Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Cluby & nařízení

Cluby & nařízení Informace o klubech pro ČSV v jiných zemích, nařízení týkající se ČSV a omezení britského Kennel Clubu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-06-2010, 21:40   #1
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default Výsledky klubové konference KCHČSV v ČR - bonitace

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Na klubovém webu už je zápis z klubové konference, která se konala 12.6.2010 v Brně. Rozhodlo se tam několik velice důležitých bodů, které se dotknou nejen členů Klubu ale i ostatních majitelů ČsV. Doporučuji každému čévéčkáři si pečlivě přečíst.

http://www.cswolfdog.cz/index.php?op...huzi&Itemid=78
Hele pochopila sem dobře to, že ke kolíku nejdřív přijde pro kontaqkt někdo v civilu a pak je to jako vždycky?
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010, 22:26   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Hele pochopila sem dobře to, že ke kolíku nejdřív přijde pro kontaqkt někdo v civilu a pak je to jako vždycky?
ne zcela. Nejprve je pes s psovodem u kolíku, kontakt navazuje osoba v civilu. Pak projde a zaútočí figurant v obleku. Potom jde psovod do úkrytu a figurant v obleku provede pouze útok (nikoliv už znova kontakt).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010, 22:38   #3
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
ne zcela. Nejprve je pes s psovodem u kolíku, kontakt navazuje osoba v civilu. Pak projde a zaútočí figurant v obleku. Potom jde psovod do úkrytu a figurant v obleku provede pouze útok (nikoliv už znova kontakt).
a pre co tak? nemoze teho udelat LEN civil nebo len figurant, teras to ... mami pekny obraz kedy pes vi co robit z figurantom

__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010, 23:22   #4
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
a pre co tak? nemoze teho udelat LEN civil nebo len figurant, teras to ... mami pekny obraz kedy pes vi co robit z figurantom

Právě proto, aby pes mohl navázat kontakt s civilem. Někteří psi už figuranta znají a jejich reakce tudíž může být ovlivněná.


Jinak už jsou updatované i kontakty na výbory.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010, 23:26   #5
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Právě proto, aby pes mohl navázat kontakt s civilem. Někteří psi už figuranta znají a jejich reakce tudíž může být ovlivněná.


Jinak už jsou updatované i kontakty na výbory.
pre to i hovorim moze ten to kontakt aj atak udelat CIVIL a nie figurant
pre to neni to realna reakcia povahi a ...
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010, 23:29   #6
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Civil těžko bude riskovat, že ho pes při náznaku útoku sejme. Já bych do toho teda nešla.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 25-06-2010, 14:04   #7
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
pre to i hovorim moze ten to kontakt aj atak udelat CIVIL a nie figurant
pre to neni to realna reakcia povahi a ...
Já osobně se svými psy netrénuju obrany a nechci aby na ně při bonitaci útočil civil. Všem mým psům okamžitě došlo co po nich figurant na kolíku chce a jak se mají zachovat. Útočila na ně ale FIGURANT ne CIVIL. Nechci aby je kdy dráždil člověk v civilu. Doufám že rozumíš.
Stejně tak první část u kolíku - kontakt s civilem je přirozenější než kontakt s figurantem a to hlavně pro psy, kteří jsou trénavaní na obranu.
Jak píše Helena, kdyby na mé psy hrozil civil s klacíkem z několika metrů asi by jen valili oči co ten strejda chce.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-06-2010, 14:47   #8
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default Výsledky klubové konference KCHČSV v ČR - bonitace

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post

daniela to v takim to prypadi ten test JE pre NIC len zabava pro psy nic viacej
Nemyslím.
Přijď a zkus, není nic jednoduššího, uvidíme, jestli se budou tví psi bavit.
Viděla jsem bonitace v Itálii a Slovensku a obě byly zase z mého pohledu O NIČEM v porovnání s tou českou.
Chválit československého vlčáka za útok proti civilní osobě je hodně nebezpečné a já doufám že k tomu u nás nikdy nedojde.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-06-2010, 14:50   #9
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Nemyslím.
Přijď a zkus, není nic jednoduššího, uvidíme, jestli se budou tví psi bavit.
Viděla jsem bonitace v Itálii a Slovensku a obě byly zase z mého pohledu O NIČEM v porovnání s tou českou.
jasno ze to bude bavit pro moje psy figurant to je zabava vyzdy
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 25-06-2010, 17:23   #10
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

OK Daivo, rádi Tě v Roudnici i s Tvými psy uvidíme

Mimochodem, když jsme u těch bonitací - to vážně tímto způsobem odebíráte míry na oficiálních bonitacích???
šířka hlavy:
http://www.wolfdog.org/drupal/cs/gallery/pic/135530/

...a šířku hrudníku:
http://www.wolfdog.org/drupal/cs/gallery/pic/135535/
(btw - nevím, kdo to na té fotce odebírá ty míry a kdo to celé měl na starost, ale tušíte, co je to hrudník?)

Když tohle vidím, tak se vlastně už nedivím těm názorům na jediné správné provádění povahového testu...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 25-06-2010, 17:27   #11
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

ja mam slovenske bonitacje a take to budem delat pre to ze tam umi psy merit, a ked pes ma chybi to je zapisane, i pes z 51 % nebude mit P1
Helenko myslim ze ja a moja komisia vi anatomiu psa lepej niz inne
__________________

Last edited by wolfin; 25-06-2010 at 17:38.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 25-06-2010, 17:42   #12
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
ja mam slovenske bonitacje a take to budem delat
Helenko myslim ze ja a moja komisia vi anatomiu psa lepej niz inne
A jaká je tedy slovenská bonitace, když "má být"objektivnější než česká? Mám vlastní čsv krátce, tak jsem zvědavá. Bere v potaz to, že čsv je pracovní plemeno?(které by se figuranta bát nemělo a očekává se od něj nějaký výcvik). Copak povahu pes neprojevuje při měření? Nebo při kontaktu se skupinkou osob? Žádná taková zkouška nemůže být objektivní.
To by se muselo bonitovat uprostřed davu a v dopravních prostředcích. Tam se podle mě povaha ukáže spíš. Kolik psů žije na vesnici, kde je 100% a ani cvičák či figurant je nevyvede z míry a při výletu po centru Prahy lezou strachy po zdech.( To je nadnesené, ale mají ocas mezi nohama a nervně se rozhlížejí kolem sebe, a při neobvyklým zvuku šílej)
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 25-06-2010, 17:29   #13
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Proti půdovním bonitacím jsem měla taky námitky. Moje fena má Oh (jsem za to vděčná) ale defacto kvůli tomu, že figuranta zná (obrany s ní nedělám, jen na táboře) a od začátku od něj čekala "útok". Tudíš se s ním nešla kamarádit. Lidé v civilu jí nevadí, spojuje si oblek s kousáním. A také hlavní problém podle mě byl, že figurant opět navazoval se psem kontakt po prvním útoku, když byl bez majitle. Sice z bezpečnější vzdálenosti, ale i tak. Což si moje fena taky nenechala líbit.
Myslím a velice to schvaluji, že tato verze povah bude neobjektivnější a nejlepší, jelikož se pes půjde přátelit s "normálním" člověkem, a pak na něj zaútočí figurant, poté odchází majitel a na psa se útočí opět (už žádné seznamování jako předtím, moje fena už mu podruhé nevěřila a štěkala). Což si myslím, že bude opravdu nejlepší.
Delegátům děkuji za schválení !!!
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 25-06-2010, 17:42   #14
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
jasno ze to bude bavit pro moje psy figurant to je zabava vyzdy
Přijď, moc se tešíme.
Daivo, myslíš že je dobré nechat psa útočit na civilní osobu? Případně ho za projevenou agresi chválit?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-06-2010, 17:48   #15
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Přijď, moc se tešíme.
Daivo, myslíš že je dobré nechat psa útočit na civilní osobu? Případně ho za projevenou agresi chválit?
ano, ked to je normalnej povahy pes. sory ale na figuranta KAZDY pes bude mit reakcu, tym to metodem je lekksy variant pro psy, a pre co potom neni udelany snova kontakt? len atak i koniec? pre co neni - kontakt- atak-kontakt teho sameho clovieka?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 25-06-2010, 17:55   #16
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
ano, ked to je normalnej povahy pes. sory ale na figuranta KAZDY pes bude mit reakcu, tym to metodem je lekksy variant pro psy, a pre co potom neni udelany snova kontakt? len atak i koniec? pre co neni - kontakt- atak-kontakt teho sameho clovieka?
Ale to přece není pravda a praxe to i dokazuje. Každý pes nemusí mít na figuranta reakci, i u nás máme psy bez reakce, psy kteří na foguranta jen koukají, případně se s ním chtějí raději kamarádit.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2011, 10:47   #17
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

ja jsem uplny novacek, jeste cevecko nevlastnim ale informuji se dopredu a byla jsem u me v zivote prvni bonitace. Zde provadel zlou osobu clovek v civilu, pochopitelne jiny clovek, nez ten co ke psu sel poprve jako hodny clovek. Pripadalo mi to spravne, vysvetluji si to tim, ze pokud mne napadne nekdo v parku, asi si take pred tim neoblece vystroj figuranta a ja bych si moc prala, aby v takove situaci, byl schopny muj pes mne ochranit, takze zautocit. Mimoto bylo povoleno pri bonitaci a zlem cloveku psa psovodem motivovat. Drive jsem mela dobermanku, cvicenou k obrane, ktera take neutocila na lidi, jen pokud se hrozive priritili s klackem, ci pokud ji byl dan povel...Takze to je asi takovy muj nazor k tomuto tematu, ale pochopitelne si rada od zkusenych necham vysvetlit a poradit, proc a jak ma byt co jinak...Dekuji Gabriela
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2011, 11:07   #18
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Dovolím si drobnou poznámku ke dvěma věcem: jedna technická - já být figurantem, tak ke psovi bez obleku nejdu Jasně, že si to pes spojí a figuranta si pamatuje jako někoho, do koho si může kousnout.
A druhá věc - ze zkušenosti nejen mé - čévéčko je silně hierarchicky založené - to všichni víme - a mělo by tě považovat za alfu. No a alfa je ten nejvyšší, nejschopnější a nejsilnější, takže si má své problémy řešit sám. Tudíž tě v tom milé čévéčko nechá a bude naopak předpokládat, že ty ochráníš jeho. Dokonce už jsem slyšela i o případech, kdy se čévéčko přidalo na stranu silnějšího - útočníka.
To jen tak, abys nebyla zklamaná, až tě čévéčko nebude samo od sebe ochraňovat na ulici. Jestli to po něm chceš, budeš ho to muset naučit.
To ale nemá nic společného s bonitací (lépe řečeno nemělo by mít). Tam se hodnotí vrozená povaha psa, ne to, co má naučené ze cvičáku. Ovšem, je to trochu utopistická představa, protože to bychom žádné čévéčko nesměli pustit na cvičák dřív než v 18 měsících a to už by bylo trochu pozdě. Takže čévéčka, co chodí na cvičák a dělají tam obranu mají trochu "výhodu".



Jo a ještě drobnost. Když tvoje čévéčko při obraně tvé osoby útočníka pokouše, trestaná budeš ty. Ať žijí naše zákony. Tak na to pozor.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2011, 11:40   #19
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

no asi mas pravdu, jen to vidim trochu jinak od te doby, kdy jsem skoro znasilnena byla, kdyby mi tenkrat nepomohl jeden clovek. Takze si to klidne rada odsedim ve vezeni, kdyz pes nejakeho psychopata, ktery me s timto umyslem napadne, pokouse...
U Bonitace v Nemecku jsem se figuranta bez obleku ptala, co tam tak dlouho resi u toho stromu a uvazani, ted uz vim co tam resil, chtel se hodne presvedcit, ze retez a uvaz opravdu zabrani jeho pokousani a musim jeste dodat, ze psy nedrazdil nijak extremne, bylo to opravdu male bububu a klacik v ruce...myslim ze i proto, ze nemecti ceveckari nejsou zrovna tak hodne na obrany, snad ani jeden ze psu prihlasenych obrany nedela a presto se nasli 3, kteri to zvladli moc pekne. K tomu vsemu si taky myslim, ze pes asi pozna i na me same, kdy se jedna o opravdove nebezpeci. Moje matka ma doma ustraseneho pudla a kdyz jednou matku ohrozil holi jeji byvaly muz, pudlik vyskocil 1,5 do vysky a prokousl mu ruku. Nedovedu si to vysvetlit jinak, nez ze opravdu citil opravdovost situace 8 adrenalin a opravdovy strach matky a proto takto jednal presto, ze muze matky znal a vlastne s nim byl jinak cely zivot kamarad....
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2011, 11:55   #20
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

To je nezávidění hodná zkušenost..

Naštěstí má na druhou stranu čévéčko tu vlastnost, že už jen jeho přítomnost po boku mnoho lidí od "blbostí" odradí.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org