Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-02-2009, 12:13   #21
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Do Poznej przyjezdza najwiecej wlascicieli psow z roznych hodowli i to co roku niezmiennie. Jednak wydaje mi sie, ze to nie jest miejsce na takie spotkanie. W Peronowce zazwyczaj non stop sie cos dzieje i nie ma kiedy zebrac wszystkich i pogadac. Nie kazdy ma mozliwosc przyjechac dzien wczesniej lub dluzej zostac, a robienie spotkania w przerwach jakos mi nie pasuje.

Tak naprawde tu nie chodzi o miejsce, bo kazde jest dobre. Spotkanie moze sie odbyc gdziekolwiek, pod warunkiem, ze data bedzie wiekszosci pasowala, a nie tylko wybranym osobom. Jesli Stowarzyszenie ma miec sens musi byc od poczatku dla wszystkich.

Jefta: nam pasuje.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 07-02-2009 at 17:39.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 07-02-2009, 12:15   #22
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Chcesz coś dla psów zrobić czy wprowadzić niezdrową konkurencje????
Pozwolisz że z tobą na temat robienia czegoś dla psa nie będę rozmawiał.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 07-02-2009, 13:45   #23
Sariel
Junior Member
 
Join Date: Oct 2005
Location: bbbb
Posts: 192
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Pozwolisz że z tobą na temat robienia czegoś dla psa nie będę rozmawiał.

to ja raczej przepraszam , że wdałem się w dyskusję ze Złośliwym Krasnoludem. Nie bedę już . Naprawdę . Przepraszam. Krasnoludy to nie moja bajka.
__________________
edor-stary druch
Sariel jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2009, 23:21   #24
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Przynajmniej ten temat moze powinien pozostać wolny od głupich komentarzy.
Miejsce spotkania nie ma większego znaczenia tak samo jak termin.
Ważniejsze jest to aby wszystko było załatwione i zorganizowane, również pod wzgledem formalnym.

Jeśli ktoś będzie chciał przyjechac to zrobi to w każdym terminie, a jeśli nie to nikt go do tego nie zmusi. Nie ma takiej możliwości aby dopasować termin do wszystkich bo niestety to my powinniśmy się dopasować do terminu.

Jedna uwaga to nie jest stowarzyszenie powoływane dla nas aby stworzyć klub wzajemnej adoracji, lecz dla naszych psów, a im jest to bez różnicy jaki mają przydomek.

Więc moze nam powinno też byc to bez różnicy aby coś zrobić dla dobra rasy i nie koniecznie dla nas samych.

Najlepszym rozwiazaniem jest spotkanie przy okazji wystawy łódzkiej, warszawskiej bo jak widze są chętni na pomoc i to zupełnie bezinteresownie.
Dzięki Tadeusz i Kasia.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2009, 23:29   #25
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Jeśli ktoś będzie chciał przyjechac to zrobi to w każdym terminie, a jeśli nie to nikt go do tego nie zmusi.
Niestety nie jest to prawda. Ja chce przyjechac, ale w maju nie moge.
No chyba, ze masz jakas znajoma polozna

Chcialabym byc na tym spotkaniu, wiec obstawiam Warszawe.
Grzes, moze zrob sonde?
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 08-02-2009 at 23:41.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2009, 23:54   #26
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Ale ja to wiem, ze ty nie mozesz tak samo jak Madzia wiec tą kwestię zawsze mozemy rozwiazać inaczej i zrobić wideokonferencje.
Nie wiem czy sonda tu nam cokolwiek pokaże ponieważ nikt nie wie czy w danym dniu będzie mógł przyjechać.
Myśle nad wirtualnym rozwiazaniem takiego problemu.
Wszystko sie da pogodzić zarówno spotkanie jak i poród no chyba, ze będzie w trakcie to bedziemy kibicować.
Znajomą mam i nawet moge ją zabrać ze sobą.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 00:29   #27
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Nie wiem czy sonda tu nam cokolwiek pokaże ponieważ nikt nie wie czy w danym dniu będzie mógł przyjechać.
Większość znanych mi ludzi robi jakieś plany na przyszłość i zwykle wie czy w danym terminie będzie w stanie przyjechać. Oczywiście zdarzają się wypadki losowe i plany moga się zmieniać ale zakładanie, że nic nie można zaplanować nie specjalnie dobrze wróży przyszłości stowarzyszenia. Moim zdaniem warto byłoby zaproponować kilka terminów i zrobić sondę chyba, że nie zależy Ci na tym żeby w działalność stowarzyszenia włączyło się jak najwięcej osób.
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 13:29   #28
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Ja tez nie mgoe w maju, matury.
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 13:41   #29
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Nigdy tak nie będzie że wszystkim dany termin będzie pasował, bo to jest po prostu awykonalne, są jakieś terminy tak jak spotkanie Peronówkowe czy Galicyjskie (oczywiście tu tez jest możliwość zorganizowania spotkania stowarzyszenia , pensjonat poniżej posiada sale konferencyjną ) gdzie rok wcześniej wiadomo kiedy będzie, i jeśli ktoś ma ochote to mniej więcej planuje wcześniej że tam pojedzie. Co do innych terminów to tez większość jest w stanie określić czy da rade czy nie.Tylko jakoś tych głosów tutaj nie widać. Nie mówie już o "indywidualnych " właścicieli wilczaków, ale mamy na liście 19 hodowli..może reszta ich właścicieli tu się aktywniej wypowie
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 14:26   #30
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Po zarejestrowaniu stowarzyszenia zobaczymy jak zacznie topnieć lista z hodowlami
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 14:30   #31
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Myślę że warto wybrać termin który nie będzie kolidował z jakimś spotkaniem.
Np. na Galicyjskim jest tak naprawdę tylko sobota aby coś zrobić. W pt. wszyscy przyjeżdżają a w sobotę jest czas na różnego rodzaju zajęcia. A w niedz. juz jest wystawa i trzeba sie rano zbierać.
U nas na Sulmińskim jest już tak napięty grafik że nie wiem czy to co zaplanowaliśmy uda sie nam zrobić.
U Margo w Peronówce - jeden dzień to szkolenia i memoriał a drugi dzień to bonitacja. Tez nie ma czasu.

Moze poprostu spotkanie które wiązało by sie tylko i wyłacznie ze stowarzyszeniem, np. w okresie wakacji i gdzieś w centrum Polski aby łatwiej co niektórym było dojechać. Może faktycznie albo Warszawa albo Łodź i np . w lipcu????
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 15:12   #32
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Po zarejestrowaniu stowarzyszenia zobaczymy jak zacznie topnieć lista z hodowlami
Mam pytanie dlaczego będą znikać hodowle ????????
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 15:26   #33
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by OneUnited View Post
Mam pytanie dlaczego będą znikać hodowle ????????
Bo nie będą w stanie spełnić kryteriów narzuconych przez klub?
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 15:53   #34
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default

Zadałem pytanie jak najbardziej w temacie . Zainteresowało mnie dlaczego znikną ? Czy ktoś wie bo ja nie ? Co miał autor na myśli ?
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 15:53   #35
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

...i nie należy
do żadnej innej polskiej organizacji kynologicznej...

STATUT ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO W POLSCE
Członkowie Związku - ich prawa i obowiązki
Rozdział III & 9.


Więc zakładajcie kluby(stowarzyszenia) na podstawie
Dz.U. 01.79.855 - USTAWA - z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach. (tekst jednolity)
PRAWO O STOWARZYSZENIACH.
I przystępujcie do tych stowarzyszeń klubów
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 20:38   #36
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Związek Kynologiczny w Polsce został powołany na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o Stowarzyszeniach( Dz.U. z 2001, Nr 79, poz. 855 z późn. zm.).
Na podstawie takiej samej ustawy mamy zamiar powołać Stowarzyszenie Czechosłowackiego Wilczaka.
Ma to być stowarzyszenie ludzi kochających tą rasę i nie będzie ono ani innym związkiem kynologicznym, jak i również jego częścią.
Będzie niezależnym organem niewykraczającym poza obowiązki i uprawnienia Związku Kynologicznego w Polsce.
Powołane ma zostać w zupełnie innym celu i zupełnie inne mają być jego założenia.
Jeśli stowarzyszenie, a właściwie ludzie, jacy do niego przystąpią będą chcieli powołać klub rasy i będzie to zgodne z przepisami ZKwP
- „ Klub Rasy (grupy ras) Związku Kynologicznego w Polsce może być powołany i rozwiązany na zasadach określonych w Statucie Związku (§ 28 pkt. 23 oraz § 38 pkt. 3 i 5)” –
To nikt im tego nie zabroni.
Nie ma tu niczego sprzecznego z czyimi kol wiek interesami jak tym bardziej przepisami ZKwP.” Członkiem zwyczajnym Związku może być osoba mająca obywatelstwo RP lub stałe miejsce zamieszkania na terytorium RP, która ukończyła 16 lat, nie jest pozbawiona praw publicznych i nie należy do żadnej innej polskiej organizacji kynologicznej. Przyjęcie osoby niepełnoletniej wymaga zgody rodzica lub opiekuna prawnego „
Każdy, kto ma psa rasowego z rodowodem i spełnia określone warunki może zostać członkiem ZKwP jak i członkiem klubów do niego należnych lub zależnych.
Jeśli ktoś będzie miał ochotę to może należeć do wszystkich innych organizacji i stowarzyszen o ile będzie płacił składki członkowskie.

Każdy może sobie też powołać stowarzyszenie zwyczajne i namawiać innych do swoich racji. ( Wystarczą trzy osoby )

Nikt z powodu powołania stowarzyszenia CzW nie zostanie wyrzucony ze ZKwP jak i żadna hodowla nie zostanie skreślona i nie zostaną jej odebrane prawa hodowlane.
Tak samo, jeśli stowarzyszenie określi sobie jakieś wewnętrzne przepisy dotyczące rasy to będą one obligowały tylko jego członków, ale tylko obligowały. Nie będą te przepisy wkraczały w kompetencje ZKwP i jego innych członków.

Ja nie daje pomysłu założenia stowarzyszenia, aby komuś zrobić na złość, bo mnie zależy, aby znalazły się tam osoby o zupełnie skrajnych poglądach, bo tylko w ten sposób możemy wypracować razem jakiś konsensus w kwestii rasy. ( Myślę, że nie tylko mnie na tym zależy) Jednak nikogo nie jestem w stanie ( i tego nie będę robił) do tego zmuszać.

Jeśli chodzi o kwestie prawne powstania stowarzyszenia to zostały już one omówione przez moja osobę z odpowiednimi osobami i nie naruszają w żaden sposób niczyjego dobra, a tym bardziej dobra żadnej innej organizacji działającej w Polsce jak i Unii europejskiej.
Wrecz przeciwnie bedą z nimi ściśle współpracowały.

Zostały już przygotowane praktycznie wszystkie dokumenty potrzebne do jego rejestracji, jak i zorganizowania spotkania założycielskiego.

Nadmienię, że wprowadzanie zamętu i rzucanie paragrafami na niewiele się zda, tak samo jak wtrącanie bezsensownych akapitów w temat.

Najlepszym miejscem do spotkania będzie Warszawa lub Łódź bo to jest mniej więcej centralnie. Wakacje może i są dobrym terminem ale co mają powiedzieć Ci co z dzieckiem jadą na wakacje.

Nic nie szkodzi abyśmy wspólnie określili jakiś termin spotkania i może to być Warszawa ( Dzięki uprzejmości Kasi ) w lipcu , może to być Maj w Łodzi ( Dzięki uprzejmości Tadeusza) , może to być zupełnie inny termin i miejsce.

Last edited by wilczakrew; 09-02-2009 at 20:41.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 21:41   #37
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Nikt z powodu powołania stowarzyszenia CzW nie zostanie wyrzucony ze ZKwP jak i żadna hodowla nie zostanie skreślona i nie zostaną jej odebrane prawa hodowlane.
Ale masz jakieś wsparcie?

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
” Członkiem zwyczajnym Związku może być osoba mająca obywatelstwo RP lub stałe miejsce zamieszkania na terytorium RP, która ukończyła 16 lat, nie jest pozbawiona praw publicznych i nie należy do żadnej innej polskiej organizacji kynologicznej. Przyjęcie osoby niepełnoletniej wymaga zgody rodzica lub opiekuna prawnego „
Każdy, kto ma psa rasowego z rodowodem i spełnia określone warunki może zostać członkiem ZKwP jak i członkiem klubów do niego należnych lub zależnych.
To zależy co władze ZKwP uważają za 'inną organizację kynologiczną'.
Pytałeś w ZKwP o oficjalną interpretację?
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 22:12   #38
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by krzyg View Post
Ale masz jakieś wsparcie?(...)
To zależy co władze ZKwP uważają za 'inną organizację kynologiczną'.
Pytałeś w ZKwP o oficjalną interpretację?
Wiesz, trochę mnie dziwią te pytania Wydawało mi się (z lektury postów), że jesteś jedną z osób zainteresowanych stowarzyszeniem (albo to moja nadinterptretacja, jesli tak- przepraszam), a skoro tak, to chyba wszyscy przystępujacy swiadomie do Stowarzyszenia pwoinni sami wykazać odrobinę zaangazowania w tym kierunku i chocby "zasięgnąc języka" we wspólnej , słusznej i waznej sprawie? Dlaczego Grzegorz ma miec wsparcie? W kim? nie w przyszłych członkach stowarzyszenia przypadkiem? Dlaczego on ma pytać ? Czy nikt inny nei zapytał w swoim oddziale?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 22:36   #39
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by krzyg View Post
To zależy co władze ZKwP uważają za 'inną organizację kynologiczną'.
Pytałeś w ZKwP o oficjalną interpretację?
Oczywiście nie ma defincji organizacji kynologicznej i takowa moze być bardzo szeroko pojęta przez pewne osoby.
Może ale niestety nie do końca.
Definicje słowa kynologia pewnie wszyscy znaja - nauka zajmująca się psami , ich biologią, użytkowaniem, systematyką, pochodzeniem i hodowlą
Wszyscy wiedzą, ze w Polsce działają dwie organizacje kynologiczne nalezące zarówno do FCI jak i do ACE.
Drugą kwestią jest to co należy do obowiązków statusowych takich organizacji.
Status stowarzyszenia opiera sie na zupełnie innej działalności i w zaden sposób nie pokrywa sie ze statusem ZKwP.
Kompetencje obu stowarzyszeń w zaden sposób się nie dublują.

Do wiadomości .

Czy mogę należeć do XXX i do ZKwP
Oczywiście, że tak. Informacja została potwierdzona przez kierownika ZKwP oddział w XXXXXXX.
Członek Związku Kynologicznego w Polsce nie może należeć do żadnej innej organizacji kynologicznej(takiej, która jest konkurencyjna do ZKwP np. taka, która organizuje wystawy lub taka dzięki, której hodowca mógłby zarejestrować drugi miot od tej samej suki w tym samym roku czyli np. Związek Kynologiczny w Angli itp.). Poza tym nie ma innych ograniczeń

Według takiego stanowiska ZKwP w Polsce działa wiele stowarzyszeń.
Nikt z osób tam należących nie został wykluczony ze związku jak i pozbawiony praw hodowlanych.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 22:56   #40
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Dlaczego Grzegorz ma miec wsparcie? W kim? nie w przyszłych członkach stowarzyszenia przypadkiem? Dlaczego on ma pytać ? Czy nikt inny nei zapytał w swoim oddziale?
Grzegorz napisał dość kategoryczne stwierdzenie, że wstępując do stowarzyszenia nikt nie zostanie usunięty ze ZK nie podpierając go żadnym uzasadnieniem. Pytanie o wsparcie było trochę uszczypliwym nawiązaniem do pewnego filmu. Wydawało mi się, że jest na tyle powszechnie znany, że emotikona nie jest konieczna. Jeśli ktoś się poczuł urażony - przepraszam.

O możliwym konflikcie z regulaminem Daniel napisał o 13. Jego wiadomość przeczytałem po 20 - raczej nie uzyskałbym dziś odpowiedzi z ZK więc zapytałem czy twierdzenie Grześka ma jakies postawy. Jego odpowiedź rozwiała moje wątpliwości - tu ukłon w jego stronę
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org