Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

View Poll Results: Souhlasíte s tím, aby køí¾enci kanadské vlèice a NO bez PP byly zapisováni v registru ÈsV ?
ano 15 17.86%
ne 69 82.14%
Voters: 84. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-10-2011, 15:14   #201
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Gábino, v jednom z příspěvků jsi psala, že chceš aby ti někdo potvrdil, že jsi ve svých letech naivní... tak tedy to máš
Proběhlo toho tolik, že vrátit se to nedá a ani jedna strana se té druhé nehodlá za nic omlouvat. Zainteresovaným už jejich spory zůstanou, ale bylo by fajn, kdyby se kvůli tomu už nehádal nikdo další ať je na kterékoliv straně nebo se snaží tvářit neutrálně.
Nějak se mi nelíbí ani to srovnání s pilulkama. ČVčko je plemeno, o který asi všem tady jde, má nějakej standart a původ a pokud ho chceme nějak ozdravovat, mělo by to být podle nějakých pravidel. U pilulek je mi to celkem jedno dokud je nepotřebuju, ale na tyto křížence by měl mít každý aspoň názor. Za mě... jindy lépe a jinak nebo radši vůbec.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 15:17   #202
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Mimochodem teď koukám na to, že můj nick je v anketě mezi těmi, co hlasovali ano. To mě celkem rozesmálo
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 15:32   #203
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

nektere z tech pilulek si myslim uz mas v sobe...:-)jasne, je to divne srovnani. Ano , jsem hrozne naivni a priznavam se k tomu...:-) Az se bude jednou plemeno ozdravovat, pak jsem teprve zvedava, jak to bude probihat, aby se vsichni shodli. Hrubsi chybu vidim hlavne v zapsani te jiz druhe generace...A fakt uz koncim...:-) Jsem na to moc malo chytra a to taky rada priznam...
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 17:12   #204
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Pokud ale pises, ze uz druha genrace byla zapisovana normalne, tak z toho prece vyplyva, ze museli dalsi osoby - nekde jiste podepsane ,porusit nejake dalsi veci nebo ?
Ne, jednoduše své psy přepsali do států, kde podmínky chovu nejsou tak přísné, jako u nás. Navíc tam množili pod falešnými papíry (viz fórum Mutary zřejmě rozmnožují pod falešnými papíry v Itálii ).

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
To pak pro me znamena mozna hrubejsi chybu,( to zapsani druhe generace ) nez to, ze se stalo, protoze prece , proc by tito jmenovani lide, kteri chovaji Cevecka, chteli Ceveckam ublizit, kdyz je sami chovaji ?
Protože jsou to buďto sami organizátoři celé akce nebo právě lidé, kteří se nechali zhloupnout jménem Ing. Hartla, kterým celou akci zaštiťují.

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Je to nekolik let zpatky, cas se vratit neda a nic to nezmeni a tak se ptam dnes, kdy uz je neco z techto zvirat na svete, jaci tedy jsou ? Poskodili plemeno nejak vyrazne ?
V ČR nikoliv, protože i na základě rozkrytí celého tohoto případu členská základna ve volbách vyměnila celé vedení a odstranila z něj všechny, kdo s Mutarami mají něco společného. No a nové vedení Klubu rozhodlo o opatření, které má zamezit nekontrolovanému zápisu do registru a poté i zápisu ze zahraničí dovezených psů s pochybným rodokmenem. Prbní opatření bylo zavedeno hned na první konferenci, která následovala po zveřejnění celého případu v roce 2005 (to byla zlomová konference, kde tehdy nezvolení členové vedení české pobočky s organizátory Mutar a jejich příznivci se nejprve snažili o založení jakési třetí pobočky Klubu, aby jim zústala alespoň část pravomocí, o kterou v řádných volbách přišli, když to nevyšlo, snažili se o rozbití jednání konference křivým nařčením některých jim nepohodlných členů a poté konferenci opustili - zápis obsahuje vše). Na této konferenci by osobně přítomen i tehdejší předseda německého Klubu Michael Eichhorn, který tam předal protest německého Klubu proti zpisu Mutar. Opatření o zápisech do registru má číslo bodu 15. Druhé opatření bylo zavedeno na konferenci v roce 2010 když se ukázalo, že Mutary jsou zřejmě pod falešnými papíry množeny v Itálii. Opatření je v zápisu pod bodem 19.

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Proc se tedy ted, 2011 tohle nestane i tady a nezacne se s tim, pracovat pozitivne ve smeru, poucit se, vyuzit chyb , prenest se pres ne a jit spolecne opet na cestu Cevecek ?
Buď v klidu. Podle internetových diskuzí to možná vypadá, jako by byl Klub v nějakém rozkladu, kde bojují 2 nesmiřitelné skupiny. Jak jsi viděla na bonitaci, není tomu tak. Z příznivců Mutar zůstalo členy Klubu jen pár lidí (odaduji tak 5 ) a ostatní z něj vystoupili. Přes chyby jsme se skutečně přenesli a všichni se snažíme o co nejlepší chov našich psů.

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
Mimochodem, jen tak pro informaci, proč potomci Armína a Lupíny mají tenhle 'štítek'? Ave Lupo -Mutara- (!!!_Saarloos_alike_MIX_!!!). Vždyť se Saarloosovým vlčákem nemají nic společného
Protože to co cituješ je označení v naší databázi pro křížence. Drtivá většina je jich se Saarloosy, proto dostali becně v databázi takové označení.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 17:46   #205
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Proběhlo toho tolik, že vrátit se to nedá a ani jedna strana se té druhé nehodlá za nic omlouvat. Zainteresovaným už jejich spory zůstanou,
Přesně tak.
Gábino, nelze dělat tlusté čáry a "táhnout za jeden provaz" z lidmi, kteří na Klub podávali stížnosti na ČMKU, žaloby k soudu a trestní oznámení na jeho členy (byli jsme čtyři členové vyslýcháni kriminálkou). Kteří se snažili Klub rozbít zakládání jakési Asociace chovatelů vlčáků (s velmi jepičím životem). Kteří léta podváděli i v ryze klubových věcech (předsedou revizní komise byl člověk, který nikdy nebyl členem Klubu ale byl za něj vedením vydáván) a Klub okrádali tím, že vedli v členské evidenci desítky mrtvých duší, které neplatily příspěvky ale za které se odváděly poplatky do Českého kynologického svazu. Nejsem příznivec "tlustých čar. každý má nějakou minulost a ta se stala a nikdo ji nesmaže.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 18:07   #206
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

hmm, je to skoda...jsem asi blazen jenom ja..kdyz jsem se mohla prenest pres bolest a bavit se po pul roce s clovekem, ktery me napadl a chtel mi sexualne ublizit a ja byla schopna se s nim po pul roce sejit a vyrikat si to, proc to chtel udelat, proc zrovna me atd...to uz je uplne mimo tema, znovu se omlouvam, to pisu jen proto, aby jste pochopili, ze jsem z meho hlediska vzdy pro nejakou cestu smireni ac me to tenktrat taky stalo hrozne moc sil ...ale dodnes toho nelituji...
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 18:09   #207
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Dobrý večer, když už se Gabriela vrátila k tomuto starému tématu a já si ho pročetla, zajímalo by mne, jestli se už pan Pavel postavil jako chlap k omluvě za slova, která pronesl na adresu Daniely (83 - ...je až po uši v podvodu, je majitelkou Mutar...). Jestli jste se, pane Pavle, Daniele už osobně omluvil, považujte prosím můj dotaz za bezpředmětný.
PS: Jsem nestranná, na akcích se bavím se všemi (hrůza! i s Monikou! ) a neočekávám žádné dlouhé přednášky o "škodlivosti" Mutar. Jen jsem se nevinně zeptala na jednu věc, která mě k tomuto tématu zaujala...
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2011, 00:14   #208
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
Mimochodem, jen tak pro informaci, proč potomci Armína a Lupíny mají tenhle 'štítek'? Ave Lupo -Mutara- (!!!_Saarloos_alike_MIX_!!!). Vždyť se Saarloosovým vlčákem nemají nic společného
Celou diskusi na téma "Mutara" sleduji, spolu s desítkami jiných čitatelů a bavím se Hanuškovou neutuchající snahou o těžkou demagogii a touhu přesvědčit!" Tisíckrát vyřčená lež se stává pravdou, že a jednoho dne, někdo uvěří, že Ave Lupo Mutara je mix (samozřejmě a není vůbec podstatné, kdo byli rodiče. Rodiče, mimochodem, nejsou v dokumentech registrů vůbec uvedeni a je ve své podstatě "jedno," kdo to byl), slovo Saarloos se stane tím podstatným v celé kauze a část dlouholetých chovatelů se rozhodla plemeno ČSV zničit! Ano, takhle vypadá demagogie a wolfdog.org je bulvár, byť ho občas využíváme a nebo zneužíváme všichni chovatelé ČSV, bez kterých by se on sám a to je to zásadní, neobešel.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2011, 08:28   #209
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Mist View Post
jestli se už pan Pavel postavil jako chlap k omluvě za slova, která pronesl na adresu Daniely (83 - ...je až po uši v podvodu, je majitelkou Mutar...). Jestli jste se, pane Pavle, Daniele už osobně omluvil, považujte prosím můj dotaz za bezpředmětný.
Pokud si pamatuji, tak s Danielou jsem o tom mluvil na poslední koferenci, ale pokud to chcete řešit i tady. Daniela se s Mutarou předvedla na jedné z výstav a vzhledem k tomu, jaké kolem nich stále byly tajnosti, vznikl dojem, že jednu vlastní nebo spoluvlastní. Tím to vše vzniklo. Pokud tedy považuješ za nutné, tak prohlašuji i tady, že pokud Daniela nebyla majitelkou ani spoluajitelkou Mutary, tak se jí ještě jednou omlouvám.

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Celou diskusi na téma "Mutara" sleduji, spolu s desítkami jiných čitatelů a bavím se Hanuškovou neutuchající snahou o těžkou demagogii a touhu přesvědčit!" Tisíckrát vyřčená lež se stává pravdou, že a jednoho dne, někdo uvěří, že Ave Lupo Mutara je mix (samozřejmě a není vůbec podstatné, kdo byli rodiče. Rodiče, mimochodem, nejsou v dokumentech registrů vůbec uvedeni a je ve své podstatě "jedno," kdo to byl),
Demagogii jsem tady četl zatím jen od Tebe, Moniko. A jen k Tvé poznámce o rodičích - Ti jsou v případě Mutar podstatní. Protože byl zapsán celý vrh, tak musí být alespoň jeden rodič uveden, protože i tehdejší zápisní řád jasně stanovil, že pokud se zapisuke vrh do registru, musí mít alespoň jeden z rodičů PP. Pokud by se zapisovali jednotliví psi (kteří ovšem předtím splnili další podmínky, jak například ohodnocení apod.) pak máš pravdu. Ale každý se může přesvědčit z dokumentů, že Mutary byly zapsány jako celý vrh a tedy v rozporu se zápisním řádem.

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
slovo Saarloos se stane tím podstatným v celé kauze a část dlouholetých chovatelů se rozhodla plemeno ČSV zničit! Ano, takhle vypadá demagogie a wolfdog.org je bulvár, byť ho občas využíváme a nebo zneužíváme všichni chovatelé ČSV, bez kterých by se on sám a to je to zásadní, neobešel.
Tohle je směšné. Nebudeme zavádět v databázi novou třídu označení kvůli Mutarám. Drtivá většina kříženců, jsou kříženci ČsV a SAV, proto se tak pojmenovala. Nic víc a nic míň.
Jinak jen na okraj - právě díky tomu "bulváru" se například chovatelé vůbec o Mutarách dozvěděli, protože ani Ty ani ostatní z té partičky, která to organizovala, jste nebyli ochotni vyjít s pravdou ven a informovat členy Klubu, co jejich jménem připravujete a děláte.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2011, 11:16   #210
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Pokud si pamatuji, tak s Danielou jsem o tom mluvil na poslední koferenci, ale pokud to chcete řešit i tady. Daniela se s Mutarou předvedla na jedné z výstav a vzhledem k tomu, jaké kolem nich stále byly tajnosti, vznikl dojem, že jednu vlastní nebo spoluvlastní. Tím to vše vzniklo. Pokud tedy považuješ za nutné, tak prohlašuji i tady, že pokud Daniela nebyla majitelkou ani spoluajitelkou Mutary, tak se jí ještě jednou omlouvám.



Demagogii jsem tady četl zatím jen od Tebe, Moniko. A jen k Tvé poznámce o rodičích - Ti jsou v případě Mutar podstatní. Protože byl zapsán celý vrh, tak musí být alespoň jeden rodič uveden, protože i tehdejší zápisní řád jasně stanovil, že pokud se zapisuke vrh do registru, musí mít alespoň jeden z rodičů PP. Pokud by se zapisovali jednotliví psi (kteří ovšem předtím splnili další podmínky, jak například ohodnocení apod.) pak máš pravdu. Ale každý se může přesvědčit z dokumentů, že Mutary byly zapsány jako celý vrh a tedy v rozporu se zápisním řádem.



Tohle je směšné. Nebudeme zavádět v databázi novou třídu označení kvůli Mutarám. Drtivá většina kříženců, jsou kříženci ČsV a SAV, proto se tak pojmenovala. Nic víc a nic míň.
Jinak jen na okraj - právě díky tomu "bulváru" se například chovatelé vůbec o Mutarách dozvěděli, protože ani Ty ani ostatní z té partičky, která to organizovala, jste nebyli ochotni vyjít s pravdou ven a informovat členy Klubu, co jejich jménem připravujete a děláte.
Nebudu se dohadovat s demagogem, kdo je větší demagog. Příspěvky většinou píši, když se vracím z "Tequila párty" a nebo včera "Halloween párty," tak jak se na bulvár sluší. Jinak je to opravdu ztráta času.

Tak ještě jednou, ale jen pro chápající (dejte si třeba tequilu). Rodiče kříženců F1 zapsaných do registru ČMKU byli známy, to je všem jasné - že, ale do registrů - vlastního dokumentu -) nebyli zapsáni - vzniklý kříženec F1 - "A Mutara" je brán, jako zvíře bez původu, původ není doložen a tak je rodokmen prázdný. Historie se počítá až od F1. Doporučuji prostudovat vlastní rodokmen - registr -" A Mutara", který Hanuška, demagog, zapomněl a nebo nechtěl vložit. Žádná z F1 - nebyla hodnocena na DKK - C! To není demagogie, ale lež.
Jinak ať si píše co chce.

Hezkou neděli, Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2011, 18:34   #211
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Žádná z F1 - nebyla hodnocena na DKK - C! To není demagogie, ale lež.
Takže všichni jsou 0/0, tedy A ? To byla, pokud vím, podle dodatečného zdůvodnění, podmínka jejich dalšího množení.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2011, 19:26   #212
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Daniela se s Mutarou předvedla na jedné z výstav a vzhledem k tomu, jaké kolem nich stále byly tajnosti, vznikl dojem, že jednu vlastní nebo spoluvlastní.
Ne se předvedla ale jí předvedla. A předvedla bych zase, kdyby mě moje těhotná kamarádka opět o předvedení požádala. Jinak také běžně předvádím kavkazáky další kamarádce, ale dojem, že křížím čsv s kavkázaky kupodivu nikde nevznikl nebo aspoň doufám, protože já už bych se asi nedivila ničemu ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2011, 19:36   #213
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

To protože tě ještě nikdo s kavkazákem neviděl
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2011, 20:14   #214
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
To protože tě ještě nikdo s kavkazákem neviděl
Mám štěstí, že chodí v neděli, ten den se udrbaní čévéčkáři na výstavách nevyskytují.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2011, 20:36   #215
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

OK, just půjdu v neděli a budu fotit
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2011, 02:29   #216
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
No možná se zeptej třeba Nadi, jaký je život s F1 generací .... člověk musí být opravdu šílený, aby se do něčeho takového pustil.
Paní Šebková se myslím zapsala v této oblasti už dostatečně. Její články, které později převzal do své knihy i J.Monte Kvasnica, totiž vypovídali trochu jinak, takže ovlivnili docela dost lidí v tom, že žít s F1 a vlkem je odcela snesitelné. Jenomže to co následovalo, třeba když vlčice dospěla, už jsem se nikde nedočetl. Tak trochu jako když J.Holeček napsal Osamělou vlčici.
Jiní chovatelé a pozorovatelé vlků mají třeba úplně jiné zkušenosti.

K dalším poznámkám.
Vůbec si nemyslím, že je to jednoduché a když řekneme teď, tak se to stane, jen občas můžou přijít příležitosti a je dobré je nepropást.

Bez PS to možná může jít i snáz. Třeba už kvůli té informovanosti.
To je od veterána PS zrada což?

Co se týče umístění F1 rabijátů, tak třeba naše rodinka by byla schopná kvůli takové patnáctileté kratochvíli prodat civilizované obydlí a řekl bych, že nejsme jediní.
__________________
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2011, 09:53   #217
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Paní Šebková se myslím zapsala v této oblasti už dostatečně. Její články, které později převzal do své knihy i J.Monte Kvasnica, totiž vypovídali trochu jinak, takže ovlivnili docela dost lidí v tom, že žít s F1 a vlkem je odcela snesitelné. Jenomže to co následovalo, třeba když vlčice dospěla, už jsem se nikde nedočetl. Tak trochu jako když J.Holeček napsal Osamělou vlčici.
Jiní chovatelé a pozorovatelé vlků mají třeba úplně jiné zkušenosti.

K dalším poznámkám.
Vůbec si nemyslím, že je to jednoduché a když řekneme teď, tak se to stane, jen občas můžou přijít příležitosti a je dobré je nepropást.

Bez PS to možná může jít i snáz. Třeba už kvůli té informovanosti.
To je od veterána PS zrada což?

Co se týče umístění F1 rabijátů, tak třeba naše rodinka by byla schopná kvůli takové patnáctileté kratochvíli prodat civilizované obydlí a řekl bych, že nejsme jediní.
To máš pravdu, Naďa popisovala hlavně život v prvních letech soužití. Dnes by možná psala trochu jinak ... ale možná taky ne, protože ve srovnání se skutečnou vlčicí, kterou si záhy pořídila, je ta její F1 opravdu pejsek ... Já osobně si myslím, že F1 vzniklé z křížení Armín x Lupína jsou povahově hodně odbré a to nejen díky jejich kvalitní socializaci ale také proto, že s vlkem kanadským se podle všeho lépe pracuje než s karpatským (euroasijským).
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2011, 11:55   #218
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Holeček psát o dospělé vlčici nemohl, protože o ní pokud vím přišel. Stejně jako spousta dalších dobrodruhů a to ať už dobrovolně či nedobrovolně ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2011, 12:20   #219
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

Me se Lupina a Armin taky libi povahove. Takze by mi asi nevadilo je mit v rodokmenu. Jenze tady se ty nazory hned rozdeli a jsme opet na zacatku diskuze. Az si budu porizovat Cevecko, tak budu premyslet o tom, jestli az me po nekolika letech s nim popadne treba napad, mit dve cevecka, jestli si pak nevezmu to druhe zrovna treba z nejakeho vrhu, kde predkem je Armin....To bych pak byla nekde uprostred diskuzi :-)
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2011, 12:32   #220
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Az si budu porizovat Cevecko, tak budu premyslet o tom, jestli az me po nekolika letech s nim popadne treba napad, mit dve cevecka, jestli si pak nevezmu to druhe zrovna treba z nejakeho vrhu, kde predkem je Armin....To bych pak byla nekde uprostred diskuzi :-)
Neviem ako v Cechach, ale na Slovensku zviera po Arminovi nemoze byt uchovnene, vid Chovatelsky poriadok. Citujem konkretnu cast

Chovné jedince
12. Pes – sučka sa stávajú chovnými po splnení podmienok
a) plemenná príslušnosť osvedčená PP u ktorého sú známe všetky generácie predkov ku 1.6.1999 (deň medzinárodného uznania plemena FCI )
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org