Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Z życia wzięte....

Z życia wzięte.... Opowiadania ku przestrodze dla przyszłych właścicieli wilczaków...czyli wszystko o charakterze CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-02-2007, 23:07   #41
norbertw
Junior Member
 
norbertw's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Warszawa
Posts: 38
Default

Quote:
Originally Posted by florena
W swoim nowym domu od razu zaczął od małej demolki ławy i wszystkich innych rzeczy które mógł dosięgnąć.
Zainteresowania ławą są chyba u nich rodzinne.... Niewiele brakowało żebyśmy od wczoraj spali na wycieraczce (tzn. April Julka i ja )
W naszym domu jeden róg ławy stracił politurkę i trochę drewna
do tego paski z rzepami od moich sandałów ale to był pryszcz -dzisiaj odgryzła kawałek pozostawionych na 5 minut bez opieki wyjściowych kozaczków swojej pani...
norbertw jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2007, 00:08   #42
Ana
Junior Member
 
Ana's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Warszawa
Posts: 157
Default

Quote:
Niewiele brakowało żebyśmy od wczoraj spali na wycieraczce (tzn. April Julka i ja
Az tak? April dala czadu!....Moze da sie lawe jeszcze naprawic?


Quote:
dzisiaj odgryzła kawałek pozostawionych na 5 minut bez opieki wyjściowych kozaczków swojej pani...
ouch... i to jeszcze wyjsciowe...oj nie dobrze!
Ana jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2007, 11:13   #43
joke
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Warszawa
Posts: 230
Default

Quote:
wyjściowych kozaczków swojej pani...
w sumie to już zaraz wiosna... w przyszłym roku może będzie inna moda? a zresztą... jest okazja by zakupić nowe!
joke jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2007, 11:26   #44
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

No tak to one chyba wszystkie takie dziwne zamiłowanie mają:



Ali dobrze wie gdzie wchodzi nie wolno... I właśnie tam najczęściej wchodzi
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2007, 15:21   #45
norbertw
Junior Member
 
norbertw's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Warszawa
Posts: 38
Default

Ponieważ temat zaczyna umierać to dorzucę troszkę fotek z niedzielnej wyprawy Aprilki i Alego na wieś
















norbertw jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2007, 18:17   #46
Ana
Junior Member
 
Ana's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Warszawa
Posts: 157
Default

Wygladaja jak bardzo zgodne rodzenstwo
Widze, ze takie same z nich chudziaki jak z Anuki. Fajne maja obrozki

Anuk wyglada teraz tak:



no i jeszcze czulostki z mama
Ana jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2007, 19:11   #47
joke
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Warszawa
Posts: 230
Default

Ale miały fajną zabawę na wsi! Śliczne zdjęcia! Wyglądają jak zające. Tylko buuu.... ja ich zaczynam nie rozpoznawać
tak się szczeniory zmieniają z dnia na dzień... no, teraz to myślę, że jeszcze trafiłam: Ali czarna obroża, Aprila - czerwona
joke jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2007, 10:24   #48
norbertw
Junior Member
 
norbertw's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Warszawa
Posts: 38
Default

Quote:
Originally Posted by joke
teraz to myślę, że jeszcze trafiłam: Ali czarna obroża, Aprila - czerwona
było trudno bo Ali ostatnio bardzo zciemniał ale następne fotki będą bez sugerujących płeć kolorowych obróżek

Fotki Anuki superowe -szczególnie kiedy robi swojej mamie przegląd uzębienia
Natomiast jeśli chodzi o sylwetki dziewczynek to na moim osiedlu niektóre starsze panie z przerośniętymi w szerz pupilkami załamują ręce nad Apcią
Po pierwszym tygodniu w naszym domu wyglądała tragicznie ale później szybko się poprawiła i teraz cały czas utrzymuje stałą figurę przy swoim szybkim wzroście. Jakieś 2tyg temu była kilka cm niższa od znajomego beagla, a wczoraj go spotkaliśmy i okazało się, że go przerosła właśnie o tych kilka cm

PS. obróżki są rewelacyjne jeśli chodzi o odróżnienie maluchów od tła -buraski posiadają niesamowity swój naturalny futrzany kamuflarz.
norbertw jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2007, 10:53   #49
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Ja je odróżniam tak:
Lisek - żółty, grubszy
Gapcia - siwa, chudsza.
Świetne zdjęcie mamy i córeczki - chyba wszystkie wilczaki mają takie szczęki jak węże, z "otwierającymi się" zawiasami, żeby łatwiej im było ofiarę połknąć.
A szczeniaki na wsi wyszalały się tak, że Ali spał całą noc i ledwo go rano na spacer namówiłam bo nie mogłam go spod kołdry wyciągnąć .
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2007, 11:58   #50
Ana
Junior Member
 
Ana's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Warszawa
Posts: 157
Default

Quote:
obróżki są rewelacyjne jeśli chodzi o odróżnienie maluchów od tła
wlasnie o tym myslalam - szczeniory swietnie wtapiaja sie w po zimowa nature
Quote:
chyba wszystkie wilczaki mają takie szczęki jak węże, z "otwierającymi się" zawiasami, żeby łatwiej im było ofiarę połknąć.

Iowa robi to caly czas w stosunku do Anuki, ale mala to uwielbia Wogule to Anuk nasladuje we wszystkim swoja mame - jak Iowa chodzi z nosem przy ziemi, Anuki tez; jak Iowa spi zwinieta w klebek to szczeniora tez etc. Sa na prawde smieszne.
A jak jest z Alim i April? kto jest szefem w zabawach? czy April zabiega o jego wzgledy czy na odwrot? albo kto jest wiekszym przytulakiem etc?
Quote:
A szczeniaki na wsi wyszalały się tak, że Ali spał całą noc i ledwo go rano na spacer namówiłam bo nie mogłam go spod kołdry wyciągnąć
no zupelnie sie nie dziwie - w sobote z Kamilem wzielismy do lasu Iowe i Anuki bylismy tam moze 20 minut, ale to bylo 20 min ostrego biegania Anuki za Iowa. W kazdym razie po powrocie mala zapadla w blogi sen
Ana jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2007, 13:11   #51
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Quote:
Originally Posted by Ana
A jak jest z Alim i April? kto jest szefem w zabawach? czy April zabiega o jego wzgledy czy na odwrot? albo kto jest wiekszym przytulakiem etc?
Na codzień Ali naśladuje i podlizuje się Baskilowi, ale teraz Ali powoli zaczyna mieć na spacerach coraz więcej własnych spraw i coraz częściej sam sobie wymyśla zajęcia typu ganianie ptaków, kopanie dołów itp, wcześniej robił dokładnie to samo co Baskil snuł się za nim jak cień... Kiedy przyjeżdża Gapcia w odwiedziny to ona oczywiście obskakuje Baskila zostawiając przy tym kałuże w całym domu, a zazdrosny Ali stara sie ją odciągnąć za ucho, za łapę, za ogon, za co się da. Baskil jest w stosunku do Aprilki dużo bardziej surowy i pozwala jej na zdecydowanie mniej niż Liskowi. A kiedy nie ma Baskila to razem bawią się świetnie ale różnice w ich temperamentach są ogromne, Ali jest spokojniejszy, Aprli to wariatka i histeryczka, wrzeszczy i płacze na zapas.
Ali ma już za sobą podróż pociągiem i całe szczęście że było mało ludzi bo zrobił niezły koncert
Na spacerach jest obojętny w stosunku do obcych psów i ludzi, dopiero kiedy ktoś sam go zaczepi to następuje szał radości. Z obcymi psami, które go zaczepiają grzecznie wymieni "kilka słów" i idzie swoją drogą. Taki trochę z niego samotnik....
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2007, 10:55   #52
Ana
Junior Member
 
Ana's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Warszawa
Posts: 157
Default

Dostalam zdjecia Alaski, ktora jest 30 wilczakiem w Finlandii
Niestety zdjecia sa kiepskiej jakosci, bo robione aparatem w telefonie. Wiec zamieszczam to najbardziej widoczne.


Ale widac ile tam jest jeszcze sniegu, a u nas piekna wiosna sie zaczyna
Ana jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2007, 21:39   #53
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Jak przystalo na Alaske - pelno sniegu
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2007, 12:10   #54
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Ali barbarzyńca oskubał mi kota z sierści...
Ma juz za sobą naukę pływania - Baskil zrzucił go z mostku do rzeczki.
W nocy zniknął mój skórzany but, rano się pojawił w tylko trochę zmienionej formie - gdzie to się zmieściło?
Ma już za sobą pierwszą bójkę z psiakiem sąsiadów, ależ z niego zadziora (z "małego" Alego)...
Juz nie boi sie koni i fajnie jest się huśtać na Dakarowym ogonie
Na moje nieszczęście, a raczej moich firanek zobaczył jak Baskil wykoczył do ogródka przez okno... Teraz też ciągle próbuje.

Przy odpowiedniej motywacji (jeszcze nie chodziłam z żadym psem na spacery z brukselką i kalafiorem w kieszeni ) uczy sie szybko jak błyskawica.

A April odpoczywa na urlopie w Białce. Szczęściara.
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2007, 16:17   #55
norbertw
Junior Member
 
norbertw's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Warszawa
Posts: 38
Default

Hej, wreszcie jesteśmy!
a w zasadzie to szkoda, że tak prędko wróciliśmy

Zaraz dokleję kilka fotek małej wilczycy na łonie natury...
Generalnie było superowo całe dnie spędzaliśmy pod stokiem tzn ja z Gapcią, a reszta Nas na stoku . Kiedy Agata z Julką szusowały słoneczko i ciepełko kusiło do drzemki -co April robiła ciągle -albo wdrapywała się na moje kolana i tam cięła komara, a jak się jej zrobiło za gorąco i podrętwiały nie malutkie już przecież łapki to złaziła na ziemię -a i mi parę razy oko się przymknęło
Oczywiście zrobiła parę numerów żeby nie było za pięknie... m.in. wyciągnęła sobie ulubiony portfel pani i stwierdziła że jest o 1/3 za duży (na szczęście nie było w nim już banknotów i nie doszła do dokumentów i kart ) o reszcie drobniejszych incydentów nie wspomnę

PS. jeśli chodzi o przedszkole to musimy się pochwalić, że przedwczoraj załapaliśmy się przy okazji na lekcję do Anety. Jesteśmy z siebie dumni bo i tak April była najmłodsza a szło nam nie źle
(ćwiczyliśmy z takim kulkowatym starszym o 2 tyg. berneńczykiem i Gapcia mimo, że była ciut wyższa wyglądała przy nim jak przecineczek)

......a teraz wyczekiwane i troszkę "tendencyjne" fotki











czasami "małe" padały wieczorem gdzie się dało...
norbertw jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2007, 16:23   #56
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Urlopowicze już wrocili i fotki bedą chyba nawet dziś...
Szkoda, że do nas macie tak daleko
Gapcia w niedzielę zaliczyła pierwszą lekcję w przedszkolu, miała (prawie) indywidualne zajęcia z 3miesięcznym berneńczykiem i jak na pierwszy raz było świetnie. A na przerwie była wdzięcznym obiektem zalotów pewnego młodzieńca
Alego narazie nie zabieram bo musiałby siedzieć ze mną pięć godzin, znudziłby się i zmarzł. Oczywiście w domu pilnie ćwiczymy i idzie nam fajnie ... póki co... Muszę przyznać, ze Baskil mi pomaga bo Licho najszybciej załapuje jak zobaczy za co Baskil pychotki dostaje
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2007, 16:31   #57
norbertw
Junior Member
 
norbertw's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Warszawa
Posts: 38
Default

Quote:
Originally Posted by anetawron
miała (prawie) indywidualne zajęcia z 3miesięcznym berneńczykiem i jak na pierwszy raz było świetnie. A na przerwie była wdzięcznym obiektem zalotów pewnego młodzieńca
Pisałem wyżej, że był starszy i Gapcia musiała się starać żeby wypaść dobrze.
BTW 3 m-ce to mają już nasze maluchy skończone, a wydaje się jakby były z nami już z pół roku
No faktycznie był taki jeden napalony młodzieniec ale Aprilka dzielnie się mu odburkiwała chociaż pewnie nie wiedziała jeszcze o co mu chodzi
norbertw jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2007, 16:32   #58
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Ech, aż się łezka w oku kręci. Takie małe toto, słodkie. A jednocześcnie już - w swoim mniemaniu - samodzielne - tak samopas na łonie natury...
Stu pociech życzymy i pozdrawiamy.
J A i D
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2007, 22:02   #59
Ana
Junior Member
 
Ana's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Warszawa
Posts: 157
Default 1

Aneta - a w jakie dni i o ktorej jest u Ciebie przedszkole? I jak tam dojechac z centrum? Czy to dluga wyprawa?
Bo z Wami to tak fajnie by bylo no i okazja do czestszych spotkan rodzinki malych

Zdjecia z gor sa cudowne!!!! Zazdroszcze....
Ana jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2007, 00:19   #60
Ana
Junior Member
 
Ana's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Warszawa
Posts: 157
Default

Jeszcze zanim pojde spac wklejam 3 fotki( na prawde profesjonalnie zrobione!) juz nie takiego malego Anomada



Hej wilczaku, przybij piatke!

Ana jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org