Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-05-2013, 14:18   #41
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

to jedna z stenat a ine? suka moze mat stenata od 2 nebo viacej psov
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:18   #42
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

takouto cestou by som zrovna neuvazoval...
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:19   #43
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Mám zmiešané pocity. Ide o to, že NIKTO už nemôže povedať, že v CW sa nekrížilo s inými plemenami. Čo hnedé nosy a čisto biele šteňatá a podobne? snáď aj dieťa pochopí, že tam niečo nesedí. A vieš čo, ja sa klubu ani nečudujem, že zakázal chov na CW! Prečo? Tiež nechcem riskovať, že raz sa nám tu o 2 - 3 generácie objaví biele čsv alebo s hnedým nosom. Ako garant si chceme chrániť čistotu plemena. Osobne, nechcem sa ťa dotknúť, ale prečo tak strašne tlačíš svoje psy do šteniat? Aj Garona, aj Junu, aj Hermionu, najradšej by si nakryl všetky 3 suky Garonom v jednom roku... Nemyslím si, že toto je ten správny smer. Aj mňa by sralo, keby mám suku odpísanú, ale nesťažovala by som sa klubu, ale CHOVATEĽKE, od ktorej suku mám!
leila jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:19   #44
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

ano ide mi o to, aby som mal na nej stenata, je to podstata chovu ak to niekomu uteka... garant plemena je iba politika, vobec ma to nezaujima... mam s petrom krotkovskym nejaky ciel, na zaciatku bol vyber jedincov, teraz ich chceme parit, ale tak sa mi zdá ze tomu nerozumies... ja nikomu mojich psov netlacim, su moji a potomkovia tak isto... nekomu ich nevnucujem, ale svoju robotu si presadzovat budem, ci uz na slovensku alebo v zahraničí
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:20   #45
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

podstata chovu nie je PRODUKOVAŤ šteňatá
leila jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:20   #46
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

ked sa nebudu produkovat stenata, chov vykape... a okrem toho na slovensku je psov malo, takze by sa mali produkovat stenata...
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:20   #47
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

hmm nie vim aki to bude cel ked malo kto bude pouzyvat teh to stenat z teho to problemu. Issar mel aj ine vrhy a Flash ona ako hovorit sa aj na samoj SK neni po Alfi Vuk a je od pol brata Issara. z teho to DNA vypada ako od Issara tez. Ja videla v realu min 3 psy z vrhu Y a tez zadavala sebe pytane ci to je normalny CSV ( nie len eksterjerom no aj povahou) Ja ked mela take to suki nie chovala na nich. Neni to jedyne psy z takej to krvou od strony ojca.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:21   #48
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

to su uz divoke kombinacie... takto sa da spochybnit kazdy druhy rodokmen
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:21   #49
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Ja sa ti nečudujem, že bojuješ za svoju suku. dal si dôveru chovateľke a ona ju zneužila. možno na nej fakt nič nie je, ale úprimne, zobral by si si šteňa ako tie čo sa narodili vo FRA? biele? alebo tie s hnedým nosom? Tak zobral? Veď sú tiež od Editiných psov
leila jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:21   #50
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

bojovat mozna za zdrave psa. A tu treba pozerat na buduce plemena, ja nie chcem mat bilych nebo cervenych sarloosotypa ceveckov z tymi problemami zdravia a povachi ake one maju. Je viacej zaujimavej starej krvi kterej ako to nikt nie vidi dnes a za 5 rokov bude znova plakat ze pre co tych to psov nikt nie uzyval. A do nich Crying wolfy nie idou- ich je dost a co dobreho dali do chovu? ja nie vidim
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:22   #51
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

ja som nevidel co robili vo francuzsku, takisto neviem aky psi v skutocnosti tam kryli... ja sa staram hlavne o seba, a moje zakladne tvrdenie je, ze sarloos by sa uz prejavil... toto mi este nikto nevyhovoril a tí co sa o to snazili, nemali ziadne argumenty... mne sa juna paci a hovorim ze jej rodokmen je v poriadku, stence sa mozu narodit a mozu sa aj porozovat, robit testy, avsak pokial si niekto mysli ze jedna babka povedala, a ja zlikvidujem suku tak je na velkom omyle... dobre viem ake su vztahy medzi chovatelmi, ze su poriadne nahovno, panuje tu zavist a nepriatelstvo

daiva konkretne akych na slovensku uchovnenych psov by som mal pouzit? ci clovek chce, alebo nechce, musi uznat ze sa u edit najdu aj kvalitne jedince...
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:22   #52
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

kvalita nespočíva len v exteriéri.
leila jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:23   #53
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

to som nepovedal, ale vyzor psa je to prve, co si kazdy vsimne, ked ten pes dobre nevypada, tak kto sa o neho bude dalej zaujimat? ja rozhodne nie...
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:23   #54
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

áno, tvoj názor, že treba vychádzať z exteriéru je tu už dobre známy. no myslím, že nie je podstatný výzor, ale aj to, akých má predkov ten pes. aj exteriérovo slabší pes môže dať pekné šteňatá a opačne. jeho kvalitu určujú aj ďalšie veci. nie len to, ako vypadá a samo, nie každému sa páči to isté. každý má v oku kúsok iný typ.

i keď štandard je len jeden a ten typ by mal byť rovnaký.
leila jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:26   #55
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

mdaaa...... no comments .... z takich to komentarov a vidat ako vazna je buduce plemena.
nie ma psov na SK? treba len pozret lepej, pre co chovatela z zahranica ich vidi a chovatela v SK nie? chot mas pravdu Pavle, uz prave ich nie zustalo te umrou a nie bude co hladat aj na SK ( ja hovorim o staru krv a nie mladu ked je te same rodokmeny z psami ktere maju dost krytj na dnes
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:27   #56
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Problemu z CW je vic - tady je fotka Elbe Yanatos:

NE, to neni HUSKY! I kdyz tak vypada... Chovatelka take byla byla sokovana - mysela, ze mozna fenu nakryl bili ovcak a proto udelala testy DNA. A je 100% potverzeno, ze otcem je Yarl Yanatos Crying Wolf a italska fena Asia l'Amico del Lupo.

Tady fotka Elbe Yanatos kdys byla mlada:

Mysli, ze nikdo nebude rikat, ze jest to ciste CSV...
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:27   #57
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

Peťka preco cítim v tvojom poslednom príspevku ironiu? myslis si ze ked kupujem psa nestudujem jeho rodokmen? pokial chce niekto zalozit chov na "exterierovo slabsich psoch", nech sa páci do toho, budem ho podporovat a drzat mu palce...

Margo, a preveril aj niekto matku Elbe Yanatos?
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:28   #58
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

určite nie som ironická a verím, že aj v reále, na výstave alebo inde sa vieme normálne porozprávať. na nikoho neútočim, len sa snažím ti podať pohľad na vec aj z inej strany a ver, chápem tvoje rozhorčenie, bola by som tiež
leila jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:28   #59
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

noo su liudia ktery vidi rodokmen no nie umi videt psa ze on nie vypada tak to ako ma vypadat po rodokmenu nie len ten ta Elba je taka, viacej psov ktere maju v krvi CW vypadaju atypicne
chot aki to moj interes ja CW psov, ktere su "?" kryt nie budem ani ziadny chovny pes z LT to smo dotyci a ich detei
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:29   #60
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Pavol1217 View Post
Margo, a preveril aj niekto matku Elbe Yanatos?
Italských chovatelu typu Fabio mozna nelíbit, ale neslyšela jsem o falesnych rodokmenach V Italie. A už vůbec ne v CHS l'Amico del Lupo.
Kromě toho, u psů ktere chova Ilaria nebyly žádné "neobvyklé" zvířata. Také další dva vrhy Asie jsou normální. Husky se narodil jen v vrhu s Yanatosem.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org