Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-03-2011, 22:02   #41
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

S panem Dostálem jsem měla možnost komunikovat, ale nějak jsme se nedokomunikovali společného cíle. Každý svého štěstí strůjce a jsou lidé, kteří na něj nedají dopustit, pry mu smečka šlape a se psy to umí úplně geniálně. Já si to nemyslím, jeho knížku jsem četla a není tam vůbec nic, co by neměl na stránkách, v poradně každému odpovídá, že musí přiject osobně, takže jeho knížka pro mě měla hodnotu nula. Působil na mě poněkud sníženým sebevědomím, které si kompenzuje vysokou arogancí. Typ člověka, který s ním vyjde je dle mě ten, kdo na něj kouká minimálně jako na poloboha, vzhlíží k němu, hltá každé jeho slovo, absolutně ve všem poslechne aniž se na cokoliv ptá, taková malá soukromá sekta. Ale každému vyhovuje jiný přístup a je v pořádku, že nabídka je široká. To je jako s panem Desenským - někteří ho milují, jiní nenávdidí, dalším je lhostejný. Takže ať si každý udělá názor sám.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2011, 15:14   #42
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
S panem Dostálem jsem měla možnost komunikovat, ale nějak jsme se nedokomunikovali společného cíle. Každý svého štěstí strůjce a jsou lidé, kteří na něj nedají dopustit, pry mu smečka šlape a se psy to umí úplně geniálně. Já si to nemyslím, jeho knížku jsem četla a není tam vůbec nic, co by neměl na stránkách, v poradně každému odpovídá, že musí přiject osobně, takže jeho knížka pro mě měla hodnotu nula. Působil na mě poněkud sníženým sebevědomím, které si kompenzuje vysokou arogancí. Typ člověka, který s ním vyjde je dle mě ten, kdo na něj kouká minimálně jako na poloboha, vzhlíží k němu, hltá každé jeho slovo, absolutně ve všem poslechne aniž se na cokoliv ptá, taková malá soukromá sekta. Ale každému vyhovuje jiný přístup a je v pořádku, že nabídka je široká. To je jako s panem Desenským - někteří ho milují, jiní nenávdidí, dalším je lhostejný. Takže ať si každý udělá názor sám.
Zajimavy zapisek:
http://www.ccas.cz/post/psi-skola-pa...a-z-liberce-9/
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2011, 21:03   #43
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Začínám mít skoro pocit, že být ty lekce v Psí škole Falco zadarmo, zašla bych se tam podívat Podle toho, co jsem se dočetla je pan Dostál asi dost "zajímavá osobnost"
Mimochodem, abych se vrátila k původnímu tématu, jsem koupila toho peška, ze kterého byl Dingo úplně nadšený, když jsem ho prvně vytáhla! Tak jsem si řekla paráda, to bude lákadlo na přivolání jako vyšité... No co myslíte? Jen jsem to prvně zkusila, zavolala, otočil se po mě, vytáhla jsem peška a lákavě s ním zamávala, opět se na mě podíval, co jako chci a odkráčel si cosi čuchat Každopádně během několika posledních dní (peška jsem koupila až včera) se, řekla bych, malinko zlepšil. Měla jsem ho s sebou čtyři dny ve škole, chodil bez stopovačky a poslouchal docela dobře, v Hradci, kde studuji je to vždycky lepší, tam se chová docela vzorně, jak přijedeme domů, tak se zase hned rozjíví a není s ním řeč. Dneska ale to bylo docela dobré i když na toho peška mi kašlal, většinou na zavolání přišel... že by si vážil toho, že není na šňůře? Možná z něj nakonec přeci jen vychováme slušného psa...
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2011, 21:49   #44
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Já jsem peškem ze začátku pokaždé jen navnadila přetahováním a schovala ho vysoko na skříň, kam na něj viděl, ale nemohl. Tím, že byl pro něho tak nedosažitelný ho chtěl příště o to víc a hezky za něho cvičil. Uvidím, jestli to bude stejné po koupení nového peška - starého jsem mu nechala ke "zneškodnění" před zimou, když už byl x-krát sešívaný
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2011, 21:51   #45
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Začínám mít skoro pocit, že být ty lekce v Psí škole Falco zadarmo, zašla bych se tam podívat Podle toho, co jsem se dočetla je pan Dostál asi dost "zajímavá osobnost"
Mimochodem, abych se vrátila k původnímu tématu, jsem koupila toho peška, ze kterého byl Dingo úplně nadšený, když jsem ho prvně vytáhla! Tak jsem si řekla paráda, to bude lákadlo na přivolání jako vyšité... No co myslíte? Jen jsem to prvně zkusila, zavolala, otočil se po mě, vytáhla jsem peška a lákavě s ním zamávala, opět se na mě podíval, co jako chci a odkráčel si cosi čuchat Každopádně během několika posledních dní (peška jsem koupila až včera) se, řekla bych, malinko zlepšil. Měla jsem ho s sebou čtyři dny ve škole, chodil bez stopovačky a poslouchal docela dobře, v Hradci, kde studuji je to vždycky lepší, tam se chová docela vzorně, jak přijedeme domů, tak se zase hned rozjíví a není s ním řeč. Dneska ale to bylo docela dobré i když na toho peška mi kašlal, většinou na zavolání přišel... že by si vážil toho, že není na šňůře? Možná z něj nakonec přeci jen vychováme slušného psa...
Dáme opět nějakou společnou procházku a uvidíme co se sním dá dělat.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2011, 22:49   #46
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Začínám mít skoro pocit, že být ty lekce v Psí škole Falco zadarmo, zašla bych se tam podívat Podle toho, co jsem se dočetla je pan Dostál asi dost "zajímavá osobnost"
Mimochodem, abych se vrátila k původnímu tématu, jsem koupila toho peška, ze kterého byl Dingo úplně nadšený, když jsem ho prvně vytáhla! Tak jsem si řekla paráda, to bude lákadlo na přivolání jako vyšité... No co myslíte? Jen jsem to prvně zkusila, zavolala, otočil se po mě, vytáhla jsem peška a lákavě s ním zamávala, opět se na mě podíval, co jako chci a odkráčel si cosi čuchat Každopádně během několika posledních dní (peška jsem koupila až včera) se, řekla bych, malinko zlepšil. Měla jsem ho s sebou čtyři dny ve škole, chodil bez stopovačky a poslouchal docela dobře, v Hradci, kde studuji je to vždycky lepší, tam se chová docela vzorně, jak přijedeme domů, tak se zase hned rozjíví a není s ním řeč. Dneska ale to bylo docela dobré i když na toho peška mi kašlal, většinou na zavolání přišel... že by si vážil toho, že není na šňůře? Možná z něj nakonec přeci jen vychováme slušného psa...

Kometo máš úplně normální štěně čsv :-))) Buď v klidu období vzorného poslouchání a absolutní ignorace se nám střídá stále a to má "už" 16 měsíců :-))) starší to přešlo ve třech letech.... Stopovačka je určo fajn ... Motivovat není vždy tak jednoduché, když na zemi leží řádně uležená mňamka.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 31-03-2011, 23:19   #47
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Kometo máš úplně normální štěně čsv :-))) Buď v klidu období vzorného poslouchání a absolutní ignorace se nám střídá stále a to má "už" 16 měsíců :-))) starší to přešlo ve třech letech.... Stopovačka je určo fajn ... Motivovat není vždy tak jednoduché, když na zemi leží řádně uležená mňamka.
Ale jo, já vím... nebo spíš jinak, mám v mnoha věcech naprosto suprové štěně čsv, někdy nevěřím vlastním očím, co všechno zvládá... jen to kousání, vztekání a neposlouchání je běs Kdyby se to aspoň všechno nedoplňovalo, ale už takhle mám u několika známých vroubky za roztrhané oblečení, u cizích naštěstí ne, ale to jednou přijde... on prostě za každým běží, ale kdyby jen to, on po každém začne skákat a kousat ho, to je to... Navíc nejvíc zbožňuje děti a to tím způsobem, že je strhává za rukávy k zemi nebo skočí a cvaká jim zubama před obličejem... fakt se děsím toho, že jednou nějakému ublíží! A když ho odchytím a snažím se umravnit, tak se vytočí a začne na mě cenit zuby... Takže asi tak... kdyby neposlouchal, ale lidí psů si nevšímal, tak vem čert, že nechce přijít od nějakého humusu, kdyby kousal, ale nechal se odvolat, tak to taky jde přežít, ale takhle abych se ho bála pustit kdekoliv, kde se může objevit člověk Ale já myslím, že se to časem zlepší, už vidím první náznaky toho, že dostává rozum
Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Dáme opět nějakou společnou procházku a uvidíme co se sním dá dělat.
No uvidíte v Roudnici, co se z něj vyklubalo A tak si teď říkám sakra, to už je skoro za dva týdny, to jsme s tou výchovou moc nepokročili
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 01-04-2011, 07:35   #48
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by bambas View Post
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 01-04-2011, 08:35   #49
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Navíc nejvíc zbožňuje děti a to tím způsobem, že je strhává za rukávy k zemi nebo skočí a cvaká jim zubama před obličejem...
To mi něco TAAAAAAAAAAAAK připomíná. Benko dělával to samé, zda ještě pořád, nemůžu soudit. To bude asi tím že VŠICHNI Srdcerváči zbožňujou děti. Ale vždy jsem říkala a říkám - lepší než kdyby s nima měli problém.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 01-04-2011, 13:16   #50
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
...on prostě za každým běží, ale kdyby jen to, on po každém začne skákat a kousat ho, to je to... Navíc nejvíc zbožňuje děti a to tím způsobem, že je strhává za rukávy k zemi nebo skočí a cvaká jim zubama před obličejem... fakt se děsím toho, že jednou nějakému ublíží!...
Mně chtěl (a stále by rád) na děti (i některé dospělé) pokaždé skákat. Krom toho se snažil od mrněte sbírat na každém metru cokoliv, co by se dalo sežrat, takže jsem vycvičila sebe, abych stíhala sledovat široké i blízké okolí a včas ho upoutala a přivolala. Člověk má výhodu, že je vyšší a má lepší rozhled
S věkem se všechno lepší - s příležitostným zhoršením, kdy si řekne, že už byl poslušný moc dlouho U dětí ho pak vždycky přidržela u sebe nejlépe v sedě, aby si ho pohladily a byl spokojený i on
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2011, 13:28   #51
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Mně pes přiběhne kdekoliv hned a jak uvidí psa, tak nikdy. Vím, že bych ho měla dát zase na stopku, ale od té doby, co jsem si díky stopce zlomila nohu, už na to kašlu...Holt ji volám dřív, než si všimne toho, čeho by neměla

Je mi docela líto, že ČV asi už mít nikdy po tom mém broučkovi nebudu, protože jsou to strašní ničitelé a to poslední, co chci, je pořídit si barák a mít z něj kůlničku...Je to nejlepší pes, kterého jsem kdy měla. Neuvěřitelně chytrý, hodný, s parádní mimikou....
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 06-04-2011, 07:33   #52
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Je mi docela líto, že ČV asi už mít nikdy po tom mém broučkovi nebudu, protože jsou to strašní ničitelé a to poslední, co chci, je pořídit si barák a mít z něj kůlničku...Je to nejlepší pes, kterého jsem kdy měla. Neuvěřitelně chytrý, hodný, s parádní mimikou....
Můžu se zeptat, kolikátého čsv máte?!
Pravda, mám své první vlčisko, pravda, mám svého prvního psa od štěněte..ale na jednu stranu ho vychválit, jak je úžasný atd. a na druhou stranu konstatovat, že už si takového psa resp. čsv nepořídím, mne trochu zaráží. Všechno má svá pro a proti..Ale více či méně snad ničí každé štěně. Je to štěně. Za sebe mohu říci, že než jsem si čsv pořídila, zjišťovala jsem poměrně hodně, "co jsou zač" a tak nějak se připravovala na nejhorší možné varianty. Dodnes s úsměvem vzpomínám na setkání s Helenou Hubáčkovou, která začla své vyprávění o čsv těmi "nejlepšími" historkami..záměrně. Nepříjemně mne překvapily zcela jiné věci. Přesto jsem si celkem jistá, že jiné plemeno (pokud bych neuvažovala o kříženci z útulku apod.) než čsv bych si nepořídila.
Přeci jen, pes je pes. Je to zvíře, je to závazek na "nějaký ten pátek", je to parťák, je to člen rodiny. Ale věci, jsou jen věci. Neříkám, že mne nenaštve a nemrzí zároveň, když mi pes něco zničil...ale nikdy to nebylo nic, kvůli čemu bych si řekla, že tohle plemeno už si nepořídím. Stále jsou to jen věci..(a že už jsem taky zažila pár perných chvil). Ve Tvém případě tomu příliš nerozumím už jen proto, že si, pokud se nemýlím, vcelku své štěndo velmi pochvaluješ..jak je víceméně bezproblémové atd.
Vše je věcí priorit. U mne je v případě pes vs. věc, naprostou prioritou pes.
To je jen můj názor...

Jani a Sofušín
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 06-04-2011, 08:55   #53
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

S nicenim veci ve stenecim veku {tak do cca 1 roku,plus minus} ma bohate skusenosti asi kazdy. Ja nejsem vubec materialista,na veci kaslu,pes je pro me na prvnim miste,ale pokud clovek zije s nekym,komu na vecech zalezi vic nez jemu a vic to resi,tak celkem chapu,ze to muze byt i docela slusny tlak. A tady je mozna zakopany pes....Ja jsem si rikala,ze kdybych se rozesla s nynejsim pritelem,at uz z jakehokoliv duvodu,tak dalsiho chlapa si jen tak neporidim,ale poridim si druheho psa. Coz je mi ted zakazovano nebo neni dovoleno,at to zni lip a musim rict,ze trosku me to mrzi,ale nemuzu jit za kazdou cenu proti nekomu s kym a hlavne u koho ziju,muj byt to bohuzel neni...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 06-04-2011, 10:18   #54
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Já si dovolím nesouhlasit, musím přiznat že zkušenosti s ničením tenda moc nemám. Jako joo, rozkousal mi jednu knihu, sluchátka od mp3 a jednu kožešinovú čepičku půjčenou od kámošky (nemluvím o kradnutí jídla), ale jinak je to hodňoučké "šteně". Ale já vím já vím, je to malej Akeenak

A co se týče přivolání, taky si občas užiju. Někdy má světlé chvilky a poslouchá jako hodinky, jindy (hlavně když vidí psa nebo dlabe něco mooooc chutnýho) můžu si vykřičet hlasivky - to se už po věčšině ani nesnažím ho po prvním povelu přivolat, ale rovnou si jdu pro něj. Mám jediné štěstí, že i když mu je přes rok, pořád se chce hrát a s nikým se nepere
A v poslední době používam jako výstražné znamení plechovku s kamínkama, když něco podozrivého dělá, nebo se mně snaží ignorovat, stačí zachrastit, a mám jeho plnou pozornost (druhý stupeň je letíci plechovka ) a musím říct, že docela začína slyšet i bez něj (ale možná má opravdu jenom světlé chvilky jelikož je to stále puberťák)
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 06-04-2011, 12:53   #55
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
S nicenim veci ve stenecim veku {tak do cca 1 roku,plus minus} ma bohate skusenosti asi kazdy. Ja nejsem vubec materialista,na veci kaslu,pes je pro me na prvnim miste,ale pokud clovek zije s nekym,komu na vecech zalezi vic nez jemu a vic to resi,tak celkem chapu,ze to muze byt i docela slusny tlak. A tady je mozna zakopany pes....Ja jsem si rikala,ze kdybych se rozesla s nynejsim pritelem,at uz z jakehokoliv duvodu,tak dalsiho chlapa si jen tak neporidim,ale poridim si druheho psa. Coz je mi ted zakazovano nebo neni dovoleno,at to zni lip a musim rict,ze trosku me to mrzi,ale nemuzu jit za kazdou cenu proti nekomu s kym a hlavne u koho ziju,muj byt to bohuzel neni...
Jasně, jsem na tom stejně, ale neřekla bych, že proto, že moje štěně teď hodně ničí, už si čsv nikdy nepořídím...
Vždyť sama víš, jaké jsem měla i já sama se Sofou trable..ono je to hlavně o lidech. Teď taky nebydlím ve svém (na půl), taky bydlím v bytě a žádný problém není. Taky je to o tom, jak dalece přemýšlím dopředu a snažím se nepříjemnostem ve všech možných podobách předcházet (tj. např. aby pes zničil něco, co je někoho komu na věcech záleží). Zkrátka, mě ten komentář jen hodně překvapil..
Na druhou stranu, díky vlastnictví psa se i více či méně vyselektují potenciální partneři. Pravda, u mě je to trochu extrém :-D.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 06-04-2011, 13:58   #56
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

..a teď koukám, že máš stejného tatíka jako my! Báro..:-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 06-04-2011, 18:11   #57
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Já jsem zjistila, že ničení věcí se dá poměrně účinně předcházet úklidem, už díky mým potkanům... vzhledem k tomu, že jsem je mívala v pokoji na volno skoro pořád, musela jsem mít všechno bezvadně uklizené, aby na nic nemohli... návštěvy se vždycky divily, jak mám uklizeno, ale kdyby otevřeli skříň, nestačili by zírat
Se psem jsme to vyhnali krapet do extrému, náš byt vypadá jako po nájezdu exekutorů, všechny cenné nebo zničitelné věci jsou zavřené ve skříních (ty si zatím neotevře, uf) a do metru a půl nad zemí u nás nenajdete nic, krom psích hraček Notebook vytáhnu na stůl jen když u něj sedím, ubrus na stole je přidělaný svorkami, bundy místo na věšák házíme rovnou do skříně, převislé kytky jsem ostříhala do patřičné výšky, ručníky a útěrky jsou věčně někde poschovávané, sklidili jsme monitor a anténu, takže teď nemáme ani televizi, všechny nízko položené poličky jsou komplet vyklizené, co se nevešlo do skříní, třeba vysavač, bylo vystěhováno na záchod (máme ho mimo byt, takže tam se fakt nedostane), na který se teď nedá skoro projít přes všechny ty věci... Na druhou stranu ale ani moc neničí nábytek, zatím jen okousal gauč, polstrování židlí a komplet zdemoloval křeslo, ostatní nechává na pokoji, koberec je taky v pohodě a tapety orval jen decentně... Na to, že byt není náš a přítel je celkem materialista a na svoje věci dost háklivý, to zatím zvládáme celkem v pohodě
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 06-04-2011, 20:58   #58
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

No, všechno je to pravda, pes je určitě nad všechny věci cenný, ale jeden fakt je opomíjen. ČSV je extrémní ničitel, psychický a fyzický tyran. Měla jsem předtím jen jednoho psa, nicméně jako milovník psů jsem dobře poznala pěkných pár chlupáčů a můžu svědomitě říct, že jak jsem si myslela, že čsv nemůže být tak hrozný živel oproti jiným čtyřnohým poděsům, tak jsem se teda pěkně mýlila
A ukažte mi chovatele jiného plemene, který má ruce plné modřin atd. Podívejte se na výstavách psů, jak vypadají chovatelé čévéček a jak vypadají ostatní chovatelé (to rozhodně nebyla urážka, jen že my čévéčkáři chodíme ve vaťácích, maskáčích a věcech, u kterých nebudou vadit prokousnuté rukávy, nohavice, natržené kapsy na zadku a pod a to se tedy jen tak nevidí)
Na druhou stranu, máme zaručeně nejchytřejší bestie ze všech výstavních kruhů

Někde tady na wolfdogu jsem se kdysi dočetla jednu svatou pravdu, bohužel už přesně nevím, kdo ji vyřkl. Tedy cituji:
"Stene CSV je nesnesitelny maly kousavy tyran, ktery se snazi privest vsechny kolem sebe na pokraj silenstvi."
Tohleto se prostě o štěňatech jiných plemen normálně nikde nedočtete
__________________
www.bran.estranky.cz

Last edited by Anathema; 06-04-2011 at 21:07.
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 06-04-2011, 23:53   #59
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
No, všechno je to pravda, pes je určitě nad všechny věci cenný, ale jeden fakt je opomíjen. ČSV je extrémní ničitel, psychický a fyzický tyran. Měla jsem předtím jen jednoho psa, nicméně jako milovník psů jsem dobře poznala pěkných pár chlupáčů a můžu svědomitě říct, že jak jsem si myslela, že čsv nemůže být tak hrozný živel oproti jiným čtyřnohým poděsům, tak jsem se teda pěkně mýlila
A ukažte mi chovatele jiného plemene, který má ruce plné modřin atd. Podívejte se na výstavách psů, jak vypadají chovatelé čévéček a jak vypadají ostatní chovatelé (to rozhodně nebyla urážka, jen že my čévéčkáři chodíme ve vaťácích, maskáčích a věcech, u kterých nebudou vadit prokousnuté rukávy, nohavice, natržené kapsy na zadku a pod a to se tedy jen tak nevidí)
Na druhou stranu, máme zaručeně nejchytřejší bestie ze všech výstavních kruhů
Někde tady na wolfdogu jsem se kdysi dočetla jednu svatou pravdu, bohužel už přesně nevím, kdo ji vyřkl. Tedy cituji:
"Stene CSV je nesnesitelny maly kousavy tyran, ktery se snazi privest vsechny kolem sebe na pokraj silenstvi."
Tohleto se prostě o štěňatech jiných plemen normálně nikde nedočtete

No já nevím, ale ani od Bena a ani od Aschera nemám modřiny, prokousané oblečení atd. A ani jeden není a nebyl extrémní ničitel (Ben odtrhl pár kabelů na fréze a Aschere mimo povolených plyšáků rozkousal dvoje boty)...Ono tohle a ani nic jiného nejde vztáhnout na celé plemeno. Ben byl kliďas od mlada a Aschere je sice divočejší, ale i to jde ustát bez následků....Aschere prožívá pubertu má rok a půl, ale i ta je po tatínkovi, narozdíl od toho co zde čtu, velice klidná (pro mě je na zastřelení, ale na druhou stranu jsem ráda že je takový)
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2011, 22:10   #60
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Ja mam 5ti mesicni stene a teda nemuzu si stezovat...jasne ze okusuje, ale nijak extremne a posledni dobou jen ciste nas a z lasky a nezanechava nam tim ani skrabance, ale jak uz mi potvrdila i chovatelka na zacatku, byl nas broukoush klidnejsi nez ostatni z vrhu..Kdyz mu byly tri mesice pekne si "pohral" se stanem a okousal par bot..ale stale se daji nosit
Dneska me moc mile prekvapil, kdyz prisel k nasi spici kocce, oblizal ji usi a oblicej, kdyz mnoukla tak jeste "odbleskoval" u jednoho ouska a sel si lehnout nedaleko ni, je pravda ze mi kocka lezela v kline a kdyby lezela jinde dala by se na uprk, coz by vyvolalo honicku, ale takhle me stejne mile prekvapil

P.S.: vylozene se "tesim" na pubertu...
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org