Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-03-2009, 10:36   #1
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default Dyskusje na forum

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Wolfin, ty ogolnie to zwykle mało rozumiesz.
Po za zrozumieniem słów opisujących coś, ważna jest świadomość tak zwanego kontekstu danego zdarzenia, czasu itd.
Każda interpretacja według swojego uznania jest dobra.
Wszystko można nagiąć do swojego JA i dorobić do tego niezłą teorię.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 11:21   #2
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Marzena nie na prawa dyskutowac, bo jest za mloda.
Daiva nie moze, bo jest zza granicy.
Ładnie cwaniakujesz. Napisanie komuś że z racji wieku może czegoś nie wiedzieć nie jest czymś złym. A Daiwa wielokrotnie prezentowała dosyć wybiórcze rozumienie/nierozumienie.
Wiesz, jak ja korzystam z obcojęzycznych źródeł to staram się podciągnąć ze swoim językiem żeby wszystko rozumieć. I staram się łapać kontekst wypowiedzi skąd się wziął taki zwrot w anglii itd. No ale to ja.

A reszta - pisz w końcu do Ewy nie do mnie. Jeśli ja kiedyś tam w przyszłości będę miał szczeniaki, hodowlę itd to wtedy proszę bardzo, wytykaj mi błędy, pytaj, nabijaj się itd.
A tutaj co wiem to wiem, co się dowiedziałem to moje, ale jednak jak masz już tak dokładne pytania to jednak odnoś je do osoby która może dokładnie odpowiedzieć. Bo ja - patrzcie - z racji swojego wieku tak głęboko nie wiem.

inaczej: znam swoje limity, wiem ile wiem - tutaj moja wiedza się kończy.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']

Last edited by btd; 11-03-2009 at 11:32.
btd jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 12:14   #3
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
A Daiwa...
btd, pisanie imiona z bladem nie jest piekne,i pokazuje na ile jest wychowany czlowiek, co do reszty, to normalne zachowanie krasnoluda.
a ja Ciebie i nie pytalam o to - cytaty byli Pani Ewy, to jej odpowiedzi i czekam, to po co jak na patelni tu podskakujes i glosno krzyczis?
narazie wszystkie zrozumieli jasno te punkty pod numerami IV, V, VI, na ktore byla prosiona jasna odpowiedz TAK, czy NIE,
ale i samemu jasno widziec jaka odpowiedz jest.

serdzecznie pozdrawiam z zagranicy
__________________

Last edited by wolfin; 11-03-2009 at 12:16. Reason: p.s. citat
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 13:43   #4
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Ładnie cwaniakujesz. Napisanie komuś że z racji wieku może czegoś nie wiedzieć nie jest czymś złym. A Daiwa wielokrotnie prezentowała dosyć wybiórcze rozumienie/nierozumienie.
Wiesz, jak ja korzystam z obcojęzycznych źródeł to staram się podciągnąć ze swoim językiem żeby wszystko rozumieć. I staram się łapać kontekst wypowiedzi skąd się wziął taki zwrot w anglii itd. No ale to ja.

A reszta - pisz w końcu do Ewy nie do mnie. Jeśli ja kiedyś tam w przyszłości będę miał szczeniaki, hodowlę itd to wtedy proszę bardzo, wytykaj mi błędy, pytaj, nabijaj się itd.
A tutaj co wiem to wiem, co się dowiedziałem to moje, ale jednak jak masz już tak dokładne pytania to jednak odnoś je do osoby która może dokładnie odpowiedzieć. Bo ja - patrzcie - z racji swojego wieku tak głęboko nie wiem.

inaczej: znam swoje limity, wiem ile wiem - tutaj moja wiedza się kończy.
Daiva czasami pisze nieskładnie, ale to wynika z bariery językowej. Jednak nie jest to większym problemem, aby cokolwiek zrozumieć. Ja z nią dużo rozmawiam pisząc i nie mamy takiego problemu. Zresztą jak czegoś nie do końca zrozumie to się dopytuje. W tym przypadku nie ma mowy o niezrozumieniu. Wszystko, co napisała jest zrozumiałe dla każdego.
Daiva bardzo dobrze radzi sobie z językiem polskim i nie jest on tak prosty jak angielski.

Piszesz, ze pytanie nie było do Ciebie, ale to Ty ją obraziłeś i odpowiedziałeś na jej posta.

Wiec ja czegoś nie rozumiem.
Wtrącasz sie w dyskusje i robisz z siebie guru dla zasady czy z braku własnego EGO. Obrażasz innych i nie wiem, kto dał Ci do tego prawo.
Nikt nie lubi być obrażany, bo każdy ma do tego prawo, aby rozumieć cos tak jak rozumie. Jeśli rozumie coś inaczej to nie czyni go gorszym, a Ty z tego powodu nie jesteś lepszy.

Napisanie komuś, że z racji wieku czegoś nie wie i przez to nie może brać udziału w dyskusji jest dla tej osoby obraźliwe. Kazdy ma prawo do tego aby czegoś nie wiedzieć i nie ma osób, które wiedzą wszystko. No chyba, że się mylę. " Niewiedza nie czyni kogoś głupszym "
Tym razem nie napisze czyj to cytat .
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 14:27   #5
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Ładnie cwaniakujesz. Napisanie komuś że z racji wieku może czegoś nie wiedzieć nie jest czymś złym. A Daiwa wielokrotnie prezentowała dosyć wybiórcze rozumienie/nierozumienie.
.
No i już wiesz Margo - cwaniakujesz, też nie masz prawa głosu.

Odpowiedź Ewy na pytanie Narvanej można wrzucić do Wiki jako ilustrację hasła "potraktować kogoś protekcjonalnie". Równie dobrze mogłaby napisać "Spadaj smarkulo, starsi rozmawiają". Byłoby to równie obraźliwe i tak samo nie zawierałoby odpowiedzi na zadane pytanie.

Twoja wycieczka w stronę Daivy jest tak samo obraźliwa i zawiera tyle samo treści. Skoro jak sam piszesz pytanie było do Ewy, po co się odzywasz?
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 15:07   #6
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Daiva, klikałem na twój profil i NIE widziałem tam twojego imienia. Napisałem na czuja. Zrobiłem błąd - przepraszam, moja niewiedza.
Trochę dziwi mnie że zmiana v na w jest aż taką obrazą. Co innego - spoko, ale literówka?

@krzyg - wyraźnie zacytowałem co określam cwaniakowaniem. Tak więc nie naciągaj.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 15:33   #7
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
@krzyg - wyraźnie zacytowałem co określam cwaniakowaniem. Tak więc nie naciągaj.
Czyli według Ciebie zwrócenie uwagi, że Ewa obraża Marzenę a Ty Daivę, to cwaniakowanie? Natomiast zasłanianie się "unikatowością rasy", "rozdzielnością majątkową" i "kontekstem", jest jak najbardziej w porządku?
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 15:47   #8
Fori
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 159
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Wolfin, ty ogolnie to zwykle mało rozumiesz.
Po za zrozumieniem słów opisujących coś, ważna jest świadomość tak zwanego kontekstu danego zdarzenia, czasu itd.

Btd, rzucasz kamieniami i dopóki trafiają w innych jesteś zachwycony, ale jak nie daj Boże ktoś Ci kamień odrzuci i trafi w Ciebie to wtedy podnosisz larum, że to nie do Ty powinieneś dostać, bo temat dotyczy ......np. Ewy
Może zamiast wiecznie wszystkich obrażać zarówno nas jako uczestników forum jak i cytowane autorytety trochę więcej samokrytyki, co? Bo nic Ci nie ujmując (bo Cię nie znam) to tak sławny jak Agnieszka Holland to ty na świecie i w kraju chyba nie jesteś?
Fori jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 16:15   #9
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Ależ niech mnie trafia, byle by faktycznie za co.
Napisałem że tutaj moja wiedza się kończy i tyle - czy to jest larum że ja nie powinienem dostać? Raczej nie.

A co do wątku pani Holland, to wielokrotnie można było usłyszeć/przeczytać że u nas nie da się kręcić jej filmów bo są za ambitne dla nas i nie ma skąd pieniędzy brać a jak nakręci to i tak się 'nie sprzedają'. To jest ten kontekst który w tym przypadku rzuca trochę inne światło na jej wypowiedzi o Polsce.

@krzyg" Dziwne to obrażanie, powiedzenie komuś młodszemu że jest za młody żeby coś wiedzieć. O Daivie że wybiórczo rozumie już wcześniej pisałem.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 16:34   #10
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
@krzyg" Dziwne to obrażanie, powiedzenie komuś młodszemu że jest za młody żeby coś wiedzieć. O Daivie że wybiórczo rozumie już wcześniej pisałem.
Samo w sobie absolutnie nie jest to obrażaniem. Sęk w tym, w jaki sposób taka uwaga zostanie podana

Swoją drogą, można by kiedys przygotować taką historię rasy w formie jakiejś książeczki. Myślę, że to by była sympatyczna ciekawostka.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 19:02   #11
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Swoją drogą, można by kiedys przygotować taką historię rasy w formie jakiejś książeczki. Myślę, że to by była sympatyczna ciekawostka.
Moje marzenie. Razem ze wzorcem, spisem wilczaków, hodowli, o zdrowiu itd. Takie kompendium.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 21:52   #12
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post

@krzyg" Dziwne to obrażanie, powiedzenie komuś młodszemu że jest za młody żeby coś wiedzieć. O Daivie że wybiórczo rozumie już wcześniej pisałem.
Dla mnie to jest obrażenie bo nie lubię jak ktoś mi w metrykę zagląda. Zejście do argumentu "jesteś młody to mało wiesz" świadczy tylko o braku wychowania rozmówcy.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 22:14   #13
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Przypominam, było 'jesteś młody, więc możesz nie wiedzieć'.

Tak jak w przykładzie: ja nie mogę wiedzieć jak było na pierwszym koncercie Iron Maiden w Polsce, bo byłem za mały.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 03:26   #14
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Przypominam, było 'jesteś młody, więc możesz nie wiedzieć'.
Uściślijmy, było:

Quote:
Originally Posted by ewamirekbednarscy View Post
Narwana, ja rozumiem, że opwieści z 1989 roku to dla Ciebie prehistoria, ale jako, że podobno kaganek oświaty należy nieść ( tylko po co ), wyjaśniam specjalnie dla Ciebie.
i

Quote:
Originally Posted by ewamirekbednarscy View Post
Zapomiałaś, że unikatowość rasy w tamtych czasach,( przepraszam, nie możesz tego pamiętać) rożnica wieku psa i suki dawala pewne możliwości negocjacji i przychylność związku, nie tylko polskiego.
Ja tam nie widzę nigdzie "możesz tego nie wiedzieć". Moim zdaniem ma trochę inny wydźwięk. Konkretnie wstawki w nawiasach sprawiają, że brzmi to raczej jak "jesteś młody więc się nie znasz i nie wiem po co Ci odpowiadam, bo i tak nie zrozumiesz".

Jak napisała Agnieszka - oprócz tego co się mówi (pisze), ważne jest też jak się to robi.
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 09:36   #15
Sariel
Junior Member
 
Join Date: Oct 2005
Location: bbbb
Posts: 192
Default

Być może w związku z datą urodzenia Narvwna i inni młodsi dowiedzą się tego czego nie dowiedzą się inni strarsi wiekiem. Takie życie i wszystko się wyrówna , z czasem nawet bardzo
__________________
edor-stary druch
Sariel jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 16:22   #16
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Oby tylko poziom wypowiedzi sie nie wyrównał. W dół.
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org