Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-11-2004, 19:21   #1
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default :)

Ten owczarek wygląda niesamowicie leży jakoś nie tak jak zwyczajny pies
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2004, 19:27   #2
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default Re: :)

Quote:
Originally Posted by leśniczyna
Ten owczarek wygląda niesamowicie
nie wiem czy to mialo byc w zarcie czy nie ale to wilczak
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 16:10   #3
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default :))

a tak poweżnie, to serio myślałam, zę to owczarek takie umaszczenia... a ten z czerwonym kapturkiem ma wprost wymarzone kolory))
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 16:43   #4
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default Re: :))

Quote:
Originally Posted by leśniczyna
a tak poweżnie, to serio myślałam, zę to owczarek takie umaszczenia...
Hmmm. to naprawde jest wilczak ??? nie wierze ...pokazcie mi go na innych zdjeciach.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 17:12   #5
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Wilczak: Vyan-Kuma les Plaines de l Est




(ćwicze wklejanie zdjęć)
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 17:14   #6
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default



jakieś małe
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 17:16   #7
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

???? nie przyjmuje do wiadomosci...... bardziej wyglada jak ON dlugowslosy o wilczastym umaszczeniu....jakim cudem on taki???
urody psu nie odmawiam...ale za wilczaka trudno mi go uznac
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 17:17   #8
suru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań
Posts: 227
Default

może warto poćwiczyć wklejanie fotek z kwiatkami, albo psem własnym,
bo powyższe uważam za trochę nietaktowne, chyba że to taka zabawa, znajdźmy najgorszego i wytykajmy palcem....
wtedy wystarczy cofnąc sie ze dwie generacje w rodowodach własnych wilczaków
suru jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 17:18   #9
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
???? nie przyjmuje do wiadomosci...... bardziej wyglada jak ON dlugowslosy o wilczastym umaszczeniu....jakim cudem on taki???
urody psu nie odmawiam...ale za wilczaka trudno mi go uznac
Gaga, jak ja go zobaczyłam, to też mi trudno było uwierzyć :P Szczególnie ten czarny pyszczek, ech
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 17:25   #10
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

No faktycznie mogłam wstawić zdjęcie mojego psa, jak się "uczyłam", ale akurat to chciałam w innym temacie dać, więc wyszło jak wyszło. I nie mam zamiaru żadnego pieska wytykać
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 17:49   #11
suru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań
Posts: 227
Default

to w takim razie ja chyba nie rozumiem języka polskiego, kupię sobie chyba słownik znaczeń...
suru jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 18:22   #12
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
jakim cudem on taki???
Nie cud, a genetyka. Niestety to czesty przypadek w Europie Zachodniej, gdzie wilczaki sie hoduje, ale niestety nie bardzo zna wzorzec. To tez przyklad dlaczego nie robi sie inbreedu jak sie nie zna przodkow psa. Ten psiak ma bardzo fajnego ojca, ale jest on mocno spokrewnony z matka szczeniat. Z tego powodu wyszedl mocny (bo az 7 procentowy) i "swiezy" inbreed na babke, czyli Bore Mabose. I to wlasnie w nia wrodzily sie psiaki, czyli maja jej umaszczenie i jej brak maski.
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 18:37   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by suru
bo powyższe uważam za trochę nietaktowne, chyba że to taka zabawa, znajdźmy najgorszego i wytykajmy palcem....
Nie o to chodzi. Akurat ostatnio jest wlasnie spora dyskusja na ten temat. I bija sie sami Francuzi, bo jedni dziela sie na takich, ktorzy twierdza, ze to juz nie jest wilczak. A drudzy twierdza, ze Czesi i Slowacy maja po prostu INNE PREFERENCJE i myla sie twierdzac, ze wilczak nie moze byc bez maski. Mowia, ze w tym wypadku Francuzi sa bardziej "oswieceni", bo takie "bzdury" jak czarna maska sa tolerowane.

To po prostu szczyt gory lodowej i sporego problemu, jakim jest odchodzenie od wzorca ze slowami: u nas mamy inne preferencje....

Mozna tez pogadac w Niemcami. Popytac sie o ostatni Dortmund lub o Offenburg. Oj, nie beda to mile slowa.

Oczywiscie kazdy piesek jest fajny, Vyan-Kuma ma swietnego wlasciciela i to (podobno) przemily psiak. Ale hodujemy wilczaki i kazdy z nas kupujac szczeniaka, chce dostac WILCZAKA. Jak ktos chce Chodskego psa, Terviraka, czy ONa, to kupuja wlasnie psy tej rasy, a nie CzW.

Quote:
Originally Posted by suru
wtedy wystarczy cofnąc sie ze dwie generacje w rodowodach własnych wilczaków
Nie zawsze. Wlasciciele Slowakow to sie nawet moga cofac poza rodowod i bezmaskiego psa nie znajda...
Ale co do Czechow - fakt, Kazan, choc brzydal byl uzyty. Ale sam Hartl nie toleruje czarnych pyskow i nawet on twierdzi, ze to wada, ktora u wiklczakow trzeba eliminowac. I nikomu nie przeszkadza, jak takiego psa ma sie w rodowodzie. Bo kazdy wie jedno: by takich psow nie hodowac. Nie znam ani jednego hodowcy w Czechach czy Slowacji, ktory swiadomie dobiera psy tak, aby wyszly psy z czarna maska.... Ale na Zachodzie takich spotkasz....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 19:29   #14
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by suru
może warto poćwiczyć wklejanie fotek z kwiatkami, albo psem własnym,
bo powyższe uważam za trochę nietaktowne, chyba że to taka zabawa, znajdźmy najgorszego i wytykajmy palcem....
wtedy wystarczy cofnąc sie ze dwie generacje w rodowodach własnych wilczaków
Hej ...spokojnie Napisalam przeciez, ze psu nie mozna odmowic urody...nie pasuje mi jednak jako wilczak..z wygladu. Czy to cos strasznego powiedziec cos mniej milego o psie? PSYchoterapeuta mu z tego powodu raczej potrzebny nie bedzie

A reszte napisala Margo....i bardzo za to dziekuje bo odrobine zglupilaam jak zobaczylam to czarne pysio
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 22:10   #15
suru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań
Posts: 227
Default

fajnie, rozumiem dyskusje na poziomie problemu hodowlanego, rozwoju rasy etc., etc.
widzę i wiem co się dzieje ogólnie mówiąc "na zachodzie" , bo tam jakoś bez zmian..., choć i południe też się wybija oryginalnością,
ale prowadzony tu temat trochę nie wygląda mi tu na budującą dyskusję osób genetyką zainteresowanych i otrzaskanych z rozwojem rasy...bo trudno go wybronić jednym postem Margo..
ale bawcie się dobrze, fotek na wolfdogu tysiące
pozdr
mimo wszystko zniesmaczona
Kamila
suru jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 22:40   #16
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by suru
ale bawcie się dobrze, fotek na wolfdogu tysiące
pozdr
mimo wszystko zniesmaczona
Kamila
Kamila...ja naprawde nie nadazam , to nie jest ani zabawa ani ironizowanie...od jakiegos czasu przygladam sie wilczakom, sama marze o swoim i obserwacje mam taka ze niestety nie wszytko zloto co sie swieci.... zreszta jak w kazdej rasie. Sie mowi trudno....
Poza tym jak na moj gust jeszcze nie za wiele wiem o tej rasie i troche szokuje mnie fotka z przeslicznym- fakt! ale psem kompletnie nie wygladajacym na wilczaka! I co ? To Cie oburza? Ze napisalam, ze mi nie wyglada na wilczaka?? Bo tak rozumiem...ale nie rozumiem dlaczego
Czy majac i kochajac wlasna, osobista suke nie moge widziec u niej wad, ktore wylamuja ja od wzorca jej rasy??
WYjasnij mi dobra kobieto bo sama nie dojde przyczyn Twojego zniesmaczenia...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 23:08   #17
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Ja natomiast doskonale pojmuję, co suru uznała za nietaktowne i niesmaczne, i prawdobopodnie gdybym różnież była na miejscu osoby, która nie-wysyłała tu zdjęć tego pieska i nie pisała o nim, to też mogłobymi się to niespodobać. Ale, suru, źle odebrałaś to, co tu było napisane, choć może i wygląda to, jakbyśmy faktycznie jechały po tym piesku... Tu naprawdę nikt nie planował wybrzydzania i wytykania palcem tego Wilczaka... Mnie też bardzo zadziwiło to zdjęcie, gdy je znalazłam w Galerii, przedstawiłam je tu, i jak widać, inni też byli równie zdziwieni jak i ja. I, powtarzam, moją intencją wcale nie było wytykanie wad tego psa.
Pozdrawiam
Agnieszka z Vargiem obserwującym bacznie Forum
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 23:31   #18
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Agnieszko - chyba mam niz intelektualny bo nadal nie kapuje...poczekam na wyjasnienia Kamili
Ynk- snieg jest zarabisty Robilam dzis zdjecia
Kwiatki tyz pikne
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org