Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-01-2012, 22:28   #21
olgam
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 61
Default

Dzięki wielkie! A osoba, która uważa, że szkoda kasy na szelki (ogólnie) to ... moja własna mama... A że Everett chodzi w podwójnych półkolcach - co mi średnio odpowiada (względy estetyczne + wyrywają mu sierść... ), więc postaram się namówić mamę na kupno tego cuda... I jeszcze jedno gdzie można takowe dostać w mniej więcej za ile??? Chodzi o te szelki Juliusa. I w jakich kolorach można je kupić?
olgam jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 22:36   #22
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

polecam gugla

http://juliusk9-sport.pl/szelki-inno...mfort-c-2.html
http://www.p1es.pl/uprzeze-idc-2010-c-2_4.html
anula jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 22:58   #23
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

poza tym przedstawicielki Juliusa są na tym forum i... dają rabaty !!!!
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 22:58   #24
olgam
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 61
Default

Dzięki, a dałoby radę kupić normalnie, a nie przez internet, bo nie jestem zwolenniczką kupowania "kota w worku" Np. na wystawach mają jakieś stoiska czy coś??? I jak się zorientować jaki rozmiar dla Everetta? I jaki model polecacie? I które to są z napisem wilczak? Znowu jestem natrętna...
olgam jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:01   #25
olgam
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 61
Default

O! Super! Przyznać się - kto to?
olgam jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:03   #26
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Atah i Trunksia że tak wykabluję
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:06   #27
atah
Junior Member
 
atah's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Katowice
Posts: 243
Default

Prawdę świadczy kolega
I faktycznie , jako firma rasistowska mamy szczególna slabość do wilczaków
atah jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:08   #28
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Przyznajemy się bez bicia :P Tylko nie chciałyśmy wchodzić z nachalną (auto)reklamą
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:10   #29
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

jak to było - pytajcie a znajdziecie, chciejcie a dostaniecie ??
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:14   #30
olgam
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 61
Default

To można zamówić tylko przez internet? I jak sprawdzić jaki rozmiar...? Niedługo Everett ma urodziny to mamę podpuszczę na prezencik...
olgam jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:15   #31
Lupusek
Junior Member
 
Lupusek's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Masuria
Posts: 488
Send a message via Skype™ to Lupusek
Default

Nigdy nie założę moim psom szelek Juliusa. Może i +10 do lansu, ale na pewno nie do zdrowia psa. Przede wszystkim blokują swobodny wykrok przednich łap, bo zachodzą na kość ramienną i staw łokciowy. W związku z tym, mogą powodować zwichnięcia stawów łokciowych. Dodatkowo są wyposażone w bardzo duże klipsy do zapinania, które mogą uwierać psa pod pachą, stykają się z sierścią i skórą psa. To na pewno nie wpływa na komfort ruchu, a może powodować otarcia i ból. I to nie jest kwestia dopasowania szelek - według mnie są nieodpowiednio skonstruowane. Zwracam na takie rzeczy uwagę, ponieważ aktywnie spędzam czas z moimi psami i zależy mi na ich zdrowiu i wygodzie. Niewygodne lub wywołujące ból szelki mogą skutecznie zniechęcić psa do aktywności i pracy. Wystarczy przyjrzeć się szelkom używanym w sportach psich zaprzęgów - czy ktoś z profesjonalistów używa jakichkolwiek szelek Juliusa do sportu? Bacznie obserwuję zaprzęgowców i uprzęże jakie stosują - dotąd nie zauważyłam "wypromowanych" i "lansiarskich" szelek marki Julius.
To, co mogę od siebie polecić to firma Manmat, Hiffica (szyją szelki na miarę), itp. Te szelki mam sprawdzone - są nie tylko dostosowane do budowy i specyfiki ruchu psa, ale dodatkowo są wytrzymałe. Do szkolenia są polecane szelki z mocowaniem smyczy na mostku psa, czyli z przodu - niestety nie spotkałam dotąd w ofercie sklepów.
__________________
Lupusek jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:31   #32
atah
Junior Member
 
atah's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Katowice
Posts: 243
Default

Quote:
Originally Posted by _Alexx_ View Post
To można zamówić tylko przez internet? I jak sprawdzić jaki rozmiar...? Niedługo Everett ma urodziny to mamę podpuszczę na prezencik...
Zmierz Everettowi obwód klatki 2-3 cm za łokciami. Większość wilczaków mieści się w rozmiar 1 ( 66-85 cm). Możesz wybrać dodatkowe logo "Wilczak" albo "Wolfdog"
Te problemy o których pisze Lupusek dotyczą psów - sportowców wyczynowych. Zreszta w zawodach zaprzegowych jest wymóg formalny, ze szelki nie moga mieć sprzaczek. Jesli planujesz taka aktywność z Everettem to też polecam Manmata. Natomiast właściciele wilczaków, które "testują" Juliusy w normalnej aktywności wilczaka ( bieganie, tarzanie się, bitwy z innymi psami, pływanie) mogą potwierdzić, ze Juliusy są komfortowe dla psa
atah jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:34   #33
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

sie zgodze i nie zgodze z Lupuskiem - do psich sportow typu zaprzegi czy dogtrekking wydaje mi sie lepsze rzeczywiscie beda szelki Manmat - maja bardziej ergonomiczny ksztalt.
Natomist Hiffica - no coz, materialy uzyte przez ta firme byc moze sa wytrzymale (nie dotyczy to wilczakowych zebow), ale za to niefajnie chlona wode (mialam smycz, nie polecam)
Zauwazylam, ze Juliusowe szelki nie aspiruja do statusu szelek sportowych - i tak chyba nalezy je postrzegac. Moga sie sprawdzac w ratownictwie, policji, codziennym zyciu (tropienie). Ale jesli pies ma ciagnac - to rzeczywiscie inne szelki chyba bylyby lepsze.
IMO
Aha - duze sprzaczki Juliusa nigdy nie obtarly Biesa. Ich pancernosc jest dla mnie zaletą. Delikatniejsza w budowie Wondera takze nie ma chyba z tym problemu.

Last edited by anula; 03-01-2012 at 23:37.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:35   #34
olgam
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 61
Default

No to już nie wiem... Bo ci, którzy je mają to polecają. Prawda - liczy się komfort psa a nie wygląd szelek. Może to zależy od psa, bo dla jednego będą wygodne, a drugiego będą obcierać...
Pytanie do tych którzy mają te szelki: czy te szelki obcierają wsze psy albo są dla nich nie wygodne? Bo po co mam kupować coś czego potem nie będziemy używać...
olgam jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:40   #35
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Wondera miała raz po harcach obtarcie, ale mamy te szelki przeszło rok chyba już i są nie do zdarcia! Do sportów się nie nadają, ale do użytku codziennego moim zdaniem super. Też to, że można je rozbudowywać o wspomniane wcześniej sakwy, czy mój absolutny hit - latarki !
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:40   #36
olgam
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 61
Default

A i na wystawie w Nowym Dworze (w grudniu) moja mama widziała jak jakiś wilczak zerwał się z obroży albo szelek na takie zatrzaski... Czy coś takiego mogłoby się stać z tymi szelkami?
olgam jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:40   #37
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Alexx:
1. Nie obcieraja
2. Sa bardzo wygodne
3. Wg mnie zalezy do czego ich potrzebujesz - jesli do dogtrekkingu itp - wybierz inne, jesli na codzien - sa ok i to bardzo
anula jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:42   #38
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Młoda je miała w różnych okolicznościach i się nie zerwała. raz, gdy się zerwała to poszła zapinka smyczy szelki zostały całe i nie naruszone
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:42   #39
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by _Alexx_ View Post
A i na wystawie w Nowym Dworze (w grudniu) moja mama widziała jak jakiś wilczak zerwał się z obroży albo szelek na takie zatrzaski... Czy coś takiego mogłoby się stać z tymi szelkami?
nie sadze, zeby to dotyczylo juliusow - te sprzaczki sa naprawde pancerne
anula jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2012, 23:45   #40
olgam
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 61
Default

To chyba zacznę męczyć mamę o szelki... Ja używałabym ich tylko do codziennych spacerów ew. do biegania przy rowerze albo treningów takich w szkółkach czy coś...
olgam jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org