Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-01-2009, 21:18   #21
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tak to bude asi na mě i když mi můj dotaz nepřipadá jako rýpání.
Nie, to bolo myslene vseobecne na vsetkych co mi neveria ze som to nevymyslela pred rokom. A navyse so smajlikom!

Takze este par argumentov:

1. Poplatky za vystavu su vyssie len pre tych co platia az na mieste. Na druhej strane, ak niekto nezaplatil a nedostavi sa, nevymahame na nom poplatky, takze vela najma zahranicnych vystavovatelov v dlodobom ramci vlastne skor usetrilo.

2. Je to dane regulami SKJ, plati to pre vsetky klubove vystavy organizovane na Slovensku.

3. Clenovia klubu zas na rozdiel od neclenov prispievaju na cinnost klubu, bez ktoreho by klubovka nebola. Z dvoch vystav s udelovanim CAC ktore klub do roka moze organizovat len na jednej je ziskanie najvyssieho titulu podmienene clenstvom majitela v klube.

4. Clenstvo v klube nie je narocne ani casovo, ani financne, ani netreba nikoho uplatit aby sa clovek clenom stal. A nie je pre zahranicnych o nic drahsie ako pre nasincov. V porovnani s nakladmi na cestovanie po vystavach je to suma v podstate zanedbatelna.

Takze dufam ze klubovka bude nadalej ziskavat na popularite a ze aspon niekoho inspiruje stat sa clenom. A navyse dufam ze predsa ludia nechodia na vystavy len pre vitazov, ale aj pre stretnutie s ludmi, vypocutie erudovanych hodnoteni a udrzovanuie kontaktov...

A osobne si myslim ze aj CAC ci ResCAC z klubovej vystavy ma vyssiu hodnotu ako BOB od rozhodcu co videl CV prvykrat v katalogu.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2009, 21:42   #22
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

A navyse dufam ze predsa ludia nechodia na vystavy len pre vitazov, ale aj pre stretnutie s ludmi, vypocutie erudovanych hodnoteni a udrzovanuie kontaktov...

To rozhodně ano, ale to lze i bez vystavování. Já osobně chodím i na výstavy na kterých své psy nevystavuju.
Na vaší letošní Klubovce jsme dostali Cajc a zklamání že nemůžu psa předvést v soutěži o vítěze bylo veliké, protože se tato možnost už nemusí nikdy opakovat. Propozice jsem bohužel nečetla, což je má chyba ale i tak se snad moje pocity pochopit dají ... Příště se budu jen dívat.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2009, 12:26   #23
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default Ještě jedno OT

Sorry, ale přečetla jsem si ty citované řády a jak je tedy možné, že když :

Klubový víťaz – udeľuje sa len na klubových výstavách, psovi a suke osobitne, do súťaže nastupujú jedince, ktoré na výstave získali ocenenie výborný 1 v triedach mladých, strednej, otvorenej, pracovnej, víťazov a šampiónov. Majiteľ psa alebo suky musí byť členom príslušného chovateľského klubu.

tak naposled vyhrála titul Klubové vítězky fena s oceněním výborná 2, res.CAC.

Já byla vždy na té vaší speciálce a tam je to normálně. Na klubovce jsem byla loni prvně (jako divák) a byla jsem závěrem lehce zmatena - jak je vidět nejen já . ..
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2009, 20:32   #24
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

saschia
do závěrečné soutěže opravdu nastupovali v pořadí další výborní psi, pokud nebyl V1 v majetku člena Klubu, to si pamatuju. Proto asi rozhodčí pronesl "Jednooký mezi slepými králem".
Jak to tedy je?
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 22-01-2009 at 20:55.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2009, 23:06   #25
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

S tym jednookym suhlasim... Na druhej strane, aj V2 pes je vyborny, tak az taky problem to nie je, nie?
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 01:02   #26
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by rocco View Post
To je slovenská špecialita , protože všude jinde ve světě Klubového vítěze získává zvíře a nezáleží na tom, jestli je majitel členem pořádajícího spolku....
Rocco, krytykujesz, a nie wiesz.... Jest to calkiem NORMALNE w wielu klubach... Zapytaj w CZECHACH (np. wlascicicieli dobrmanu, nahacu). Tak samo jest w Niemczech i wielu krajach EUROPY...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 13:26   #27
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
S tym jednookym suhlasim... Na druhej strane, aj V2 pes je vyborny, tak az taky problem to nie je, nie?
No, ale když je v regulích výslovně napsáno hodnocení výborný 1 , tak to podle mne není totéž.....Nemusí mít ani CAC - to je taky podivné......Proto to vidím jako postavené na hlavu - kdekoliv . Ale když KV nemusí mít kvality na CAC, tak budiž. Je to jen názor jednoho člověka a druhý může mít jiný. Jako ve všem.

Margo, já nekritizuji - jen vyjadřuji svůj pohled na věc, ale tady je jiný názor (a obzvláště některých nežádoucí ). A znám jen kluby s "normálním otevřeným KV" . Ale de facto je mi to jedno, protože na výstavy chodím jen na kukačku. Je to docela funny zábava pozorovat tu honbu za nesmyslnými tituly. Všem přeji šťastný lov
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 17:07   #28
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Kdo chodi len lovit tituly, ten ma smolu... Ano, ak KV dostane zviera co nedostalo CAC alebo resCAC, je to smutne, ale nie tragicke. Tragicke je, ked CAC a CACIB dostane zviera co si ledva zasluzi VD.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 17:32   #29
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Kdo chodi len lovit tituly, ten ma smolu... Ano, ak KV dostane zviera co nedostalo CAC alebo resCAC, je to smutne, ale nie tragicke. Tragicke je, ked CAC a CACIB dostane zviera co si ledva zasluzi VD.
Smolu má každý, kdo není členem Klubu . Máš tedy pocit že na této výstavě byly dodrženy výstavní podmínky které sama cituješ? Stačí mi ano/ne bez květnatých odpovědí. V případě že ano, prosím o vysvětlení.
P.S. Na výstavy nikdo nejezdí prohrávat, na to je to velmi drahý špás. Každý účastník doufá že dnes by to třeba mohlo vyjít ... To jen k té tvé jedovaté první větě
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 18:26   #30
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Daniela, zas si ma zle pochopila. Ja na nikoho neutocim a nesnazim sa byt jedovata. Ak ma niekto vylozene za ciel ziskat titul kluboveho vitaza, tak nech sa stane clenom klubu, nik mu nebrani. Navyse pojem lovit tituly pre mna znamena snahu obist co najviac vystav aby som tym zvysila pravdepodobnost, ze sa mi nejaky ten titul ujde, a potom sa rozculovat ze som nedostala titul na kory moj pes nema podla stanov narok. V stanovach je jasne napisane ze klubovym vitazom moze byt len pes clena klubu, takze nik nebrani zaroven s prihlaskou na vystavu poslat aj prihlasku za clena.

A ano, suhlasim s tym, ze minulorocny klubovy vitaz nebol udeleny uplne presne podla pravidiel. Ak ma niekto pocit, ze KV si KV nezasluzil, moze podat oficialny protest, to je jediny sposob, ako s tym nieco robit, a moze tak zabezpecit, ze bud v buducnosti pes co nie je V1 KV nedostane, alebo ze sa budeme snazit tlacit na zmenu pravidiel.

PS. S tym ze by to mohlo vyjst - mne to nehovor, ja stale dufam ze by mi to mohlo vyjst, prihlasim suku, zaplatim poplatok a ta cuba sa zrovna na vystavu fest hara, a potom je jej trieda neobsadena. Myslis ze mna neporaza?
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 19:44   #31
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Ak ma niekto vylozene za ciel ziskat titul kluboveho vitaza, tak nech sa stane clenom klubu, nik mu nebrani.
S tím souhlasím.

A ano, suhlasim s tym, ze minulorocny klubovy vitaz nebol udeleny uplne presne podla pravidiel. Ak ma niekto pocit, ze KV si KV nezasluzil, moze podat oficialny protest, to je jediny sposob, ako s tym nieco robit, a moze tak zabezpecit, ze bud v buducnosti pes co nie je V1 KV nedostane, alebo ze sa budeme snazit tlacit na zmenu pravidiel.
Neznala jsem vaše pravidla a i kdyby ano, protest bych určitě nepodala. Považuju za samozřejmé pravidla dodržovat a ne je upravovat podle konkrétní situace. Je to špatná vizitka pro celou Klubovou výstavu i bez mého protestu.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 22:27   #32
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Danielo, my sme tiez len ludia a pravidla (najma tie zhora) nepozname naspamat. Takze tiez robime chyby. Pravidlo o clenstve sme si pamatali, pravidlo o tom ze iba V1 nie (zato si pamatam ze o resCACIB moze sutazit aj resCAC). A pravidla sice treba dodrzovat, ale niektore pravidla nie su najlepsie. O tom ma byt komunikacia, ak sa nejake pravidla nepacia, tak na ne poukazat a navrhnut napravu. Ak sa nejake pravidla nedodrzuju tak aj na to poukazat a ziadat napravu...

Mimochodom, dost ma uz unavuje, ze sa tu poukazuje na to, ze KV nedostal najkrajsi pes na vystave, lebo nebol psom clena klubu, ale pritom by bolo OK, ak by vyhral iny pes, hoci este menej krasny (podla rozhodcu), lebo ten bol V1. Takze v tejto diskusii koncim.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org