Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-02-2013, 13:55   #1
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default (_!_) co to jest??

(_!_) co to jest?? Umiejscowione za przydomkiem psa??
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2013, 14:40   #2
Shyboy
aen'drean va, eveigh Ain!
 
Shyboy's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Stargard
Posts: 205
Send Message via Gadu Gadu to Shyboy
Default

Ten temat był już poruszany na forum. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz. Oczywiście znajdziesz temat, bo odpowiedzi na to pytanie, nie bardzo...
__________________
'Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś' Antoine de Saint-Exupery
Shyboy jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2013, 14:40   #3
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Tu chodzi o to ze dany pies jest albo z hodowli w ktorej pojawialy sie podejrzane mioty, albo jest po psach z takiej hodowli.
na angielskim forum jest sporo na ten temat, tu jest watek polski http://www.wolfdog.org/forum/showthr...ghlight=Galiba

Co prawda ciekawi mnie czemu niektore psy po Crying Wolfie maja te znaki a niektore nie, bo tego za bardzo nie rozumiem.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2013, 15:35   #4
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

Ale co to za bzdura! Jak się ma wątpliwości to się psa bada. Zack jest w każdej chwili do dyspozycji jakby co.
A nie promuje się własne hodowle negatywnie sugerując o innych psach, że są be.
Żenada.
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2013, 15:38   #5
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Ogolnie w tych sprawach jest zamieszanie. Jedyne co zostaje to czekac az znak zniknie.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2013, 16:20   #6
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
Ale co to za bzdura! Jak się ma wątpliwości to się psa bada. Zack jest w każdej chwili do dyspozycji jakby co.
A nie promuje się własne hodowle negatywnie sugerując o innych psach, że są be.
Żenada.
Nie mozna bylo ich przebadac bo hodowczyni podejrzanych psow odmówiła! udostepnienia DNA do badania. Badanie Zacka jest bez sensu, bo w to ze jest potomkiem swoich rodzicow nikt nie watpi. Jest tez za mlody i zbyt dalekim potomkiem kwestionowanych psow by badanie lokus B wykluczylo pochodzenie od czerwonego przodka.


Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post

Co prawda ciekawi mnie czemu niektore psy po Crying Wolfie maja te znaki a niektore nie, bo tego za bardzo nie rozumiem.
Znana jest data urodzenia Sarloosa ktory kryl w Crying Wolfie, wiec psy ktore sa za stare by byc jego potomkami tego znaczka nie maja.
__________________

Last edited by jefta; 26-02-2013 at 16:24.
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2013, 16:55   #7
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
A nie promuje się własne hodowle negatywnie sugerując o innych psach, że są be.
Żenada.
I dodam jeszcze, że to dosyć nieładnie oskarżać kogoś (ktokolwiek to jest) o coś takiego, nie wiedząc tak naprawdę o co chodzi.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2013, 17:00   #8
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post

Znana jest data urodzenia Sarloosa ktory kryl w Crying Wolfie, wiec psy ktore sa za stare by byc jego potomkami tego znaczka nie maja.
To wiem, chyba od miotu M z 2004 sa podejrzane, ale np miot E , urodzony w 2008 mial znaczniki i juz ich nie ma. Zeby nie bylo, nic nie mam do tych psow,Echo daje ladne fajne maluchy, ktore sa wilczakami, ale jednak, dlaczego ten miot nie ma znacznikow a np miot G je wciaz ma, tym bardziej ze wszyscy twierdza ze to miot swoich rodzicow. To mnie zastanawia.
__________________
Ja & Urciowaty

Last edited by avgrunn; 26-02-2013 at 17:07. Reason: Literowka
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 26-02-2013, 17:02   #9
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
I dodam jeszcze, że to dosyć nieładnie oskarżać kogoś (ktokolwiek to jest) o coś takiego, nie wiedząc tak naprawdę o co chodzi.
To juz swoja droga, ale z drugiej strony nie wszyscy siedza na WD a Gregor ewidentnie dawno nie patrzyl w baze, bo z tego co sie orientuje Zack znaczek ma bardzo dlugo
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2013, 07:33   #10
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

No jakoś tak... I teraz to już kompletnie nie rozumiem co ma do tego Gisotsu a tym samym Zack.
I tak samo jak dosyć nieładnie oskarżać kogoś (ktokolwiek to jest) równie nieładnie jest piętnować psy bez powodu.
A skoro Badanie Zacka jest bez sensu, bo w to ze jest potomkiem swoich rodzicow nikt nie watpi. Jest tez za mlody i zbyt dalekim potomkiem kwestionowanych psow by badanie lokus B wykluczylo pochodzenie od czerwonego przodka to nie ma powodu go w ten sposób oznaczać. Dodam, że oczywiście bez mojej wiedzy.

a swoją drogą to mam refleks...
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2013, 09:14   #11
jagoda_n
Junior Member
 
jagoda_n's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kłodzko/ Ząbkowice Śl.
Posts: 95
Default

Gregor, rzeczywiście masz refleks ja też byłam zdziwiona i trochę wkurzona gdy się dowiedziałam, że Dark ma ! (było to z rok temu :P )-zwłaszcza, że ciężko się było dowiedzieć o co tak naprawdę chodzi... a teraz to już się nie przejmuję, zwłaszcza, że nie możemy nic na to poradzić..
__________________
Jagoda, Łukasz i Dark Srdcerváč
jagoda_n jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2013, 09:33   #12
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Przeklejam informacje podane w styczniu na fejsie:

/ Neutral
(_!_) - means only that the dog has in the pedigree ancestor(s) from the kennels which are dealing with counterfeiting of pedigrees, or mixing CzW with other dog breed. Because such breeders are completely unreliable, untrustworthy are also pedigrees of puppies produced by them. Probably most of these dogs is pure wolfdogs, but doubts remain.

/ Group "at risk"
(_?_) - this means dogs which have evident mixes among the direct descendants, siblings, or in their lines. Often these lines are characterized by a large number of anomalies, but because of the lack of verification by the responsible kennel clubs till now it has not been established what is the source. It is known that among these dogs are mixes, but there is no information which of these dogs are "safe"; for sure pure. The case is complicated by the fact that there are probably some litters of different parents.
Sending DNA tests showing that dogs "at source" are actually pure wolfdogs will immediately erase (_?_)

Jest jeszcze oznaczenie (!_MIX_!) oraz (!_REG_!), ale objaśnienie jest długaśne, więc jak ktoś ciekawy, nieh sobie wejdzie na fejsbuka

Bylo juz o tym wielokrotnie...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2013, 17:45   #13
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

no dobra... A czyj konkretnie ten popaprany pomysł jest i kto przyznaje te wcale nie śmieszne znaczki?
Wolałbym wiedzieć zanim komuś niewinnemu spalę chałupę, czy też po sądach go ciągać będę ??
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2013, 17:48   #14
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Admin, niestety nie ma pewnosci 100% kto jest adminem

Ogolnie pomysl nie jest zly, ale sa w nim pewne niescislosci
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2013, 19:11   #15
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
no dobra... A czyj konkretnie ten popaprany pomysł jest
Chyba nie jest to tak do konca popaprane skoro zarzadzono na Slowacji i w Czechach kontrole jednego z miotow Crying Wolf, ktore skontrolowac sie dalo (bo ojcem szczeniakow byl Slowak). A na Slowacji zawieszono jednego z hodowcow wlasnie dlatego, ze bez pozwolenia klubu uzyl do hodowli Crying Wolfa, ktory ma "?"
Wiec cos JEST na rzeczy...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2013, 20:33   #16
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
, czy też po sądach go ciągać będę ??
Ilekroć czytam to zdanie, (wielu już przymierzało się do skarżenia wd o "wykrzykniki" ), wyobrażam sobie miny sędziów którym przyszłoby orzekać w tej sprawie...

Już dawno sugerowałam na forum, że zamiast wykrzykników powinny być kwiatuszki/serduszka i wszyscy byliby zadowoleni
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2013, 20:40   #17
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Gregor View Post
(...) czyj konkretnie ten popaprany pomysł jest i kto przyznaje te wcale nie śmieszne znaczki?
Wolałbym wiedzieć zanim komuś niewinnemu spalę chałupę, czy też po sądach go ciągać będę ??

Hmmmmm.....
Forum jest prywatne. Znaczki nie naruszają czyjejś własności /godności osobistej -są tylko informacją /chyba najpewniej dla hodowców/, by uważali z danymi psami przy doborze hodowlanym. Ja nie uważam, że to popaprany pomysł -chcąc dopuścić swoją sukę, wolałabym na zimne dmuchać i za wszelkie informacje byłabym wdzięczna. Tak samo w przypadku psa -nie chciałabym, aby mój Bandzior krył sukę, co do przodków której są wątpliwości natury czystości rasowej bądź zdrowotnej.
Gregor -ta informacja przy Zack-u nie szkodzi Twojemu psu, nie stanie się przez ten znaczek brzydszy, mniej kochany czy mniej fajny....
...
Rona -jestem >ZA<! Ja zamiast słodkości poproszę malutkie trumienki z widocznym wzorem haftu
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2013, 20:44   #18
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

No ale czy można z tego powodu piętnować inne psy? Ja rozumiem, jak ktoś nie chce współpracować, gdy coś ukrywa, gdy nie chce psa poddać badaniu temu czy innemu. Ale nie można piętnować psów tylko dlatego, że ktoś tam kiedyś dał ciała w miotach, które z innymi psami nie mają nic wspólnego.
Tatuujmy dzieciom na czole w przedszkolu AA bo pradziadek był alkoholikiem.
Te działania być może miałyby sens jakby dotyczyły konkretnych przypadków, a tak sugeruje się wszem i wobec, że coś z psem może być nie w porządku. To nie jest fair. Że o innych aspektach nie wspomnę. Zwłaszcza, że te działania nie do końca są konsekwetne.
Ja bardzo proszę o usunięcie tych dodatkowych znaczków u Zack'a i u Gisa, jakże przecież utytułowanego psa.
Możesz mnie wywalić z wolfdoga czy z czego tam jeszcze się da, możesz o mnie powiedzieć co tylko chcesz ale proszę nie czepiać się mojego psa bez powodu.
Powtórzę po raz kolejny, Zack jest do dyspozycji do wszelakich badań jakie tylko będą potrzebne czy to w Polsce, Słowacji czy na Zanzibarze.
Ja niczego nie ukrywam, nikogo i niczego się nie boję, ale nie zgadzam się na jakiekolwiek działania godzące w dobre imię Zack'a.
Nie jestem żadną konkurencją tutaj dla nikogo.
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2013, 20:49   #19
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Hmmmmm.....
Forum jest prywatne. Znaczki nie naruszają czyjejś własności /godności osobistej -są tylko informacją /chyba najpewniej dla hodowców/, by uważali z danymi psami przy doborze hodowlanym. Ja nie uważam, że to popaprany pomysł -chcąc dopuścić swoją sukę, wolałabym na zimne dmuchać i za wszelkie informacje byłabym wdzięczna. Tak samo w przypadku psa -nie chciałabym, aby mój Bandzior krył sukę, co do przodków której są wątpliwości natury czystości rasowej bądź zdrowotnej.
Gregor -ta informacja przy Zack-u nie szkodzi Twojemu psu, nie stanie się przez ten znaczek brzydszy, mniej kochany czy mniej fajny....
...
Rona -jestem >ZA<! Ja zamiast słodkości poproszę malutkie trumienki z widocznym wzorem haftu
No, właśnie. W związku z tym znaczkiem nie weźmiesz Zack'a pod uwagę. A nie ma ku temu podstaw aby go tak potraktować.
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2013, 20:56   #20
Gregor
Junior Member
 
Gregor's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kraków
Posts: 159
Send Message via Gadu Gadu to Gregor
Default

I zamiast coś robić wspólnie dla dobra ogółu, to priorytetem są aferki. Jestem pierwszy za czystością rasy ale jak coś jest nie tak to zabierajmy rodowody, kastrujmy psy zamiast nakręcania się plotkami. Pierwszy zaciągnę Zacka do kastracji jeśli cos z nim jest nie tak, co nie znaczy że moje uczucie do niego się zmieni. Ale nie zgadzam się na podobne akcje nie poparte żadnymi konkretnymi dowodami.
__________________
Zack. My name is Zack.
Gregor jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org