Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-09-2011, 21:27   #1
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default Kosik, od kdy a jaky..

Rada bych se vas zeptala kdy jste zacali davat - teda i potazmo ucit zvirule na kosik??A jak to zvladal, jak jste to zvladli vy, jak dlouho trvalo nez si zvykl apod.? a jaky je tak nejvhodnejsi?? diky predem..
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2011, 22:20   #2
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Rhilien View Post
Rada bych se vas zeptala kdy jste zacali davat - teda i potazmo ucit zvirule na kosik??A jak to zvladal, jak jste to zvladli vy, jak dlouho trvalo nez si zvykl apod.? a jaky je tak nejvhodnejsi?? diky predem..
S fenkou jsem od mala hodně cestovala, takže už od začátku jsme měli problém s řidiči autobusů, které nezajímalo, že fenka je ještě štěně a z košíku mi za 14dní vyroste. Takže na košík byla zvykaná víceméně 2-3týdny po odběru.
Košík se jí samozřejmě nelíbil, ale celkem rychle si spojila, že cestování=náhubek. Pak ale také ihned po vystoupení z dopravního prostředku vyžadovala sundání košíku. Proto jsem jí jej začala nechávat déle, aby to neměla takto spojené. Dnes se po nasazení košíku tváří chvilku uraženě, ale rychle ji to přejde. Jako malá měla náhubky kovové či plastové. Plastové byly ale většinou dost úzké. Dnes má širší kovový náhubek pro "fena NO".

Jinak každý pes je jiný, jeden nemusí mít s náhubkem problém vůbec, jiný ano..takže spíš uvidíte sama, jak se pesan na náhubek bude tvářit.

Jani a Sofa
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2011, 22:20   #3
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Já doporučuji zkoušet náhubek co nejdříve, od malinkého štěňátka. Pořídit malou velikost a několikrát denně nasazovat štěněti třeba jenom na minutu, potom následuje odměna. A aby se štěně nesoustředilo na to, že má "něco" na hubě, tak je dobré ho ještě na tu minutu zabavit jinak - popoběhnout, hodit míček, apod.
Vím o čem mluvím - já jsem toto zanedbala a naše bestie si radši urve hlavu a vyláme zuby a drápy, než aby měla náhubek nasazený.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2011, 22:46   #4
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

My jsme měli stejný problém, když byli Dingovi necelé tři měsíce, vyfásli jsme ve vlaku pokutu, že nemá náhubek Takže jsem vyhrabala doma kus nějakého popruhu a spíchla z toho "náhubek" Šlo to povolovat, jak rostl, takže mu to vydrželo docela dlouho, než z toho vyrostl. Prvně to měl na sobě v MHD, kde měl zase řidič řeči... celých asi deset minut cesty jsem mu cpala pamlsky, aby z toho nezačal vyšilovat, ale nezačal. Během několika dní s tím jezdil dvě a půl hodiny vlakem a tvářil se, jako by se s tím narodil. Ale taky, jak vystoupil, okamžitě to chtěl sundat. Tak kolem půl roku jsme přešli na plastový, který našli někde moji rodiče a náhodou mu je... nosí ho do teď, i když už mu je trochu těsný. V dopravních prostředcích pořád bez problémů, mimo ně ho nosí kvůli "uklidnění", aby nadšením neskákal a nekousal do známých lidí a nebo za trest, když se moc rozdovádí a kouše do nás (není to asi moc dobrý trest, ale je jediný, který funguje). Sice od té doby, co ho má jako trest, si ho moc nechce nechat nandat, ale chodí s ním docela v pohodě... o proti postroji, který začal prvně nosit asi na půl roce nebo halti, kterou má teď nově, je to neuvěřitelný rozdíl! Z postroje vyšiluje tak, že mi tuhle málem proskočil zavřeným oknem, abych mu ho nemohla obléct, a když ho má na sobě, tak chodí celý nakřivo a kulhá a vůbec demonstruje, jak mu to hrozně ubližuje. Takže bych náhubek rozhodně začala učit co nejdřív i kdyby to taky měl být kus šňůry přes tlamu a postroj taky... kdybych věděla, že z něj bude tři měsíce šílet, lézt pod stůl, jak ho vezmu do ruky, tak mu ho taky dávám od mala.
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2011, 02:44   #5
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Já taky s vlčounem hodně cestoval, takže košík odmala byl nutností jakmile vyrostl přes "taškovní velikost" měli jsme ze začátku různé z popruhu, potom plastové, následně kovové a dneska nejoblíbenější kovový černě oplastovaný. Dřív stačily s takovou tou skoro papírovou koženkou místo řemínku, ale dneska už beru jako jistotu buď kožený řemínek nebo si ho nechávám vyměnit. No a velikostně se jedná o NO pes a je super, že je i relativně hluboký, takže pes si může v klidu zívnout, nemá problém v létě a díky tomu oplastování v zimě nenamrzá, každá rána z boku do kolene bolí míň a řekl bych, že je ve výsledku i pevnější konstrukce Takovej tip pro pražáky... v útulku je mají za cenu pod 200 což je myslím hodně fajn
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2011, 05:48   #6
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja jsem taky od raneho veku Arwen cestovala,byt jen nejvic po Praze a prvni kos byl ten latkovy a pak plastovy, ale ten nenavidela a jednou, kdyz mi upad v hospode pod stul a ja si toho nevsimla,ho trosku upravila podle hesla "Znic sveho nepritele". Ted ma kovovy, ale chtela bych ji koupit ten kovovy pogumovany, diky Romanovi za tip. No a pri uceni jsem z toho nedelala nejakou vedu, neucila jsem ji to odmalicka jako zkouseni jen tak,proste jednoho dne dostala kos a piskot. Ale je fakt, ze pokazde, kdyz ji ho chci nasadit, tak zacne couvat,byt na volno,tak utece, tvari se ztrapene, porad se mi s nim otira o nohy,ze ho chce sundat a po vystoupeni z prostredku ji ho taky hned sundavam.Myslim,ze je dobre, aby kos nelezel hned na cumaku,ale mel tam takovou tu prepazku a cim prostornejsi,tim lepsi. Takove ty tunylky,kdy ma pes tlamu secvaklou a nemuze ji poradne otevrit bych nedoporucila vubec,hlavne ne v lete....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2011, 08:00   #7
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Jakékoliv popruhy, které omezují v otvírání tlamy apod. Sofa okamžitě sundavá. Ale s kovovým náhubkem - velkým, prostorným problém nemá (nebo zkrátka klasickým náhubkem). Pokud vím, takové ty náhubky jen na sucháč, "tunýlky" apod., nejsou náhubky v pravém slova smyslu. Mám za to, že jsou určeny k použití např. u veterináře apod., a ne pro "běžné" nošení v dopravních prostředcích apod., kdy má pes náhubek i několik hodin. Právě proto, že když by měly být funkční, tak si v nich pes tlamu téměř ani nepootevře, natož že by si zívnul, a když jsou tyto náhubky povoleny tak, že si pes zívne, tak zase tak trochu postrádají smysl.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2011, 08:59   #8
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Košík odmalička, aby si na něj psi zvykli. štěňata dostávala plastové a potom ocelové s plastovým potahem drátů.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2011, 09:52   #9
Saren
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 38
Default

Hati měla náhubek od asi šesti týdnů. Sešlo se mi jich doma několik, od známých, a jako mrně měla starý drátěný po knírači. Když ho měla poprvé cvičně doma, vztekala se, vřískala, válela se po zemi, mlátila s ním do zdí a nakonec s ním v zoufalství i usnula. Pak se s ním probudila a uznala, že to sundat nepůjde, tak rezignovala. V autobuse ho moc neřešila, měla na práci vytí a lezení pod sedačkama, ve vlaku si zalezla pod sedadla zadnicí do uličky, takže průvodčí neměl možnost moc kontrolovat, jestli náhubek má, nebo ne.
Sundavání po vystoupení vyžadovala taky,ale když jsem jí jednou vzteklou nechala stát na zastávce i s náhubkem a odcházela od ní, po pár stech metrech se na náhubek vybodla a letěla za mnou. Už ho nosí v parku úplně běžně - páníci malých psů se o ty svý nebojí a Hati se s nima může kamarádit.
A kšíry, ty taky nesnáší. Na cvičáku jsem je vytáhla, když se šlo na stopy, a jak je zmerčila, prchla přes celej cvičák, schovala se za plentu a vykukovala, jestli je ještě mám v ruce. Chytit se nechala, až když jsem je sbalila do batohu. Takže kšíry neřeším, natáhnu jí je nečekaně těsně před stopama nebo obranou a hned jdem cvičit, takže nemá čas z nich vyšilovat. Zkoušela jsem jí je dávat na vycházky, ale tři hodiny s otráveným psem v lese mě nebaví.
Saren jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2011, 12:02   #10
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Tak já jsem asi naprostá vyjímka. Možná je to tím, že moji psi necestují MDH ale při tom počtu co mám, jedině autem, nebo je to tím, že si vůbec nepřipouštím, že by mohl nějaké problém se snášením košíku nastat. Když jim ho potřebuju nasadit, což je zhruba v období dospívaní a začnou mít tendenci machrovat na druhé psy, tak jim ho prostě nasadím. Neuvědomuju si, že by s tou změnou měl některý z našich psů problém (kromě modřin na mých nohách). Nebo lépeřečeno takový problém o kterém by stálo za to mluvit. Kačka trochu hysterčila, ale během pár minut zjistila, že ho prostě mít bude protože já to chci. Možná je to mým celkovým přístupem ke psům - nepřipouštím si už dopředu, že by nějaký problém mohl nastat.
No a náš v současnosti nejmenší - vrácený Edie, dostával ze začátku doma tokový ten popruh, který používá veterinář, protože neznal žádné zákazové povely a já jsem ho nechtěla neustále otravovat svým peskováním co smí a co ne. Taky nijak extra neprotestoval. Spíš se tvářil překvapeně až uraženě.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 24-09-2011 at 12:24.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2011, 12:41   #11
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tak já jsem asi naprostá vyjímka. Možná je to tím, že moji psi necestují MDH ale při tom počtu co mám, jedině autem, nebo je to tím, že si vůbec nepřipouštím, že by mohl nějaké problém se snášením košíku nastat. Když jim ho potřebuju nasadit, což je zhruba v období dospívaní a začnou mít tendenci machrovat na druhé psy, tak jim ho prostě nasadím.
Danielo taky mám ten pocit, žádný z mých psů, co jsem za celý svůj život měla, neměl problém s košíkem. Bez příprav jsem ho prostě nasadila a bylo...u Aschera od 3 měsíců kvůli cestování, u ostatních jak bylo potřeba...
Jinak v dopravních prostředcích je všeobecně povinnost mít náhubek od 3 měsíců u velkých plemen a jejich kříženců a od 6měsíců u malých, pokud nejsou v uzavřené schránce...po mě chtěl průvodčí ve vlaku koš na Aschera ve věku 10 týdnů, ale pochopil, že je na to ještě malej...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2011, 18:42   #12
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Tak já tedy neměla sebemenší problém s postrojem (ani by mě nenapadlo, že by mohl nějaký být) a košík dostával už od dvou měsíců kvůli cestování - jen takový "látkový". Z něho brzy vyrostl a pak začal nosit výhradně kovové. Když povyrostl, tak jsem mu ho nandala při každém odchodu z domu na vycházku, takže teď stačí říct "košík" a sám do něj strčí čumák. Já jen přetáhnu pásek přes hlavu V žádném případě se netváří zničeně ani necouvá. Těší se ven.
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2011, 18:59   #13
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Postroj jsem používal zpočátku na Nancy ale nějak jsem nepochopil jeho smysl, tak jsem ho přestal používat. Chápu postroj, pokud pes tahá saně, kolo nebo běžce, ale na vycházky nebo výcvik je to, podle mého, nesmyslná věc.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2011, 18:59   #14
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Saren View Post
A kšíry, ty taky nesnáší. Na cvičáku jsem je vytáhla, když se šlo na stopy, a jak je zmerčila, prchla přes celej cvičák, schovala se za plentu a vykukovala, jestli je ještě mám v ruce. Chytit se nechala, až když jsem je sbalila do batohu. Takže kšíry neřeším, natáhnu jí je nečekaně těsně před stopama nebo obranou a hned jdem cvičit, takže nemá čas z nich vyšilovat. Zkoušela jsem jí je dávat na vycházky, ale tři hodiny s otráveným psem v lese mě nebaví.
S postrojem taky není problém, pokud ho používám na výcvik tak ho mají spojený s tím co v něm dělají. Ať jsem s ním stopovala nebo šla kousat, vždy mě do něj sám leze, tohle je o motivaci, on se na tu práci těší, tak proč by chtěl utíkat? Od začátku ať už s košem nebo postrojem k němu přistupuji jako že je to velká sranda a ještě větší přijde...I když to znamená ze sebe ze začátku dělat šaška...a hlavně ho nasazuji aspoň ze začátku těsně před stopou nebo kousáním, nemusí ho mít hodinu předem...
Na vycházky mě přijde hodně nepraktický...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net

Last edited by mája; 24-09-2011 at 19:02.
mája jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2011, 19:14   #15
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mája View Post
Jinak v dopravních prostředcích je všeobecně povinnost mít náhubek od 3 měsíců u velkých plemen a jejich kříženců a od 6měsíců u malých, pokud nejsou v uzavřené schránce...po mě chtěl průvodčí ve vlaku koš na Aschera ve věku 10 týdnů, ale pochopil, že je na to ještě malej...
..Kde se tohle dá vyčíst? Vždy jsem četla buď " v uzavřené schráně s nepropustným dnem", nebo "na vodítku a s náhubkem". Bez ohledu na velikost a stáří psa. Sofa nafasovala kvůli autobusákům náhubek už po 14ti dnech u mne. Nikoho nezajímalo, že je to ještě úplné štěně a za 14dní můžu kupovat košík nový..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 00:02   #16
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja davam postroj proto, ne vzdy,ale kdyz ho ma, tak je ovladatelnejsi, nez na voditku,protoze se mi nepovedlo docilit uplneho netahani na voditku a na postroji proste netaha.Nedelam s ni zadny sport nebo vycvik,ale kdyz jdeme mezi jine psy a hlavne feny,tak na postroji tolik nevysiluje. Kdyz ho vezmu doma do ruky,tak zmizi za kanapem,nevim,co ji na tom postroji tak irituje,protoze vetsi pruda je ho sundavat,to ji ho taham pres hlavu, ale nejak ho neprijala a nema s nim spojeni to,ze se jede na vylet.Nekdo rika,ze pes ma v postroji vetsi silu, ale ja to fakt citim naopak.Na obojku mam "vic co delat" ji udrzet,pokud se rozhodne, ze chce jit nekam jinam nez ja, treba neco lovit.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 14:59   #17
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
...Nekdo rika,ze pes ma v postroji vetsi silu, ale ja to fakt citim naopak..
Taky jsem dávala na táboře postroj, protože jsem si hned první den udělala něco s rukou a v něm jsem ho snáz udržela (na výcvik měl ale normálně stahovák). Taky jsem za to byla kritizována
Jinak používám postroj do auta a na obrany, popř. když jdeme na výlet na skály, kde rád sleduje, jak je vysoko na okraji
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 17:28   #18
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
... a nebo za trest, když se moc rozdovádí a kouše do nás (není to asi moc dobrý trest, ale je jediný, který funguje). Sice od té doby, co ho má jako trest, si ho moc nechce nechat nandat, ale chodí s ním docela v pohodě... o proti postroji, který začal prvně nosit asi na půl roce nebo halti, kterou má teď nově, je to neuvěřitelný rozdíl...
My jsme měli na trest speciální náhubek, starý, smradlavý, ošklivý, kožený, psovi určitě svým pachem dost nepříjemný. Když byl k nevydržení s tou svou žraločí tlamou, dostal na ni toto a velmi brzy stačilo náhubek jen ukázat a hned začal sekat latinu. Náhubek, který jsme chtěli aby nosil na prochajdy a do MHD jsme za trest nedávali nikdy (ale občas ho musíme nasazovat, když si hraje s jinými psy, třeba na cvičáku to máme nakázáno, kdyby náhodou mělo dojít k potyčce - ale v pohodě, má kovový pro psa NO a nemá s ním žádný problém). Takže doporučuju si na trest vyhradit nějakou "ňamku", nebo spíchnout něco, co mu bude na čenichu nepříjemné. Když nám z té kožené obludnosti vyrostl, tak jsme ustřihli košík a nechali to jako pseudohaltinu, v té době už to stačilo, aby kousat přestal a když z toho vyrostl úplně, tak už to nebylo potřeba. A co se týče postroje, jaký máte? Sedí mu dobře? Branovi některé typy vadí. Máme teď od Julius K9 a ten je pro něj střihově ok. Zkuste různé typy, předchozí pes postroje taky nesnášel, ale to byly takové ty klasické, které jsou k dostání v každém zveráči a některým pejskům holt vadí.
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 17:33   #19
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

My chtěli Dinga naučit na postroj, právě proto, aby v něm potom běhal u kola, na lyžích a tak, případně na výlety v horách, tam už jsem si vyzkoušela, je to praktické, právě že on nezná strach z výšek, okrajů skal atd... v postroji je to pro něj bezpečnější, líp ho můžu přidržet, jistit (případně poletíme ze skály oba). Taky jsme zkoušeli, že ho dostane, když se jde ven, aby si to spojil, že bude legrace, ale kdepááák, to radši ven nepůjde, než by šel v postroji. Ale podobně to měl i s obojkem, když byl malý, taky jsme zkoušeli, že ho dostane, když se jde ven, a taky vyšiloval, takže jsme mu ho pak prostě přestali sundávat a hotovo... Tak jsme to chtěli s postrojem udělat podobně, prostě mu ho ráno obléct a večer sundat (přes noc by si ho rozkousal), aby si zvykl, že ho má na sobě... ale za dva měsíce, kdy to takhle skoro každý den praktikujeme, se to spíš zhoršilo, než zlepšilo:/
Ale na uklidnění funguje bezvadně Ne že by v něm netahal, to zase klidně táhne, ale spíš v něm trucuje, takže nedělá nic jiného, než že rovně jde a případně si snaží schválně lehnout, aby předvedl, jak v tom nemůže jít Když mu ho dám doma, tak je schopný celý den ležet, ani se nechtít jít vyčůrat, maximálně se celý nakřivo připlazí k misce s žrádlem a zase odplazí někam do kouta, případně se demonstrativně belhá bytem o třech nohách a simuluje, že nemůže chodit a tak podobně
A to mě ani nenapadlo, že by s postrojem mohl mít nějaký problém, jsem zvyklá, že našich pes chodí v kšírách pořád, takže mi to přišlo normální... náhubku, to jsem se bála, že z toho bude vyšilovat, ale postroj mě vůbec nenapadl... přistupovala jsem k tomu, že je to normální, nic se neděje, až když začal sám blbnout, začali jsme hrát divadlo, jak je to super a pamlsky a legrace, na to se vždycky chytí, ale u postroje ne, to je prostě silnější než on
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 18:48   #20
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Zkuste různé typy, předchozí pes postroje taky nesnášel, ale to byly takové ty klasické, které jsou k dostání v každém zveráči a některým pejskům holt vadí.
U mé feny mám spíš dojem, že jí vadí to samotné navlékání do postroje a pak jeho sundavání. Když vytáhnu jakýkoliv postroj, nejraději by se změnila v páru. Ale když už ho má, tak je v pohodě a blbne s ním uplně stejně jako bez něj.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org