Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-07-2011, 10:37   #41
De.Lorche
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Louny
Posts: 26
Default

tak nám se už od malinka nedaří najít si psí kámoše, už když Anýmu byli 4 měsíce se nám vyhýbali jak čert kříži. jediná naše záchrana jak se dostat blíž k pejskům byla u agility, kdy jsme šli k nim na plac a občas se k nám některý človíček přišel se psem pokecat aspoň seznámit naše hafany, ale o vyběhání si můžem jenom nechat zdát... bohužel... Tedka už je Aný dospělej, velký psy nemá rád.. přece jenom konkurence, tudíž o hře nemůže být ani řeč, hned by šlo do tuhýho... čubinky má rád a štěňata miluje, ale vše se odehrává na vodítku, protože majitelé se bojí... co kdyby. Na mé ujištění nijak nereagují, takže jen se zastavíme pejsci se seznámí a když už by si rádi zadováděli majitel svého psa odvede, že musí jít, že by to nemuselo dobře dopadnout :-(... A v okolí nemám nikoho "statečnýho", kdo by nechal hafiky společně proběhat...
Na venčení jsme do nedávna měli ovčandu mých rodičů, ale byla to už dáma v letech a o řádění neměla zájem, bohužel odešla do psího nebíčka, takže venčíme sami...
De.Lorche jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2011, 11:07   #42
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

De Lorche, jestli mate zajem, tak mi napiste PM a my k vam do Loun klidne na vylitani nekdy prijedeme. Mam 3,5 letou cubinu a Louny nejsou daleko. Nekdy o vikendu, vetsinou nic nemame...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2011, 11:23   #43
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by De.Lorche View Post
tak nám se už od malinka nedaří najít si psí kámoše, už když Anýmu byli 4 měsíce se nám vyhýbali jak čert kříži. jediná naše záchrana jak se dostat blíž k pejskům byla u agility, kdy jsme šli k nim na plac a občas se k nám některý človíček přišel se psem pokecat aspoň seznámit naše hafany, ale o vyběhání si můžem jenom nechat zdát... bohužel... Tedka už je Aný dospělej, velký psy nemá rád.. přece jenom konkurence, tudíž o hře nemůže být ani řeč, hned by šlo do tuhýho... čubinky má rád a štěňata miluje, ale vše se odehrává na vodítku, protože majitelé se bojí... co kdyby. Na mé ujištění nijak nereagují, takže jen se zastavíme pejsci se seznámí a když už by si rádi zadováděli majitel svého psa odvede, že musí jít, že by to nemuselo dobře dopadnout :-(... A v okolí nemám nikoho "statečnýho", kdo by nechal hafiky společně proběhat...
Na venčení jsme do nedávna měli ovčandu mých rodičů, ale byla to už dáma v letech a o řádění neměla zájem, bohužel odešla do psího nebíčka, takže venčíme sami...
a to je to takovej gentleman, arye se v lysý líbil, taky by sme si mohli někdy udělat za váma výlet, by se děcka prolítala
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2011, 13:16   #44
De.Lorche
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Louny
Posts: 26
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
a to je to takovej gentleman, arye se v lysý líbil, taky by sme si mohli někdy udělat za váma výlet, by se děcka prolítala
to je fakt, tam byl zlatíčko největší , tedka momentálně nevím já mám přetržený vazy v kolenu takže ležím doma a nic nedělám a čekám vždy až mi přivedou mufíka na návštěvu a Anubín si to taky užívá, má dovolenou s přítelem (nic nedělání, procházečky, nikdo po něm nic nechce :-)...) až se uzdravím byla bych moc ráda, kdyby jsme se zase potkali, byl to pohodovej den v lysé, fakt se nám to moc líbilo... pozdravuj od nás chlupáčky
De.Lorche jest offline   Reply With Quote
Old 14-07-2011, 18:51   #45
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

No, nám se také hodně pejskařů co potkáváme raději vyhýbá už od úplného prtěte a ti co se nevyhýbají začínají nedůvěřivě koukat (pár světlých výjimek se naštěstí ale najde). Přeci jen, Branovi je teď 7 měsíců, je velký jako dospělý NO, ale chování má pořád jako štěně a hraje si zkrátka po vlčím,pěkně divoce. Navíc na něj teď pomalu přichází puberta a s tím bohužel i nahlížení na dospělé psy jako na konkurenci je to škoda, vždycky si moc hezky hrál, ale posledních pár dní se na neznámé čtyřnohé kluky začíná ježit a stavět se "do pozoru". Naštěstí zatím nepozoruju zhoršení poslušnosti, jen trochu náladovost, ale ti pejsani mě mrzí. Tajně jsem doufala, že třeba Bran by mohl být výjimka a mít rád všechny, ale holt asi ne no
Každopádně chovatelka nás předem varovala, že pejskaři nemají čéva rádi, a že z Brana vyroste rváč, tak jsme na to připravení
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 14-07-2011, 22:11   #46
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Když to tak čtu, tak nevím, jestli jsou u nás pejskaři a psi nějak odolnější nebo co, ale Dingovi už je taky přes sedm měsíců, takže většina lidí, co potkáme už nepozná, že je to štěně, a pejskaři se nám zatím nevyhýbají Nebo teda spíš naopak, většinou se vyhýbám já Jak vidím cizího psa, svého odchytávám a obcházím cizího, pokud se majitel i pes zjevně nechtějí kamarádit. Pokud je cizí pes na volno, tak dělám, že ho nevidím a je mi jedno, jestli si jde pro Dingovo ohlodání nebo ne, mají ho mít na vodítku. A musím říct, že dost obdivuji odvahu jak psů, tak majitelů. Kolikrát se Dingovi přímo do tlamy přiřítí nějaký jezevec nebo jack russel, že jako bude sranda hra, ale hlavně nechápu, že se nebojí ti majitelé, když neví, co je ten cizí pes zač, ale jim je to asi jedno, kolikrát si ho ani nezavolají, nebo jen tak vlažně, si myslí, že když ho mám na vodítku já, tak je to OK...
I když zrovna tuhle jsem zažila vtipnou situaci, když takhle přiběhl jezevčík, Dinouš na vodítku si s ním začal hrát, tak jemně, jak on na malé psy je opatrný. Paní na to s úsměvem kouká, jak si hezky hrají. Jenže pak jezevčík skončil na zádech a Dingo mu začal polykat hlavu Paní zděšeně vypískla, já jí začala ujišťovat, že se nic neděje, že mu nic neudělá, ale bylo to marný, paní se mi vrhla po vodítku a začala Dinga tahat pryč Myslím, že ta už se nám vyhýbat bude.
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 14-07-2011, 22:43   #47
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

No, oni totiž spoléhají na to, že nebezpeční psi nosí náhubky na připnutí na vodítko nikdo moc nehledí. To rozlišování velkých a malých psů je kouzelné, Bran taky do těch prťavých hlodá hrozně jemně a opatrně, velkého by čapnul za kožich, ale malého něžně zatahá za ouško, roztomilé uvidíme, jak dlouho to tak milé ještě bude, hádám, že moc ne
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org