Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-05-2009, 20:30   #21
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by marchencki View Post
Jednak Gaga trafnie zwraca uwage, na koniecznosc ustalenia kryterium wielkosci. Moze niech to bedzie, posiadanie wiecej niz jednego miotu i ciagla aktywnosc hodowlana i wystawowa, a moze niech to beda w takim razie wszystkie hodowle nawet te jedno-miotowe, ktore nadal dzialaja, maja plany hodowlane i wystawiaj swoje psy? Niech najwieksi znajda konsensus i wypracuja rozwiazania, ktore pozwola tym zwyklym kumatym w temacie miec tez cos do powiedzenia.
W tym przypadku to się zgodzę, ze Gaga ma racje bo jesli organizowane by było spotkanie założycielskie klubu i w takim wariancie wybieramy sobie kogo chcemy, kto będzie kierował itd to jak najbardziej ma racje.
Wtedy wg Gagi robimy sobie własną partię wilczą i mamy reszte , a właściwie to co mają do powiedzenia gdzieś.

Jednak kluby powstają na zupełnie innych zasadach i są w pełni demokratycznym tworem i tam się nikogo nie zaprasza ale wszyscy sami wykazują taką chęć i dobra wolę aby coś zrobić tak jak to kiedyś napisałem " nie dla siebie lecz dla rasy "
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 20:35   #22
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Ej no luzzzzz
Przecież każdy czytał - tylko może chcą tu ludzie coś powiedzieć - czego sobie np. nie życzą w przyszłości.
Myślę, że na tym spotkaniu powinniście się też zastanowić, kto będzie chciał wstąpić do Klubu nie znając podst. uregulowań odnośnie tego co nas nurtuje, bo zazwyczaj jest tak, że jak się gdzieś ludź zapisuje,
to wie jakie co będzie popierał, a same założenia-propozycje, to niestety dla mnie zbyt mało żebym mogła być dumną członkinią takiego klubu.
Więc ja passssss..... Nie mogę popierać czegoś co nie wiem jak będzie funkcjonowało - no bez jaj - chyba jesteśmy dorośli
Wydaje mi się, że to jest sprawa do głębokiego przedyskutowania
i napewno piwko i gril w tym nie pomogą - no chyba, że.......- sorki, ale są jeszcze ludzie trzeźwo myślący i ja w nich wierzę.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 20:55   #23
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
Ej no luzzzzz
Przecież każdy czytał - tylko może chcą tu ludzie coś powiedzieć - czego sobie np. nie życzą w przyszłości.
Myślę, że na tym spotkaniu powinniście się też zastanowić, kto będzie chciał wstąpić do Klubu nie znając podst. uregulowań odnośnie tego co nas nurtuje, bo zazwyczaj jest tak, że jak się gdzieś ludź zapisuje,
to wie jakie co będzie popierał, a same założenia-propozycje, to niestety dla mnie zbyt mało żebym mogła być dumną członkinią takiego klubu.
Więc ja passssss..... Nie mogę popierać czegoś co nie wiem jak będzie funkcjonowało - no bez jaj - chyba jesteśmy dorośli
Wydaje mi się, że to jest sprawa do głębokiego przedyskutowania
i napewno piwko i gril w tym nie pomogą - no chyba, że.......- sorki, ale są jeszcze ludzie trzeźwo myślący i ja w nich wierzę.
Dla informacji to nie będzie klub piwoszy czy grillowy.
Cele i załozenia klubu znajdują sie na stronie klubu www.kczw.pl
Klub nie będzie organizował konkursów piękności .

Proszę przeczytać Regulaminy Klubu Rasy i wtedy będzie jasność, na jakiej zasadzie funkcjonuje klub. www.zkwp.pl
No chyba, ze będą ludzie wstępować dla dumy to ja zapraszam jeszcze górników znajdziemy dla nich zajęcie jak będą na wcześniejszej emeryturze, aby nie umarli z nudów.

Oczywiście tematów odnośnie kierunku, w jakim ma iść rozwój rasy w Polsce będzie masę i wtedy wszyscy będą się mogli wypowiedzieć do woli. Oczywiście jak dojdzie do spotkania założycielskiego. W tej chwili odbędzie się spotkanie grupy inicjatywnej i nie ma ono z tym wszystkim nic wspólnego.

Czytanie ze zrozumieniem i zadanie sobie trochę trudu do przestudiowania regulaminów da o wiele lepszy obraz. Potem możemy rozpocząć dyskusję, bo przynajmniej będzie wiadomo, o czym.

Mam też nadzieje, ze Ci wszyscy tak aktywni w tym temacie i na tym forum dadzą upust swojej energii i zaangażują ją w działania klubu.
Po prostu było by miło.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 21:01   #24
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Grzegorz - wielokrotnie się ścieraliśmy, ale tutaj jak na razie w każdej wypowiedzi masz moje 100% poparcie. Pewnie Cię to przerazi ale piszesz tak jak ja bym pisał (gdybym dyplomacje uprawiał subtelniejszymi instrumentami niż czołg )
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 21:06   #25
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Niestety wiem to i faktycznie mnie to przeraziło. Nawet już rozmawiałem na ten temat z paroma osobami. Tak w zasadzie to nie wiem czy być zadowolonym czy się bać.

No ale sam wiesz, ze jeśli chodzi o dobro wspólne to animozje nalezy odłożyc do zupełnie innej szuflady, a klucz wyrzucić w trawe. Moze jak skoszą to się go znajdzie.

Dzięki za zrozumienie Tobie i wszystkim innym co wierzą, ze wspólnymi siłami mozemy coś osiągnąc.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 21:46   #26
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Wtedy wg Gagi robimy sobie własną partię wilczą i mamy reszte , a właściwie to co mają do powiedzenia gdzieś.
Grzegorz, bądź uprzejmy cytować to co napisałam a nie uprawiać fantazjowanie, OK? Bo przekraczasz granice, w dodatku zupełnie poza merytoryczną częścią tematu.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 21:59   #27
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Grzegorz, bądź uprzejmy cytować to co napisałam a nie uprawiać fantazjowanie, OK? Bo przekraczasz granice, w dodatku zupełnie poza merytoryczną częścią tematu.
Tak masz racje przekraczam te same granice, które Ty już dawno przekroczyłaś.
Uważam, ze jak najbardziej jest to w merytorycznej części tematu.

Przecież fantazjowanie jak na razie wychodzi nam najlepiej. Rzucanie wyrywków, które potem ktoś inny widzi i sadzi, ze tak było. Zarzucanie komuś czegoś co jest wymyślone i niedorzeczne.
To wychodzi nam najlepiej i potem nawet jak ktoś inny to czyta to nawet już nie sadzi, ze było inaczej. On to wie na 100% bo sam to widział. ( Choć nie doczytał do konca )

Więc przepraszam Gaga ale bynajmniej ja tutaj nie fantazjuje i nie szukam dziury w całym dla zabicia czasu i rozrywki.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 22:20   #28
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Grzegorz, jeszcze raz:
1. inicjatywa założenia klubu słuszna jest!
2. organizacja spotkania grupy inicjatywnej słuszna jest!
3. z niecierpliwością oczekiwać będę rezultatów (mam nadzieję owocnych obrad)
4. nie widzę nic zdrożnego w rozwiewaniu watpliwości czy odpowiedziach na proste pytania dotyczące kryteriów wyboru. Zwłaszcza pytań o pominięte osoby( dla uścislenia- cały czas pytanie dotyczy kregu HODOWCÓW, nie powstało żadne o inne osoby).
5. Zadawanie wszelkich pytań na temat istoty rasy w Pl uważam za jak najbardziej na miejscu, nawet jeśli padają przed powstaniem klubu.
6. Dywagacje na temat sposobu działania przyszłego klubu także.

I zupełnie nie rozumiem dlaczego którykolwiek z tych punktów miałby wzbudzać negatywne emocje?
Jak dotąd nie zauważyłam jakiejkolwiek negacji dotyczącej istoty sprawy, po raz pierwszy zaproponowany plan działania nie podlega dyskusji.
Więc o co chodzi?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 22:31   #29
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Grzegorz, jeszcze raz:
1. inicjatywa założenia klubu słuszna jest!
2. organizacja spotkania grupy inicjatywnej słuszna jest!
3. z niecierpliwością oczekiwać będę rezultatów (mam nadzieję owocnych obrad)
4. nie widzę nic zdrożnego w rozwiewaniu watpliwości czy odpowiedziach na proste pytania dotyczące kryteriów wyboru. Zwłaszcza pytań o pominięte osoby( dla uścislenia- cały czas pytanie dotyczy kregu HODOWCÓW, nie powstało żadne o inne osoby).
5. Zadawanie wszelkich pytań na temat istoty rasy w Pl uważam za jak najbardziej na miejscu, nawet jeśli padają przed powstaniem klubu.
6. Dywagacje na temat sposobu działania przyszłego klubu także.

I zupełnie nie rozumiem dlaczego którykolwiek z tych punktów miałby wzbudzać negatywne emocje?
Jak dotąd nie zauważyłam jakiejkolwiek negacji dotyczącej istoty sprawy, po raz pierwszy zaproponowany plan działania nie podlega dyskusji.
Więc o co chodzi?
Ad.1 Tak
Ad. 2 Tak
Ad. 3 Ja również jak i większość.
Ad. 4 No ja widzę bo jest to niezły pretekst do wywołania kolejnej wojny. Nawet powiem, ze udało Ci się zrobić ze mnie idiotę bo większosć widziała na spisie 5 hodowli nie 6 no i pojawiła się jeszcze 7 Tak w zasadzie to nikt już potem nie wiedział kto był kogo nie i kogo dopisałem. Na te pytania odpowiadałem ale bez zrozumienia.
Ad.5 Dlaczego ich nikt nie zadawał wcześniej jesli toczyła sie taka dyskusja jak to twierdzi Graba. Dlaczego pytanie zostało zadane w forie atakującej i pretensjonalnej. czy to było celowe.
Ad.6 Dewagacje na temat przyszłego działania klubu sa jak najbardziej słuszne ale aby je czynić nalezy znać zasady na jakich taki klub powstaje. Nie można rozmawiać o smaku mleka go nie pijąć. No i nie można odnieść dewagacji na temat działania przyszłego klubu do Grupy Inicjatywnej. Chyba nie ta kolejnosć.

Na końcu zadałas bardzo dobre pytanie ale niestety ja mogę zadać takie samo.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 22:34   #30
marchencki
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Złotoryja/Wrocław
Posts: 149
Default

Grzegorz, po pierwsze ja popieram cala akcje zakladania klubu. W kwesti czytania regulaminu ZKwP, to go czytalem i wiedzialem jakie sa jej zadania i charakter piszac swoje posty, jednak chcialem zwrocic uwage na to, ze warto by bylo to podkreslic. Po trzecie, o kumoterstwie pisalem nie w kontekscie tego inicjatywnego spotkania a pozniejszego ksztaltu klubu. Przeciez nie chcemy psiego PZPNu. Po czwarte, o jasnym rozdzieleniu funkcji i charakteru grupy inicjatywnej a pozniejszych wladz pisalem, bo uwazam, ze warto to zaznczyc. Osobiscie to jest mi obojetne kto bedzie w grupie inicjatywnej, byleby wybory wladz byly sprawiedliwe i demokratyczne. Jednak przychylnie patrze na pomysl, zeby w grupie inijatywniej byly najwieksze, a moze lepiej napisac najbardziej znaczace hodowle w Polsce. Wydaje mi sie, ze chodzilo tylko o jasne napisanie dlaczego akurat te, zeby uniknac pozniej pretensji typu 'a czemu akurat on a nie ja?!'.
Pozdrawiam!
marchencki jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 22:41   #31
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Ad. 4 No ja widzę bo jest to niezły pretekst do wywołania kolejnej wojny. Nawet powiem, ze udało Ci się zrobić ze mnie idiotę bo większosć widziała na spisie 5 hodowli nie 6 no i pojawiła się jeszcze 7 Tak w zasadzie to nikt już potem nie wiedział kto był kogo nie i kogo dopisałem.
A mówiłam- nie kombinuj. Uczciwe, jasne odpowiedzi na ogół dają lepszy rezultat.
W kwestii robienia z kogoś czegokolwiek---- nie rzucam się do pomocy jak ktoś sam sobie świetnie radzi



Quote:
Na te pytania odpowiadałem ale bez zrozumienia.
No właśnie w tym problem !!

Quote:
Ad.5 Dlaczego ich nikt nie zadawał wcześniej jesli toczyła sie taka dyskusja
A może dlatego, że paru osób WTEDY nie było na forum? Wziąłeś to pod uwagę?


Quote:
Ad.6 Dewagacje na temat przyszłego działania klubu sa jak najbardziej słuszne ale aby je czynić nalezy znać zasady na jakich taki klub powstaje. Nie można rozmawiać o smaku mleka go nie pijąć. No i nie można odnieść dewagacji na temat działania przyszłego klubu do Grupy Inicjatywnej. Chyba nie ta kolejnosć.
Chcesz moderować pytania na forum?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 22:55   #32
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by marchencki View Post
Grzegorz, po pierwsze ja popieram cala akcje zakladania klubu. W kwesti czytania regulaminu ZKwP, to go czytalem i wiedzialem jakie sa jej zadania i charakter piszac swoje posty, jednak chcialem zwrocic uwage na to, ze warto by bylo to podkreslic. Po trzecie, o kumoterstwie pisalem nie w kontekscie tego inicjatywnego spotkania a pozniejszego ksztaltu klubu. Przeciez nie chcemy psiego PZPNu. Po czwarte, o jasnym rozdzieleniu funkcji i charakteru grupy inicjatywnej a pozniejszych wladz pisalem, bo uwazam, ze warto to zaznczyc. Osobiscie to jest mi obojetne kto bedzie w grupie inicjatywnej, byleby wybory wladz byly sprawiedliwe i demokratyczne. Jednak przychylnie patrze na pomysl, zeby w grupie inijatywniej byly najwieksze, a moze lepiej napisac najbardziej znaczace hodowle w Polsce. Wydaje mi sie, ze chodzilo tylko o jasne napisanie dlaczego akurat te, zeby uniknac pozniej pretensji typu 'a czemu akurat on a nie ja?!'.
Pozdrawiam!
Wiem ale Grupa Inicjatywna ma się nijak do władz Klubu bo to nie to samo.
Jeden psi PZPN jak to napisałeś mamy .
Niestety w tym spotkaniu nie jest to najważniejsze czy będa tam największe czy najsilniejsze czy niewiem co.
To spotkanie ma zupełnie inny cel i zupełnie co innego ma na celu.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 23:11   #33
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
A mówiłam- nie kombinuj. Uczciwe, jasne odpowiedzi na ogół dają lepszy rezultat.
W kwestii robienia z kogoś czegokolwiek---- nie rzucam się do pomocy jak ktoś sam sobie świetnie radzi
Wiesz porozmawiaj sobie na ten temat z Gią ona Ci doskonale wyjasni co widziała i czego nie było właśnie z Twojego powodu. Doskonale Ci wyjasni jakie było nastawienie , które jest Twoją zasługą.

Taka dyskusja jest bez sensu bo jeśli sobie chcesz robić dalej zamieszanie na forum to je sobie rób.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 23:13   #34
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Boszsz..Gia??
Przy tak wysokim poziomie surrealizmu to ja EOT
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 23:29   #35
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Czy ja sie za bardzo zrelaksowalam po dzisiejszej maturze, czy te matury mozg mi wyzarly czy co, bo... O co tu chodzi w ogole?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 23:31   #36
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Jak tam matura bo podobno cięzko było. ?
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 23:32   #37
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

No nie, matury proste.
Jeszcze "tylko" 4 egzaminy przede mna.
Ale to nie temat maturalny
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 23:33   #38
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
Czy ja sie za bardzo zrelaksowalam po dzisiejszej maturze, czy te matury mozg mi wyzarly czy co, bo... O co tu chodzi w ogole?
Musisz zacząć od 236 i tak po kolei.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 00:29   #39
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

Myślę, że warto sobie opisaś co stoi przed taką grupą inicjatywną.
A więc po pierwsze zarysowanie koncepcji działania klubu. Jego celów i zadań, tak by były do zaakceptowania przez wszystkie strony.
Po drugie przekonanie do niej pozostałych wilczakowców. Hodowców, właścicieli reproduktorów, zwykłych właścicieli wilczaków.
Po trzecie zebranie conajmniej 100 deklaracji i przeprowadzenie rejestracji klubu przez Związek.
Po czwarte przygotowanie Walnego Zgromadzenia Członków Klubu i wyboru władz klubu.
I po piąte, chyba najwazniejsze, zagwarantowanie, że po powołaniu klubu wzajemne pretensje i uprzedzenia zejdą na plan dalszy i klub nie utonie we wzajemnych niechęciach.
Jak z tego widać nie jest to Komitet Honorowy, ale poważne zobowiązanie wobec pozostałych, że podjęte działania zostaną doprowadzone do końca. Uważam, że powinniśmy tych śmiałków wesprzeć. Niech wiedzą, że mają nasze poparcie i jeśli poproszą o pomoc zrobimy co będzie w naszej mocy. Zaproponowany skład grupy uważam za interesujacy. Sądzę, że znakomicie dadzą sobie radę.
Tadeusz Porada
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 08:52   #40
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Popieram w 100% inicjatywę założenia klubu Ale nie popieram zbywania pytających i watpiących. Sama mam wiele pytań i propozycji - ale po tym co tu przeczytałam poczekam do spotkani grupy Inicjatywnej i wprost od tej grupy dowiem sie wszystkiego co mnie interesuje.
Co do wyboru hodowców - to powinny brać udział w spotkaniu wszystkie hodowle które miały mioty i mają choć jedna sukę hodowlaną.
szasztin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org