Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 31-07-2009, 17:09   #1
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default TAN - czyli test naturalnego charakteru

Przy okazii wizity we Francii, dwa psy z naszej ekipy zaliczyli test charakteru TAN. to Eligo z Peronowki oraz Laudaj Girios dvasia.
To test, ktory pokazuje charakter psa, jego socializacje, oraz problemy nie tylko wychowawcze ale i urodzone.
Choc wygliada na latwego, nie wszystkie psy ( tego dnia bylo 72 psy na testowaniu) zdali ten test, a najwieksze, maxymalne ocenki miala jescze mniejsza grupka psow.
na czym polega ten test.
1. To przystawiene sie sedziemu. Podajes imie psa, sedzia podhodzi, dotyka psa, sprawdza jego microchip ( tz jesli pies ma tylko tatoo, sprawdzan robia, zeby widziec zachowanie psa).





(Latana z Peronowki)

2. przejszcze przez grupe liudzi i psow.
to trudnej niz na IPO. bo grupa stoji baardzo blizko jeden drugiego, porusza sie oraz kazdy ma psa


(Désirée la Blackwolfdog Cie)

3. przejszcze przez tunel z butelek plastikowych.
to bylo najlepsza zabawa, jedne psy stali na miejcu, ine probowali wyjsc w tym samym miejscu gdzie ich zamkneli, niektore niezrozumeli co robic, ale naszym psom udalo sie to szybko i latwo zrobic, choc Elis probowal wyjsc z powrotem od razu a Kuti jak ja pozwolili isc to smignela do mnie z podnosietym ogonem i w podskoku.


(Latana z Peronowki)

4. "dziwna podloga" albo przejscze przez dziwne podlogi, troche podobne jak mami to na czeskich egzaminach :


(Latana z Peronowki)

5. dziwne "zyjace" zabawki
Tu bylo najsmiesznejsze reakcje u psow, jedne szczekali, jeden pies, probowal zabrac zabawke razem z soba , drugie nereagowali, niektore pokazywali stres


(Désirée la Blackwolfdog Cie)

5. i na koniec 2 razy strzelanie kedy pies idzie w grupie z wlascicielem w strone czlowieka, ktory strzela.



no i wynik- gloszno sedzia mowil liudziom w francuskim jezyku, ze Kuti to przyklad stabilnej i prawidlowej psychiki we wszystkich punktach testu.
(Hmm, dziwi mnie to, bo jeden z sedziow na tescie charakteru w innym kraju powiedzial ze to bojazliwa suka, ktora nigdy niezda testow)

fotek Elisia i Kuti niestety niemami, zapomnielismi oddac fotoaparat komus, a zdawalismi jedna po drugej, ale mysle ze wlascicieli psow na fotkach niebeda miec nic przeczywko temu ze pokazalismi jaki ten TAN jest.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2009, 19:02   #2
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Fajna sprawa!
Mnie chyba najbardziej rozwalil ten tunel z butelkami.
Chcialabym tam wpuscic Garude
A zabawke to pewnie najpierw by zglupiala, a pozniej chciala ukrasc

Gratulujemy ekipie zaliczenia!
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2009, 20:51   #3
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

O wiele ciekawszy i sensowniejszy test charakteru, zwłaszcza dla wilczaków mieszkających w miastach, niż klasyczny test bonitacyjny.
Tu faktycznie widać różne zachowania, na różnych płaszczyznach i nie można wyjść np na plac z zaprzyjaźnionym pozorantem i zdać, podczas gdy każdy inny obcy, mógłby psa "uwalić" :P
Przejście przez tłumek, labirynt, strzały - super.
Coś takiego by mi się marzyło jako test charakteru.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2009, 23:36   #4
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Hej! Ale super sprawa. Strzały zaliczyłybyśmy bez problemu
Mhmmm, butelki, to trochę trudne szczególnie dla wilczaka uwielbiającego takie buteleczki do zabawy
Tłum ludzi - to akurat trenujemy na luźnej smyczy codziennie, bo mieszkamy blisko przystanku autobusowego, zatem mamy darmowe ludki.
Bardzo fajny test warty wprowadzenia w życie także i u nas.
Fajnie zobaczyć na fotkach Łataną, bo ja sobie ją z miotu "Ł" wśród babek upatrzyłam i jak widzę półsiostra ślicznota
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2009, 04:36   #5
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Coś takiego by mi się marzyło jako test charakteru.
mi też->obowiązkowy dla wszystkich ras + dla użytkowych coś zgodnego z przeznaczeniem danej rasy/grup ras
edit: chociaż ten mi się jeszcze bardziej podoba:
http://www.wolfdog.org/forum/showpos...3&postcount=43



Daiva a ten TAN jest tylko wilczakowy czy dla wszystkich?

Last edited by jefta; 01-08-2009 at 04:49.
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2009, 07:19   #6
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

dla wszystkich- to bylo, jak mozna nazwac- wilczakowy TAN

a co do bonitacii, jesli sedzia robi dobrze, to ... ma bardzo podobny test charakteru na bonitacii ( przynajmniej ja tak mam )

ten swedcki, kedys przed 3 lata robilismi z Deima, no problem z wilczakami bo odwrotnie wszystko robia,
na dodatek potrzebna karta ocen bo to co widzimi na video, to NIE wilczakowe zachowanie a ON'kowate
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2009, 12:09   #7
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

tu macie opis tego Mental Health testu
http://collie.strona.pl/wiedza/M_H.html
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2009, 23:03   #8
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
tu macie opis tego Mental Health testu
http://collie.strona.pl/wiedza/M_H.html

Bardzo ciekawe mam spostrzeżenia po przeczytaniu zachwytów koleżanek nad testem.
W zasadzie test francuski tzw socjalizacyjny dla wszystkich ras jest ciekawy, jeśli ktoś chce sprawdzić czy jego mieszkający pies na wsi ma z czymś problemy i należy z nim nad czymś popracować jeśli chce się z nim wybrać kiedyś do miasta.
Quote:
1. To przystawiene sie sedziemu. Podajes imie psa, sedzia podhodzi, dotyka psa, sprawdza jego microchip ( tz jesli pies ma tylko tatoo, sprawdzan robia, zeby widziec zachowanie psa).
Quote:
2. przejszcze przez grupe liudzi i psow.
to trudnej niz na IPO. bo grupa stoji baardzo blizko jeden drugiego, porusza sie oraz kazdy ma psa
Quote:
4. "dziwna podloga" albo przejscze przez dziwne podlogi, troche podobne jak mami to na czeskich egzaminach :
Quote:
5. dziwne "zyjace" zabawki
Tu bylo najsmiesznejsze reakcje u psow, jedne szczekali, jeden pies, probowal zabrac zabawke razem z soba , drugie nereagowali, niektore pokazywali stres

Przecież my to doskonale znamy wszyscy właściciele Wilczaków będących na wystawie. Wszystkie te elementy występują w jak największym spotęgowaniu.

Quote:
Originally Posted by Daiva
To test, ktory pokazuje charakter psa, jego socializacje, oraz problemy nie tylko wychowawcze ale i urodzone.

To jest test który nie mówi nic o charakterze psa czy jego problemach wychowawczych, wadach nabytych i wrodzonych.
Zwykły test socjalizacyjny, który bez problemu zdają wszystkie blokersy w Polsce.
Nasz test psychiczny choć też nie jest wcale taki wszechstronny jest o wiele bardziej wiarygodny od francuskiego jeśli chodzi o charakter psa .
Jednak porównanie go , a nawet wywyższenie nad testem charakteru wykonywanym na bonitacji jest nie na miejscu.
Quote:
Originally Posted by Gaga
O wiele ciekawszy i sensowniejszy test charakteru, zwłaszcza dla wilczaków mieszkających w miastach, niż klasyczny test bonitacyjny……..Coś takiego by mi się marzyło jako test charakteru.

Test francuski ocenia psa od zupełnie innej płaszczyzny i nie daje nam jakiegokolwiek obrazu charakteru psa. Więc marzenia pozostaną raczej marzeniami.
Quote:
a co do bonitacii, jesli sedzia robi dobrze, to ... ma bardzo podobny test charakteru na bonitacii ( przynajmniej ja tak mam )

Daiva lepiej czasami powstrzymaj się od komentarza i przemilcz pewne kwestie.

Quote:
ten swedcki, kedys przed 3 lata robilismi z Deima, no problem z wilczakami bo odwrotnie wszystko robia,
na dodatek potrzebna karta ocen bo to co widzimi na video, to NIE wilczakowe zachowanie a ON'kowate

Bardzo chętnie poznał bym Wilczaka z zaliczonym takim testem. Może się Daiva pochwalisz, który to był testowany ?
Co do karty ocen to trochę przesadzasz bo pewne zachowania są i u ONka i u Wilczaka takie same np. strach, agresja, nadmierna bojaźliwość.
Do oceniania czego potrzebna Ci odrębna karta ocen. ?


Popieram jefte, ze szwedzki test jest już o wiele wszechstronniejszy bo pokazuje nam zachowanie psa w naturalnych warunkach przy ogólnym zaskoczeniu.
Wtedy możemy zaobserwować prawdziwe reakcje psa, a nie wyuczone.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2009, 08:58   #9
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

OT. Przepraszam liudzi, ktorym smutno takie posty czytac, ale ja OFICIALNE mowie ze nie bede odpowiedziec ani NA jeden post, ktorego napisze Wilczakrew. BAN osobisty.
Jasne on teras ma wolne rece zeby mnie prowokowac, ale to nie uda sie jemu.
..........................
ooo SPAM idzie
znowu "ekspert", ktory nawet tego w realu nie widzial, gada.
Greg, idzi do swoich zabawek, niegraj tego czym niejestes ok

..........................
Dziekuje za zrozumialosc
__________________

Last edited by wolfin; 02-08-2009 at 09:28. Reason: zmiana i OT
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2009, 13:27   #10
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
OT. Przepraszam liudzi, ktorym smutno takie posty czytac, ale ja OFICIALNE mowie ze nie bede odpowiedziec ani NA jeden post, ktorego napisze Wilczakrew.
Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
BAN osobisty.

Wiesz wcale mnie to nie dziwi bo i nie mac co odpowiedzieć. No chyba, ze arogancją.
Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
Jasne on teras ma wolne rece zeby mnie prowokowac, ale to nie uda sie jemu.
Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
..........................

Daiva, a czy ja je kiedyś miałem przez kogoś związane. Jeśli przestaniesz pisać bzdury i dorabiać sobie teorię do wszystkiego, to i ja przestanę się tego co piszesz czepiać.

[quote=wolfin;228034]ooo SPAM idzie
znowu "ekspert", ktory nawet tego w realu nie widzial, gada.
W ilu sprawach występujesz jako ekspert nie mając o tym bladego pojęcia. Jak wymądrzasz się i pouczasz innych nie będąc samej w porządku.
Nie zapominaj Daiva o jednym, to, ze w określony sposób doszłaś do czegoś i znalazłaś się na szczycie nie jest faktem, ze tam już pozostaniesz. Te same osoby dzięki którym tam się znalazłaś mogą bardzo szybko cię ściągnąć w dół bo nie zrobiłaś tego sama ale dzięki komuś. Zauważ, ze od tych osób zaczynasz się odwracać bo uważasz, ze jesteś lepsza. Tak nie jest bo nie ma ludzi lepszych i gorszych. Jeszcze dam Ci jedną radę na przyszłość i nie przyznawaj się ludziom, ze oceniasz wilczaki na podstawie nieoficjalnego standardu bo tego oficjalnego nawet nie czytałaś. Znajdź swój własny styl, nie zmieniaj zdania w zależności od tego skąd wieje i wtedy będziesz miała większy szacunek.
Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
Greg, idzi do swoich zabawek, niegraj tego czym niejestes ok
Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
..........................

To jest to co najlepiej potrafisz.
Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
Dziekuje za zrozumialosc

Ja Cię Daiva rozumiem i było by mi szkoda jak byś potem płakała .
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2009, 14:58   #11
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Jednak porównanie go , a nawet wywyższenie nad testem charakteru wykonywanym na bonitacji jest nie na miejscu.
A to niby czemu?
Uwazam, ze test na bonitacji moglby byc rozszerzony o dodatkowe proby socjalizacyjne. Dawalby nam wiecej wiedzy o zachowaniu i charakterze naszego psa. Im wiecej, tym lepiej.

Dla mnie kazdy test jest interesujacy - bez wzgledu na to kto go przeprowadza i jakie sa proby.
Po to jest robiona taka masa zroznicowanych testow, aby sprawdzac zachowanie psow w roznych sytuacjach. No i oczywiscie, zeby kazdy mogl sobie wybrac taki test jaki mu sie podoba i jakiego w danym momencie potrzebuje.
Nie rozumiem czemu "zwykly test socjalizacyjny" jest taki zly. Jest ciekawa zabawa, w ktorej bierzesz udzial z psem, dodatkowo dowiadujac sie jakie ma zachowania w nietypowych sytuacjach. Ma takie same znaczenie jak inne testy, tylko sprawdzasz w nim inne zachowania. Niektorych rzeczy nie da sie psa wyuczyc.

Co do wiejskich burkow i blokersow. Nie mozna tak generalizowac.
Urodzilam sie i mieszkalam prawie 30 lat w duzym miescie - w bloku z psami, teraz mieszkam na wsi i mam porownanie. Nie ma zwiazku, gdzie pies mieszka - zachowanie zalezy od naszej wlozonej pracy oraz charakteru i genetyki psa. Wiele psow z miasta mogloby nie przejsc glupiego testu na socjalizacje, tak samo jak wiele wiejskich burkow mogloby go zaliczyc bez problemu.

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Przecież my to doskonale znamy wszyscy właściciele Wilczaków będących na wystawie. Wszystkie te elementy występują w jak największym spotęgowaniu.
Np. tunel z butelkami. Hihihi... Sorki nie moglam sie oprzec


Podsumowujac:
Jakbym miala mozliwosc to bralabym udzial we wszystkich mozliwych testach - po to, zeby obserwowac zachowanie swoich psow w roznych warunkach. I tyle


P.S. Osobiste wycieczki wilczejkrwi do autorow innych postow przemilcze, bo nie warto tego nawet komentowac...
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 07-08-2009 at 15:05. Reason: Literowka
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2009, 18:15   #12
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
A to niby czemu?
Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Uwazam, ze test na bonitacji moglby byc rozszerzony o dodatkowe proby socjalizacyjne. Dawalby nam wiecej wiedzy o zachowaniu i charakterze naszego psa. Im wiecej, tym lepiej.
Dla mnie kazdy test jest interesujacy - bez wzgledu na to kto go przeprowadza i jakie sa proby.
Po to jest robiona taka masa zroznicowanych testow, aby sprawdzac zachowanie psow w roznych sytuacjach. No i oczywiscie, zeby kazdy mogl sobie wybrac taki test jaki mu sie podoba i jakiego w danym momencie potrzebuje.
Nie rozumiem czemu "zwykly test socjalizacyjny" jest taki zly. Jest ciekawa zabawa, w ktorej bierzesz udzial z psem, dodatkowo dowiadujac sie jakie ma zachowania w nietypowych sytuacjach. Ma takie same znaczenie jak inne testy, tylko sprawdzasz w nim inne zachowania. Niektorych rzeczy nie da sie psa wyuczyc.
Aniu nie mam nic przeciwko testom, bo każdy z nich jest w stanie sprawdzić naszego psa na jakimś poziomie. Niestety ten test nie ma nic wspólnego z testem charakteru bo go nie bada. Patrz opis autora bo do niego się odniosłem.
Takim testem nie można zastąpić testu bonitacyjnego bo to nie ma sensu.
Natomiast można o pewne elementy taki test rozszerzyć.
Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Co do wiejskich burkow i blokersow. Nie mozna tak generalizowac.
Urodzilam sie i mieszkalam prawie 30 lat w duzym miescie - w bloku z psami, teraz mieszkam na wsi i mam porownanie. Nie ma zwiazku, gdzie pies mieszka - zachowanie zalezy od naszej wlozonej pracy oraz charakteru i genetyki psa. Wiele psow z miasta mogloby nie przejsc glupiego testu na socjalizacje, tak samo jak wiele wiejskich burkow mogloby go zaliczyc bez problemu.
Niestety w większości przypadków można. Psy na wsi są wychowywane zupełnie inaczej i o wiele więcej musisz w takiego psa włożyć pracy tzn. w jego dobrą socjalizację. W mieście masz to wszystko podane na tacy.
Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Np. tunel z butelkami. Hihihi... Sorki nie moglam sie oprzec
Wiesz nie będę się bawił w głupie wycinanki. Czytaj ze zrozumieniem bo moja odpowiedz tyczyła się konkretnych elementów testu i z pewnością nie tego co przytoczyłaś w przykładzie. Zarzuciłaś mi brak czytania ze zrozumieniem, a sama to czynisz.
Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Podsumowujac:
Jakbym miala mozliwosc to bralabym udzial we wszystkich mozliwych testach - po to, zeby obserwowac zachowanie swoich psow w roznych warunkach. I tyle
Ja również i nie po to aby się tym potem chwalić jakiego mam rewelacyjnego psa bo zdał test i na wszystkich wyzywać jak by go nie zdał. Każdy dobry test świadczy o właścicielu i o jego pracy z psem. Właśnie o tym jak pracuje się z psem świadczy test socjalizacyjny.
Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
P.S. Osobiste wycieczki wilczejkrwi do autorow innych postow przemilcze, bo nie warto tego nawet komentowac...
Wybacz ale Twoje komentarze są w każdym poście więc z tym milczeniem coś jest nie tak.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2009, 23:49   #13
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Aniu nie mam nic przeciwko testom, bo każdy z nich jest w stanie sprawdzić naszego psa na jakimś poziomie. Niestety ten test nie ma nic wspólnego z testem charakteru bo go nie bada. Patrz opis autora bo do niego się odniosłem.
Takim testem nie można zastąpić testu bonitacyjnego bo to nie ma sensu.
Natomiast można o pewne elementy taki test rozszerzyć.
Dlatego napisałam ROZSZERZYC, a nie zastąpić.
Według mnie TAN jest testem glownie socjalizacyjnym, ale charakter tez sprawdza, np. reakcja psa na zabawke. Nie da się psa przyzwyczaic do wszystkiego, wiec obcy przedmiot może być traktowany roznie – jako aport, zabawka lub cos strasznego.

Jeśli według Ciebie to nie jest test badający również charakter, to napisz co powinien badac (jakie powinny być proby), żeby takim się stal.
Jak powinno sie badac charakter?



Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Niestety w większości przypadków można. Psy na wsi są wychowywane zupełnie inaczej i o wiele więcej musisz w takiego psa włożyć pracy tzn. w jego dobrą socjalizację. W mieście masz to wszystko podane na tacy.
Owszem latwiej jest socjalizowac psa w miescie, ale jesli ma zwalony charakter to i lata pracy w centrum nie pomoga. Mieszkanie w miescie i mozliwosc dobrej socjalizacji, nie daja 100% gwarancji na dobry charakter.
Co do psa na wsi to nie mam na mysli wiejskich burkow, ale wilczaki. Jeśli ktos ma checi i czas, to nie ma jakichs strasznie wielkich roznic w wychowaniu. Zgodze sie, ze jest to trudniejsze i wymaga wiecej zaangażowania, ale nie jest niemozliwe.

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Wiesz nie będę się bawił w głupie wycinanki. Czytaj ze zrozumieniem bo moja odpowiedz tyczyła się konkretnych elementów testu i z pewnością nie tego co przytoczyłaś w przykładzie. Zarzuciłaś mi brak czytania ze zrozumieniem, a sama to czynisz.
Ja sie nie bawie w wycinanki - to byl zart
I chyba kazdy to zauwazyl.


Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Ja również i nie po to aby się tym potem chwalić jakiego mam rewelacyjnego psa bo zdał test i na wszystkich wyzywać jak by go nie zdał. Każdy dobry test świadczy o właścicielu i o jego pracy z psem. Właśnie o tym jak pracuje się z psem świadczy test socjalizacyjny.
Nie, nie tylko o tym. Ocenia tez charakter i predyspozycje samego psa.

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Wybacz ale Twoje komentarze są w każdym poście więc z tym milczeniem coś jest nie tak.
Nie w każdym temacie sa moje komentarze :P
Jak dotad w tej materii bijesz mnie na glowe.

Milczenie jest i bedzie, bo nie mam zamiaru odnosic się do twoich dywagacji na temat wiedzy i zycia innych osob z tego forum.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2015, 15:56   #14
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
Przy okazii wizity we Francii, dwa psy z naszej ekipy zaliczyli test charakteru TAN. to Eligo z Peronowki oraz Laudaj Girios dvasia.
To test, ktory pokazuje charakter psa, jego socializacje, oraz problemy nie tylko wychowawcze ale i urodzone.
Choc wygliada na latwego, nie wszystkie psy ( tego dnia bylo 72 psy na testowaniu) zdali ten test, a najwieksze, maxymalne ocenki miala jescze mniejsza grupka psow.
OOO i dostałam niusa, że Parys Jago Dar wilka również zaliczył TAN
23/24 punkty
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org