Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-03-2010, 19:09   #41
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Fakt faktem - przydalby sie ogolny regulamin calego serwisu - najlepiej w widocznym miejscu na stronie startowej. Precyzujacy ogolne zasady dzialania forum, bazy, galerii i reklamy. W tej chwili troche jest w serwisie, troche na forum i ciezko to wszystko wylapac. Chodzi tutaj o napisanie rzetelnego regulaminu, ktory w razie watpliwosci - rozwieje je i bedzie punktem odniesienia przy rozwiazywaniu sporow...

Rozwiazaloby to wiele problemow i podejrzewam mogloby nie byc tej klotni.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 19:11   #42
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by AngelsDream View Post
Najlepiej siedzieć cicho, a odzywać się tylko, żeby komuś się przypodobać. Jeśli Margo pisze, że coś jest białe, to choćby było zielone, białym pozostanie.
Angels - odwracasz kota ogonem. Temat zaczal sie od TWOJEJ wypowiedzi na calkiem obcym forum, ze ktos ci ukradl i przeedytowal fotke na Wolfdogu. I jeszcze wykasowal sygnature.
Nie chodzilo Tobie o regulaminy, o to aby cos poprawic, aby cos polepszyc, aby innym latwiej sie uzywalo Wolfdoga. Chodzilo JEDYNIE i WYLACZNIE o to, aby po raz kolejny obrzucic Wolfdoga blotem (nawet jesli powod sama sobie wymyslilas - ale to normalka, nie ty pierwsza). I dalas post wlasnie na forum, gdzie wiedzialas, ze nie bedzie niczego sensownego poza poklaskiem... I tylko o takie poklepanie po pleckach w nagrode chodzilo... Innego powodu nie bylo...


A jesli chodzi o regulaminy:

Quote:
Originally Posted by AngelsDream View Post
Dopisek do regulaminu naprawdę
pozostawiam pod rozwagę. Uważam, ze nie zaszkodzi, tylko pomoże. To, że Administrator jakiegokolwiek serwisu widzi sprawę w jeden sposób, nie oznacza, że jest to jedyny i słuszny kierunek.
Jasne, ze dopiski sa potrzebne i pewnie pojawi sie niejeden. Ale tez doswiadczenie mowi, ze wiele nie zmienia... Nawet jesli beda napisane wedlug zasad Gagi to czasem pojawi sie czlowiek, ktory uparcie bedzie twierdzil, ze wie swoje i "nikt go nie przekona ze czarne jest czarne, abiale jest biale".
Tak wiec:
TAK - tez jestem za wieksza iloscia regulaminow
NIE - nie ludze sie, ze nie beda sie pojawia ludzie, ktory i tak inaczej odczytaja i zrozumieja ich tresc. Mielismy na forum userow, przy ktorych i "blondzia" by osiwiala probujac cos wytlumaczyc...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 19:15   #43
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Quote:
Angels - odwracasz kota ogonem. Temat zaczal sie od TWOJEJ wypowiedzi na calkiem obcym forum, ze ktos ci ukradl i przeedytowal fotke na Wolfdogu. I jeszcze wykasowal sygnature.
Nie chodzilo Tobie o regulaminy, o to aby cos poprawic, aby cos polepszyc, aby innym latwiej sie uzywalo Wolfdoga. Chodzilo JEDYNIE i WYLACZNIE o to, aby po raz kolejny obrzucic Wolfdoga blotem (nawet jesli powod sama sobie wymyslilas - ale to normalka, nie ty pierwsza). I dalas post wlasnie na forum, gdzie wiedzialas, ze nie bedzie niczego sensownego poza poklaskiem... I tylko o takie poklepanie po pleckach w nagrode chodzilo... Innego powodu nie bylo...
Margo, masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? Nie ja napisałam tamten post.

Sama zaczęłaś tu ten temat. Ja opisałam sprawę konkretami. Tak było - czego nie napiszesz. Sygnatura została usunięta ze zdjęcia.
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 19:44   #44
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
TAK - tez jestem za wieksza iloscia regulaminow
Proponuję od razu stworzyć "procedurę tworzenia regulaminów"
Sorry ale mam odmienny punkt widzenia. Jeśli historia 12 lat działania wolfdoga pokazuje, że ponad 3 tysiące użytkowników doskonale porusza sie po portalu, bez nasyłania policji na siebie, to oznacza, że jest to przyjazne funkcjonalnie miejsce, gdzie każdy znajdzie kawałek, na którym się dobrze czuje.
Ja nie twierdzę, że demokracja to najlepszy ustrój z możliwych, ale postulat tworzenia praw proceduralnych, zobowiązujących właścicieli/adminów wolfdoga do stworzenia instytucji i procedur jako sztywnych ram współkorzystania z tego portalu-przeczy istnieniu dobrowolnych i spontanicznych społeczności.
Osobiście stawiam na stare, sprawdzone zasady (ogólnie ujęte w netykiecie) i komunikację.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 20:02   #45
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
I NIE MA TAKIEJ OPCJI, abys wmowila mi, ze usunelam jakas sygnature.
zdjecie psa ktore idzie do bazy jest JEDYNIE kadrowane i zmniejszane. Edentualnie obracane, aby glowa byla w prawidlowym kierunku. NIC INNEGO.
Jak dla mnie jeśliby wykadrować wspomnianą fotkę do samego psa to sygnatura się nie łapie na kadr. Czyli byłaby usunięta - przez kadrowanie.

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Fakt faktem - przydalby sie ogolny regulamin calego serwisu - najlepiej w widocznym miejscu na stronie startowej. Precyzujacy ogolne zasady dzialania forum, bazy, galerii i reklamy. W tej chwili troche jest w serwisie, troche na forum i ciezko to wszystko wylapac.
Gdzie jest regulamin w serwisie, bo nie wyłapałam? I gdzie jest do ponownego przeczytania regulamin forum? Był przy rejestracji, ale teraz to ja nigdzie nie widzę takiej zakładki.

Mam jeszcze pytanie teoretyczne: jeżeli przestałabym aktualizować zdjęcia w galerii, bo założyłabym mojemu psu stronę internetową i nowe fotografie trafiałyby tylko tam, ale link do jednej z fotografii umieściłabym na forum "wilczak jesienny", to czy ta fotka (pies bokiem w pełnej krasie) trafiłaby do bazy?
Katka jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 20:04   #46
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by AngelsDream View Post
Tak było - czego nie napiszesz. Sygnatura została usunięta ze zdjęcia.
porownanie





z

http://www.wolfdog.org/pol/dbase/d10026.html

i jak to wygladalo jesli dodac moja orginalna fotke


roznica jest?

to co ja teras tez mam podac Margo do sadu ze JAK MOGLA moja napis usuniac, oraz zmniejszyc fotke?
__________________

Last edited by wolfin; 05-03-2010 at 20:18. Reason: p.s.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 20:06   #47
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by AngelsDream View Post
Ja opisałam sprawę konkretami. Tak było - czego nie napiszesz. Sygnatura została usunięta ze zdjęcia.
Piszesz o regulaminach, wsciekasz sie na Gage i... znow piszesz to samo...
Angels: NIE usuwa sie sygnatur, fotki ida tak ja sa... wystarczylo by uzyc LOGIKI lub sprawdzic. Wytlumacz mi PO CO ktos mialby ja usuwac? Po co akurat TWOJA? Jedno LOGICZNE wytlumaczenie?

Sygnatury w bazie sa.
Takie

i takie

i takie

i takie

i takie

nie usuwa sie opisow


ani nawet nieczytelnych dat

nie edytuje sie sygnatur, nawet jesli robi sie z nich "ufo"

i takich przykladow jest MASA.

Fotki od lat szly tak jak szly i nikt sie nie zajmowal ich edytowaniem...

Bo to:
1/ bez sensu
2/ strata czasu

Bywalo nawet, ze kasowalismy fotki z galerii i bazy, aby wlasciciel mogl podeslac te same jeszcze raz, ale juz z logo...

I takze Twojej fotki Baaja nikt nie retuszowal, nikt nie wymazywal z niej sygnatury... Jesli Ty wiesz lepiej i wierzysz, ze zostalas wybrana... niestety w sprawie wiary dyskutowac nie bede...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 20:14   #48
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Katka View Post
Gdzie jest regulamin w serwisie, bo nie wyłapałam? I gdzie jest do ponownego przeczytania regulamin forum? Był przy rejestracji, ale teraz to ja nigdzie nie widzę takiej zakładki.
No i wlasnie o to chodzi.
Przy rejestracji czy dodawaniu zdjec pojawia sie regulamin. Reklama miotow i dodawanie fotek do bazy sa w postach na forum. Wydaje mi sie, ze lepiej byloby to wszystko zebrac w jeden regulamin, dostepny przez caly czas na stronie glownej.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 20:28   #49
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
No i wlasnie o to chodzi.
Przy rejestracji czy dodawaniu zdjec pojawia sie regulamin. Reklama miotow i dodawanie fotek do bazy sa w postach na forum. Wydaje mi sie, ze lepiej byloby to wszystko zebrac w jeden regulamin, dostepny przez caly czas na stronie glownej.
Aby regulamin byl sensowny to MUSI byc tworzony przez samych uzytkownikow... Bo w innym wypadku znow bedzie 50 postow o niczym, czyli co zrozumial pan XX a co przyszlo na mysl pani YY... A jak sami uzytkownicy napisza i przedyskutuja to jak nic wszystko bedzie jasne i logiczne...

Dajcie regulaminy, a ZARAZ zostana dodane - obiecuje, ze sama o to zadbam... Moga byc to opisy dzialania kazdego szczegoliku na Wolfdogu (co wolno, czego nie, a co jest kompletnie zakazane) i zasady do kazdej czesci (nawet BARDZO szczegolowe). Na forum sa osoby, ktore wolfdoga uzywaja - kazdy dorzuci to co chce tam widziec....

Beda jasne, napisane przez UZYTKOWNIKOW regulaminy to nie bedzie wtedy problemu, ze "nie ma", "ja nie rozumiem", "brakuje infromacji o..."...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 21:25   #50
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Chyba nie wszystko moga ustalac uzytkownicy?
Czesc regulaminow jest stala i dyktowana przez portal np. regulamin forum, galerii czy reklamy miotow.
Tylko jest to dostepne czasowo lub widoczne tylko na forum.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 22:16   #51
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Nie chciałabym tu burzyć ale czy mogłabym prosić o odpowiedź na pytanie Katki, bo też mnie to intryguje.
Witek jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org