tłumaczenia od swojego przyjaciela z czech.
A mi nie jest przykro
W takim ukladzie, na co chcesz odpowiedz, skoro wszystko jest w tych linkach? I skoro przyjaciel Ci juz wszystko wytlumaczyl?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 00:06   #42
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Czy chodzi o to, że dokumenty z bonitacji w Osiecznej nie powędrują do żadnej organizacji kynologicznej i żadna jej nie uznaje?

A jak to jest z wzajemnym uznawaniem przez kluby wyników bonitacji z innych krajów? I o co chodzi z tą włoską? Czemu jest x w bazie?
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 00:28   #43
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Nie chciałem się Marzenko Ciebie czepiać ale wyjaśnię Ci co zostało tutaj zarzucone i dlaczego oczekuje odpowiedzi. Widzę, ze ty doskonale znasz czeski i przeczytałaś ten regulamin bo jeśli twierdzisz, ze jest to tam napisane to równie dobrze odpowiesz mi i pewnie innym co czeskiego nie znają na to moje pytanie.
Taki był zarzut.
Quote:
Originally Posted by Margo
Pragne zauwazyc, ze bonitacja ta nie bedzie oficjalna jako, ze nie spelnia warunkow zapisanych w regulaminie organizacji bonitacji... Przeglad hodowlany to nie tylko spotkanie znajomych i ocena przez sedziego, ktory ma uprawnienia na ocene psow tej rasy... Wspominam, bo takie weekendowe bonitacje i potem upieranie sie, ze jej wynik ma sie pojawic w bazie Wolfdoga to niestety ostatnio to bardzo czesty blad.
kolejny
Quote:
Originally Posted by Daiva
Greg, ja NIE ODPOWIEM na TWOJE pytanie, bo grasz idiota. Wiem ze liudzi wiedzia gdzie jest roznica miedzy oficialna i nie bonitacja i dla czego ona w FR, LT, DE, SK, CZ czy u Margo jest oficialna a idziej nie

Takie zostało postawione pytanie :
Quote:
Originally Posted by evikzegar
Napisał wilczakrew
Więc ja się pytam i czekam na konkretną odpowiedz od Daivy i Margo jaka jest różnica pomiędzy bonitacją przeprowadzoną w Późnej i której wyniki widnieją na WD, Jaka jest różnica pomiędzy bonitacją przeprowadzoną na Litwie w zeszłym roku przez Daivę i , której wyniki również widnieją na WD, oraz teraz tą , która odbyła się we Francji i również przeprowadziła ją Daiva.
Dlaczego te bonitacje mają prawo by być uznane i ich wyniki opublikowane na WD, a ta co ma się odbyć w Osiecznej jest zła i jej wyniki nie zostaną opublikowane.
Dlaczego została ona podważona i uznana za niezgodną z regulaminem organizacji bonitacji.
Nie chce aby mi Daiva kopiowała wycinki ze strony czeskiego , czy słowackiego klubu tylko żądam odpowiedzi na zadane pytanie..

http://www.wolfdog.org/pol/bonitations/148.html
http://www.wolfdog.org/pol/bonitations/150.html
http://www.wolfdog.org/pol/bonitations/161.html

Jaka jest różnica w tych trzech bonitacjach i o ile mają one się różnić od tej w Osiecznej.


Proszę nie wprowadzać osób czytających w błąd.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 00:34   #44
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
I o co chodzi z tą włoską? Czemu jest x w bazie?
http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=9722

A teraz, ku jasnosci.
Do oficjalnej bonitacji sa potrzebne min. 3 osoby.
Z programu obozu w Osiecznej widnieje tylko jedna-p.Monika.
Oprocz osoby sedziujacej (tu: p. Monika) musi byc osoba z komisji hodowlanej (z tego co wyczytalam, p. Monika NIE jest w komisji) i musi byc osoba z klubu (i znow wyczytalam, ze p. Monika NIE jest w klubie-zreszta nawet gdyby byla i w tym, i w tym, to nadal musza byc min. 3 osoby przy bonitacji).
No chyba, ze organizatorzy nie wpisali do programu 2 pozostalych osob.
Jesli beda 2 dodatkowe osoby (klubu i komisji) wszystko bedzie w porzadku.
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 01:07   #45
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=9722

A teraz, ku jasnosci.
Do oficjalnej bonitacji sa potrzebne min. 3 osoby.
Z programu obozu w Osiecznej widnieje tylko jedna-p.Monika.
Oprocz osoby sedziujacej (tu: p. Monika) musi byc osoba z komisji hodowlanej (z tego co wyczytalam, p. Monika NIE jest w komisji) i musi byc osoba z klubu (i znow wyczytalam, ze p. Monika NIE jest w klubie-zreszta nawet gdyby byla i w tym, i w tym, to nadal musza byc min. 3 osoby przy bonitacji).
No chyba, ze organizatorzy nie wpisali do programu 2 pozostalych osob.
Jesli beda 2 dodatkowe osoby (klubu i komisji) wszystko bedzie w porzadku.
W takim razie poproszę o informację gdzie to wyczytałaś, ze podważasz kompetencje P. Moniki bo to już sa poważne zarzuty.

To jest odpowiedź czy w takim razie jest to w porządku ?
Czy jest to tylko błąd w bazie danych. ?
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 01:13   #46
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Nie chciał bym się powtarzać i przytaczać bonitacje do 5 lat wstecz . Bo tego typu pytania można zacząć mnożyć i zobaczy to każdy kto pofatyguje się aby przejrzeć komisje bonitacyjne i przeprowadzane bonitacje.
Oczekuje jasnej i precyzyjnej odpowiedzi dlaczego ta bonitacja jest nielegalna.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 01:24   #47
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Ja juz Ci Grzesiek powiedzialam co chciales.

A kompetencji p.Moniki nie podwazam, wiec nie dorabiaj juz sobie teorii , bo teraz, to ja czuje sie urazona
Ale jesli tak bardzo chcesz, to prosze, stad mam te informacje:
http://www.cswolfdog.cz/index.php?op...d=50&Itemid=83 KLUB CzW
http://www.cswolfdog.cz/index.php?op...d=53&Itemid=86 - KOMISJA

Chovatelská komise
Výbor KCHČSV potvrzuje chovatelskou komisi ve stávajícím složení, v souladu s návrhem výboru ze dne 23. 3. 2008:
Lucie Novoveská - předseda chovatelské komise
Dana Matušincová - hlavní poradce chovu
Ivana Střítežská
Hana Kaufmanová
Hana Křížová

Zápis z ustavující schůze výboru KCHČSV 14.6.2008
- OSTATNIE WYBORY

I nie ma tu nazwiska pani sedziny. (chyba, ze ja nie widze)

Co do tego screena-sam spytaj p.Oskara-no wez napisz do niego i spytaj sie jak to bylo na tej bonitacji.

Quote:
Oczekuje jasnej i precyzyjnej odpowiedzi dlaczego ta bonitacja jest nielegalna.
Ode mnie otrzymales juz chyba calkiem jasna odpowiedz, dlaczego jest nielegalna czy nieoficjalna.
Dlaczego tak a nie inaczej.
Wyraznie napisalam, ze moze organizatorzy nie dopisali do programu 2 pozostalych osob, ktore obowiazuja na bonitacji.
Ale Ty chyba widzisz inaczej.

Ja juz odpadam, mam dosc
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 07:44   #48
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Tak, Marzeno, jak widać tylko od Ciebie można uzyskać konkretną, jasną odpowiedź. Tak jakbyś tylko ty była zainteresowana wyjaśnieniem wątpliwości a nie wymądrzaniem się i złośliwościami.

Dziękuję Ci bardzo i pozdrawiam.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 08:55   #49
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Czy chodzi o to, że dokumenty z bonitacji w Osiecznej nie powędrują do żadnej organizacji kynologicznej i żadna jej nie uznaje?
Powędrować mogą ale uznać je może organ do tego powołany a taki najpierw sprawdzi zgodność z regulaminem przeprowadzania takich przeglądów. Zdaje się, że każdy z takich regulaminów zakłada obecność więcej niż jednej osoby oceniającej, innymi słowy zawsze musi być to komisja (czy nasze, polskie, byłe przeglądy hodowlane nie miały przypadkiem takiego samego wymogu? Aż sobie sprawdzę przy okazji ).
Obawiam się też, że samo FCI ma w głębokim poważaniu kwestię regulaminów bonitacji bo te są przepisem wewnętrznym danego kraju.



Quote:
A jak to jest z wzajemnym uznawaniem przez kluby wyników bonitacji z innych krajów? I o co chodzi z tą włoską? Czemu jest x w bazie?
Temat włoskich bonitacji na pewno dobrze wyjaśni Margo Był ten temat na forum (ale dawno).
Co do uznawania bonitacji to jest to sprawa płynna Ale oficjalnie powinny być uznawane.
Od kilku lat obserwuje się jednak duże kontrowersje wokół wyników bonitacji, i to bez względu na kraj. Trochę to nielogiczne skoro bezwględnym wymogiem hodowlanym bonitacja jest tylko u Czechów i Słowaków.
Cała reszta świata może hodować bez przejścia tego przeglądu.
A sam przegląd, podobnie jak oceny na wystawach, przestał być obiektywnym, rzetelnym zestawem informacji, mówiącym o faktycznych cechach danego psa. Trwa wyścig na "pejedynki" (potem można komuś na forum napisać "a ja mam psa z pejedynką a Ty tylko z petrójką więc sie nie odzywaj" (tak, tak, zdarzały sie takie przypadki, pamiętasz Daiva? )).
Efekt? Patrzysz na psa, czytasz kod bonitacyjny i wpisujesz go na listę repów dla swojej hodowli.. a potem widzisz psa na żywo i nie wierzysz własnym oczom
I tak bonitacja, jak wszystko inne, uległa komercjalizacji i z obiektywnego przeglądu stala się narzędziem promocji własnego psa (właściwie siebie)
Wystawy też w założeniu miały być porównaniem do wzorca a nie wyborem miss i mistera piękności bo to nie te kategorie.


Mimo wszystko dobrze by było gdyby wróciły przeglądy hodowlane i dotyczyły czw. Baza opracowana przez Słowaków i Czechów jest bardzo dobra, po dodaniu kilku modyfikacji-mielibyśmy całkiem sensowny "tomograf" dla naszego psa

p.s. szybkie wyjaśnienie: kontrowersje się zdarzają, niemal przy każdej bonitacji, nie oznacza to jednak, że każdy wynik,każdego psa jest kontrowersyjny.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 30-07-2009 at 09:07. Reason: p.s.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 11:25   #50
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
Ja juz Ci Grzesiek powiedzialam co chciales.

A kompetencji p.Moniki nie podwazam, wiec nie dorabiaj juz sobie teorii , bo teraz, to ja czuje sie urazona
Ale jesli tak bardzo chcesz, to prosze, stad mam te informacje:
http://www.cswolfdog.cz/index.php?op...d=50&Itemid=83 KLUB CzW
http://www.cswolfdog.cz/index.php?op...d=53&Itemid=86 - KOMISJA

Chovatelská komise
Výbor KCHČSV potvrzuje chovatelskou komisi ve stávajícím složení, v souladu s návrhem výboru ze dne 23. 3. 2008:
Lucie Novoveská - předseda chovatelské komise
Dana Matušincová - hlavní poradce chovu
Ivana Střítežská
Hana Kaufmanová
Hana Křížová

Zápis z ustavující schůze výboru KCHČSV 14.6.2008 - OSTATNIE WYBORY

I nie ma tu nazwiska pani sedziny. (chyba, ze ja nie widze)

Co do tego screena-sam spytaj p.Oskara-no wez napisz do niego i spytaj sie jak to bylo na tej bonitacji.


Ode mnie otrzymales juz chyba calkiem jasna odpowiedz, dlaczego jest nielegalna czy nieoficjalna.
Dlaczego tak a nie inaczej.
Wyraznie napisalam, ze moze organizatorzy nie dopisali do programu 2 pozostalych osob, ktore obowiazuja na bonitacji.
Ale Ty chyba widzisz inaczej.

Ja juz odpadam, mam dosc
Marzenko tutaj nie ma znaczenia kogo dopisze organizator czy nie bo komisje będzie powoływać sędzina. Nie chce być upierdliwy ale zaczynam sie czepiać tak samo jak pewne osoby na tym forum. Margo tez podaje zawsze u siebie jako osobę przeprowadzającą bonitacje Oskara i nie widnieją tam inne osoby z komisji. Taka informacja pojawia się dopiero przy wynikach bonitacji. Jak pokazałem nie na wszystkich.
Nikt nie moze ocenić czy dana bonitacja jest nielegalna do momentu jej odbycia bo nikt nie wie jakie sa ustalenia i jaka dokumentacja została sporządzona i pomiędzy jakimi organami . Dlatego Twoja odpowiedź nie jest w pełni adekwatna do mojego pytania. Choć jako jedyna udzieliłaś jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 11:52   #51
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Dlatego Twoja odpowiedź nie jest w pełni adekwatna do mojego pytania.
na litosc Boska, to jakiej Ty odpowiedzi niby oczekujesz?
Pytanie brzmialo, dlaczego bonitacja w Osiecznej jest nielegalna.
Dostales odpowiedz od Daivy i Margo w linkach. Tobie bylo malo,
Daiva wziela fragmenty z linkow, ktore byly podane. Tobie bylo malo (mimo, ze Twoj przyjaciel z Czech Ci wytlumaczyl co tam jest napisane).
A ja napisalam dokladnie to samo, ale w jezyku POLSKIM.
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 13:24   #52
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
na litosc Boska, to jakiej Ty odpowiedzi niby oczekujesz?
Przeciez Grzes wyraznie napisal o co mu chodzi i po co zakladal temat. Ja zupelnie nie wiem czemu sie czepiacie
Prosze oto cytat:

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Daiva i tak juz większym idiotą jakiego zrobiliście ze mnie na tym forum być nie mogę więc mi nic nie grozi. Z drugiej strony wróciłem na forum aby Tobie na nim tak dobrze i słodko nie było i nie było przynajmniej tutaj totalnej samowolki i kumoterstwa.
Jak to mowia: powrot w wielkim stylu

P.S. Komentowac nie bede, bo jak widac powyzej - nie ma sensu.
Szkoda mi na to czasu :P Taka ladna pogoda za oknem...
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 30-07-2009 at 13:45. Reason: p.s.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 14:39   #53
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
na litosc Boska, to jakiej Ty odpowiedzi niby oczekujesz?
Pytanie brzmialo, dlaczego bonitacja w Osiecznej jest nielegalna.
Dostales odpowiedz od Daivy i Margo w linkach. Tobie bylo malo,
Daiva wziela fragmenty z linkow, ktore byly podane. Tobie bylo malo (mimo, ze Twoj przyjaciel z Czech Ci wytlumaczyl co tam jest napisane).
A ja napisalam dokladnie to samo, ale w jezyku POLSKIM.
Marzenko podałaś wg, jakiego regulaminu są robione bonitacje na Czechach i w Słowacji. Margo wyraźnie napisała, ze bonitacja w Osiecznej będzie nielegalna, a Daiva dodała, ze tylko jedna w Polsce bonitacja jest legalna.
Jeśli mamy się trzymać tego samego regulaminu, bo nie mamy klubu i nie mamy innego regulaminu to ja chcę poznać wyraźne różnice pomiędzy tym, co widnieje na WD w dziale bonitacji z tą, która ma się odbyć w Osiecznej.
Sama podałaś, ze komisja musi się składać z uprawnionego sędziego, członka komisji hodowlanej i członka klubu. Jak dla mnie laika to w pozostałych krajach bonitacje powinny być robione wg takiego samego regulaminu, jaki maja kraje pochodzenia rasy, lub powinny być nieuznane. Bo wtedy jest dowolność w interpretacji wyników.

Zgodzę się też tutaj z częścią wypowiedzi Gagi dotyczącą bonitacji i wystaw, bo takie człowiek ma wrażenie patrząc, co sie dzieje.

Więc jak zauważysz nie dostałem odpowiedzi na zadane pytania.

Przecież można odnieść się do konkretnej bonitacji i napisać, ze została ona przeprowadzona w jednoosobowym składzie za zgodą klubu czeskiego czy słowackiego i to udowodnić. Można napisać, że w danym składzie komisji bonitacyjne ta osoba to uprawniony sędzia, ta to członek komisji hodowlanej, a ta to członek klubu. Bo jeśli mamy dowolność w interpretowaniu faktów to wtedy tez można napisać, ze wyniki sa uznawane wg swojego uznania i temat się skończy.

Ja w dalszym ciągu nie dostałem odpowiedzi na zadane pytanie, bo nikt z was nie wie, kto będzie w Osiecznej w komisji, za czyją zgodą ta bonitacja się odbędzie i wg, jakiego regulaminu. Podważać można legalność czegoś, jeśli sie wie, ze jest to nielegalne i ma się na to dowody. W tym przypadku nie został przytoczony żaden dowód na to, ze taka bonitacja ma być nielegalna.

Więc wybaczcie, ale nie jest to powód abym był obrażany przez kolejne osoby, bo chce uzyskać konkretną odpowiedz na konkretne pytanie.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 15:01   #54
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Ja w dalszym ciągu nie dostałem odpowiedzi na zadane pytanie, bo nikt z was nie wie, kto będzie w Osiecznej w komisji, za czyją zgodą ta bonitacja się odbędzie i wg, jakiego regulaminu. Podważać można legalność czegoś, jeśli sie wie, ze jest to nielegalne i ma się na to dowody. W tym przypadku nie został przytoczony żaden dowód na to, ze taka bonitacja ma być nielegalna.
To bedzie ktos, czy nie?
Beda jeszcze te 2 osoby, czy nie?
I jak nie wiadomo wg jakiego regulaminu? Chyba czeskiego, skoro sedzia jest z Czech...
Quote:
Jak dla mnie laika to w pozostałych krajach bonitacje powinny być robione wg takiego samego regulaminu, jaki maja kraje pochodzenia rasy, lub powinny być nieuznane.

A nie sa robione tak samo jak w kraju pochodzenia rasy? (bo pewnie mowisz tylko o polskiej bonitacji, litewskiej i teraz francuskiej)
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 21:49   #55
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
To bedzie ktos, czy nie?
Beda jeszcze te 2 osoby, czy nie?
I jak nie wiadomo wg jakiego regulaminu? Chyba czeskiego, skoro sedzia jest z Czech...
Marzenko to pytanie nalezało by sie zadać organizatorowi obozu jak i samej sędzinie. Ja nie jestem odpowiedzialny aby na nie odpowiadać.
Zresztą z tego co pamiętam to Margo zawsze podaje u siebie tylko jednego sędziego do spisu informacji na spotkanie w Późnej . Więc raczej informacja o jednej osobie nie jest podstawą do podważania legalności bonitacji w Osiecznej w dodatku przez takie autorytety.
Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
[/font][/color]
A nie sa robione tak samo jak w kraju pochodzenia rasy? (bo pewnie mowisz tylko o polskiej bonitacji, litewskiej i teraz francuskiej)
No pewnie nie jeśli w spisie widnieją bonitacje w jednoosobowym składzie albo składzie nie mającym do końca nic wspólnego z tym regulaminem. Błąd bazy, przeoczenie czy może jeszcze jest jeszcze jakiś inny regulamin o jakim ja nie wiem. Nieoficjalny .

Możliwe, ze moje pytanie jest zbyt proste, a odpowiedź zbyt skomplikowana abym się doczekał odpowiedzi. Mozliwe, ze potrzeba dużo czasu aby taka odpowiedz była możliwa. Ja zadałem konkretne pytanie i proszę właśnie Margo i Daivę aby mi na nie odpowiedziały.

Nic skomplikowanego , proste pytanie prosta odpowiedź.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2009, 22:02   #56
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

no to moja rola sie juz konczy w tym temacie.
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2009, 08:26   #57
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Dlugo zastanawialam sie w jakim jezyku odpowiedziec, bo widze, ze ojczysty jest kompletnie niezrozumialy... Ale ostatnia proba....

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Zresztą z tego co pamiętam to Margo zawsze podaje u siebie tylko jednego sędziego do spisu informacji na spotkanie w Późnej . Więc raczej informacja o jednej osobie nie jest podstawą do podważania legalności bonitacji w Osiecznej w dodatku przez takie autorytety.
O.Dora jak KAZDY WIE, KTO SIE BONITACJAMI INTERESUJE jest jednoczesnie sedzia i czlonkiem slowackiej komisji hodowlanej... Bonitacje moze robic w zasadzie SAM (+2 osoby towarzyszace )... Dlatego dodawanie dodatkowych nazwisk jest w zasadzie niepotrzebne... Prawda jest jednak taka, ze w Poznej masz ZAWSZE wiecej czlonkow komisji hodowlanych, bo co roku mamy przyjemnosc goscic takze tych z Czech... Przez lata w sklad komisji wchodzily i wchodza M.Pluharova czy L. Novoveska. A w ostatnich latach rowniez Daiva (Litwa).
A o KAZDEJ przeprowadzanej bonitacji informowany jest prezes zielonogorskiego ZKwP.

Problem jaki ja widze w bonitacji w Osiecznej nie polega na "nabijaniu sie", ze my mamy oficjalna, a Wy nie. Bo nie o to chodzi... Ale jesli juz organizuje sie bonitacje i pobiera za to oplate to nalezy pamietac, ze znajda sie osoby, ktore do Osiecznej pojada glownie w tym celu, aby wlasnie tam ta bonitacje zaliczyc. I OBOWIAZKIEM organizatora jest PRZECZYTAC REGULAMINY i zadbac o to, aby wszystko bylo "legalne" i zgodne z przepisami... Nikt z nas nie chcialby jechac przez pol Polski obojetne na jaki egzamin, aby dowiedziec sie, ze mial on co prawda nazwe "Mistrzostwa IPO3", ale tak na serio to zwykle zawody podworkowe....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2009, 08:36   #58
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
A jak to jest z wzajemnym uznawaniem przez kluby wyników bonitacji z innych krajów? I o co chodzi z tą włoską? Czemu jest x w bazie?
Tu sprawa jest inna... Czesc wloskich bonitacji nie spelnia warunkow, ktore polegaja w zasadzie na tym, aby wszystkie przeprowadzane bonitacje byly "PODOBNE".

Problem wloski to problem nie z hodowcami i wlascicielami, ale z ich klubem, ktory jest jedynie "prawie jak" klub rasy... czyli zwykla podrobka klubopodobna... Glowny hodowca i guru klubu hoduje papierowe mieszance, czyli psy "wilczakopodobne"... Prezydent klubu zamiast wilczaka ma wlasnie takiego mieszanca z papierami... Podobna fuszerka dotyczy nie tylko hodowli, ale i bonitacji... Tamtejsze vipy byly wsciekle, ze ich psy z powodu strachliwosci nie sa w stanie zaliczyc przegladu hodowlanego w stylu czeskim czy slowackim. A ze chcieli miec te slynne "P1", wiec.... zmienili testy charakteru, tak aby ich psy dostaly oceny doskonale... Tak wiec masz teraz jedyne DOSKONALE W SWOIM RODZAJU CZOLGAJACE SIE I PANIKUJACE psy z doskonale ocenionymi charakterami... W Lazne mielismy suczke po takiej bonitacji... dostawala ataku paniki, gdy wiatr zaczynal ruszac lisciami drzew.....

Jedno "ale": we Wloszech oprocz ich klubowych pseudo-bonitacji organizowane sa tez bonitacje czeskie - ktore organizuje bezposrednio czeski klub... Wyniki tych sa oczywiscie uznawane...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2009, 08:38   #59
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
To jest odpowiedź czy w takim razie jest to w porządku ?
Czy jest to tylko błąd w bazie danych. ?
Oczywiscie, ze blad, a raczej niepelne dane... Jak bedzie wydany zpravodaj to dodam reszte osob z komisji, bo na stronach ich nie umiescili....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2009, 08:45   #60
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Więc ja odpowiem na to pytanie :
Wg cytatów regulaminu jakie podałaś na stronie komisja bonitacyjna powinna składać sie z trzech osób. Jednak czeski klub uznaje wyniki bonitacyjne przeprowadzone przez czeskiego sedziego z uprawnieniami FCI.
Grzesiek, nie opowiadaj ludziom bajek....

NIE. NIE UZNAJE. Jesli M. Soukupova zrobi sobie bonitacje w Czechach (a byl juz taki przypadek z weekendowa bonitacja psow z Finlandii) to NIE JEST ONA UZNANA przez Klub czeski... Bez wzgledu na wiadomosci, doswiadczenie Moniki, czy fakt, ze jest sedzina z uprawnieniami na CzW...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org