Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-06-2008, 15:31   #41
kudrnovalucie
Junior Member
 
kudrnovalucie's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Default

Nelíbí se mi že tvé příspěvky zavání spekulacemi, jmenovitě o panu Hartlovi a paní Konečné.


Tak ještě jednou mi vžádnym případě nejde o to poškodit nebo pomluvit, kohokoliv o kom se zmínim.
kudrnovalucie jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 15:38   #42
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Já se musím Lucky v tomto směru zastat. I když mi také není zcela vše jasné, tak jsem z jejích příspěvků nikde necítil, žeby chtěla někoho pomlouvat nebo poškozovat.
Lucko, zjisti ty věci na ČMKU a pak se klidně ozvi.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 15:56   #43
kudrnovalucie
Junior Member
 
kudrnovalucie's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 13
Default

Určitě to udělám, a ozvu se. A děkuju
kudrnovalucie jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 15:56   #44
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ahojte, myslim ze toto je velmi smutny dosledok zlyhania komunikacie medzi ludmi, smutne ze medzi rodicmi a dietatom.
Pride mi nespravne, ak rodicia odstrania psa svojho dietata bez predoslej konzultacie. Mohli dat Lucke predsa ultimatum - napriklad do konca mesiaca bude pes prec z domu, alebo ho dame prec my. Dali ti Lucka to ultimatum?
Na druhej strane, to ze rodicia nechcu posluchat je smutne, ale to neznamena ze tym padom ty nie si zodpovedna za spravanie psa voci nim. To ze si rodicia nedokazu ustat svoje postavenie voci psovi neznamena ze tym padom budu musiet po vlastnom byte/dome chodit len s laskavym dovolenim psa, akokolvek posluchajuceho svojho majitela. Nechcem ti Lucka nic vycitat, ale myslim ze by tu malo byt povedane, ze pokial moja rodina psa nezdvlada, je potrebne, aby som ja zabezpecila, aby moj pes rodinu neohrozoval a neobmedzoval. Cize podla mna bolo konanie nespravne na oboch stranach...

Kazdopadne ti Lucka drzim paste, aby sa tvoj pes nasiel a aby sa situacia vyriesila k spokojnosti co najvacsieho podielu zucastnenych.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 16:18   #45
Tipsy
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 20
Default

Lucka, este si neprezradila, co planujes, ked psa vypatras. Chces ho spat, alebo len zistit, ci je o.k.? Kazdopadne suhlasim so Saschiou a tebe drzim palce, aby to dopadlo najlepsie ako moze a dufam, ze nas poinformujes az do konca.

...kazdemu sa uz z odstupom dobre radi, co by robil....
Tipsy jest offline   Reply With Quote
Old 06-06-2008, 16:48   #46
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
myslim ze toto je velmi smutny dosledok zlyhania komunikacie medzi ludmi, smutne ze medzi rodicmi a dietatom.
Cize podla mna bolo konanie nespravne na oboch stranach...
S tím souhlasím.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2008, 10:41   #47
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

Na italskem foru jsou lide ,kteri psa videli den predem nez zmizel z chovatelske stanice.Byl to pes agresivni a urcite mel byt dan zkusenemu vycvikari a ne chovateli,ktery by ho ,kdyby nemel dysplazii ,pouzil v chovu.
Jestli ze byl darovan jak rika Daniela,nevidim zadny problem proc by Caselli nemohl dat kontakt byvale majitelce.
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2008, 11:04   #48
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by SARKA View Post
Byl to pes agresivni a urcite mel byt dan zkusenemu vycvikari a ne chovateli,ktery by ho ,kdyby nemel dysplazii ,pouzil v chovu.
Darování zkušenému výcivkáři je jistě optimální řešení, ale bohužel problémová čévéčka opravdu nejsou na roztrhání ... končí většinou na jiných institucích.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 09-06-2008, 08:24   #49
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by kudrnovalucie View Post
Takže asi takhle, matku pokousal a to jednou a jednou se po ní ohnal, co já teda vim. Každopádně když mi řekli, že ho chtějí dát pryč, zakázala sem jim to, s tím, že když půjde pes pryč, tak ok, ale půjde se mnou a já se odstěhuju pryč. Navíc nebyla to vina .....
Nevím jaký máte vztah s rodiči, ale nějaká úcta k nim , mi z toho nevyplývá. Mám děti ve Vašem věku a moc dobře vím, jak se chovali 16 -19 - ti letí . Jste si jistá, že jste byla se psem všechem svůj volný čas? Kdo se o psa staral, když jste byla s kamarády, na výletech, na diskotékách apod. Tím nechci nic říct proti Vám, v tom věku je to normální, naopak by bylo zvláštní , kdyby jste pořád byla doma. Ale pak se starost přesouvá na rodiče a jak se mají starat o psa, který je nechce pustit na zahradu, pokouše je . V každém případě to měli řešit s Vámi - 1) pořádně si uvědomit, jakého psa Vám koupí v 16-ti jste asi nevydělávala.
2)budeš se o psa starat a ven půjdeš, až po jeho vyvenčení nakrmení a pod.
Majitel asi může být i 16-ti letý, ale odpovědnost za škody nesou do plnoletosti rodiče, nebo né? Taky si myslím, že měli starost i o Vás, co kdyby Vás taky pokousal.
Rodiče Vám přeci řekli, co s ním zamýšlejí. Zkoušela jste se vžít do jejich situace? Ale přijít domů a psa tam nemít musí být dost hrozné. Taky úplně nesouhlasím s tak radikálním řešením.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 09-06-2008, 11:33   #50
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

OK, tak vám věřím, že všichni máte export PP

K problému s rodiči asi tolik, že pokud na ně pes vrčel, měl být zavřený v kotci a puštěn jen s někým, kdo ho zvládá. těžko hodnotit, jak to vše bylo a dnes je to asi už jedno.
Pes je vždy o zodpovědnosti (zvláště trochu problémový pes) a tu málokterý puberťák cítí. Někdy ji neznají ani dospělý jedinci.....
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org