Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-09-2011, 12:43   #1
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default Chovatelské stanice

Dobrý den, chci bych se zeptat, jaké jsou chovatelské stanice do cca 100km od Zlína. Chtěla bych si časem pořídit štěndo, jen zatím nevím od koho. Ještě by mě zajímalo, jak se která ch.s. stará o svoje štěňata, tj. ne jen porod, základní socializace, ale taky dál, když už je u nových majitelů. Nechtěla bych, aby se tu házela špína z jednoho na druhého, spíše objektivní popis přímo od majitele ch.s.. Děkuji
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2011, 13:25   #2
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
Ještě by mě zajímalo, jak se která ch.s. stará o svoje štěňata, tj. ne jen porod, základní socializace, ale taky dál, když už je u nových majitelů.
Projeď si prostě webovky a uvidiš, jestli tam mají třeba i info o odchovech( i když ne každý má čas na vysedávání u netu), myslím že 90% chovatelů čsv se o štěňata fakt stará a to i po odběru. A pak je věc druhá, co považuješ za starání, jestli to aby ti sám psal, nebo to že odpoví na email. U čsv si nemohu stěžovat, sem spokojená, za to u stafbullky sem vděčná když mi chovatel odepíše do měsíce.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2011, 13:48   #3
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

No občas prohodit nějaké slovo Jedna známá má čsv a říkala, že jí chovatelé vůbec nepíšou, ani nejeví žádný zájem. Když jim posílala fotky, tak prej ani neodepsali, tak nevím. Hledala jsem tu ch.s. tady na stránkách a velice nic. Štěňata zapsaná sice mají, ale nemají tam ani dopsaná jména ( A *jméno chovatelské stanice*). Mají asi rok a půl.

Štěndo si chcu pořídit tak za rok, takže zatím nic nespěchá. Jen se chci informovat dopředu.
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2011, 13:55   #4
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default Mapa ČSV

http://www.google.com/maps/ms?ie=UTF...a10fa6b8aee67b
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2011, 13:56   #5
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Jak píše Terezka, většina majitelů se stará.
Zkus se podívat třeba tady - kolem Zlína je to takové hluché :-)

http://www.google.com/maps/ms?ie=UTF...a10fa6b8aee67b

Ale určitě kolem Brna je toho dost. Doporučuji naštívit nějakou čsv akci a popovídat si s majiteli chovateli a uděláš si obrázek sama.

Monika a CHS "Vlčí tlapka"
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2011, 14:02   #6
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

No právě. Mapu znám, ale kolem Zlína toho moc není, tak jsem se radši chtěla zeptat.
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2011, 14:28   #7
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
No občas prohodit nějaké slovo Jedna známá má čsv a říkala, že jí chovatelé vůbec nepíšou, ani nejeví žádný zájem. Když jim posílala fotky, tak prej ani neodepsali, tak nevím. Hledala jsem tu ch.s. tady na stránkách a velice nic. Štěňata zapsaná sice mají, ale nemají tam ani dopsaná jména ( A *jméno chovatelské stanice*). Mají asi rok a půl.

Štěndo si chcu pořídit tak za rok, takže zatím nic nespěchá. Jen se chci informovat dopředu.
I takový se bohužel najdou, a ne všichni spolupracují s wolfdogem, podle toho se taky nedá soudit.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2011, 15:22   #8
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
Dobrý den, chci bych se zeptat, jaké jsou chovatelské stanice do cca 100km od Zlína. Chtěla bych si časem pořídit štěndo, jen zatím nevím od koho. Ještě by mě zajímalo, jak se která ch.s. stará o svoje štěňata, tj. ne jen porod, základní socializace, ale taky dál, když už je u nových majitelů. Nechtěla bych, aby se tu házela špína z jednoho na druhého, spíše objektivní popis přímo od majitele ch.s.. Děkuji
Jestli plánujete štěndo až "časem", na Vašem místě bych se spíše zaměřila na ty již zmiňované čsv akce. Tam poznáte mnoho majitelů, chovatelů ale hlavně přímo psů. Je to ideální na popovídání o plemeni, chovu, výchově atd.
A ta snaha musí být vždy na obou stranách..někdy se chovatel snaží a majitel moc nekomunikuje. Jinde to může být opačně. Někdo třeba "není" na psaní mailů apod. ale neznamená to, že když budete mít jako majitel nějaký problém, tak Vám chovatel nepomůže. Může to být přesně naopak.
Další věc..v jiné intenzitě bude s majiteli svých štěňat komunikovat chovatel, který odchoval svůj první vrh a v jiné chovatel, který už je počtem vrhů na konci abecedy..To by asi celé dny musel trávit jen na telefonu/internetu a kde je pak ten čas věnovaný psům? Jestli mi rozumíte..
Koneckonců, žít pak budete se svým psem, kterého si vyberete, ne s jeho chovatelem. Může se Vám stát, že si vyberete štěně z vrhu na druhém konci ČR (nebo třeba ze zahraničí), protože Vám jeho rodiče učarují..Ačkoliv jste původně uvažovala o ch.s do 100km od Zlína.
A nakonec, je možné, že než si štěníka pořídíte, bude nějaká ch.s. i ve Zlíně
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 01:45   #9
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
No právě. Mapu znám, ale kolem Zlína toho moc není, tak jsem se radši chtěla zeptat.
Hledět na to jak daleko si pro štěně pojedeš vypadá sice ekonomicky, ale nakonec tu ušetřenou třeba tisícovku oproti tomu když zajedeš do Aše můžeš litovat hodně dlouho Spíš bych opravdu koukal na rodiče a na tzv. chovatelský servis, kde je zahrnuta péče o štěňata, ale i komunikace, řešení problémů a další a další věci Já začal výběrem rodičů a protože jsem byl student, tak jsem řešil i peníze... když mi chovatelé (mimochodem taky kousek od Brna) dali možnost dát polovinu a druhou doplatit do půl roku, neváhal jsem a zajel se podívat na štěnda. Jel jsem vlakem na nejbližší zastávku, oni pro mě dojeli autem a po příchodu domů mě přivítala mamina od štěňat bez jediného problému... dlouho jsme se bavili, šli na procházku, pak jsem si to zařídil doma a ve škole a štěně si od nich vzal a nemůžu si stěžovat Mám sice nezávislýho závisláka, kterej by za háravkou šel přes mrtvoly, ale vybral jsem si ho sám a neměnil bych a chovatele taky ne, ikdyž znám kupu dalších, kteří se o svá štěňata starají na jedničku s hvězdičkou Když už sis vybrala za cíl ČVčko, tak tohle je myslím jedna z největších výhod, protože většina chovatelů se o svoje odchovy stará jak jen to jde. Ale jako všude i tady najdeš výjimky, kterým je lepší se vyvarovat Proto pokud si vybereš chovku, tak (já to nedělal ani jsem neměl možnost) pokud má za sebou nějaký odchov, zkusil bych napsat v krátkosti několika majitelům jak jsou spokojeni, ale můžeš to brát i tak, že se ti líbí spojení, nakonec i štěně a chovatele můžeš vidět naposled při převzetí štěněte a pak už nikdy víc. To je ale ta horší varianta.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 11:01   #10
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

Na vzdálenost hledím jen tak z poloviny ekonomicky. Vzhledem k tomu, že jsem čerstvě vystudovala a práci ještě nesehnala, taky na tom nejsem finančně uplně podle svých představ, tak štěndo zatím odkládám. Spíš mi jde o to chodit se na štěňátko dívat co nejčastěji to půjde, než bude čas na odběr, aby si na mě zvyklo už dopředu a to moc nejde, když by bylo na druhém konci republiky.
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 11:27   #11
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Pokud si ho vezmeš v pěti týdnech, tak by to neměl být problém i z druhého konce republiky.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 11:31   #12
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
Na vzdálenost hledím jen tak z poloviny ekonomicky. Vzhledem k tomu, že jsem čerstvě vystudovala a práci ještě nesehnala, taky na tom nejsem finančně uplně podle svých představ, tak štěndo zatím odkládám. Spíš mi jde o to chodit se na štěňátko dívat co nejčastěji to půjde, než bude čas na odběr, aby si na mě zvyklo už dopředu a to moc nejde, když by bylo na druhém konci republiky.
Ušetřené peníze za dojíždění za štěnětem nehrají v porovnání s výdaji za psa žádnou roli.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 12:26   #13
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

Z dlouhodobého hlediska ne, ale radši mu koupím nějaký pamlsek, než abych to proseděla ve vlaku/autobusu nebo v autě. Jde taky o čas strávený cestou. Když bude blíž, budeme spolu moct být častěji a delší dobu, než když mi jen cesta zabere třeba 3 hodiny.
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 14:02   #14
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já nevím, jestli si to nepředstavujete trochu idealisticky. 4 týdny starý mrňous teprve začíná navazovat socialání kontakty, začíná si hrát se sourozenci, vrtět na ně ocáskem, "bojovat"....5 týdenní štěně bere jako děsného kámoše každého člověka, který k němu přijde a v 6 týdnech si štěně můžete skoro odvézt....Já to nevidím tak, že by měl čas si na vás zvyknout a nějak Vás preferovat před ostatními lidmi...A brečet po odběru bude asi stejně (nebo aspoň trochu smutnit).
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 14:23   #15
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Já nevím, jestli si to nepředstavujete trochu idealisticky. 4 týdny starý mrňous teprve začíná navazovat socialání kontakty, začíná si hrát se sourozenci, vrtět na ně ocáskem, "bojovat"....5 týdenní štěně bere jako děsného kámoše každého člověka, který k němu přijde a v 6 týdnech si štěně můžete skoro odvézt....Já to nevidím tak, že by měl čas si na vás zvyknout a nějak Vás preferovat před ostatními lidmi...A brečet po odběru bude asi stejně (nebo aspoň trochu smutnit).
Přesně tak. Třeba u nás to probíhá tak, že majitelé většinou do posledního dne nevědí, které štěně je to jejich. Pořadník dostávají podle toho, kdy se o štěně přihlásí a zarazervují si ho. Tzn. první zájemce má první volbu atd. Vybírájí většinou až těsně před odběrem, protože na maličkých štěńatech není žádný extra velký rozdíl vidět. Kdo chce např. štěně na výstavu, čeká do posledního možného dne.Důležité je aby poznali co největší množství různých lidí - pachů. jestli je ale mezi nimi ten jejich člověk, je jim fuk.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 27-09-2011, 10:46   #16
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Urcite souhlasim s chovateli..ale muzu mluvit ted akorat za "zajemce" - stendo, aby s Tebou navazalo blizsi vztah, zvyklo si na Tebe apod. bude mit pak casu dost a pri odchodu z (prvniho) domova bude urcite chvili smutnit, vzdyt odchazi od mamy..ale to neznamena, ze si Te nemuze "vybrat"..u nas to byla laska na prvni pohled - oboustranna..A i kdyz mame fakt "usaka", (jeste pred mesicem mohl soutezit se zajicema o nejdelsi "sluchy" ) tak je to proste "ten nas a ten pravy" a jsme neskutecne stastni ze je s nami a jsme jeho rodina...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 27-09-2011, 14:02   #17
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

Tak zase jsem se dozvěděla něco nového Já jsem ,svého vlastního psa' ještě neměla, ale aspoň se snažím jak můžu, aby to dopadlo dobře. I když si štěndo nezapamatuje přesně mě, stejně mám zájem se na všechny jezdit dívat co to půjde, třeba budu mít trochu štěstí a taky se mi povede najít takového prcka, se kterým si oba padneme do oka
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org