Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-08-2005, 15:27   #41
StanoK
Junior Member
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 4
Default

Takhle zalezi ne tom co je mysleno za onim utikanim ?

Pokud pes utika samovolne s pozemku a to at kdyz clovek otevre vrata nebo si proste proste prokouse diru tak taky muze znamenat ze nema dostatek pohybu (zkratka chodi malo ven ) ale taky za tim muze byt neco jineho

pokud utika za zveri tak je to spis otazkou genetiky preci jenom maji vlka v genech a co s tim ? Pokud predvidam problemy tak je pes na voditku.
Nebo jinak za tech 12 let vysoka nezajem, problem zajici a kocky v danou chvily proste pes nevidi neslysi nic jineho alespon nejakou tu chvily jedine co se dalo delat zacit psa chvalit pri navratu postupem casu se uz dal zastavit po nekolika desitkach metru. Hodne u toho pomohlo ze jsem mu zmizel pokud to okolnosti dovolily zasada nehnat se za psem a vzit to obracene pes by si mel hlidat panicka


P.S. Kamáradka davala do poradku fenu kterou majitel nezvladal a tak pouzival el. obojek po kterem mela docela vypalene chlupy na krku (fena byla odebrana) a je z ni naprosto normalne chovajici se pes v ramci sveho plemene i bez pouzivani el. obojku mimochodem jednalo se Ĺ arplanince
StanoK jest offline   Reply With Quote
Old 17-08-2005, 07:16   #42
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Quote:
Originally Posted by StanoK
P.S. Kamáradka davala do poradku fenu kterou majitel nezvladal a tak pouzival el. obojek po kterem mela docela vypalene chlupy na krku (fena byla odebrana) a je z ni naprosto normalne chovajici se pes v ramci sveho plemene i bez pouzivani el. obojku mimochodem jednalo se Ĺ arplanince
Lidem, kteří el. obojek neumí používat, do ruky samozřejmě nepatří. V jejich rukou je to opravdu nebezpečné svinstvo (jiný slušnější výraz mě momentálně nenapadá).

Já mluvím spíš o lidech, kteří vědí, co to dokáže. Sami znají intenzitu a většinou si i na vlastní kůži vyzkouší, co ten pes vlastně cítí. V takových rukou bych z el. obojku neměla strach. Prostě znám psy, u kterých pomohl bez následků.

Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 14-01-2007, 13:07   #43
sedma
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Handlová
Posts: 2
Send a message via ICQ to sedma
Default

Priznám sa, že nám tiež naša polročná sučka Area preskakuje takmer dvojmetrový betonový plot...a to nie len, keď chce ísť za členom rodiny von za plot, ale už aj samovoľne. Rodina je z toho dosť zúfalá a tak hľadám na fóre nejaké rozumné riešenie...
sedma jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2008, 16:09   #44
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default Lovecké pudy

Ahoj všici, potřebuju radu, čuba mi začala zdrhat za zvěří, pokaždé jsem to nějak ustála nebo si to s ní vyřídila, obvykle stačilo utíkat opačným směrem, nebo se schovat a čekat až bude hledat a pak vítat a vítat a ona dávala poroz kde jsem , teď na to kašle, o to hůř, že včera strhla zajíce...naštěstí ji myslivci neviděli, ale u nás jsou všude jak myslivci tak zvěř, nechci mít psa pořád uvázaného .... co s tím?
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 12-04-2008, 21:38   #45
Wolf.Angel
Shinigami キバ 。Kiba
 
Wolf.Angel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Břeclav
Posts: 60
Send a message via MSN to Wolf.Angel Send a message via Skype™ to Wolf.Angel
Default

Quote:
Originally Posted by Jats View Post
Ahoj všici, potřebuju radu, čuba mi začala zdrhat za zvěří, pokaždé jsem to nějak ustála nebo si to s ní vyřídila, obvykle stačilo utíkat opačným směrem, nebo se schovat a čekat až bude hledat a pak vítat a vítat a ona dávala poroz kde jsem , teď na to kašle, o to hůř, že včera strhla zajíce...naštěstí ji myslivci neviděli, ale u nás jsou všude jak myslivci tak zvěř, nechci mít psa pořád uvázaného .... co s tím?
Sestricka je takovej lovec,jo?
__________________


Síla bez viny, láska bez pochyb, není to špatné být vlkem....

Wolf.Angel jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2012, 07:43   #46
tombr
Junior Member
 
tombr's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 8
Default

Ahoj všem, našemu drakovi právě bylo 10 měsíců a řešíme teď problém s utíkáním. Jakmile se dostane za hradbu neslyší nevidí, můžu na něj volat jak chci, schovávat se, utíkat od něj, vábit na pamlsky ale prostě nepřijde. To co běžně na vycházkách funguje spolehlivě jako by neexistovalo. Navíc když už se mi psa podaří lapit a že ho odvedu na obojku, nasadí ten svůj umíněný výraz a začne kousat jako smyslu zbavený a to dost silně, takže ho pak už musím zpacifikovat.
Tohle mi dělá hodně starosti a doufám, že je to "jen" puberta a pes zkouší co si může dovolit. Tak bych se chtěl zeptat, jestli máte někdo podobnou zkušenost a jak jste to řešili nebo řešíte.

Díky.

Last edited by tombr; 16-08-2012 at 07:49.
tombr jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2012, 10:51   #47
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

My tohle řešili asi od Dingových tří nebo čtyř měsíců, kdy ze dne na den pochopil, že když na volání nepřijde, tak se nic nestane, protože když jsem daleko, tak ho nemůžu potrestat Napravila to stopovačka a dobré pamlsky - za poslechnutí hromada dobrot, za neposlechnutí nepříjemné přitažení a naštvaná panička. A to, že se začal vztekat a kousat, to dělal taky - naštval se, že si nemůže jít kam chce, tak se pustil do mě. Jako trest za kousání u nás fungovalo nasazení koše a pak stříkající voda. Tresty typu povalení na zem apod. šly absolutně mimo, protože to ho akorát ještě víc vytočilo. Ovšem injekce s vodou ve správnou chvíli vytažená z kapsy a vystříknutá do obličeje vždycky stačila k tomu, aby se ze zuřivého vzteklouna ve vteřině vstal mírný beránek
Sice jsem s ním jak blázen víc jak rok chodila na stopovačce, ale myslím, že se to vyplatilo, už jsem s jeho přivoláním téměř spokojená
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2012, 13:10   #48
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by tombr View Post
Ahoj všem, našemu drakovi právě bylo 10 měsíců a řešíme teď problém s utíkáním. Jakmile se dostane za hradbu neslyší nevidí, můžu na něj volat jak chci, schovávat se, utíkat od něj, vábit na pamlsky ale prostě nepřijde. To co běžně na vycházkách funguje spolehlivě jako by neexistovalo. Navíc když už se mi psa podaří lapit a že ho odvedu na obojku, nasadí ten svůj umíněný výraz a začne kousat jako smyslu zbavený a to dost silně, takže ho pak už musím zpacifikovat.
Tohle mi dělá hodně starosti a doufám, že je to "jen" puberta a pes zkouší co si může dovolit. Tak bych se chtěl zeptat, jestli máte někdo podobnou zkušenost a jak jste to řešili nebo řešíte.

Díky.
Jestli máte plo, který překoná, je třeba problém řešit nejprve v kvalitě plotu.
Pokud kouše a vzpírá se vaší vůli, nejste pro něj dostatečná autorita a to napravit není tak jednoduché jako zvýšit plot. Psa máte 10 měsíců, v tomto věku už by měl vědět co si k vám může a co nesmí dovolit. Lépe řečeno měl by být vedený tak, aby to věděl ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2012, 15:07   #49
tombr
Junior Member
 
tombr's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 8
Default

Kometa: Stopovačku používáme taky asi od 4. měsíce a přivolání máme tak 60:40 na první povel, pokud nemá zrovna něco hodně důležitého na čuchání. Když jsme spolu venku tak se drží se mnou a neutíká. Stříkačka s vodou není špatný nápad, určitě zkusím jestli zabere.

CDaniela: Plot zatím nepřeskakuje, musím zaklepat. On si dokáže otevřít vrátka ,když je někdo zapomene zajistit a pak už si jde, kam se mu zlíbí. Popravdě to kousání, když ho vedu za obojek, kam on nechce, dělá odmalička a
odmalička mu to vždycky rázně vysvětluju, že tohle teda ne. A to se snažím dělat vlastně při všech lumpárnách co provede.
tombr jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2012, 16:20   #50
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by tombr View Post
Kometa: Stopovačku používáme taky asi od 4. měsíce a přivolání máme tak 60:40 na první povel, pokud nemá zrovna něco hodně důležitého na čuchání. Když jsme spolu venku tak se drží se mnou a neutíká. Stříkačka s vodou není špatný nápad, určitě zkusím jestli zabere.

CDaniela: Plot zatím nepřeskakuje, musím zaklepat. On si dokáže otevřít vrátka ,když je někdo zapomene zajistit a pak už si jde, kam se mu zlíbí. Popravdě to kousání, když ho vedu za obojek, kam on nechce, dělá odmalička a
odmalička mu to vždycky rázně vysvětluju, že tohle teda ne. A to se snažím dělat vlastně při všech lumpárnách co provede.
Tak to je situace ještě jednodušší, zamykejte Všichni čsv umí otevírat kliky, jsou velice inteligentní.
Jestli po vás chňape už od malička a vy mu toto nedokážete zakázat, tak ho nevoďte za obojek, ale připněte ho na vodítko. Je to menší zlo, než ho v jeho nežáducím chování utvrzovat. Prostě to tímto způsobem "obejděte".
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2012, 16:39   #51
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by tombr View Post
Stříkačka s vodou není špatný nápad, určitě zkusím jestli zabere.
Jinak s kousáním jsme taky bojovali hooodně dlouho a mimo tresty se mi taky osvědčilo převedení na jinou činnost - nejlíp tak, že když do mě začal hryzat, tak jsem mu pod čumák nacpala pamlsek a když si ho všiml, začala jsem po něm chtít, aby udělal něco, za co ho dostane... třeba aby šel u nohy, nebo aby si sedl... cokoliv, co se mi v tu chvíli hodilo On tím zapomněl, že chtěl kousat a byl na mě naštvaný, a ještě navíc udělal, co jsem chtěla já a po dobrém
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org