Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Standard plemene a bonitace

Standard plemene a bonitace Jak by měl vypadat typický vlčák, poměřování a komentáře ke standardu plemene, informace o bonitacích a svodech...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-04-2011, 10:20   #41
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by bambas View Post
(stejne teg nemam rtg dkk). .
Už musíš dělat i rtg dlk
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2011, 10:25   #42
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Ja mam pocit,opravte me,pokud se pletu,ze na bonitaci ten RTG jeste za sebou mit nemusis.Ze vysledky klubu posle veterinar,az tam pujdete...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2011, 11:00   #43
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Ja mam pocit,opravte me,pokud se pletu,ze na bonitaci ten RTG jeste za sebou mit nemusis.Ze vysledky klubu posle veterinar,az tam pujdete...
Asi tak nějak... kdyžtak se chovnost odloží než bude RTG. JEště k těm veterinářům... ne všichni posílají výsledky přímo klubu, já výsledek od MVDr. Deckera budu předávat teď na bonitaci.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2011, 11:35   #44
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Pro udělení chovnosti je rtg. DKK a DLK nutný, v případě, že ho ještě nemáš, bude chovnost odložena a teprve po doložení výsledků se doplní. Veterináři většinou odesílají výsledky sami, ale leckdy ho vydají do ruky (zejména, když klient řekne, že jde následující víkend na bonitaci), to většinou záleží na dohodě. Já mám zkušenosti s dr. Duchkem, který nemá problém výsledek vydat, ale i poslat - dle dohody.

Jinak, jak správně podotkla Terka, od letoška je pro udělení chovnosti nutný jak posudek DKK, tak i posudek DLK (tedy loktů).
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2011, 15:47   #45
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Mist View Post
Majitelům psů, kteří se zúčastní svodu, bych vrátila PP a "svodovou" kartu hned po skončení svodů před započetím bonitací. Např. majitel psa, který bude se svodem hotov v 9:30 a není člen Klubu, bude na své dokumenty čekat až na členskou schůzi (která ho vlastně jako nečlena nemusí zajímat) třeba do 15.hodiny...
Možná mi bude chtít někdo oponovat "však je to v zájmu každého čévéčkáře, aby se seznámil i s "bonitační" částí dne...vyslechl si důležité věci z členské schůze..." - ne každý majitel toto chce a potřebuje, tak proč ho obtěžovat zbytečnými průtahy, když už je celý systém elektronický.
Pro Marianku.W: vážíme si vaší ochoty a práce, kterou pro Klub děláte. Jste šikovná. A nestresujte se, miminku to nedělá dobře.
V Roudnici letos nebudu (zrovna mi na 95% vyjde termín krytí mé čubiny), ale ano - tento nápad se realizovat dá a taky se to tak na posledních bonitacích dělalo. Mezi svodem a bonitací má bonitační komise krátkou přestávku na jídlo, takže zapisovatel může s NTB odběhnout do kanclu, připojit tiskárnu, svodové karty v rychlosti vytisknout a dát je podepsat - stihnout se to během té přestávky s odřenýma ušima dá a tudíž je možné svodové karty lidem kteří nejsou členy a nezůstávají na schůzi vydat dříve.

Quote:
Originally Posted by bambas View Post
To me taky napadlo, ale prci jen mame jeste cas a na bobitaci bysme sli nejspise na podzim (stejne teg nemam rtg dkk). Takhle aspon uvidim o co jde a muzu sebe jako psovoda a i cubu lepe pripravit.
Pokud jí to vychází těsně, tak s Tebou lze jedině souhlasit. Teď na svod, omrknout to a na podzim na bonitaci.

Karel

P.S.: Pokud někomu můj příspěvek připadal "plamenný", tak se mu velice omlouvám. Reagoval jsem víceméně na informace uvedené ohledně možné účasti háravek na různých akcích, z nichž některé se nezakládaly na pravdě. Také jsem se snažil vysvětlit proč nelze pořádat bonitaci speciálně pro háravky a prezentovat svůj názor, že účast háravky při alespoň minimální ohleduplnosti jejího majitele nepředstavuje problém - konec konců, bylo tomu tak vždy, že na bonitaci sem tam nějaká háravka dorazila.

P.P.S.:
Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
No já hlavně nechápu, proč jít na bonitaci s háravkou. Taky bych se nechtěla v tom období nidke předvádět, čekat a ukazovat povahu. Když by mě bolelo břicho, byla bych nervozní a každýho bych asi kousla, minimálně bych vrčela...
Ono ale hárání jako takové má pramálo společného s menstruací, která je "výsadou" primátů, nikoliv šelem
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2011, 15:53   #46
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Pro udělení chovnosti je rtg. DKK a DLK nutný, v případě, že ho ještě nemáš, bude chovnost odložena a teprve po doložení výsledků se doplní. Veterináři většinou odesílají výsledky sami, ale leckdy ho vydají do ruky (zejména, když klient řekne, že jde následující víkend na bonitaci), to většinou záleží na dohodě. Já mám zkušenosti s dr. Duchkem, který nemá problém výsledek vydat, ale i poslat - dle dohody.

Jinak, jak správně podotkla Terka, od letoška je pro udělení chovnosti nutný jak posudek DKK, tak i posudek DLK (tedy loktů).
Opravím - výsledek DLK je nutno doložit podle rozhodnutí konference U PSŮ A FEN RENTGENOVANÝCH PO 1. 1. 2011!!! Tzn. kdo nechal v roce 2010 nebo dříve zrentgenovat jen kyčle a teprve letos půjde na bonitaci, nemusí svého psa znovu nechat uspávat a dodělávat DLK (ale kdo chce tak samozřejmě může).

Na bonitaci lze samozřejmě přijít, i když RTG ještě nemáte, ale jak bylo napsáno, chovnost bude do jeho doložení odložena. Tzn. pes bude normálně zbonitovaný se vším všudy, ale chovnost mu bude přiznána až po doložení výsledků RTG.

Karel

Last edited by alexa; 13-04-2011 at 15:57.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2011, 16:15   #47
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
výsledek DLK je nutno doložit podle rozhodnutí konference U PSŮ A FEN RENTGENOVANÝCH PO 1. 1. 2011!!! Tzn. kdo nechal v roce 2010 nebo dříve zrentgenovat jen kyčle a teprve letos půjde na bonitaci, nemusí svého psa znovu nechat uspávat a dodělávat DLK...
Tak jsem to myslela, jen jsem se nepřesně vyjádřila.


Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Mezi svodem a bonitací má bonitační komise krátkou přestávku na jídlo, takže zapisovatel může s NTB odběhnout do kanclu, připojit tiskárnu, svodové karty v rychlosti vytisknout a dát je podepsat.
Tahle varianta mě taky napadla, takže pokud to bude proveditelné, udělali bychom to tak. Záleží ale na aktuálních možnostech na místě. Psů a fen na svod je dohromady kolem dvaceti (zatím), což je docela hodně a nevím, jestli bonitační komise, rozhodčí a účastníci bonitací budou ochotní na to čekat. Záleží na dobré vůli všech stran...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2011, 21:01   #48
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ja len ako drobna rada spoluorganizatora bonitacii a zvodov na SK (z hladiska techniky) - zacali sme pokial mozno nosit dva notebooky - kym na jednom sa uz zvadza, na druhom sa daju priijimat oneskorene prihlasky, a tiez sa da potom pouzit na vytlacenie hotovych veci. Chce to niekoho sikovneho k zosietovaniu oboch ntb ale potom to uz fici celkom pekne. Aspon tot moja skusenost. Skor je problem ked je malo ludi co by to mohli obhospodarit. Na druhej strane myslim ze aspon bazalna slusnost je pockat si na tie vysledky do konca akcie - organizatori by tiez najradsej isli uz domov, kde ich netrpezlivo cakaju deprivovane psiska.

A neda mi nevyjadrit sa aj k haravkam - ak niekomu (ako mne) hara suka dvakrat rocne po minimalne 30 dni (a rozvoniava este mesiac pred a mesiac po) tak si moc ten termin nenavybera. Ja som teda mala stastie a zrovna bonitaciu som trafila mimo harania, ale kazdopadne mi unikli minimalne tri vitazstva v triede, ked som sa rozhodla byt ohladuplna a s haravkou sa klubovej/specialnej vystavy nezucastnit...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2011, 12:37   #49
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Zrovna letos na jaře to právě s tím "personálem" moc nevyšlo. Já mám každou chvíli rodit, Karel má fenu ke krytí... Na poslední chvíli shánět a zasvěcovat dalšího je dost složité. Ale věřím, že se vše podařilo zařídit a proběhne to hladce.

O vzájemné toleranci a vstřícnosti se tu diskutuje před každou bonitací a vždy se stejnými argumenty...

Co se týče čévéčkovského hárání (a jiných "schválností"), to bychom si asi mohli povídat dlouho. Někomu hárá pořád, někomu ve čtyřech letech pořád nic, jinému třikrát ročně a dalšímu sice jednou, ale pokaždé jinak. Zústaňme u toho, že možnost tu je a záleží na oboustranné dobré vůli (jako ve všem).
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2011, 14:33   #50
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Pokud zítra dorazím (ještě čekám co na to odvoz), mohu klidně zapisovat i v Čechách. Stačí říct.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2011, 15:21   #51
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Dayen View Post
Pokud zítra dorazím (ještě čekám co na to odvoz), mohu klidně zapisovat i v Čechách. Stačí říct.
Zatím počítám s tím, že jedu a když ne, vycvičila jsem si záskok. Ale každá případná ruka a hlava navíc se hodí, takže kdyby hořelo (zavoláme hasiče..), tak se na tebe určitě někdo obrátí.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2011, 17:38   #52
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

GPS cvičáku: 50°24'53.736"N, 14°15'16.823"E
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2011, 18:54   #53
Lucan
Member
 
Lucan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Send a message via ICQ to Lucan
Default

Něco pro návštěvníky bez GPS ..

http://www.wolfdog.org/forum/attachm...1&d=1302886288

http://www.wolfdog.org/forum/attachm...1&d=1302885269
Lucan jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org