Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-11-2009, 14:28   #21
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default No coz

Nie wiem jak jest w sklepach, jak jeszcze mieszkalem w Polsce i mialem 7 lat to bylem z rodzicami na gieldzie psow. Tam wygladalo to calkiem normalnie, hodowcy przyjezdzali z pieskami i prezentowali szczeniaki i byl ogromny wybor. A sprzedawali rasowe i nierasowe ten sam piesek mogl miec rodowod jak sie zaplacilo wiecej a jak mniej to nie mogl miec. Nic nie wygladalo na to aby pieskom sie zle dzialo na tej gieldzie, gorzej pewnie jest w sklepach bo tam pieski musza siedziec codziennie w klatce a nie jeden dzien w tygodniu byc na pare godzin wystawione na gieldzie w dobrych warunkach.

W kazdym badz razie hodowcy powinni sie bardziej starac, bo np. jak chce kupic pieska za granice i trzeba go potrzymac 4 miesiace zeby dostal szczepienie bo inaczej nie moze pojechac za granice to juz sie nie da kupic bo nawet za oplata nikomu sie niechce potrzymac pieska az bedzie mial szczepienie od wscieklizny i bedzie mogl jechac za granice. I jak chce kupic wlasnie wilczaka to mam problem bo tu gdzie mieszkam ich nie hoduja a zeby wywiezc z Polski pieska to musi miec szczepienia i paszport mix. I jeszcze niektorzy narzekaja ze nie moze byc "mix" bo to ma byc reproduktor (bo jest tak wilczy ze napewno bedzie championem swiata itp.) tak jakby juz niesprzedawano pieskow do towarzystwa......
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2009, 18:41   #22
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by XaedasKSP View Post
W kazdym badz razie hodowcy powinni sie bardziej starac, bo np. jak chce kupic pieska za granice i trzeba go potrzymac 4 miesiace zeby dostal szczepienie bo inaczej nie moze pojechac za granice to juz sie nie da kupic bo nawet za oplata nikomu sie niechce potrzymac pieska az bedzie mial szczepienie od wscieklizny i bedzie mogl jechac za granice. I jak chce kupic wlasnie wilczaka to mam problem bo tu gdzie mieszkam ich nie hoduja a zeby wywiezc z Polski pieska to musi miec szczepienia i paszport mix.
Krajem, do którego chcesz zabrać psa, jest Norwegia. Zgodnie z obowiązującymi tam przepisami wilczaka można odebrać właścicielowi i uśpić. Problemem nie jest to, że trzeba szczeniaka dłużej przetrzymać i zaszczepić - tylko, to że nie jesteś w stanie zagwarantować, że nie stanie mu się krzywda.
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2009, 19:06   #23
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

Tylko ze to jest teoretycznie. Bo praktycznie to piesek na papierze juz nie bedzie zadnym wilczakiem po tym jak przekroczy granice tylko bedzie zwyklym "kundlem". A pozatym jak juz bedzie w Norwegii to nawet nie bedzie "kundlem z zagranicy" tylko zwyczajnie urodzona w Norwegii mieszanka husky i elk hounda czy tam laiki syberyjskiej itp.

Pozatym na tego typu pieska nikt w Norwegii nie zareaguje bo jesli tutaj ktos boi sie psow i ich nie lubi to boja sie pitbulli, rotweilerow, dobermanow, amstaffow, bulldogow itp. itd. Tutaj nikt nie boi sie np. owczarkow niemieckich ktore tutaj nazywaja sie Schäfer albo np. husky. Owczarki Niemieckie hodowane w norwegii jakims cudem wszystkie maja mentalnosc Golden Retrievera....moze nie wszystkie ale wiekszosc w Polsce sa chyba bardziej agresywne jakims cudem nie wiem czy ma to zwiazek z hodowla. Wszystkie pieski "wilkowate" (chyba ze pojedzie sie w glebokie lasy srodkowej norwegii gdzie mieszkaja rolnicy zacofani) sa tutaj uwazane za fajne i niegrozne dla ludzi a wiec nikt nie reaguje na nie. Juz nie mowie nawet o tym ze 99,99 % norwegow by przez mysl nie przeszlo ze istnieje taka rasa jak Wilczak nie mowiac juz o tym aby jeszcze wpadli na pomysl ze moze byc zabroniona jakas inna rasa niz pitbull, amstaff, bulldog itp. tzn to co wyglada groznie.

Pozatym lepiej chyba kupic wilczaka wiadomego pochodzenia i miec wiadome oczekiwania co do tego jakiego typu charaktery maja takie pieski oraz jak sie nalezy z nimi obchodzic niz "kupic na zamowienie "wilka" niewiadomego pochodzenia od ruskiego na straganie, ktory moze byc 1/2, 1/4 albo niewiadomo ile % wilkiem a ile procent psem i to jakiej rasy".......
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2009, 19:41   #24
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by XaedasKSP View Post
Tylko ze to jest teoretycznie. Bo praktycznie to piesek na papierze juz nie bedzie zadnym wilczakiem po tym jak przekroczy granice tylko bedzie zwyklym "kundlem". A pozatym jak juz bedzie w Norwegii to nawet nie bedzie "kundlem z zagranicy" tylko zwyczajnie urodzona w Norwegii mieszanka husky i elk hounda czy tam laiki syberyjskiej itp.
Zrozum - Twoje zapewnienia to właśnie czysta teoria. Nie dziw się, że hodowca nie chce ryzykować ich weryfikacji w praktyce kosztem życia szczeniaka. To, że nie liczysz się z takim ryzykiem, nie najlepiej świadczy o Tobie jako przyszłym właścicielu. Skontaktuj się z ambasadą - może da się uzyskać jakieś zezwolenie i sprowadzić psa legalnie. Jeszcze wczoraj nie wiedziałeś, że w Norwegii obowiązuje taki zakaz.

Quote:
Originally Posted by XaedasKSP View Post
Pozatym lepiej chyba kupic wilczaka wiadomego pochodzenia i miec wiadome oczekiwania co do tego jakiego typu charaktery maja takie pieski oraz jak sie nalezy z nimi obchodzic niz "kupic na zamowienie "wilka" niewiadomego pochodzenia od ruskiego na straganie, ktory moze byc 1/2, 1/4 albo niewiadomo ile % wilkiem a ile procent psem i to jakiej rasy".......
Oczywiście, że lepiej kupić rodowodowego wilczaka. Jednak jeszcze lepiej poczekać, aż będzie się w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki - w tym pewność, że nie zostanie w majestacie prawa uśpiony. Od momentu, kiedy moja żona (sssmok) poznała wilczaki i zakochała się w tej rasie, do chwili, kiedy mieliśmy warunki żeby wziąć pierwszego psa minęło 9 lat. Pośpiech jest złym doradcą.
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2009, 20:05   #25
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

Z tymze ja znam warunki w Norwegii i wiem ze takie prawa to tak jak prawo ze nie wolno pic na dworze tylko ze wszyscy pija a jak idzie policjant to mowia ze zbieraja butelki. Jakby to chodzilo o rotweilera, pitbulla, bulldoga itp. czyli takiego psa jakiego sie ludzie boja to bym przeciez niekupowal sobie takiego pieska. Ale takiego pieska nikt nie bedzie sie bal a tymbardziej nikt go nie rozpozna bo to nie jest pies ktorego codziennie pokazuja w telewizji w programach z USA gdzie kogos zagryzl pitbull czy doberman. Takiego pieska kazdy wezmie za odmiane husky czy alaskan malamute lub mieszanke jakas. Trzeba by wyjatkowego specjalisty aby wiedzial co to za rasa i na dodatek wiedzial ze jest zakazana, a czlowiek ktory by tyle wiedzial to by nie byl wrogiem psow aby to gdzies zglaszal. A amstaffa czy pitbulla to zwykly laik mogl zglosic bo kazdy wie co to za pies. A ambasady itp. to maja to gdzies.....

Pozatym nie ma tu na co czekac bo jak FrP niewygra wyborow to mozna czekac cala wiecznosc znajac socjalistow.....bo oni zeby zmienic prawo o oplatach za samochody zuzyli 15 lat odkad mieli dokladnie wyliczone i gotowe wszystko jak zmienic prawo na oplate od CO2 zamiast pojemnosci. A tutaj nawet nie maja pojecia o wilczaku oprocz jednego glupka ktory uslyszal nazwe wilk i nic wiecej po czym dokleil go do "groznych psow" a reszta w ciemno podpisala.
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2009, 20:42   #26
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Masz trochę błędne myślenie. Bo co z tego, że takiego psa nikt się nie będzie w Norwegii bał... właśnie powinni się ludzie bać, bo to nie piesek na kanapę i do rany przyłóż... Naprawdę wilczaka trzeba umieć wychować. Po tym co ostatnio zobaczyłam zmieniłam swoje zdanie właśnie w tym kierunku...
To nie będzie piesek o mentalności Golden Retrievera...
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...

Last edited by Gia; 27-11-2009 at 20:49.
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2009, 20:45   #27
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

a ile Pan ma lat?
mysli i zachowuje sie jak dziecko, ktore nie dostala zabawki i teras bedzie robic zemste dla wszystkich?
dobry hodowca szczeniaka nie przeda, bo nie chce ryzykowac jego zyciem oraz on HODUJE psy z rodowodem i chce ze takie zostali i dalej a nie stali sie kundelkami z podrobionymi dokumentami i z wizja jak bedzie zyc i jaki piekny i misiu bedzie.
Wilczak to mieszanka wilka i psa. i to zostalo do tej pory, oni nie sa takie jak piesek zabawka, maja swoj charakter i umia pokazywac zeby i charakter.
Narazie ja to lepej pomyslalam czy naprawde WSZYSTKO wiem o wilczaki a potem staralam sie zrobic tak zeby dostac to legalne.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2009, 20:55   #28
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by XaedasKSP View Post
Jakby to chodziło o rotweilera, pitbulla, bulldoga itp. czyli takiego psa jakiego sie ludzie boja to bym przeciez niekupowal sobie takiego pieska. Ale takiego pieska nikt nie bedzie sie bal a tymbardziej nikt go nie rozpozna bo to nie jest pies ktorego codziennie pokazuja w telewizji w programach z USA gdzie kogos zagryzl pitbull czy doberman. Takiego pieska kazdy wezmie za odmiane husky czy alaskan malamute lub mieszanke jakas.
Nie wiem dlaczego zakładasz wrodzony debilizm mieszkańców Twojego kraju.
Wilczak podobny do wilka potrafi budzić lęk. A przykład rottweillerów, dobermanów jest o tyle nietrafiony, że wynika raczej z suchej statystyki:jest (było) ich więcej więc w populacji bardzo fajnych, pracujących i zrównoważonych psów (daleko lepszych służbowo od wilczaków) trafiły się osobniki "ułomne" wyhodowane na fali mody przez debilnych rozmnażaczy, dla których ważniejsze było parę dolców w kieszeni niż odpowiedzialność za zdrowe psy.
Wilczak NIE JEST "pieskiem" tylko faktycznie wymagającym, inteligentnym, szybkim , o niewysokim progu pobudzenia zwierzęciem i głowę daję, że gdyby rozpowszechniły się w naszych domach podobnie, jak swego czasu rottki czy dobki-media miałyby niejeden materiał o tej właśnie rasie. Dość przypomnieć, że cocker-spaniele okryły się złą sławą w latach 80-tych.
Nie mnie oceniać czy władze Norwegii uczyniły słusznie delegalizując rasę. Ale jeśli społeczeństwo ma określone wymagania (bezpieczeństwo na ulicy chociażby czy podczas spaceru w lesie) to przepisy prawne są po to aby to bezpieczeństwo zapewnić. Wyższy poziom świadomości społecznej każe dowolnemu obywatelowi zgłosić fakt "zagrożenia" - spacerującego w okolicy "wilka". A wtedy wkracza "dura lex" ..tylko życiem płaci niewinne zwierzę a nie bezmyślny człowiek, który uparł się mieć właśnie taką zabawkę.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 27-11-2009 at 20:58. Reason: literówki
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2009, 22:20   #29
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

A jak ktoś nie bedzie takim idiota jak zakladasz to zabiora ci psa i w swietle prawa go zabija. Bo takie masz prawo w swoim kraju - Norwegii. Tak wiec nie spodziewaj sie ze ktos ci da badz sprzeda psa bo moze uda ci sie oszukac. I oby kazdy hodowca csv w Polsce to przeczytal i nie dal sie naciagnac,
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2009, 22:30   #30
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
A jak ktoś nie bedzie takim idiota jak zakladasz to zabiora ci psa i w swietle prawa go zabija.
Dokładnie
Nie sądziłam, że może się znaleźć jeszcze człowiek o takim myśleniu....
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2009, 23:37   #31
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

No coz lat mam 21 skoro ktos o to pytal.

A tak pozatym to dobrze wiem jakiego charakteru mozna oczekiwac od wilczaka, chodzi o to ze wiekszosc spoleczenstwa norweskiego niebedzie patrzec na niego inaczej niz na zwyklego husky. Ale nawet zwykly husky wychodowany w norwegii potrafii zawarczec jak go ktos obcy chce poglaskac a wiec nie bedzie wiekszych problemow z ludzmi ktorzy beda namolnie chciec go poglaskac....bo norwedzy zwykle nie zachowuja sie tak.

Pozatym ktos napisal ze to nie Golden Retriever......no coz nie wiem czy mam to uznac za probe obrazenia mojej inteligencji czy za kiepski zart....powiedzmy ze uznam to za nieudany zart.

A co do "niedostania zabawki" to ja zadnej zabawki niechcialem *DOSTAC* tylko zamierzam *KUPIC* wilczaka i to ze jeden hodowca nie mial ochoty mi go sprzedac a drugi chcial miec same championy i reproduktory to uznalem za wlasnie niepotrzebne problemy w zakupie. Ale naszczescie mozna je rozwiazac bo sa jeszcze racjonalni ludzie ktorzy sprzedaja wilczaki ludziom do towarzystwa a nie tylko pieski na wystawe ktore musza miec bog wie jakie papiery.

A jesli chodzi o norweskie spoleczenstwo to najlepszym dowodem debilizmu socjalistow jest import islamistow z calej arablandii od pakistanu po somalie ktorzy sa odpowiedzialni za wiekszosc przestepstw w Norwegii i 17 z 18 gwaltow w Stavanger np. I oni chca sie czuc bezpiecznie LOL

Pozatym 99 na 100 norwegow po zobaczeniu zdjecia wilczaka niewiedzialoby co to jest za pies i powiedzialo kundel lub jakas rasa ze wschodu nieznana. I jeszcze raz zaznaczam ze tutaj nie mieszka sie w blokach jak w polsce gdzie sasiad sasiadowi przez drzwi zaglada tylko w domach jednorodzinnych ogrodzonych ogrodzeniem z wysokich tuji, i naprawde ludzie maja gdzies to co ktos robi i jakiego ma psa naprawde. Ten opisany przypadek o amstaffie to bylo w Oslo gdzie wlasnie jest duze natezenie ludzi i bloki a pozatym amstaffy to bardzo znane psy 80 na 100 osob wie co to za rasa.

Ah i jeszcze co do dwoch ostatnich komentarzy, to naprawde mnie rozsmieszaja bo ja tutaj jestem uczciwym czlowiekiem i pisze prawde a spotykam sie z czyms takim. Na szczescie sa jeszcze normalni hodowcy ktorzy normalnie mi moga sprzedac psa, a pozatym gdybym mial taka potrzebe to moge rownie dobrze zmienic maila i powiedziec ze mieszkam w szwecji albo w ogole nic nie mowic o zagranicy jako ze z tego co zrozumialem kazdy piesek jest z paszportem w dodatku do rodowodu przy kupnie. Albo zwyczajnie po pieska wyslac mojego wujka ktory mieszka w Polsce. I ci wlasnie hodowcy ktorzy sie unosza taka wielka duma i gardza uczciwoscia z radoscia mogliby mi sprzedac pieska nie majac pojecia czy on pojedzie do Norwegii, do Szwecji czy zostanie w Polsce.......a ja zdychalbym ze smiechu przypominajac sobie ich posty. Ale mi zalezy na tym wlasnie aby zapewnic sobie dokumenty ktore zrobia pieska nietykalnym w Norwegii i tylko i wylacznie dlatego trace czas na pisanie prawdy i tlumaczenie.

I tutaj niech skonczy sie namawianie uczciwych hodowcow ktorzy cenia sobie uczciwosc do niesprzedania mi psa. Poniewaz niektorzy ludzie faktycznie chca pomoc mi w moim przedsiewzieciu aby mialo 100 % szanse bezproblemowego powodzenia. A to co cala reszta chce osiagnac to abym musial np. wiezc sobie pieska bez paszportu mix albo bez wpisanego dokumentu ze jest mieszancem, czyli po prostu chcecie zrobic co sie tylko da aby utworzyc taka mozliwosc aby piesek mogl zle skonczyc, zamiast tak jak niektorzy uczynni ludzie dopomoc w tym aby mozna to zrobic bezproblemowo i bez zadnego kiedykolwiek zagrozenia dla pieska.....

Dla tych ktorym niechcialo sie przeczytac calosci: *mnie zalezy na tym wlasnie aby zapewnic sobie dokumenty ktore zrobia pieska nietykalnym w Norwegii i tylko i wylacznie dlatego trace czas na pisanie prawdy i tlumaczenie* JAKBY MI NIECHODZILO O ZAPEWNIENIE PIESKOWI 100 % PEWNOSCI ZE NIC MU NIGDY NIE BEDZIE GROZIC NAWET W OGROMNIE NIEPRAWDOPODOBNEJ SYTUACJI TO BYM ODRAZU KUPIL PIESKA NP. PRZEZ MOJEGO WUJKA W POLSCE. Ale licze na to ze normalni uczciwi hodowcy pomoga mi dostac odpowiedni papierek ze piesek jest mieszancem aby wlasnie NIEISTNIALO zadne zagrozenie dla pieska kiedykolwiek.
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2009, 23:45   #32
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

duzo gadania i malo zrozumienia.
Przeczytaj najpierw regulamin hodowli psow rasowych, potem wyjasni sobie co jest hodowca i jak to dziala przedawanie psa do liudzi, potem... jesli myslis ze Norwegia to taki narod idiotow,to po jaka cholere tam mieszkas? ja watpie ze oni w wilczaku zobacza ... husky czy mixa kundelka i cos tam jescze.
czy rozmawiales z Olav z Norwegii? on mysle, najlepej wie jaka situacja z wilczakami moze byc. Ale jakos ... watpie w to.
i jestem zadowolona, ze i inne hodowcy z PL widza jak wyglada sprawa i nie beda ryzykowac dobrem psa.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2009, 23:45   #33
zubrzyca
Junior Member
 
zubrzyca's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Katowice
Posts: 63
Default

Quote:
Originally Posted by XaedasKSP View Post
No coz lat mam 21 skoro ktos o to pytal.
....
Dla tych ktorym niechcialo sie przeczytac calosci: *mnie zalezy na tym wlasnie aby zapewnic sobie dokumenty ktore zrobia pieska nietykalnym w Norwegii i tylko i wylacznie dlatego trace czas na pisanie prawdy i tlumaczenie* JAKBY MI NIECHODZILO O ZAPEWNIENIE PIESKOWI 100 % PEWNOSCI ZE NIC MU NIGDY NIE BEDZIE GROZIC NAWET W OGROMNIE NIEPRAWDOPODOBNEJ SYTUACJI TO BYM ODRAZU KUPIL PIESKA NP. PRZEZ MOJEGO WUJKA W POLSCE. Ale licze na to ze normalni uczciwi hodowcy pomoga mi dostac odpowiedni papierek ze piesek jest mieszancem aby wlasnie NIEISTNIALO zadne zagrozenie dla pieska kiedykolwiek.
Czytając takie rzeczy, aż żałuję że każdy może kupić psa.
zubrzyca jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2009, 23:58   #34
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

No dokladnie a wiec jak juz wszyscy przeczytali ze zrozumieniem to moze przestana narzekac na to ze ktos moze mi pomoc a ZWLASCZA POMOC PIESKOWI aby nigdy nie byl zagrozony czymkolwiek. Poprzez zapewnienie mu odpowiedniego paszportu ja przeciez jestem uczciwy. Ale jesli wszyscy zdecyduja sie sprzysiadz przeciw mnie i przeciw pieskowi ktory tutaj bedzie tak czy inaczej. No to trudno ale nie rozumiem dlaczego ludzie tak niecierpia uczciowsci przeciez TO WLASNIE DOBRO PIESKA wymaga tego aby mial w paszporcie wpisane ze jest mieszancem.

A wiec tak naprawde pomagajac mnie nie pomagacie (wrednemu wstretnemu samolubnemu czlowiekowi jak napewno niektorzy o mnie mysla bo jestem uczciwy i mowie prosto z mostu) tylko wlasnie bardziej POMAGACIE PIESKOWI o ktorego bezpieczenstwo przeciez wam chodzi...a moze sie myle?

P.S a co do tego dlaczego tu mieszkam to dlatego ze sie tutaj urodzilem bo kiedys dawno, dawno temu moi rodzice nie lubili komuszkow ktorzy przed 89 byli w Polsce i dlatego wlasnie rodzice znalezli sie w Norwegii.....
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 00:03   #35
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

pomaganie piesku to jest NIE ROBIENIE niczego, co Pan chce. Tak bedzie najlepej dla PIESKA, dla rasy, i dla... liudzi.
hmm slabe liudzie ucziekaja z kraju, kedy kraj ich potrezbuje.
( zostawic to bez odpowiedzi prosze, bo to cytat)
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 00:11   #36
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

W ramach nieprzepartej chęci udzielenia pomocy proponuję przejrzeć listę psów szukających domów i skontaktowanie się z ich obecnymi właścicielami .

Chwilę wcześniej na forum wpadło jakieś dziewczę z Meksyku, upierajace się na adopcję wilczaka, zarzucająca wszystkich pytaniami na prywatne skrzynki o możliwość dostania psa.
Jakaś seria?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 00:16   #37
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

Skoro uwazasz ze pomaganie pieskowi polega na tym abym musial go wziac bez odpowiednich papierow ze jest mieszancem no to trudno.

Ja juz dawno temu zdecydowalem ze bede mial wilczka, a ze istnieja pieski wilczaki to tym lepiej bo byloby to bardziej skomplikowane gdybym musial kupic hybryde z wilka itp. zwlaszcza pod wzgledem tego ze mialby nieprzewidywalny charakter i nieprzewidywalne cechy. A o wilczaku jest bardzo duzo informacji zarowno o samym piesku jak i o tresurze.

Ja i tak kupie pieska wilczaka bo:

a) I tak nikt nie wie kim jestem w rzeczywistosci, wiec pieska moge kupic nawet sam w Polsce.

b) Pieska moze mi kupic wujek albo kuzyn w Polsce i jesli bede zmuszony tak zrobic to kupia pieska od tego hodowcy ktory najwiecej protestuje przeciw mnie bo bedzie to mialo dodatkowy smaczek

No ale narazie licze na to ze sa rozsadni i normalni hodowcy w Polsce i ze od ktoregos z nich kupie pieska z odpowiednimi papierami DLA DOBRA PIESKA, poniewaz ten hodowca bedzie rozumial ze z odpowiednimi papierami piesek bedzie mial 100 % pewnosc ze nic zlego go niespotka po drodze do Norwegii a w Norwegii i tak zadne papiery nie beda potrzebne bo tutaj piesek bedzie jako kundel urodzony w Norwegii.
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 00:24   #38
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by XaedasKSP View Post
Ja i tak kupie pieska wilczaka bo:

a) I tak nikt nie wie kim jestem w rzeczywistosci, wiec pieska moge kupic nawet sam w Polsce.
Mylisz się, napisałeś całkiem pokaźne cv;/
Dla Ciebie to nastoletnia chęć udowodnienia, że jesteś macho i nie potrafisz zrozumieć, że te wszystkie kontry nie są przeciwko Tobie a w imieniu psów, które ukochaliśmy. Ale jak rozmawiać z niewidomym o kolorach?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 00:25   #39
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by XaedasKSP View Post
Ja i tak kupie pieska wilczaka bo:

a) I tak nikt nie wie kim jestem w rzeczywistosci, wiec pieska moge kupic nawet sam w Polsce.

b) Pieska moze mi kupic wujek albo kuzyn w Polsce i jesli bede zmuszony tak zrobic to kupia pieska od tego hodowcy ktory najwiecej protestuje przeciw mnie bo bedzie to mialo dodatkowy smaczek

.
Nie, no to brzmi jak "drżyjcie hodowcy, mściciel powrócił" - hehe.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 00:30   #40
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

Nie po prostu brzmi jak odpowiedz na pogrozki ze nikt mi niesprzeda pieska oraz odradzanie normalnym hodowca sprzedania mi pieska oraz udzielenia pomocy w zalatwieniu mu odpowiedniego paszportu mix. Dlatego wlasnie udzielilem odpowiedzi zeby ludzie mi nie wypisywali co zrobie a czego niezrobie.

A co do tego CV to brakuje w nim zdjecia :P A bez zdjecia moge zglosic sie gdziekolwiek i powiedziec ze chce kupic pieska etc. etc. i mieszkam w Polsce ale naszczescie nie bede musial tego robic bo sa jeszcze normalni hodowcy, ktorzy potrafia myslec o tym co najlepsze dla pieska i dla wszystkich a nie kierowac sie emocjami.
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org