Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-03-2013, 02:00   #61
wildheart
Junior Member
 
wildheart's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Warszawa/Reguły
Posts: 79
Send Message via Gadu Gadu to wildheart
Default

hm, duże uszy, koślawe łapki...
ależ proszę bardzo, zaraz Ci coś znajde

4 miesiące


5 miesiecy



6 miesiecy

__________________
wildheart jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 08:48   #62
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
A ja mam prośbe off topic. Czy ktoś ma zdjęcia dorastających Wilczaków? Głupie pytanie, na pewno macie! Bo dorosłe widziałam, malucha 2 miesięcznego widziałam. Brakuje mi tych faz pośrednich Będę wdzięczna
Lepiej na to nie patrzeć Nie ma brzydszego stworzenia niż kilkumiesięczny szczeniak wilczaka Grube, pokrzywione łapska, gigantyczne uszy, szczurzy ogon. Właściwie, to nie przypomina nawet psa, o czym doskonale świadczą reakcje przechodniów: lis, szakal, nawet kangur... Pocieszające jest to, że z tych najbardziej pokracznych często wyrastają wyjątkowo piękne psy. Takie kynologiczne brzydkie kaczątka
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 09:32   #63
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by fraxinia View Post
Lepiej na to nie patrzeć Nie ma brzydszego stworzenia niż kilkumiesięczny szczeniak wilczaka Grube, pokrzywione łapska, gigantyczne uszy, szczurzy ogon. Właściwie, to nie przypomina nawet psa, o czym doskonale świadczą reakcje przechodniów: lis, szakal, nawet kangur... Pocieszające jest to, że z tych najbardziej pokracznych często wyrastają wyjątkowo piękne psy. Takie kynologiczne brzydkie kaczątka
Potwierdzam, sa bardzo paskudne z wygladu, moj jeszcze w wieku 9 miesiecy byl paskud straszny, caly siwy, wielka kryza, zero wlosow dokola glowy, uszy wydawaly sie wieksze niz w rzeczywistosci i do tego pysk jakis taki szerszy sie wydawal, jak porownuje zdjecia z teraz i wtedy to mam wrazenie ze ktos mi wilczaka podmienil A do listy 'wyzwisk' dodala bym szczura (tak pewien Pan nazwal 4 miesiecznego Urcia)

Wildheart, zdjecia Otiego sie nie licza, sa stanowczo za ladne
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 10:33   #64
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

"Normalne" wilczaki dojrzewają długo. Dłużej (chyba) niż większość innych ras.
Zauważyłam, że u Łowcy spora różnica pojawiła się między 6 a 8 miesiącem życia.

Tu Łowca 6-miesięczny:


7 m-cy


8 m-cy


Później jeszcze nastąpiły zmiany w kolorze szaty; na zimę robi się znacznie ciemnieszy i bardziej rudy, niż to było na początku.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 10:56   #65
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Owczarek samiec w Pl musi miec min IPO V do hodowli niezależnie z jakiej linii pochodzi. Sukom wyszkolenie zdjeto zupelnie (kasa), musza miec tylko testy. Ale nadal żadna szanujaca sie hodowla eksterierow nie uzywa ani psow ani suk bez min IPO1


I cala I grupa moze do uzytka robic jeszcze HGH (pasienie) albo IPO-FH (tropienie)

Co do aussie to czytalam dzis na obidiencowym forum ze aussie nie sa psami uzytkowymi dla FCI i samiec doskonala miec musi nawet z linii working... dziwne troszke.
Właśnie dlatego pytam, kto decyduje o tym która rasa jest użytkowa, ma klasę użytkowa na wystawie i jakie są kryteria przyjecia do tej klasy.

Myślę, że takie podejście związku zmusza włascicieli psów do szukania alternatywnych stwarzyszeń. Mój pies nie ma szans na hodowlankę w Polsce. Oczywiście zdawaliśmy sobie z tego sprawę, więc w Czechach jest zarejestrowany na współwłasność i będę mogła zdobyć uprawnienia hodowlane poprzez bonitację. W Polsce takiej opcji nie ma...

Jefta, właśnie temat na obediensowym forum świetnie obrazuje problem. Polski Zwiazek Kynologiczny nie bardzo interesuje się sportem. Nie wspiera zawodników i organizatorów zawodów. Myślę, że to też jest przyczyna z powodu której właściciele psów szukają innych rozwiązań.
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 11:22   #66
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Ale im sie wydaje ze ZK niewiadomo jak wspiera wystawcow, a oni musza sami za wlasne pieniądze... Oni musza 100 zaplacic za zawody, skandal zwiazek wspiera tylko ekterier (a wystawy sa za free?). Na MS musza jechac za swoje... (a wystawcy ktorzy tam nawygrywaja, a nie zamiota koniec, reklamuja polska, kynologie to za czyje jada?) Itd...
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 12:12   #67
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by wildheart View Post
hm, duże uszy, koślawe łapki...
ależ proszę bardzo, zaraz Ci coś znajde

4 miesiące


5 miesiecy



6 miesiecy

Dzięki!
Wiecie co? One są CUDNE! Niech będzie, że jestem nienormalna, albo co tam jeszcze, ale mnie się podobają! Toż to sama słodycz w takich wielkich uszach i trochę krzywych łapkach
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 12:13   #68
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
A do listy 'wyzwisk' dodala bym szczura (tak pewien Pan nazwal 4 miesiecznego Urcia)
e tam, "szczur" jest śmieszny, tak samo jak kojot Mnie wkurzały tylko te "nierasowe haszczaki"

Grin, 6 - 7 miesięcy SZOK! Ja bym się martwiła czy to nie podmieniony

Ulvi zmienia(ł) się bardzo długo i wolno. Mając skończony rok, nadal wyglądał jak glut.

Wildheart, zgadzam się z Avgrunn NIE LICZY SIĘ!
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 12:20   #69
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Właśnie dlatego pytam, kto decyduje o tym która rasa jest użytkowa, ma klasę użytkowa na wystawie i jakie są kryteria przyjecia do tej klasy.

.
o tym decyduje FCI oraz wzorzec. tam jest napisane czy ma rasa uzytkowosc czy nie.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 12:50   #70
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Moje dzieciaki mają teraz niespełna 17 miesięcy, a nadal wyglądają jak szczeniaki podrostki
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 13:31   #71
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

To ja tez dodam, pan Urobach (polbrat Łowcy) w wieku:
5miesiecy
http://www.wolfdog.org/site/pl/gallery/pic/163049/
7miesiecy
http://www.wolfdog.org/site/pl/gallery/pic/167811/
9miesiecy
http://www.wolfdog.org/site/pl/gallery/pic/171243/

Porownujac z tym jak wyglada teraz to dla mnie wyglada jak podmieniony, tylko mendziorstwo w oczach to samo :P
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 13:41   #72
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Faktycznie, jaka "kryzia"! Jak na portretach z XVII w. . Wygląda jakby się nie mógł zdecydować, czy obrastać czy nie. Łowca obrastał (a ściślej mówiąc - nieobrastał) bardziej równomiernie.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 14:25   #73
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Dokladnie, nabijalismy sie ze Smrodziacha ze ma taka kryze komicznie to wygladalo, ale w zeszlym roku bylo juz ok, czyli zima i latem ta sama dlugosc siersci, tylko zima mial wiecej kryzy niz latem. Podejrzewam, ze w tym roku bedzie jeszcze inaczej
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 14:51   #74
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Dzięki Joanno za odpowiedź.
Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Posiadanie Wilczaka w innej niż ZK organizacji byłoby swoistą głupotą ( bez obrazy, ale tak uważam), bo tam tej rasy nie ma, więc jak i czym kryć?
Nie jestem pewna, że byłoby to głupotą czy to w przypadku wilczaka czy w przypadku każdej innej rasy. Gdy coś się rozwija najpierw jest 1, potem 2, potem 3, potem wiele wiele więcej.... psów na przykład. Jeśli w takiej organizacji pojawił by się jeden wilczak, a po nim kolejne, to chyba powodowało by to podejmowanie działań w kierunku tej rasy...
Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
zalecać można, a słuchać zalecenia też tylko można, a nie trzeba. Wszędzie są tylko ludzie i to od nich zależy, czy dana organizacja działa dobrze czy nie.
Wydaje mi się, że to jest najważniejsze. Ponieważ tematu nie zgłębiałam /egzaminy, przepisy etc/, sądziłam, że w interesie tych organizacji jest stworzenie lepszej wersji ZKwP. Ale widać, że cele i założenia -sobie, a życie -sobie....
Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Ministerstwo Środowiska umywa ręce i nie uważa psów za zwierzęta hodowlane.
A Min. Rolnictwa za takie uważa psy -zawsze coś....
Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
uważam że ZK daje najwięcej możliwości hodowlanych. Daje większą wiedzę i możliwości rozwoju. I nie można porównywać ZK z innymi, bo nawet nie bardzo jest jak.
ZKwP jest potentatem. Trudno porównywać możliwości słonia do możliwości mrówki. Jeśli ludzie z innych organizacji z założenia działali by lepiej dla psów, to słoń w końcu stałby się Golemem....

Raz jeszcze , dziękuję.
....
Króciutko BTW.....
Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
Kiedyś szkoła to był beton. Dyscyplina, regulamin i kary.
Przeżyłam swoje szkoły, przeżywam szkoły moich dzieci i nie zgadzam się: dyscyplina,regulaminy i kary, to nie beton. To zupełnie dwie różne sprawy.
A efekt? Wszystko zależy od człowieka.... jaki nauczyciel, taki uczeń.....jaka mądrość dorosłego człowieka, taka mądrość dziecka.....
Quote:
Originally Posted by Wercyngetoryks View Post
WYBIERAM BETON!
Ja niekoniecznie. Karmię ten "beton" chyba tylko ze względu na własne lenistwo. Chociaż z drugiej strony..... ponieważ zdaję sobie sprawę, jakie co poniektórzy mogą mieć zakusy na awanse/stołki w ZKwP, złośliwie mnie korci by być pierwszym pozaZetKaWuPowskim wilczakowcem.... Gdybym tak zrobiła tam jeszcze miot... jak nic kogoś szlag by trafił -i to trafienie byłoby bardzo cenne dla naszej rasy......hmmmm.... zastanowię się, czy być banitą.....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 15:20   #75
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

O matko, żeby tylko 'naszemu przyjacielowi' nie wpadł genialny pomysł do głowy, żeby zapisać się do innej organizacji......
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 15:25   #76
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Króciutko BTW.....

Przeżyłam swoje szkoły, przeżywam szkoły moich dzieci i nie zgadzam się: dyscyplina,regulaminy i kary, to nie beton. To zupełnie dwie różne sprawy.
A efekt? Wszystko zależy od człowieka.... jaki nauczyciel, taki uczeń.....jaka mądrość dorosłego człowieka, taka mądrość dziecka.....
Przepraszam, że kontynuuję offtop, ale na szczęście mamy wsparcie w postacie moda, a on na pewno zrobi porządek. A temat uważam za interesujący i ważny.
Chyba większość dorosłych mająca do czynienia z dziećmi i młodzieżą (czy to własnymi, czy/i jako nauczyciel) narzeka, że jest coraz gorzej, że poziom uczniów spada z każdym kolejnym rocznikiem itd. Rzeczywiście trudno odnieść inne wrażenie. Zgadzam się z tym co napisała Bura: "jaka mądrość dorosłego człowieka, taka mądrość dziecka". No ale to musi oznaczać, że to ta nasza (w sensie naszego pokolenia) "mądrość" szwankuje, skoro nasze dzieci są "gorsze" od tych wcześniejszych. Tak by z tego wynikało, prawda? A skoro my szwankujemy, to nasi rodzice jakoś musieli nie sprostać zadaniu, a jeśli oni... itd itd. Jest gdzieś tego początek? Albo koniec? A może przyczyna jednak jest inna?
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 15:25   #77
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka View Post
O matko, żeby tylko 'naszemu przyjacielowi' nie wpadł genialny pomysł do głowy, żeby zapisać się do innej organizacji......
Co Ty, publikę by miał za małą.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 15:30   #78
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
To ja tez dodam, pan Urobach (polbrat Łowcy) w wieku:
5miesiecy
http://www.wolfdog.org/site/pl/gallery/pic/163049/
7miesiecy
http://www.wolfdog.org/site/pl/gallery/pic/167811/
9miesiecy
http://www.wolfdog.org/site/pl/gallery/pic/171243/

Porownujac z tym jak wyglada teraz to dla mnie wyglada jak podmieniony, tylko mendziorstwo w oczach to samo :P
One są PRZEŚLICZNE! On, znaczy

A moje zboczenie owczarkowe sprawia, że ta kryza bardzo mi się podoba
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 15:38   #79
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
o tym decyduje FCI oraz wzorzec. tam jest napisane czy ma rasa uzytkowosc czy nie.
U Aussie sa linie uzytkowe, pracuje wiele showow, a FCI uznalo ze uzytkowa nie sa. Stad mnie tez interesuje co decyduje o tym czy rasa bedzie miala proby pracy we wzorcu czy nie.

To, ze nowe rasy musza miec jakas uzytkowosc wepchnieta by byc uznane to wiem
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 16:08   #80
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
U Aussie sa linie uzytkowe, pracuje wiele showow, a FCI uznalo ze uzytkowa nie sa. Stad mnie tez interesuje co decyduje o tym czy rasa bedzie miala proby pracy we wzorcu czy nie.

To, ze nowe rasy musza miec jakas uzytkowosc wepchnieta by byc uznane to wiem
pracowac na przyklad na slad i pudel moze ale to nie rasa uzytkowa dziszaj.
no kto patronat rasy chyba oni moga zmieniac te dopisy jesli trzeba. mi to dziwne ze ... husky nie sa uzytkowe we wzorcu choc zawody i to jakie maja
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org