Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Cluby & nařízení

Cluby & nařízení Informace o klubech pro ČSV v jiných zemích, nařízení týkající se ČSV a omezení britského Kennel Clubu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25-09-2009, 08:04   #1
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Garant plemena: Itálie?

Bohužel pomlouvat a napadat u nás nestačí. Dříve se M. Soukupová a J. Jedlička o dění v zahraničí moc výrazně nezajímali. V poslední době začínají jezdit po Evropě a bonitují, posuzují klubové výstavy atd. Je zajímavé, že vždy (snad s výjimkou Itálie) na akce, které pořádají odštěpenecké skupiny od původních klubů. Navíc J. Jedlička velkohubě deklaroval v roce 2004, jak se vzdá své licence rozhodčího. Jak to, že tak zásadový člověk to dodnes neudělal ?
A navíc - rád bych slyšel názor dotyčných na to, že italský klub, se kterým mají více, jak nadstandartní vztahy, zažádal prostřednictvím ENCI o odejmutí garanta plemene Slovensku a přidělení ho Itálii. Co na to říkáte ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 08:17   #2
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Bohužel pomlouvat a napadat u nás nestačí. Dříve se M. Soukupová a J. Jedlička o dění v zahraničí moc výrazně nezajímali. V poslední době začínají jezdit po Evropě a bonitují, posuzují klubové výstavy atd. Je zajímavé, že vždy (snad s výjimkou Itálie) na akce, které pořádají odštěpenecké skupiny od původních klubů. Navíc J. Jedlička velkohubě deklaroval v roce 2004, jak se vzdá své licence rozhodčího. Jak to, že tak zásadový člověk to dodnes neudělal ?
A navíc - rád bych slyšel názor dotyčných na to, že italský klub, se kterým mají více, jak nadstandartní vztahy, zažádal prostřednictvím ENCI o odejmutí garabta plemene Slovensku a přidělení ho Itálii. Co na to říkáte ?
Pavle, pokud vím rozhodčí se sami na akce "nevnucují" jsou delegováni, příjmou nebo nepříjmou .... Mě osobně vůbec nezajímá jestli jedu na akci "odštěpenců" nebo starých struktur. Zajímají mě psi kteří budou k vidění, zajímá mě s jakou profesionalitou dotyčný posuzuje a jak má současnou populaci v oku. Podle toho ho soudím a rozhoduju zda má význam účastnit se akcí na které bude delegován.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 08:39   #3
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A navíc - rád bych slyšel názor dotyčných na to, že italský klub, se kterým mají více, jak nadstandartní vztahy, zažádal prostřednictvím ENCI o odejmutí garabta plemene Slovensku a přidělení ho Itálii. Co na to říkáte ?
Fabio & co. (cit. Italsky klub) musi sie najpierw nauczyc hodowac CZYSTOKRWISTE CSV.... Teraz moze jedynie zadat aby se stal garantem plemena "Italsko-Mutarsky Vlcak"...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 08:50   #4
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A navíc - rád bych slyšel názor dotyčných na to, že italský klub, se kterým mají více, jak nadstandartní vztahy, zažádal prostřednictvím ENCI o odejmutí garanta plemene Slovensku a přidělení ho Itálii. Co na to říkáte ?
Kde jste to slyšel? To je snad vtip!!
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 08:51   #5
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Mě osobně vůbec nezajímá jestli jedu na akci "odštěpenců" nebo starých struktur.
Je jen zajímavé, že na akce těch normálních klubů delegováni zřejmě nejsou a objevují se jen v zemích, kde se právě kluby štěpí nebo se nějaká skupinka oddělila.

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Kde jste to slyšel? To je snad vtip!!
Zeptejte se třeba Moniky, má velice dobré kontakty do Itálie, třeba Vám o tom poví víc.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 09:07   #6
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Je jen zajímavé, že na akce těch normálních klubů delegováni zřejmě nejsou a objevují se jen v zemích, kde se právě kluby štěpí nebo se nějaká skupinka oddělila.



Zeptejte se třeba Moniky, má velice dobré kontakty do Itálie, třeba Vám o tom poví víc.

Hanuška nechť si udělá zkoušky na rozhodčí a jsem opravdu zvědavá kam ho budou zvát a delegovat - jestli "staré struktury" a nebo " odštěpenci ? "
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 09:13   #7
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Hanuška nechť si udělá zkoušky na rozhodčí a jsem opravdu zvědavá kam ho budou zvát a delegovat - jestli "staré struktury" a nebo " odštěpenci ? "
Nemám tyto ambice, takže Tvá replika padá zcela vedle oD. Ale zku povědět, zda něco víš o žádosti o změně garanta plemene ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 09:24   #8
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nemám tyto ambice, takže Tvá replika padá zcela vedle oD. Ale zku povědět, zda něco víš o žádosti o změně garanta plemene ?
Chápu, tvůj život je velké mystérium, snůška lží, polopravd, chytání drbů na internetu a snah někomu vykrást e - schránku. Tak "chytej dál," třeba se něco dozvíš.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 09:36   #9
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post

Zeptejte se třeba Moniky, má velice dobré kontakty do Itálie, třeba Vám o tom poví víc.
Moniky se zeptám osobně, ale Vás jsem se ptala první. A taky jste neodpověděl.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 09:44   #10
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
italský klub zažádal prostřednictvím ENCI o odejmutí garanta plemene Slovensku a přidělení ho Itálii. Co na to říkáte ?
Jak se takovou informaci vůbec může řadový člen klubu dozvědět? Beru to jako nemístný vtip.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 09:51   #11
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Nevím, co je na tom za vtip ? Proč by se řadový člen klubu nemohl dozvědět informaci tak zásadní, jako je ta, že někdo chce zemi původu odejmout funkci garanta plemene ? Já se informaci dozvěděl přímo z FCI, kde už o tom jsou informováni. Zkuste se tam pozeptat a dostanete ji také.
Jinak Monika nějak neodpověděla. Ostatně jako vždy .
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 09:53   #12
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

a vie o tomto vedenie Slovenského klubu? By ma zaujímalo, ako to niekoho môže napadnúť chcieť odobrať krajine pôvodu plemena garant a dať ho krajine, kde ani nevedia chovať normálnych čs vlčiakov
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 10:02   #13
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nevím, co je na tom za vtip ? Proč by se řadový člen klubu nemohl dozvědět informaci tak zásadní, jako je ta, že někdo chce zemi původu odejmout funkci garanta plemene ? Já se informaci dozvěděl přímo z FCI, kde už o tom jsou informováni. Zkuste se tam pozeptat a dostanete ji také.
Jinak Monika nějak neodpověděla. Ostatně jako vždy .
Tak to Vás obdivuji. Mě by v životě nenapadlo, se zeptat na FCI na změnu granta. Dobře , jste informovaný přímo z FCI. A jaký k tomu má Itálie důvod jste se dozvěděl? A neodkazujte mě na někoho jinýho, ptám se Vás. děkuji
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 10:05   #14
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
a vie o tomto vedenie Slovenského klubu? By ma zaujímalo, ako to niekoho môže napadnúť chcieť odobrať krajine pôvodu plemena garant a dať ho krajine, kde ani nevedia chovať normálnych čs vlčiakov
Nemyslím si, že v Itálii neumí chovat "normální " vlčáky, ale s původem nemají nic společného. Ani kdyby jich tam měli milion
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 10:08   #15
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
a vie o tomto vedenie Slovenského klubu? By ma zaujímalo, ako to niekoho môže napadnúť chcieť odobrať krajine pôvodu plemena garant a dať ho krajine, kde ani nevedia chovať normálnych čs vlčiakov
Já myslím že nevie, koho by napadlo shánět takové informace? Každopádně jestli je toto pravda, nesouhlasím a nevidím důvod proč by nemělo Slovensko dále zůstat garantem. Necítím zášť vůči žádnému klubu ale tohle se mi nelíbí ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 10:10   #16
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Tak to Vás obdivuji. Mě by v životě nenapadlo, se zeptat na FCI na změnu granta. Dobře , jste informovaný přímo z FCI. A jaký k tomu má Itálie důvod jste se dozvěděl? A neodkazujte mě na někoho jinýho, ptám se Vás. děkuji
Já samozřejmě nevolám pravidelně 1x týdně na FCi a neptám se, zda tam někdo nepodal žádost o změnu garanta plemene, to si snad nemůžete myslet. Informaci jsem dostal v průběhu jednání o zcela něčem jiném, ale protože jsme se bavili o ČsV, tak se mne dotyčný zeptal, zda vím o těchto snahách italského klubu.

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Nemyslím si, že v Itálii neumí chovat "normální " vlčáky, ale s původem nemají nic společného. Ani kdyby jich tam měli milion
Myslím, že italský nekontrolovaný chov obecně (čest výjimkám) může plemeno jen poškodit. Samozřejmě jsou obdivovatelé "krásných" vlčáků z Itálie, ale už nějak opomíjejí to, například že těch "krásných" znaků bylo dosaženo úzkou příbuzenskou plemenitbou.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 10:16   #17
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

naozaj by ma zaujímal dôvod, prečo sa o to snažia. to, že ich je tam milión a že majú najviac chovateľských staníc im nemôže prejsť. musia mať toho viac. je na hlavu postavené, aby o to žiadali a myslím, že nie len náš klub bude protestovať - nie, že by som nášmu klubu nadŕžala... pre mňa nech má garant aj Česko.
zajtra je SVP skúška, spýtam sa ľudí z klubu, či o tom niečo vedia. som zvedavá.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 10:30   #18
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
naozaj by ma zaujímal dôvod, prečo sa o to snažia. to, že ich je tam milión a že majú najviac chovateľských staníc im nemôže prejsť. musia mať toho viac. je na hlavu postavené, aby o to žiadali a myslím, že nie len náš klub bude protestovať - nie, že by som nášmu klubu nadŕžala... pre mňa nech má garant aj Česko.
zajtra je SVP skúška, spýtam sa ľudí z klubu, či o tom niečo vedia. som zvedavá.
No stačí se podívat na poslední roky, kdo jezdí posuzovat do Itálie bonitace a kdo pořádal u Mariánských Lázní letos separátní oslavu narozenin pana Hartla. Italský klub má tady u nás obrovskou podpru u některých bývalých členů chovatelské komise a vedení Klubu, kteří v roce 2004 nebyli zvoleni, tak zřejmě hledají všemožné cestičky ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 10:33   #19
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
naozaj by ma zaujímal dôvod, prečo sa o to snažia. to, že ich je tam milión a že majú najviac chovateľských staníc im nemôže prejsť. musia mať toho viac. je na hlavu postavené, aby o to žiadali a myslím, že nie len náš klub bude protestovať - nie, že by som nášmu klubu nadŕžala... pre mňa nech má garant aj Česko.
zajtra je SVP skúška, spýtam sa ľudí z klubu, či o tom niečo vedia. som zvedavá.
Tak Čechy mají na garant rozhodně právo, byly u zrodu a na rozšíření se se podílelo celé Československo. Po rozdělení byla nějaká dohoda, že ho bude mít Slovensko. Dobře, souhlas. Ale mít garant jen podle počtu chs? To by mohla mít garant třeba Brazílie ( nic proti Brazílii , Itálii ani jiné zemi). Mě se to nelíbí a s případnou změnou nesouhlasím . Doufám, že nejsem sama. Opravdu by mě zajímal důvod žádosti.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 10:36   #20
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

nevravím, že všetky zmeny sú zlé alebo dobré, zmena členov klubu alebo podobne. ale zmena garantu by bola veru veľmi veľká chyba. ja sa do toho moc nevidím, som len majiteľ, budúci chovateľ, ale ako tak sledujem a je to ozaj ich snaženie, je nutné s tým niečo robiť. ale myslím, že sa bude hromadne protestovať (kluby iných krajín vrátane SVK) a neprejde im to.

edit: keď už niekto právo na ten garant má, tak by ho mali dostať Čechy... keby sa už má meniť...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org