Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-11-2016, 20:16   #1
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default Wolfdog - aktualizacje strony

Hello

Pytanie do użytkowników którzy znają odpowiedź: Co się dzieje z aktualizacją wolfdoga a raczej kompletnym jej brakiem? Wrzucam zdjęcia psa - miesiąc temu, nadal nie ma, aktualizuję wyniki genetyki wraz z załącznikami (trzy miesiące temu) - zero aktualizacji na stronie. Stawy - to samo. Wpisuję miot już trzeci raz i wygląda na to że mogę wpisywać jeszcze 1000 razy z podobnym efektem - czyli nic. O co chodzi???. Widzę, że jako tako działa tylko forum i wyniki wystaw... Admin zapomniał o stronie??
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2016, 15:01   #2
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by wbal View Post
Admin zapomniał o stronie??
Wziął przykład z reszty wilczakowego świata
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2016, 20:12   #3
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by wbal View Post
Co się dzieje z aktualizacją wolfdoga a raczej kompletnym jej brakiem? Wrzucam zdjęcia psa - miesiąc temu, nadal nie ma, aktualizuję wyniki genetyki wraz z załącznikami (trzy miesiące temu) - zero aktualizacji na stronie. Stawy - to samo. Wpisuję miot już trzeci raz i wygląda na to że mogę wpisywać jeszcze 1000 razy z podobnym efektem - czyli nic. O co chodzi???.
Ja ci odpowiem, bo wiem...

Po pierwsze: na stronie bazy: http://www.wolfdog.org/pl/dbase masz zawsze podana date aktualizacji. Obecny stan to 21.11.2016, czyli nowka sztuka.

Druga sprawa: zdjecia do galerii dodaje wlasciciel. Admin, baza i inne takie nie maja z tym nic wspolnego. I widac, ze Tobie tez sie udalo, bo ja fotki Zuli widze. Pewnie tak samo jak cala reszta uzytkownikow.

Trzecia: myslalam, ze byles o tym poinformowany, bo wyszedl problem z wynikiem badania HD Zuli (ale pewnie komunikacja admin-uzytkownicy jest taka jak zwykle). Admina zdziwilo, ze polskie psy dostaja wyniki A, B, C itd, a u Was wynik brzmi A1. Takich stopni nie stosuje sie w Polsce od kilkunastu lat. W Polsce prawo do oceny maja wylacznie weterynarze z tej listy:
http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=reg_dys&l=pl Opinie innych wetow sa niewazne....

A z tego wynika sprawa czwarta: bez przebadanych (oficjalnie) stawow nie zostanie opublikowany miot. Wasz miot byl na spisie, co nawet wywolalo oburzenie na liscie wilczakowej. A po wyjasnieniu sprawy zostal skasowany....

Wiec baza jest aktualna, dodawanie fotek dziala, a jesli wyslesz oficjalne badania stawow to i beda w bazie i miot bedzie na spisie....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2016, 11:16   #4
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Ja ci odpowiem, bo wiem...
Margo to może mi też odpowiesz? Jak to jest, że człowiek wysyła informacje, które MUSI zaktualizować admin i jakoś ich nie widać... Już o championatach Kalinki nie wspomnę bo proszę się o to od kilku dobrych lat. Oby nie zostało jej to dodane pośmiertnie, choć zapewne tak będzie...

Informacje o miocie wysyłałam milion razy i jakoś też nie został zaktualizowany... a potem się pojawia info, że "hodowca nie przesłał informacji o swoim miocie", może czas wstawiać tekst "admin aktualizuje co mu się podoba, a reszta niech spada na drzewo"?
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2016, 12:40   #5
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Margo to może mi też odpowiesz? Jak to jest, że człowiek wysyła informacje, które MUSI zaktualizować admin i jakoś ich nie widać... Już o championatach Kalinki nie wspomnę bo proszę się o to od kilku dobrych lat. Oby nie zostało jej to dodane pośmiertnie, choć zapewne tak będzie...
Jakies dodatkowe poza tymi, ktore u niej widac? J.Ch.PL, Ch.PL, Ch.HR, Ch.CZ? Rada jak nizej.....

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Informacje o miocie wysyłałam milion razy i jakoś też nie został zaktualizowany... a potem się pojawia info, że "hodowca nie przesłał informacji o swoim miocie", może czas wstawiać tekst "admin aktualizuje co mu się podoba, a reszta niech spada na drzewo"?
Mam dwa stare pomysly, ktore dostepne sa od lat:
napisac to tutaj: http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=64 albo przeslac dane do mnie lub do Pawla, a wrzucimy je na wewnetrze forum z aktualizacjami.

Sorry, ale najgorsze jest dolaczyc do ekipy teorii spiskowych "admin mnie nie kocha i moich danych nie dodaje", bo zbyt czesto to ekipa ludzi: nic nie wysylam (albo wysylam dane zdrowotne bez potwierdzen), ale potem na kazdym forum pisze, ze moje dane sa pomijane....
Mnie niedawmo powalila rozmowa z hodowca, ktory mieszal WD z blotem, ze on dodaje wszystko, a nic sie nie pokazuje. Przy dyskusji wyszlo, ze dodaje wszystko...na swojej stronie internetowej. Uwazal, ze obowiazkiem admina i wloskiego moda jest spisywanie tych danych...
Wiesz - nie wykluczam, ze emaile znikaja, ze zabijaja je spam-boty, ze moze czasem ktos cos i pominie.... Ale z tych wszystkich wojen na koniec malo kiedy wychodzi wina WD....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2016, 22:03   #6
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Margo, wybacz, ale nie do końca się z Tobą zgadzam:

1. A1 wpisał wet - mam płytkę i zdjęcia i nie ma problemu wysłać do Wrocławia by zostało to potwierdzone w rodowodzie (kasa akurat nie gra roli). Info ze strony wolfdoga żadne - sorry ale mi wygląda mi na to, że lepiej było miot usunąć i nic nie mówić, a nóż konkurencja będzie mniejsza. Oburzenie wilczakowców? Proszę może się oburzać w obecności zainteresowanego a za jego plecami. Nr telefonu jest wszędzie podany - można było zadzwonić i poinformować ale oczywiście lepiej było jak wyżej...
2. DM i DW są zrobione w Laboklinie, przesłane do WD i jakoś też nie udało się ich dołączyć. Pytanie dlaczego? Oburzeni nie pozwalają??
3. Zdjęcia były dołączane przed 15.11 i też ich nie ma.

Sorry, ale nie podoba mi się to i nie mów mi że jest tutaj wszystko w porządku.
Wolfdog powinien być transparentny zarówno dla użytkowników jak i gości a widzę że tak nie jest
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2016, 22:18   #7
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

I dla przykładu screen miotu opublikowanego na WD:

2016-12-16
Sire: Secchi Lupusek, HD: A1, ED: -, DM: N/N
2 x BOB, 1 x Best Junior, 3 x CAC, 6 x VDH-ChA, 2 x res. CAC, 2 x res. CACIB, 1 x Junior Winner of Europe, 1 x Youth Winner, 2 x Best Male, 2 x CACIB, 1 x CWC, 1 x res. VDH-ChA, 1 x BOS
Dam: Ari-Ella Anjel od Bokryza, HD: A1, ED: -, DM: -
2 x VDH-ChA, 1 x CAC, 1 x CACIB, 1 x Winner of Europe
Contact languages:

Secchi - ur.2013 r a piszesz że A1 nie stosuje się od lat kilkunastu. Dodatkowo brak ED i DW...
Ari-Ella Anjel oprócz A1 nie ma nic...

Sorry, ale jak się mają przy tym wyniki ZULI - AD, ED - A1, DW N/N DM N/DM?

Dlaczego tutaj się nie oburzacie??? wilczakowcy...
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2016, 22:27   #8
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

I kolejny miot z "kompletnymi" wynikami badań suki:

2016-12-31
Sire: Sadon del Castillo de Sax , HD: B, ED: 0-0, DM: N/N
2 x CAC, 1 x CACIB, 1 x BOB
Dam: Enya del Reino de León, HD: , ED: -, DM: -
This dog does not have any show titles yet...

Bez komentarza

Sorry, daleki jestem od teorii spiskowych, bron Boże nie szukam z nikim konfliktu ale niestety coś tu nie gra...
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2016, 22:38   #9
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

I kolejny przykład - tutaj mamy 50% szans że urodzą się chore szczeniaki - pies nosiciel DM, suka nie przebadana pod kątem DM. Miot widnieje jak byk pomimo oczywistych nieprawidłowości

Brit z Novobělské kotliny, HD: B/A, ED: 0-0, DM: N/DM
2 x Youth Winner, 1 x BOB, 1 x Best Male, 1 x CWC, 7 x res. CAC, 6 x CAC, 1 x res. CACIB, 1 x National Winner
Dam: Gamba Karpatský bandita, HD: A/A, ED: 0-0, DM: -

Moralnośc Kalego?
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2016, 00:27   #10
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Oj więcej... Ch. Ro, Ch.Ua, Ch. VDH, Interchampion C.I.B., Interchampion C.I.E. - rozumiem, że może się aktualizacja obsunąć, ale nie na kilka lat, gdzie kiedyś odpowiadano mi, że były ważniejsze rzeczy... ale widzę, że informacje których nikt nie wysyłał na WD, mało istotne wg admina, bo też championaty, a pojawiają się u co poniektórych psów.

Zawsze daleka byłam od teorii spiskowych, ale kiedy wiem, że sama wysyłam te informacje milion razy, różnymi kanałami, w informacji prywatnej na WD, mailem na [email protected] i w edytuj na profilu konkretnego psa to co mogę zrobić więcej? Nie mam czasu non stop sprawdzać, czy wreszcie coś się zmieniło i wysyłać po raz setny... I wtedy się odechciewa, że człowiek docenia, więc na bieżąco sam stara się adminowi ułatwić a tu zonk. Coś co ktoś wstawił na fb jest, a coś co ktoś inny wysyła enty raz nie ma. Taka współpraca średnio mi się uśmiecha, a jednocześnie jestem wrzucana do jednego worka z tymi co mają w nosie i nic nie wysyłają. No suuuper, to może też powinnam przestać się starać skoro coś i tak się pojawi, a nie to wszystko co wysyłam.

To pociąga za sobą skutki, jak potem ogłosić miot suki, której HD nie ma bo nie dodano podczas aktualizacji??

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Jakies dodatkowe poza tymi, ktore u niej widac? J.Ch.PL, Ch.PL, Ch.HR, Ch.CZ? Rada jak nizej.....



Mam dwa stare pomysly, ktore dostepne sa od lat:
napisac to tutaj: http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=64 albo przeslac dane do mnie lub do Pawla, a wrzucimy je na wewnetrze forum z aktualizacjami.

Sorry, ale najgorsze jest dolaczyc do ekipy teorii spiskowych "admin mnie nie kocha i moich danych nie dodaje", bo zbyt czesto to ekipa ludzi: nic nie wysylam (albo wysylam dane zdrowotne bez potwierdzen), ale potem na kazdym forum pisze, ze moje dane sa pomijane....
Mnie niedawmo powalila rozmowa z hodowca, ktory mieszal WD z blotem, ze on dodaje wszystko, a nic sie nie pokazuje. Przy dyskusji wyszlo, ze dodaje wszystko...na swojej stronie internetowej. Uwazal, ze obowiazkiem admina i wloskiego moda jest spisywanie tych danych...
Wiesz - nie wykluczam, ze emaile znikaja, ze zabijaja je spam-boty, ze moze czasem ktos cos i pominie.... Ale z tych wszystkich wojen na koniec malo kiedy wychodzi wina WD....
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2016, 00:30   #11
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Ja tu tylko informacyjnie. Secchi Lupusek mieszka w Niemczech, tam się takie oznaczenia stosuje: A1, A2, B1, B2, C.... W Polsce oznaczenia są inne, tylko A, B, C itd. - od kilkunastu lat nie stosuje się takich oznaczeń w Polsce. W UK i USA są jeszcze inne oznaczenia.

Quote:
Originally Posted by wbal View Post
I dla przykładu screen miotu opublikowanego na WD:

2016-12-16
Sire: Secchi Lupusek, HD: A1, ED: -, DM: N/N
2 x BOB, 1 x Best Junior, 3 x CAC, 6 x VDH-ChA, 2 x res. CAC, 2 x res. CACIB, 1 x Junior Winner of Europe, 1 x Youth Winner, 2 x Best Male, 2 x CACIB, 1 x CWC, 1 x res. VDH-ChA, 1 x BOS
Dam: Ari-Ella Anjel od Bokryza, HD: A1, ED: -, DM: -
2 x VDH-ChA, 1 x CAC, 1 x CACIB, 1 x Winner of Europe
Contact languages:

Secchi - ur.2013 r a piszesz że A1 nie stosuje się od lat kilkunastu. Dodatkowo brak ED i DW...
Ari-Ella Anjel oprócz A1 nie ma nic...

Sorry, ale jak się mają przy tym wyniki ZULI - AD, ED - A1, DW N/N DM N/DM?

Dlaczego tutaj się nie oburzacie??? wilczakowcy...
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2016, 00:31   #12
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Ech, jeszcze to muszę też dodać:

2017-03-29
Ojciec: Argos s Divokou krví (_?_), HD: A/A, ED: 0-0, DM: N/DM
Ten pies nie ma obecnie żadnych tytułów wystawowych...
Matka: Dahlia Lupus Ardor, HD: C/C, ED: 0-0, DM: -
Ten pies nie ma obecnie żadnych tytułów wystawowych...

Wynik - Prawdopodobieństwo 50% wystąpienia chorych DM szczeniaków (ojciec nosiciel, suka nie przebadana), stawy suki C

Tego typu totalnych porażek jest niestety sporo i jakoś Pavel tego nie usuwa (niestety oczywiście).

I jak wytłumaczyć fakt usunięcia ZULi jak nie inaczej, że jest to miot polski który konkuruje z peronówkowymi i lepiej go wyciąć?

Stawy A1 opisane przez doświadczonego weta jako bez zmian dr Siembieda nie opisze na 100% jako C/C ani tym bardziej D. Więc o co chodzi?
__________________
...

Last edited by wbal; 06-12-2016 at 01:09.
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2016, 00:40   #13
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Podpisuję się pod GIĄ w 100%

Margo, jest mi po prostu po ludzku przykro. I to z jednego powodu - kilka lat temu skarbnicą wiedzy o wilczakach byłas dla mnie Ty i Twoja hodowla. Większość wiedzy na wstępie czerpałem od Ciebie i byłaś dla mnie pod tym kątem naturalnym autorytetem.
Teraz niestety widzę co najmniej poszlaki, że grasz nie fair - do własnej bramki . Nie tak to sobie wyobrażałem Klubowe członkostwo, które już leży zaadresowane Twój adres niestety pójdzie w kosz (oczywiście nie wybieram się do KAW Grzesia).
Nie chcę takiego Klubu i takiej współpracy... I wygląda na to że inni też nie

A szkoda, bo tylko rasa na tym cierpi
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2016, 01:31   #14
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

I jeszcze screen z FB (bez komentarza)

Julia Reinfuss Baza wolfdoga też jest nieaktualna Emotikon smile ja np od pół roku nie mogę się doprosić o dopisanie mojego psa, tak samo jak o uzupełnienie wyników HD i ED Emotikon smile

Lubię to! · Odpowiedz · 4 grudzień o 16:06
.
Margo Peron
Margo Peron Najgorsze, ze to juz jedyna baza WILCZAKOWA.... Emotikon unsure:/

Lubię to! · Odpowiedz · 2 · 10 godz.
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2016, 14:05   #15
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by wbal View Post
I kolejny przykład - tutaj mamy 50% szans że urodzą się chore szczeniaki - pies nosiciel DM, suka nie przebadana pod kątem DM. Miot widnieje jak byk pomimo oczywistych nieprawidłowości
(..) Moralnośc Kalego?
O tym byla juz mowa na stronie WD na FB. Dodaje sie tylko mioty, gdzie min jeden rodzic jest N/N. Problem w tym, ze mioty dodawane sa na biezaco, a baza aktualizowana co jakis czas....
Z tych zasad wynika, ze "niebadana" suka jest N/N. A wynik sie nie wyswietla, bo nie bylo aktualizacji.
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2016, 14:13   #16
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by wbal View Post
Margo, wybacz, ale nie do końca się z Tobą zgadzam:

1. A1 wpisał wet - mam płytkę i zdjęcia i nie ma problemu wysłać do Wrocławia by zostało to potwierdzone w rodowodzie (kasa akurat nie gra roli). Info ze strony wolfdoga żadne - sorry ale mi wygląda mi na to, że lepiej było miot usunąć i nic nie mówić, a nóż konkurencja będzie mniejsza.
Wyslijcie - macie juz gotowy rentgen, wiec to sprawa tygodnia, by miec w rece oficjalny wynik. Macie fajny miot - na serio warto go zareklamowac.

Sprawa z badaniami nie ma na serio nic wspolnego z konkurencja, ale z oszustwami.... W Polsce takie sprawy sie naglasnia (choc i u nas mielismy takie przypadki), ale zdziwilibyscie sie ile jest reklam zagranicznych miotow z nieprawdziwymi wynikami badan, ktore inne serwisy publikuja bez jakiejkolwiek weryfikacji... Sama juz nie raz pisalam o naszym znajomym, ktory kupil suke ze znanej czeskiej hodowli. Miala byc po rodzicach HD-A (tak miot reklamowala hodowczyni). A gdy dotarl do niego rodowod eksportowy okazalo sie, ze matka miotu jest HD-C..... Sa po prostu hodowcyz zerujacy na tym, ze nikt nie odda juz szczeniaka, ktorego mial w domu kilka miesiecy...

Nie chodzi wiec o Was, ale o zasady.... (jasne, ze nic nie jest idealne, ale lepsza taka kontrola niz zadna)
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2016, 14:51   #17
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by wbal View Post
Podpisuję się pod GIĄ w 100%

Margo, jest mi po prostu po ludzku przykro. I to z jednego powodu - kilka lat temu skarbnicą wiedzy o wilczakach byłas dla mnie Ty i Twoja hodowla. Większość wiedzy na wstępie czerpałem od Ciebie i byłaś dla mnie pod tym kątem naturalnym autorytetem.
Teraz niestety widzę co najmniej poszlaki, że grasz nie fair - do własnej bramki . Nie tak to sobie wyobrażałem Klubowe członkostwo, które już leży zaadresowane Twój adres niestety pójdzie w kosz (oczywiście nie wybieram się do KAW Grzesia).
Nie chcę takiego Klubu i takiej współpracy... I wygląda na to że inni też nie

A szkoda, bo tylko rasa na tym cierpi
W swojej opinii jestes BARDZO niesprawiedliwy zarzucajac mi granie nie fair. Nie ma tu zadnej mojej winy - zobacz, zrobiles badania DM, badania DW, wiesz nawet o takich tajnikach hodowli wilczakow jak oszukane rodowody FCI. Dlaczego wiec przeoczyles moje wielokrotne posty na temat dysplazji? I na FB i tutaj nie raz pisalam na temat oficjalnych badan. W moich postach znajdziesz tez liste wetow majacych pozwolenie na wpisy do rodowodow, np.:
http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=217
http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=25656
Na biezaco informuje co i jak....
Gdybys napisal mi zapytanie na priva dostalbys wszystko szczegolowo.
Mimo szczerych checi nie jestem jednak w stanie sprawdzac, czy kazdy sie do moich slow stosuje i czy nie popelnia bledow....

Co do tego tematu - dostalam od admina zapytanie o badania HD w Polsce. Odpisalam. Dopiero tutaj po Waszym zapytaniu okazalo sie, ze chodzilo o Ciebie. Na tym konczy sie moj udzial w tej historii.

Jesli powinnies miec jakikolwiek zal to do swojego weterynarza, ktory dokonal oceny stawow do jakiej nie mial prawa. To on powinien Ciebie poinformowac, ze w przypadku psow rasowych aby wynik byl oficjalny - powinien zostac wyslany wraz z rodowodem do oceny przez jednego z uprawnionych weterynarzy.

Wiec wina nie moja, nie klubu, nie wspolpracy z hodowcami, ale jednego, jedynego weterynarza...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2016, 15:05   #18
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by wbal View Post
Margo, wybacz, ale nie do końca się z Tobą zgadzam:

1. A1 wpisał wet - mam płytkę i zdjęcia i nie ma problemu wysłać do Wrocławia by zostało to potwierdzone w rodowodzie (kasa akurat nie gra roli).

ale jesli niema wpisu w rodowodzie to znaczy ze pies tego badania nie ma ze strony kynologycznej, to dobrze ze admin na to pokazal, bo HD wpisane ma byc i u szczeniakow w rodowodzie.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2016, 15:07   #19
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

p.s. do autora posta. a ja chcialam Was podac jak fajnego hodowce ktory ma fajny miot dla znajomych. jesli juz z pierwszym i jedynym miotem widzi sie spiskowie teorje, oraz nie ma oficialnego wyniku HD i ED dobrze ze tego nie zrobilam
__________________

Last edited by wolfin; 06-12-2016 at 15:13.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2016, 15:07   #20
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by wbal View Post
Tego typu totalnych porażek jest niestety sporo i jakoś Pavel tego nie usuwa (niestety oczywiście).
Nie wiesz co usuwa, bo tego nie widzisz. A usuwa nawet mioty, gdzie rodzice sa badani, ale sa watpliwosci co do pochodzenia (choc nie ma co do rasowosci).

Quote:
Originally Posted by wbal View Post
I jak wytłumaczyć fakt usunięcia ZULi jak nie inaczej, że jest to miot polski który konkuruje z peronówkowymi i lepiej go wyciąć?
To co piszesz jest wlasnie przyczyna dla jakiego czesto atmosfera wsrod hodowcow jest taka chora.... Ze zamiast dociekac KTO popelnil blad zaraz leca bluzgi na innych...

Tu ciebie rozczaruje... Dla mnie masz swietny miot. Polecalam go nawet osobom pytajacych o ciekawe polskie skojarzenia.
Po slowach, ktore pisales w reklamie szczeniat za diabla bym nie przypuszczala, ze nalezysz do osob, ktore dolacza do bandy lemingow, ktorzy zamiast naprawic i uznac WLASNY bad, zaraz beda obrzucac blotem innych....

Quote:
Originally Posted by wbal View Post
Stawy A1 opisane przez doświadczonego weta jako bez zmian dr Siembieda nie opisze na 100% jako C/C ani tym bardziej D. Więc o co chodzi?
Powiem tak: ocena weterynarza bedzie najprawdopodobniej zgodna z opinia Twojego weta. Choc byc nie musi - byly juz wypadki, ze psy sprzedane jako HD-A okazywaly sie po oficjalnym badaniu HD-C i HD-D (czego Tobie nie zycze).
Nie znam Twojego weta, ale gdyby byl doswiadczony to wyslalby wynik do oficjalnej oceny lub o takim wymaganiu Ciebie poinformowal, zamiast samemu wpisywac literki (i to na dodatek z baaardzo starej skali, ktora wyszla z uzycia kilkanascie lat temu)....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org