Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-07-2009, 12:08   #1
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default (Nie)uznane bonitacje - 22-08-2009 Osieczna (PL)

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
W połowie sierpnia zapowiada się dość ciekawy obóz szkoleniowy dla wilczaków. Myślę, że na tym forum nie powinno zabraknać informacji o jego organizacji.
Biorac pod, ze dopiero co organizatorka zarzucala NAM kopiowanie JEJ pomyslow to moze...

Ale serio....

Dobrze, ze ktos rozwinal idee pomyslow spotkania w Poznej, a raczej zrobil to co odbywalo sie podczas pierwszych spotkan u nas, czyli nie tylko impreza, ale i szkolenie.... U nas ostatnio biorac pod uwage ponad setke uczestnikow jest juz trudniejsze do zorganizowania.... Choc za rok...

A teraz dwa male "ale".... bo informacja powinna byc kompletna...

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Miejsce: OSIECZNA koło Leszna (PL),
Termin 15-08-2009 23-08-2009
Niestety widac, ze organizatorzy nie siedza zbytnio w tym go sie dzieje w wilczakowym swiecie, bo wtedy wybor daty bylby inny...

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
- 20.08.09 (czwartek) przegląd młodych/bonitacja - ing. Monika Soukupova (CZ)
Pragne zauwazyc, ze bonitacja ta nie bedzie oficjalna jako, ze nie spelnia warunkow zapisanych w regulaminie organizacji bonitacji... Przeglad hodowlany to nie tylko spotkanie znajomych i ocena przez sedziego, ktory ma uprawnienia na ocene psow tej rasy... Wspominam, bo takie weekendowe bonitacje i potem upieranie sie, ze jej wynik ma sie pojawic w bazie Wolfdoga to niestety ostatnio to bardzo czesty blad...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 15:00   #2
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Pragne zauwazyc, ze bonitacja ta nie bedzie oficjalna jako, ze nie spelnia warunkow zapisanych w regulaminie organizacji bonitacji...
Skąd to wiesz?

Quote:
Niestety widac, ze organizatorzy nie siedza zbytnio w tym go sie dzieje w wilczakowym swiecie, bo wtedy wybor daty bylby inny...
Pffff. żal.pl
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 15:51   #3
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Skąd to wiesz?
http://www.cswolfdog.cz/index.php?vi...tent&Itemid=75

lub

http://www.csv.sk/docs/bonitacny_poriadok.doc

Quote:
Originally Posted by btd View Post
A co monopol jakiś jest gdzie należy jechać?
Skad ta agresja...?

Zwykle obozy ustawiane sa tak, aby odbywaly sie w roznych terminach. A Osiecznica koliduje z obozem na Slowacji...

Oczywiscie nikt nie MUSI sie do tego stosowac... To jedynie dobra rada na przyszlosc, bo wtedy moze na kolejny oboz w Osiecznicy przyjedzie troche wiecej osob niz te kilkanascie z jednej hodowli ktore pojawia sie w tym roku, a ktorym termin z niczym nie koliduje, bo na zadne spotkania nie jezdza....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 18:16   #4
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Jeszcze gorzej wygląda to na Litwie.
Greg a co zle jestna Litwie, powiedz prosze, bo ja nie wiem

na Litwie nawet lepej niz na Polscie, a dla czego?, wiedza te, ktore znaja JAKI regulamin na robienia bonitacii maja byc. regulamin BONITACII jest z krajow pochodzenia rasy i NIEMA rozniczy gdzie ona bedzie robiona on dziala wszedzie.
U nas bonitacia taka sama oficialna jak na Slowacii czy w Czechach, w Poslcie oficialna jest u Margo, a na PL indziej niestety nie. Ale po co ja tu tlumacze, i tak wies lepej
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 19:39   #5
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
Greg a co zle jestna Litwie, powiedz prosze, bo ja nie wiem

na Litwie nawet lepej niz na Polscie, a dla czego?, wiedza te, ktore znaja JAKI regulamin na robienia bonitacii maja byc. regulamin BONITACII jest z krajow pochodzenia rasy i NIEMA rozniczy gdzie ona bedzie robiona on dziala wszedzie.
U nas bonitacia taka sama oficialna jak na Slowacii czy w Czechach, w Poslcie oficialna jest u Margo, a na PL indziej niestety nie. Ale po co ja tu tlumacze, i tak wies lepej
W takim razie ja poproszę szczegółowy regulamin wg jakiego przeprowadza sie bonitacje . Bo słowacy robią to inaczej, w czechach i na litwie też nie jest to do siebie podobne. Zbyt znaczące są róznice w jej przeprowadzaniu.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 23:55   #6
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Dlaczego Margo zmienia temat i wtrąca do niego kolejną złośliwą uwagę ?
Czy wynika to z braku argumentów czy niemożności odpowiedzi na zadane pytanie.
Dlaczego Daiva wycofuje się z tematu, który sama podjełą ?
Czy również boi się odpowiedzieć na zadane pytanie.
Dlaczego Gaga czuje się obrażona moimi słowami ?
Przecież to ja jestem renegatem.

Przepraszam ale ja zamieściłem bezstronne info nie zawierające żadnych złośliwości w stosunku do nikogo.
Zarzuty i złośliwości przyszły od innych, a ja nie mam zamiaru siedzieć już cicho wzywany to tablicy i mam pełne prawo na odpowiedz na zadane pytania czy swormułowane zarzuty pod również moim adresem bo też jestem uczestnikiem tego obozu.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 14:49   #7
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

O.T.
Greg, ja NIE ODPOWIEM na TWOJE pytanie, bo grasz idiota. Wiem ze liudzi wiedzia gdzie jest roznica miedzy oficialna i nie bonitacja i dla czego ona w FR, LT, DE, SK, CZ czy u Margo jest oficialna a idziej nie,
to nie pytaj ponownie bo nie bede pisac, kedy ktos zapyta normalne bez hysterii, odpowiemi normalne, a tu podskakujes i tyle pokazujac ze nic nie wies choc bardzo w tym watpie. Czy poprostu nie mozes juz inaczej?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 14:57   #8
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
O.T.
Greg, ja NIE ODPOWIEM na TWOJE pytanie, bo grasz idiota.
Daiva i tak juz większym idiotą jakiego zrobiliście ze mnie na tym forum być nie mogę więc mi nic nie grozi. Z drugiej strony wróciłem na forum aby Tobie na nim tak dobrze i słodko nie było i nie było przynajmniej tutaj totalnej samowolki i kumoterstwa.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 14:59   #9
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Daiva i tak juz większym idiotą jakiego zrobiliście ze mnie na tym forum być nie mogę więc mi nic nie grozi. Z drugiej strony wróciłem na forum aby Tobie na nim tak dobrze i słodko nie było i nie było przynajmniej tutaj totalnej samowolki i kumoterstwa.
dzieki za polepszenie humoru, bo tylko to umies zrobic
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 15:01   #10
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Daiva i tak juz większym idiotą jakiego zrobiliście ze mnie na tym forum być nie mogę więc mi nic nie grozi.

o to to chyba postaral sie ktos inny i to na dlugo przed powstaniem tego forum.
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 22:43   #11
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Gaga, niemoge zabrac laurow, pierwsza robil sam Oskar, a ja bylam z komisii razem z innymi liudzi, ktore za ta sa odpowiedzialne.
Teras ja juz jestem glownym sedzia, i razem z komisia robimi bonitacje
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 22:47   #12
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Laurów albo batów, zależy od sytuacji Tym śmieszniej bo niniejszym Grzesiek właśnie zakwestionował bonitację przeprowadzoną przez Oskara
Jakby nie patrzeć- sam top sędziów rasy

No tak....racja: http://www.wolfdog.org/pol/bonitations/134.html
pewnie by się Oskar ucieszył, że przeprowadził nielegalną bonitację i jej wyniki należy usunąć z bazy :P
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 29-07-2009 at 22:52.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 23:43   #13
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

wies co- ja poczekam i zobacze co bedzie ja czas mam. Potem i bedzie wiadomo co i jak

a odpowiedz 5 raz taka sama. czytaj cytaty
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 16:18   #14
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Osób będzie dokładnie tyle ile ma być - miejsca są wszystkie zarezerwowane. Inaczej - jest komplet. .
Informacja o spotkaniu na które jest już komplet...wszystkie miejsca zarezerwowane...
To po co o tym spotkaniu pisać w takim razie?

Palec w stronę tych co by ewentualnie chcieli przyjechać?

(myślę, ze nie trzeba się obawiać, poza chłopczykiem od czambora nikt nie
nie przyjeżdża na spotkania/obozy po to by potem gdzieś w sieci pisać bzdury o spotkaniu czy ich uczestnikach)

I żeby nie było jest jak najbardziej za wszelkimi spotkaniami/obozami
bez znaczenia kto je organizuje.
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 21:47   #15
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by secki View Post
Informacja o spotkaniu na które jest już komplet...wszystkie miejsca zarezerwowane...
To po co o tym spotkaniu pisać w takim razie?

Palec w stronę tych co by ewentualnie chcieli przyjechać?

(myślę, ze nie trzeba się obawiać, poza chłopczykiem od czambora nikt nie
nie przyjeżdża na spotkania/obozy po to by potem gdzieś w sieci pisać bzdury o spotkaniu czy ich uczestnikach)

I żeby nie było jest jak najbardziej za wszelkimi spotkaniami/obozami
bez znaczenia kto je organizuje.
Mierne wtrącenie do tematu.
Komplet jest na domki i taka też widnieje informacja o obozie.
Kazdy może przyjechać na seminaruim, czy bonitację, każdy moze przyjechać poćwiczyć ze swoim psem lub popatrzeć czy podpatrzyć. Dosłownie każdy moze to zrobić i każdy jak chłopczyk od czamborka moze potem wypowiedzieć swoja opinię na ten temat. Oczywiście nie wolno tylko wypowiadać opini na jeden konkretny temat bo wtedy jest się renegatem. Tutaj można tylko chwalić , chwalić i dalej chwalić.

P.S. Obraźliwy ton mozesz sobie darować.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 21:33   #16
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by 'wilczakrew'
Chcąc być obiektywnym to, żadna bonitacja jaka się odbywa w Polsce nie powinna być uznana i wpisywana do bazy WD. Jeszcze gorzej wygląda to na Litwie.
??????
Czyli mam rozumiec, ze kod bonitacyjny, ktory Varg uzyskal w Uzusaliai jest ... nieaktualny, i nie mgoe go uzywac?
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 21:51   #17
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka View Post
??????
Czyli mam rozumiec, ze kod bonitacyjny, ktory Varg uzyskal w Uzusaliai jest ... nieaktualny, i nie mgoe go uzywac?
Jeśli to co napisała Margo o bonitacji w Osiecznej jest prawdą i to co podtrzymała potem Daiva stwierdzając dodatkowo, ze tylko jedna bonitacja w PL jest legalna to wiele kodów bonitacyjnych uzyskanych na takich samych zasadach powinno zniknać z bazy danych. No chyba, ze ktoś ma wyłączność ale regulamin ani czeski ani słowacki o tym nie wspomina i na dodatek nas polaków nie obowiązuje.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 22:37   #18
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka View Post
??????
Czyli mam rozumiec, ze kod bonitacyjny, ktory Varg uzyskal w Uzusaliai jest ... nieaktualny, i nie mgoe go uzywac?

Aga, spokojnie Na tej samej zasadzie możesz usłyszeć, że Varg nie jest wilczakiem
Litwa-i to ją różni od Polski a upodabnia do Francji, ma KLUB RASY. I to regulamin KLUBU stanowi o przebiegu i ważności bonitacji. I zarówno Wasza jak i ostatnia francuska bonitacja jest w pełni "legalna". Podczas Waszej bonitacji był obecny Oskar, czuwał nad przebiegiem pierwszej bonitacji na Litwie bo leży mu na sercu rozwój rasy, powstawanie nowych klubów w kolejnych krajach i wchodzenie do "branży" nowych sędziów. I mimo, że nie musi to wspiera takie inicjatywy i na Litwie właśnie był obecny przy pierwszej klubowej wystawie, pierwszym egzaminie SVP1 (który osobiście sędziował) i przy bonitacji przeprowadzonej przez m.in Daivę.
Świat nie zaczyna i nie kończy sie na Czechach i Słowacji, oba kraje sa inspiracją dla innych ale to inne, autonomiczne organizacje kynologiczne tworzą własne struktury.
Polska przykleja się na razie i podpina pod struktury obcych klubów i pod ich egidą możemy zdobywać noty z egzaminów czy przeglądów hodowlanych. I jeszcze bardzo długo tak będzie.Ale nikt nie może Ci zabronić pojechać na Madagaskar i w tamtejszym klubie rasy czw zrobić jak najbardziej legalną i oficjalną bonitację. Inaczej ma się sprawa z uprawnionym sędzią, który poza strukturami przeprowadza przegląd, bo nie może się podpiąć pod żaden, obowiązujący regulamin.
Dla mnie jednak, nawet taka bonitacja ma sens bo chyba robi się ja po to aby uzyskać obiektywna, dokładną ocenę własnego psa a nie po to aby brać udział w jakimś festiwalu Już pisałam-u nas bonitacja NICZEGO nie zmienia.

P.S. jeśli nasz niedoszły klub rasy postanowi, że bonitacja ma się odbywać obowiązkowo w obecności obserwatorów z ONZ to wszystkie regulaminy czeskie i słowackie na nic się zdadzą bo nasza, polska bonitacja będzie musiała być zgodna z rodzimym regulaminem. I tak samo działa to na Litwie czy we Francji .
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 29-07-2009 at 22:44. Reason: ps
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 20:06   #19
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

a na Slowacii na bonitacje byles? watpie.
jesli nie zauwazyles wedlug jakich regulamin jest robiony na Litwie kedy SAM byles tam, to mi trudno, jasne bylo wedlug jakiego sa to robione, i opisy psow i test charakteru.
czy juz sam pamietas? jesli nie zerkni na wyniki i one powiedza wedlug jakiego regulaminu robimi.
p.s. regulamin podala Gosia juz w temacie.
__________________

Last edited by wolfin; 28-07-2009 at 20:12.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 21:15   #20
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
a na Slowacii na bonitacje byles? watpie.
jesli nie zauwazyles wedlug jakich regulamin jest robiony na Litwie kedy SAM byles tam, to mi trudno, jasne bylo wedlug jakiego sa to robione, i opisy psow i test charakteru.
czy juz sam pamietas? jesli nie zerkni na wyniki i one powiedza wedlug jakiego regulaminu robimi.
p.s. regulamin podala Gosia juz w temacie.
Nie inetersuje mnie w jaki sposób robi się opisy psów i test charakteru bo to widziałem i mam na ten temat okresloną wiedzę, ale interesuje mnie dlaczego niezgodną z przepisami ma być bonitacja przeprowadzona przez czeska sedzinę w Polsce, a czym się to różni przez przeprowadzoną w jednoosobowym składzie sędziowskim bonitacje we Francji czy na Litwie. Poprostu chciałbym wiedzieć jaka jest różnica i jakie przywileje, ze to samo jest uznane lub nie. Interesują mnie wytyczne co do pozoranta, składu sedziowskiego i dokumentacji. Moze zapytam inaczej kto musi na tym papierku złożyć podpis aby zostało to uznane.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org