Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Cluby & nařízení

Cluby & nařízení Informace o klubech pro ČSV v jiných zemích, nařízení týkající se ČSV a omezení britského Kennel Clubu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-10-2004, 07:38   #1
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Vše vypadá po sobotní schůzi české pobočky tak, že se členové KCHČSV "probudili". Ti, kteří "experiment Mutara" začali, vedli a obhajovali zcela propadli ve volbách do nového vedení české pobočky Klubu. Tím členové jasně vyjádřili, co si o "Mutarách", a nejen o nich, myslí.
Mluvil jsem na sobotní schůzi s několika lidmi, kteří se vyjádřili v tom smyslu, že "... volil bych paní/pana XY do výboru. Vždy jsem byl pro ní/něho, ale to, co udělali s těmi kříženci je prostě neomluvitelný podraz ...".
Sobotní schůze české pobočky nebyla žádnou "revolucí" ani "převratem", jak si někteří myslí a jak se i vyjádřili. Vždyť co se vlastně stalo ? Ve vedení pobočky se všehovšudy objevilo pouze jedno jediné nové jméno. Další dva noví členové výboru již v minulém období úspěšně pracovali ve výcvikové komisi. Ale i tak se ze 7 členného výboru obměnili pouze 3 členové. Faktem ovšem je, že "příznivci Mutar" neprošli do výboru vůbec a v drtivé většině ani jako delegáti příští celorepublikové konference. Chvílemi až hysterické reakce některých "nezvolených a jejich příznivců" (výkřiky "... nehnu už pro Klub ani prstem ...", "... to je konec Klubu v Čechách ...", "... vystupuji z Klubu ...", podávání protestů na neplatnost voleb, já jsem byl dokonce těsně po konci schůze i fyzicky napaden) ukazují, o co některým lidem jde. Zjevně vůbec ne o československé vlčáky ale jen o nějaké své osobní ambice nebo něco podobného.
Do konce tohoto týdne by už mělo být i jasné, kdo zasedne v nové chovatelské komisi za českou pobočku. A protože na klubových stránkách se nové složení výboru pobočky pro Čechy zatím neobjevilo, tady je :

Zdeněk Beneš
Magda Andrlová
Jaroslav Hospodka
Helena Hubáčková
Michaela van Erne (ale víte, kdo to je - za svobodna Pokorná )
Václav Zeisek
Kamil Horák

Jak si nový výbor rozdělil funkce zatím nikde neoznámil. Doufejme jen, že se informace brzy objeví.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2004, 08:45   #2
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Ano Pavle máš pravdu v podstatě ani jeden z příznivců Mutar volbami neprošel.Nebyl zvolen ani do celorepublikové konference(až na vyjímky).Ani já jsem neprošla - ale to celkem chápu,jsem neznámá tvář,ničím se nezviditenňuji snad jen tou přízní k Mutrám(jak je vidět je to pro většinu to nejdůležitější).Hystericky jsem nekřičela a nenadávala.
Volby dopadly,tak jak dopadly - po pravdě řečeno,když jsem viděla drtivou převahu wolfdogu,jinak ani dopadnout nemohly.Možná Mutary zůstanou jen "jednou z epizot".Čas vše ukáže a doufám,že ku prospěchu plemene.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2004, 09:50   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
Volby dopadly,tak jak dopadly - po pravdě řečeno,když jsem viděla drtivou převahu wolfdogu,jinak ani dopadnout nemohly.
Téhle poznámce tak trochu nerozumím ? Jakou "převahu wolfdogu" máš na mysli ? Chceš tím snad říci, že drtivá většina účastníků schůze snad byla spolumajiteli nebo nadšenými příznivci našeho serveru ? Ani jsem si nevšiml. Byla tam spousta zcela nových majitelů ČsV, o kterých jsem nikdy neslyšel a kteří přišli se svými štěňaty na svod mladých. Nebo snad i Ty si myslíš, že jsem schopen "manipulovat" více jak 50 lidmi aby hlasovali, jak jim přikáži ?
"Převaha wolfdogu", jak píšeš, byla spíše převahou rozumně myslících lidí, kteří nechtěli déle jen přihlížet. Jistě sis všimla, že na schůzi se objevily i ryze účelové a osobní útoky. Např. návrh, že nemohu být uveden na kandidátce, protože jsem v "kárném řízení" byl zcela skandální a především v rozporu se všemi pravidly a zákony (pro ty, kteří na schůzi nebyli - padl návrh, že protože jsem "v kárném řízení" nemohu kandidovat na delegáta konference. Bránil jsem se, že proti udělení důtky jsem se odvolal v souladu se stanovami a že o ní bude rozhodovat až konference KCHČSV v roce 2005. Tedy důtka zatím nebyla právoplatně udělena. Navíc jsem se podivil, že sám výbor na kadidátku navrhl členku, která v minulosti důtku dostala také. Bylo mi řečeno, že v jejím případě je "vše již promlčeno" !!!). I "srdceryvný" projev Ing. Moniky Soukupové o tom, že já osobně "ničím vše, co Ing.Hartl vytvořil" byl velice trapným a nechutným bodem schůze. I to, jak si myslím, mnoho lidí velice ovlivnilo.
A teď mi, Šediváku, upřímně řekni, co se tedy tak moc změnilo ? Ano, do výboru neprošla Ing.Soukupová. To se ukázalo jako zásadním problémem pro některé lidi. Ukázalo se totiž jasně, že pro některé je to právě ona se kterou stojí a padá činnost české pobočky. Ale to je přece už z principu zásadní narušení principů jakéhokoliv dobrovolného sdružení nebo klubu. Přece Klub nemůže a nesmí stát na jednom člověku. Jaký je Tvůj názor ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2004, 13:48   #4
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Milý Dane,
jsem skutečně jedním ze správců tohoto serveru ale s tím, kdo tady může nebo nemůže prosazovat své názory to nemá nic společného.
Tady totiž může napsat a prosazovat svůj názor každý z Vás. Kromě jednoho nebo dvou případů, kdy se na serveru objevily osobní útoky plné vulgárních výrazů, jsme nikdy žádný příspěvek neodstranili nebo neodmítli. Pokud přišel příspěvek, který je v rozporu s většinovým popř. našim názorem, jen jsme na to autora upozornili (např. článek o bonitaci v Jevišovicích) ale článek jsme bez dalšího zveřejnili. Jsme pro otevřenou informovanost a nikoliv pro cenzuru a zveřejňování jen některých názorů a informací. Osobně jsem i nabízel některým lidem, kteř proti mně a našemu serveru brojí, ať své názory zformulují do článku, který my bez problému zveřejníme.
To, že píši na server své příspěvky a názory tedy nemá nic společného s mou prací na tomto serveru. Svůj názor zde může zveřejnit každý (a jistě v příspěvcích můžeš vidět, že to tak i funguje). Potom si ale své názory autor musí proti eventuální kritice i obhájit. Tak přece má fungovat otevřená a demokratická diskuze.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2004, 14:08   #5
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Schůze proběhla jak proběhla, a každý má nárok na svůj názor. To že ve výboru není pan Hartl ani jako čestný člen mě docela překvapilo. Přeci jenom je to hlavně "jeho" plemeno. Ale závěry neznám, nemohla jsem zůstat do konce a toto je můj názor. Jiřina
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2004, 14:21   #6
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavle,svůj názor jsem v podstatě napsala.Někdy méně znamená více.Pokud bych měla reagovat na vše co jsi napsal a napsat co si opravdu myslím,zabere mi to spoustu času a rozpoutám tím nekonečnou diskuzi a to vážně nechci.
Protože čekám nový "vlčí"přírůstek do rodiny,mé myšlenky jsou úplně někde jinde.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2004, 17:37   #7
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK
To že ve výboru není pan Hartl ani jako čestný člen mě docela překvapilo.
Jiřino, nevím co Vás překvapilo ? Ing. Hartl nebyl členem výboru ani v minulém období (pokud se nemýlím, tak o normální členství ve výboru ani nestál a tak nebyl ani v minulém období do výboru navrhován). Ing. Hartl totiž nemusí být do výboru vůbec volen, protože je stále čestným prezidentem Klubu a tak na výborové schůze je automaticky zván vždy. A hlavně nezapomeňte, že pan Hartl oslavil v letošnm roce již 80 let a práce ve výboru je přece jen práce s problémy, papíry atd. Nevidím důvod, proč ho do této rutinní a únavné práce zapojovat. Jako čestný prezident se do této práce zapojuje svými názory a zkušenostmi. To je myslím cennější, než kdyby měl osobně vyplňovat formuláře nebo se účastnit schůzí na ČMKU.

Quote:
Originally Posted by sedivak
Pavle,svůj názor jsem v podstatě napsala.Někdy méně znamená více.
Souhlasím s Tebou ale v tomto případě jsi něco naznačila a už dále nevysvětlila. Ale to už je Tvá věc, každý se tu prezentuje jak uzná za vhodné.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2004, 21:03   #8
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Mimo „Mutary“ jelikož o ně opravdu nejde a konec koncům se na ně ani nikdo nezeptal na sobotní schůzi v Hostivicích!?? Což mne opravdu a upřímně udivuje. Ono asi všem úplně stačí co jim napovídáš ty. Myšlení totiž bolí.
Co si myslím o schůzi o Hostivicích nemá smysl rozebírat.
Co jsem ale řekla, to platí a názor nehodlám měnit. Oblast rektálního alpinismu přenechám tobě, Pavle. Jsi v tom přeborník a to co si dovoluješ k osobě pana Hartla je fakt nechutné. Možná ti to členové, noví zvlášť, „baštěj.“ Pravda je však trochu někde jinde…. Člověk soudný a rovný má tak akorát chuť ti rozbít ….ale ani za to nestojíš….!
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2004, 21:46   #9
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Monika
Ono asi všem úplně stačí co jim napovídáš ty. Myšlení totiž bolí.
Na podobné "inteligentní" výpady skutečně nemá smysl reagovat.

Quote:
Originally Posted by Monika
Co jsem ale řekla, to platí a názor nehodlám měnit. Oblast rektálního alpinismu přenechám tobě, Pavle.
Moniko, stále nechápeš, že se opakuješ a že na Tvé výlevy už nikdo neslyší ? Vzpamatuj se. Svým projevem na schůzi jsi jen proti sobě popudila další lidi, kteří do té doby nijak nechtěli do dění v Klubu zasahovat.

Quote:
Originally Posted by Monika
Jsi v tom přeborník a to co si dovoluješ k osobě pana Hartla je fakt nechutné.
Proč se stále zaštiťuješ panem Hartlem ? Tentokrát máš ale velkou smůlu a lehce Ti dokáži, že lžeš. Celá schůze je totiž zaznamenána jak na videu, tak i na zvukovém záznamu. Takže dokázat, že jsem si nic k Ing.Hartlovi nedovoloval, je velice snadné. To jen Ty jsi neustále na něj syčela : "... co se s ním vůbec bavíte ? ... Proč s ním vůbec diskutujete ? ...". Pan Hartl byl naprosto v pohodě. Na rozdíl od Tebe a Tvých věrných, kteří jste zelenali vzteky a hystericky reagovali na to, že najednou neprošly návrhy, které jsi Ty navrhovala.
Nechtěl jsem o průběhu schůze nijak referovat ale tyhle Tvé výpady mne k tomu prostě nutí.

Quote:
Originally Posted by Monika
Možná ti to členové, noví zvlášť, „baštěj.“ Pravda je však trochu někde jinde….
Ano, pravda je skutečně někde jinde. Vůbec se Tvým reakcím nedivím, protože Tě znám. Lidi prostě přestali souhlasit s Tvými pletichami a intrikářstvím (jak jsem se přesvědčil, dokonce Tví nejvěrnější Ti přeposílají svou soukromou korespondenci se mnou - zřejmě ke schválení - teď mluvíma např. o Jiřině Nekvasilové). Nikdo nikdy nesnižoval Tvé odborné znalosti a vědomosti ale zjevně jsi svými povahovými vlastnostmi zcela zklamala.

Quote:
Originally Posted by Monika
Člověk soudný a rovný má tak akorát chuť ti rozbít ….ale ani za to nestojíš….!
Aha, teď už vím, kdo poslal (promiňte mi ten výraz, ale nemám přiléhavější) ožralého Karla Kadlece - dosavadního člena redakční rady a člověka, kterého bývalý výbor navrhoval za delegáta konference. Ten zcela neurvalým a vulgárním způsobem přerušil rozhovor mezi mnou a panem Hartlem (mimochodem k tomuto rozhovoru mne vyzval sám pan Hartl). Skončilo to tak, že tento člověk přelezl stůl a snažil se mne fyzicky napadnout. Skutečně máš výborné, slušné a především důvěryhodné přátele a příznivce.

Myslím ale, že tato debata již přesáhla téma tohoto fóra a tak navrhuji, pokud chceš neustále napadat mne nebo další členy KCHČSV nebo návštěvníky tohoto serveru, abys na to založila zvláštní téma.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2004, 22:23   #10
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
Volby dopadly,tak jak dopadly - po pravdě řečeno,když jsem viděla drtivou převahu wolfdogu,jinak ani dopadnout nemohly.
Quote:
Originally Posted by Pavel
Jakou "převahu wolfdogu" máš na mysli? Nebo snad i Ty si myslíš, že jsem schopen "manipulovat" více jak 50 lidmi aby hlasovali, jak jim přikáži ? "Převaha wolfdogu", jak píšeš, byla spíše převahou rozumně myslících lidí, kteří nechtěli déle jen přihlížet.
hm, přece jen si nešlo nevšimnout (díky žlutým papírkům :o) poloviny místnosti, která hlasovala zcela shodně, zatímco druhá polovina hlasovala tak půl na půl + někteří se sem tam zdrželi.. tím ovšem vůbec nenarážím na manipulaci..

co se týče zvolených lidí, tak tam je nezanedbatelný vliv neodevzdaných hlasů, protože antihlasy nejsou a než volit někoho, koho neznám, je lepší nechat hlasy propadnout. což znamená, že stačí poměrně málo hlasů na to, aby se tam člověk dostal.. převaha tedy není nutná.. tipuju tak 3 - 5 míst, to však řeknou jen kompletní výsledky, budou-li..

co jsem zaslechl okolo (tedy neověřené drby :o), tak tě tam Pavle jeden co s tebou nesouhlasí napsal jen proto, aby sis sám podepsal "rozsudek smrti", definitivně se ztrapnil a přitom si nemohl stěžovat, žes u toho nebyl.. (ber to jako varování.. doufám, že to ten dotyčný nebude číst..!) další tě tam napsal natruc jen proto, že bylo tvé navržení zpochybněno pod záminkou kárného řízení, ač řády nic takového neříkají.. tolik špionáž z druhého konce místnosti.. :o)

mimochodem, jako člověka poměrů neznalého, mě celkem překvapila ostrost reakce pana Hartla, který říkal totéž co Monika.. tedy že bys měl klub sám opustit.. odkazoval přitom na výtažky z netu, které má k dispozici..

no, schůze to byla moc zajímavá, ale občas by neškodilo víc rozumu a míň emocí na všech stranách.. jak ostatně na anglickém wolfdogu poznamenal fenris: "někdy spíš dosáhneš cíle potichu než křikem.." protože hluk přitahuje nepřátele a zatímco se budeme hádat uvnitř klubu, skuteční odpůrci plemene si mnou ruce a jásají, když po sobě hážeme špínu, která se jim moc dobře hodí do krámu..

můžeš takhle Pavle mnohem víc a dřiv přispět k zákazu či udržení zákazu plemene v některých zemích, než kříženci samotní, nehledě na to, že jejich budoucnost je přese všechno nejistá.. navíc tím vlastně křížence podporuješ, dodáváš jim důležitost a děláš jim reklamu.. že ty v nich máš taky prsty? :o)

a ještě k saarloosům, opět z anglického fóra: vypadá to, že příslušnost jejich vlčích předků není až tak jistá.. ale to se podívejte sami..

Quote:
Originally Posted by Monika
Mimo „Mutary“ jelikož o ně opravdu nejde a konec koncům se na ně ani nikdo nezeptal na sobotní schůzi v Hostivicích!?? Což mne opravdu a upřímně udivuje.
a já myslel, že jsem o to přišel díky pozdnímu příchodu.. tak to je tedy zklamání, Pavle, na to jak burcuješ k zasílání protestů a k pokládání otázek, nejen že jsi k tomu nevybudil nikoho jiného, ale ani sám jsi nevznesl dotaz? to je přeci moc škoda! tím všechny dosavadní diskuze na toto téma ztrácejí smysl, když jsi "zradil" pozici, kterou jsi dosud obhajoval.. no nic

na křížence jsem se po schůzi zeptal pana Hartla sám, ovšem jen na podružné otázky, nic "mediálně" zaujímavého..
charlie
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2004, 07:40   #11
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by oblivion
hm, přece jen si nešlo nevšimnout (díky žlutým papírkům ) poloviny místnosti, která hlasovala zcela shodně, zatímco druhá polovina hlasovala tak půl na půl + někteří se sem tam zdrželi.. tím ovšem vůbec nenarážím na manipulaci..
Manipulace je slovo používané a zneužívané. Samozřejmě, že bylo možné držet některé lidi pod krkem a přinutit je aby hlasovali tak či onak. Nicméně často se za manipulaci vydává to, že se lidé na něčem domluví a pak to společně prosazují. Pokud toto označí někdo za manipulaci, pak první "manipulací" bylo to, že výbor navrhl své kandidáty (také se na nich dohodl a prosazoval je). Volby byly zcela regulérní a zcela v souladu se všemi klubovými i obecnými pravidly.

Quote:
Originally Posted by oblivion
co jsem zaslechl okolo (tedy neověřené drby ), tak tě tam Pavle jeden co s tebou nesouhlasí napsal jen proto, aby sis sám podepsal "rozsudek smrti", definitivně se ztrapnil a přitom si nemohl stěžovat, žes u toho nebyl..
Vždy jsem se proti všem útokům na svou osobu hájil sám. Na rozdíl od některých jiných, kteří nechají své názory tlumočit svými věrnými a především se stále zaštiťují osobou pana Hartla. Takže já se konference nebojím.

Quote:
Originally Posted by oblivion
další tě tam napsal natruc jen proto, že bylo tvé navržení zpochybněno pod záminkou kárného řízení, ač řády nic takového neříkají.. tolik špionáž z druhého konce místnosti.. )
V tom návrhu byla vidět zaslepenost některých lidí. U pana Hartla bych to nebral jako nějakou zášť ale především jako to, že je v tomto smyslu ovlivňován a zneužíván. A navíc to potvrzuje to, co jsem odpověděl Monice. Její trapný a štvavý projev (navíc již poněkolikáté na schůzích opakovaný) jen lidi popudil.

Quote:
Originally Posted by oblivion
mimochodem, jako člověka poměrů neznalého, mě celkem překvapila ostrost reakce pana Hartla, který říkal totéž co Monika..
Viz to, co jsem napsal výše ...

Quote:
Originally Posted by oblivion
tedy že bys měl klub sám opustit.. odkazoval přitom na výtažky z netu, které má k dispozici..
Ano, to je právě to zneužívání. Je mu předkládána právě jen ta část informací, která se právě hodí a které si sám nemůže ověřit.

Quote:
Originally Posted by oblivion
ale občas by neškodilo víc rozumu a míň emocí na všech stranách..
Jak sis jistě všiml, z mé strany žádné emoce nepracovaly. Pouze jsem se bránil proti nesmyslným návrhům. Jinak jsem právě kvůli tomu abych nějaké emoce zbytečně nevyvolával seděl a mlčel.

Quote:
Originally Posted by oblivion
můžeš takhle Pavle mnohem víc a dřiv přispět k zákazu či udržení zákazu plemene v některých zemích, než kříženci samotní, nehledě na to, že jejich budoucnost je přese všechno nejistá.. navíc tím vlastně křížence podporuješ, dodáváš jim důležitost a děláš jim reklamu..
Tak zaprvé - informaci o křížencích zveřejnil jako první výbor KCHČSV tím, že dal na web text mé stížnosti (kterou jsem nepožadoval projednávat veřejně).
Zadruhé - kříženci byli předvedeni na svodech mladých a bonitacích, kde se účastnili i zahraniční majitelé a členové Klubů ČsV (Slovensko, Německo, Švýcarsko, Itálie, Polsko).
Zatřetí - kříženci byli zcela normálně předváděni na výstavách a výsledky byly zveřejněny.

Nemyslím si, že tím, že se snažím (a nejen já) proti křížencům bojovat, nějak podporuji jejich existenci. Myslím, že právě hlasování na schůzi ukázalo, že diskuze o křížencích už nese své ovoce a že členové Klubu se k tomu jasně vyjádřili.
A o zákazu plemene je, myslím, zbytečné hovořit. Naopak, pokud se podaří, a já tomu věřím, celý ten "experiment" ukončit, bude to jen argument pro to, že chov je pod skutečnou kontrolou.

Quote:
Originally Posted by oblivion
že ty v nich máš taky prsty? )
To víš, já jim při páření svítil ...

Quote:
Originally Posted by oblivion
tak to je tedy zklamání, Pavle, na to jak burcuješ k zasílání protestů a k pokládání otázek, nejen že jsi k tomu nevybudil nikoho jiného, ale ani sám jsi nevznesl dotaz? to je přeci moc škoda! tím všechny dosavadní diskuze na toto téma ztrácejí smysl, když jsi "zradil" pozici, kterou jsi dosud obhajoval.. no nic
Je vidět, že jsi nebyl na předchozích schůzích. Zjistil bys, že diskuze se zastánci Mutar skutečně nemá smysl. Protože ať se jich zeptáš na cokoliv, odpoví Ti, že se nemusíš obávat, že se jedná pouze o pokus a že tedy nebudou žádné informace zveřejňovat. Myslíš, že taková diskuze má smysl ? Navíc nechápu, jak a proč bych k tomu měl "někoho vybudit" ? Vidím, že podléháš částečně také tomu myšlení Moniky, která je přesvědčena, že na schůzi bylo kolem 50 naprosto nemyslících lidí, které já vodím jako své loutky a kteří dělají jen přesně to, co jim řeknu ... (možná to jen potvrzuje pořekadlo "podle sebe soudím tebe"). Každý prostě mluví za sebe a tak zjevně jsou již všichni poučeni o tom, že o Mutarách nemá smysl s jejich zastánci diskutovat. Zjevně proto se nikdo neozval.

Quote:
Originally Posted by oblivion
na křížence jsem se po schůzi zeptal pana Hartla sám, ovšem jen na podružné otázky, nic "mediálně" zaujímavého..
No vidíš. A Tebe nezajímá, jaký mají bonitační kód nebo výsledky DKK. To jsou přece zásadní otázky. Ptát se na to, jestli se tomu atomu kříženci daří dobře nebo zda žere maso nebo granule je přece zcela nezajímavé. A jen na okraj, proč ses ptal pana Hrtla až po schůzi ? Proč jsi i "podružné otázky" nepoložil veřejně ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2004, 09:19   #12
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Nicméně často se za manipulaci vydává to, že se lidé na něčem domluví a pak to společně prosazují. Volby byly zcela regulérní a zcela v souladu se všemi klubovými i obecnými pravidly.
je mi jasné že šlo jen o dohodu, já ale hodnotil estetický dojem z jednolité záplavy žlutých papírků.. nevím, že by někdo zpochybňoval volby, zvýšená účast členů zájmových skupin je legitimní taktika.. jinak většinou ani výraznější změny dosáhnout nelze, ostatně se toho zas tak moc nezměnilo..

Quote:
Originally Posted by Pavel
Vždy jsem se proti všem útokům na svou osobu hájil sám. Já se konference nebojím.
pokud jsem ty "drby" správně pochopil, nemáš se bát konference, ale sám sebe.. a taky jsem to pochopil tak, že ač jsou na opačné straně než ty, chtějí Ti právě dát možnost se hájit.. nevím, myslel jsem že to bys mohl i tak, jako host..

Quote:
Originally Posted by Pavel
Ano, to je právě to zneužívání. Je mu předkládána právě jen ta část informací, která se právě hodí a které si sám nemůže ověřit.
ověřit neověřit, nemyslím že by pan Hartl dostával zkreslené informace a vytržení z kontextu je zas tolik nepoškodí.. není se co divit že se nad některými ostřejšími potyčkami taky rozčílí..

Quote:
Originally Posted by Pavel
Jak sis jistě všiml, z mé strany žádné emoce nepracovaly.
ano, všiml. a bylo to docela zábavné pozorovat.. představení s antickým nádechem.. jenže emoce jsem nemyslel jen na schůzi, ale i na netu.. ale to už je asi takové zažité virtuální rozdvojení osobnosti..

Quote:
Originally Posted by Pavel
Tak zaprvé - informaci o křížencích zveřejnil jako první výbor KCHČSV tím, že dal na web text mé stížnosti (kterou jsem nepožadoval projednávat veřejně).
nemyslel jsem dělání tajností, jak sám píšeš, výbor nemusel nic zveřejňovat kdyby nechtěl.. myslel jsem nepřiměřené strašení, především na jazykových mutacích wolfdogu.. ti lidé nemají informace z druhé strany, oficiální vyjádření o křížencích jsou jim v češtině k ničemu.. (vím, vím, sliboval jsem mijkemu překlad už před týdnem..)

Quote:
Originally Posted by Pavel
Je vidět, že jsi nebyl na předchozích schůzích. Zjistil bys, že diskuze se zastánci Mutar skutečně nemá smysl. Protože ať se jich zeptáš na cokoliv..
:o) tohle byla má (teprve) třetí schůze, diskuzi o mutarách jsem zažil.. ovšem měl jsem dojem, že se stále objevují nové podněty, např. posuzování na výstavách, krytí apod., takže určitě bylo na co se ptát.. takhle ale těžko někoho obviňovat z mlčení, tajení a neodpovídání..

Quote:
Originally Posted by Pavel
Navíc nechápu, jak a proč bych k tomu měl "někoho vybudit"?
promiň, ale vypadá to tak, že se o to snažíš, zval jsi přeci i z ostatních zemí do hostivic, nebo ať protestují alespoň písemně? nehodnotím to z pohledu správnosti, to je v pořádku, jenže to překvapivě nemělo očekávaný efekt v kontrastu s on-line rozlíceností některých z nich..

Quote:
Originally Posted by Pavel
Vidím, že podléháš částečně také tomu myšlení Moniky, která je přesvědčena, že na schůzi bylo kolem 50 naprosto nemyslících lidí, které já vodím jako své loutky a kteří dělají jen přesně to, co jim řeknu ...
ó, je milé že si o mně myslíš, že jen částečně :o) jen nevím proč – nic takového jsem ani nenaznačil.. les marionettes - to je přeci absurdní představa.. k tomu podléhání: jsem radši ten třetí, co se směje.. i když je to občas nechutné a občas k pláči..

Quote:
Originally Posted by Pavel
No vidíš. A Tebe nezajímá, jaký mají bonitační kód nebo výsledky DKK. To jsou přece zásadní otázky. Ptát se na to, jestli se tomu atomu kříženci daří dobře nebo zda žere maso nebo granule je přece zcela nezajímavé.
no vidíš pavle, to mě nenapadlo, na to co žerou a jak se mají se příště určitě musím zeptat.. no řekni, nebylo by to hezké nebo alespoň slušné? :oD

bk a dkk jsou jistě zajímavá, ale tak nějak se mi zdála jako obehraná témata.. ptal jsem se na smysl kříženců jako takový, tedy obecně ohledně dkk.. tedy co se zjistí při křížení dvou dkk neg. jedinců a zda není lepší z výzkumného hlediska zkřížit dkk neg. s dkk težkou..

pan Hartl odpověděl, že by to byly dva různé experimenty, vlk neg. x pes neg. -> upevnění, vlk neg. x pes pos. -> potlačení, a že výhledově proč ne, jen je to běh na dlouhou trať a nesmí se chtít všechno hned.. teď mě ovšem napadá (inspirace návrhem hromadné zatěžkávací zkoušky), jakou to bude mít statistickou výpovědní hodnotu vzhledem k (zatím) malému počtu sledovaných jedinců..

také řekl, že je lepší (logicky) použít k regeneraci ty z pokusu neg. x neg. než z pokusu neg. x pos. (v případě úspěchu samozřejmě), z toho ovšem nelze usuzovat na mutary, protože stejně jako v oficiálním prohlášení není jasné, zda budou k regeneraci použiti výslední jedinci, nebo pouze výsledky pokusu, což by znamenalo zopakovat pokusem ověřený postup, ale vyjít z jiných zakládajících jedinců..

Quote:
Originally Posted by Pavel
A jen na okraj, proč ses ptal pana Hrtla až po schůzi ? Proč jsi i "podružné otázky" nepoložil veřejně ?
tak na ten okraj.. neumím mluvit nahlas a je mi většinou špatně rozumět i z blízka, natož na takovou dálku (ostatně i z blízka jsem musel mluvit panu Hartlovi přímo do ucha).. a taky jsem si myslel, že jen já jsem tak geneticky nechápavý a nechtěl jsem ostatní zdržovat.. kdyby mě monika neodkázala přímo na něj, neotravoval bych ho s tím vůbec..

charlie
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2004, 09:58   #13
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by oblivion
je mi jasné že šlo jen o dohodu, já ale hodnotil estetický dojem z jednolité záplavy žlutých papírků..
Nezlob se na mna, ale slovo "manipulace" jsi použil. Pokud si to tedy nemyslíš, takto neříkej. To snad je jednoduché pochopit.

Quote:
Originally Posted by oblivion
ověřit neověřit, nemyslím že by pan Hartl dostával zkreslené informace a vytržení z kontextu je zas tolik nepoškodí.. není se co divit že se nad některými ostřejšími potyčkami taky rozčílí..
Panu Hartlovi nejen že někteří dávají zkreslené informace ale dokonce mu záměrně lžou. Již jsem mu musel v minulosti některé lži vyvracet. Nejkřiklavější případ byl, když Ing.Soukupová začala šířit záměrnou lež, že IWSC je založen jako "konkurenční chovatelský klub ČsV" a že údajně budeme mít i vlastní poradce chovu apod. Přestala s tím až poté, co jsem Ing.Hartlovi poslal kopii stanov IWSC ze které jasně vyplvá, že se jedná o klub sportovní a s chovem nemá (a ani nemůže mít) nic společného. A podobně ho zjevně Ing.Soukupová informuje i o dění na Internetu.

Quote:
Originally Posted by oblivion
nemyslel jsem dělání tajností, jak sám píšeš, výbor nemusel nic zveřejňovat kdyby nechtěl.. myslel jsem nepřiměřené strašení, především na jazykových mutacích wolfdogu.. ti lidé nemají informace z druhé strany, oficiální vyjádření o křížencích jsou jim v češtině k ničemu..
Milý Charlie, važ slova ! Můžeš mi dát jen jeden jediný příklad toho, kdy jsem něco podobného někde napsal ? Tvé pocity jsou jedna věc a fakta jsou věc druhá. Právě jsi mne veřejně a na internetu obvinil, že "nepřiměřeně straším" lidi kříženci. Jsem na podobné věci docela citlivý. Buďto mi předlož fakta, kde a kdy jsem něco podobného napsal nebo raději mlč. Já jsem se zatím vždy k Mutarám na anglických a německých stránkách vyjadřoval pouze právě v souvislosti s tím, že jsem zveřejňoval holá fakta o nich.

Quote:
Originally Posted by oblivion
(vím, vím, sliboval jsem mijkemu překlad už před týdnem..)
Jinak Mijke je velice příjemná dáma .

Quote:
Originally Posted by oblivion
) tohle byla má (teprve) třetí schůze, diskuzi o mutarách jsem zažil.. ovšem měl jsem dojem, že se stále objevují nové podněty, např. posuzování na výstavách, krytí apod., takže určitě bylo na co se ptát.. takhle ale těžko někoho obviňovat z mlčení, tajení a neodpovídání..
Charlie, to co píšeš jsou jen obecné fráze. Jaké podněty máš na mysli ? Co víš o křížencích Ty ? Jak si můžeš přečíst na stránkách KCHČSV a jak bylo několikrát i na schůzích opakováno, tak do ukočení pokusu nebudou žádné výsledky zveřejňovány. Takže se skutečně můžeš pouze zeptat na to, jak se mají...

Quote:
Originally Posted by oblivion
promiň, ale vypadá to tak, že se o to snažíš, zval jsi přeci i z ostatních zemí do hostivic, nebo ať protestují alespoň písemně? nehodnotím to z pohledu správnosti, to je v pořádku, jenže to překvapivě nemělo očekávaný efekt v kontrastu s on-line rozlíceností některých z nich..
Opět žiješ v nějakých chimérách. O jakém překvapení a efektu to mluvíš ? Němci se mne zeptali, zda by mohli přijet do Hostivic na schůzi a já jsem odpověděl, že by to nebylo špatné. A co ? Co chceš vidět za efekt ? Prostě neuznali za vhodné přijet nebo se jim to nehodilo. Myslíš si také, že německý Klub je pod mou taktovkou ? Tak to alespoň je z Tvých slov cítit. Pokud by tomu tak bylo, bylo by skutečně překvapivé, že přes můj "povel" nikdo nepřijel. Ale právě proto, že je to nesmysl, na tom nic překvapivého není. Co jsi čekal ? Že přijede polovina německého Klubu a vyvolá na schůzi vzpouru ... ?

Quote:
Originally Posted by oblivion
ó, je milé že si o mně myslíš, že jen částečně ) jen nevím proč ? nic takového jsem ani nenaznačil.. les marionettes - to je přeci absurdní představa..
Ale naznačil. Prosím Tě, vždy si nejprve přečti, co napíšeš. Napsal jsi "...nejen že jsi k tomu nevybudil nikoho jiného...". Proč bych já měl nekoho k něčemu vybuzovat ? Na schůzi je přece každý za sebe.

Quote:
Originally Posted by oblivion
tak na ten okraj.. neumím mluvit nahlas a je mi většinou špatně rozumět i z blízka, natož na takovou dálku (ostatně i z blízka jsem musel mluvit panu Hartlovi přímo do ucha).. a taky jsem si myslel, že jen já jsem tak geneticky nechápavý a nechtěl jsem ostatní zdržovat..
Prosím Tě ??? A proč to tedy chceš po mně ? I ty máš tady na webu i na klubových stránkách milióny různých dotazů a problémů a také Tě neobviňuji, že zrazuješ své názory. Já se na schůzích ozývám se svými názory kdežto Tebe jsem ještě mluvit neslyšel. A v tom je právě ten problém. Ani já nejsem školený a profesionální řečník ale prostě pokud chci něco sdělit nebo něco obhájit, tak to prostě udělám veřejně a ne v koutku soukromě aby mne nikdo neslyšel.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2004, 10:43   #14
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Prosím tě Pavle, jen k tvému klubu.
První informaci o IWC dostal pan Hartl od pana Šišky (předseda ČKS), který tvou žádost o uznání zamítl. Takže tvé vyjadřování, že já jsem se ho snažila udržet v milných představách o náplni IWC pokládám za směšnou, manipulativní a lehce doložitelnou. IWC je základní organizace, jako kterýkoliv cvičák se sídlem u tebe na dvoře. Pan Hartl není loutka a je v obraze mnohem víc, než tušíš.
Na ČKS a na ČMKU dochází na různá jednání právě on, takže já mám mnohdy informace od něj a ne on od mne. Přestaň už konečně pletichařit a drbat jako nějaká „ženská….“ a začni se věnovat něčemu pořádnému. Vždy´t jde jen o vlčáky a s těma se do parlamentu nedostaneš:0)
I když psaní interpelací a přednášení před spícími poslanci by ti fakt slušelo:0))
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2004, 10:53   #15
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

ale no tak, Pavle, zkus mě prosím číst pomaleji, nerad vyvracím co jsem neřekl.. (jo a do předchozí odpovědi jsem ještě semtam něco připsal..)

Quote:
Originally Posted by Pavel
Nezlob se na mna, ale slovo "manipulace" jsi použil. Pokud si to tedy nemyslíš, takto neříkej. To snad je jednoduché pochopit.
"manipulace" jsem použil, ale jen proto, že jsem jasně řekl, že o ní vůbec nemluvím!!

Quote:
Originally Posted by Pavel
Milý Charlie, važ slova! Právě jsi mne veřejně a na internetu obvinil, že "nepřiměřeně straším" lidi kříženci.
máš pravdu, byl to jen můj dojem a navíc jsem to špatně zformuloval: měl jsem na mysli to, že lidé "jsou vystrašeni" těmi informacemi, přesněji řečeno tím, že nemají informace z druhé strany, protože oficiální vyjádření o křížencích v češtině je jim k ničemu, když česky neumí, tedy beru zpět to, že bys je strašil Ty..

Quote:
Originally Posted by Pavel
Jinak Mijke je velice příjemná dáma..
a jéje..

Quote:
Originally Posted by Pavel
Charlie, to co píšeš jsou jen obecné fráze. Jaké podněty máš na mysli ? Co víš o křížencích Ty?
podněty? vlastně se už všechno, co šlo, vyřešilo na netu.. o křížencích vlastně nevím vůbec nic, na živo jsem je neviděl, takže třeba ani neexistují.. co já vím? ;o]

Quote:
Originally Posted by Pavel
O jakém překvapení a efektu to mluvíš? Myslíš si také, že německý Klub je pod mou taktovkou? Tak to alespoň je z Tvých slov cítit. Co jsi čekal ? Že přijede polovina německého Klubu a vyvolá na schůzi vzpouru ... ?
a víš, právě tohle jsem čekal! z jejich reakcí jsem opravdu cítil rozhořčení schopné je k tomu přimět.. jsem asi naivní (asi určitě), ale myslel jsem si, že pokud se děje něco vážného, tak by to bylo na místě.. a pokud by to nebylo na místě, tak je dobré si to vyříkat v reálu.. mě je opravdu líto, že se nakonec nic nestalo.. stejně jako na jaře, stejně jako loni.. ta nevyřešená atmosféra, ať už je pravda kdekoliv, je prostě nepříjemná..!

na taktovky a povely nehraju, přestaň prosím s takovými hloupostmi..!! jsem pro diskuzi, myslel jsem, že Ty taky, jen by to podle mne chtělo trochu dotáhnout k vyváženosti informací, já neumím diskutovat tam, kde nejsou protichůdné názory..

Quote:
Originally Posted by Pavel
Ale naznačil. Prosím Tě, vždy si nejprve přečti, co napíšeš. Napsal jsi "...nejen že jsi k tomu nevybudil nikoho jiného...". Proč bych já měl nekoho k něčemu vybuzovat? Na schůzi je přece každý za sebe.
to ale přece není nic špatného, já jsem rád, že máš protinázory a věř, že přinejmenším přemýšlení vybuzuješ, což je dobře! "dubito ergo sum", nebo "pochybuji, protože chci uvěřit".. jenže jakmile je každý za sebe, zpátky z virtuality, je mnohem umírněnější.. což je samozřejmě taky dobře..

Quote:
Originally Posted by Pavel
Prosím Tě??? A proč to tedy chceš po mně? I ty máš tady na webu i na klubových stránkách milióny různých dotazů a problémů a také Tě neobviňuji, že zrazuješ své názory. Já se na schůzích ozývám se svými názory kdežto Tebe jsem ještě mluvit neslyšel.
no nemusíš to přeci být právě Ty, ale proč ne? ..ten můj (přinejmenším) milión dotazů na netu je způsoben tím, že u toho nemusím mluvit, koktat, opakovat co mi nebylo rozumět.. navíc může reagovat kdokoliv kdykoliv a nebo taky nikdo, v reálu takovej "diskuzní kroužek" jentak nejde..

pak je to taky proto, že mě zajímá všechno, protože nedokážu odlišit nepodstatné hlouposti od zásadních otázek, což na schůzi vypadá hůř než tady.. (doufám ^_^) no a nakonec vědomí "služební" juvenility člověka taky zrovna nepovznáší.. dvakrát slyš a jednou plácni..

charlie
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2004, 18:43   #16
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Dnes mi přišel domů dopis. Nebudu psát od koho, jelikož by se také hned stal snadným cílem pro Pavla a to opravdu nechci. Tento člověk se zúčastnil bonitace a pak následné schůze. Osobně se neznáme, viděla jsem ho cca podruhé v životě. Dopis, který mi napsal vlastní rukou otevírá několik témat týkající se chovu ČSV a pak také zmiňované schůze, jeho osobní pohled…, trochu odlišný, než Pavlův.
Cituji: „ Všiml jsem si při klubové schůzi několika skupin různě zapálených příznivců a členů Klubu chovatelů ČSV. Velmi mne překvapilo jednání několika z nich. Klub by měl mít vypracované postupy jak ochránit své zájmy, mechanismus zabránění členství nechtěných patologicky poškozených jedinců. I ve vlčím společenství musí mít pojistky proti extrémům. Inteligentní člověk bez zábran a bez zásad umí být velmi nebezpečný, skoro stejně jako snaživý blbec, ale to jistě víte. Vytvářející se společenství okolo těchto pseudovůdců, kteří vzbuzují obdiv drzou neomaleností a neúctou k tradičním hodnotám, je potřebné včas podchytit a jednotlivě oslovit. Dostanou tak šanci, ti, jenž nemají s podobnými psychopatickými osobnostmi zkušenosti, ale je v nich zdravé jádro. Vést skupinu 70 a více lidí k nějakému cíly jistě není jednoduché. Každý má však hovořit za svoji osobu, ne za druhé! Lidé nemající úctu ke stáří, k autoritám, nectící morální kodex vám zoškliví i tu nejkrásnější a nejušlechtilejší myšlenku a to by bylo přeci škoda. Potom by v klubu zbyli jen sobci a prospěcháři.“
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2004, 19:21   #17
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Monika
První informaci o IWC dostal pan Hartl od pana Šišky (předseda ČKS), který tvou žádost o uznání zamítl. Takže tvé vyjadřování, že já jsem se ho snažila udržet v milných představách o náplni IWC pokládám za směšnou, manipulativní a lehce doložitelnou.
Ano, skutečně je vše doložitelné a dokazatelné. Netvrdím, že se Ing.Hartl o IWSC dozvěděl první do Tebe ale je svědecky doloženo, že právě Ty jsi na výborových schůzích neustále opakovala, že se jedná o konkurenční chovatelský Klub, jak jsem výše popsal. Proto také mne Ing.Hartl tehdy kontaktoval a prosil mne abych mu zaslal stanovy, kde je jasně status IWSC stanoven. Ty jsem mu faxem zaslal.

Quote:
Originally Posted by Monika
IWC je základní organizace, jako kterýkoliv cvičák se sídlem u tebe na dvoře.
Nechápu, proč zase užíváš ironizující poznámky. Ano, právě to IWSC je - sportovní organizace jako každý cvičák.

Quote:
Originally Posted by Monika
Přestaň už konečně pletichařit a drbat jako nějaká „ženská….“ a začni se věnovat něčemu pořádnému. Vždy´t jde jen o vlčáky a s těma se do parlamentu nedostaneš:0)
Jsem rád, že toto slyším právě od Tebe. Nevím zda dělám pro vlčáky dost, to musí posoudit jiní. A o pletichaření bych se radši moc, být Tebou, nešířil.

Quote:
Originally Posted by Monika
Dnes mi přišel domů dopis. Nebudu psát od koho, jelikož by se také hned stal snadným cílem pro Pavla a to opravdu nechci. Tento člověk se zúčastnil bonitace a pak následné schůze. Osobně se neznáme, viděla jsem ho cca podruhé v životě. Dopis, který mi napsal vlastní rukou otevírá několik témat týkající se chovu ČSV a pak také zmiňované schůze, jeho osobní pohled…, trochu odlišný, než Pavlův.
No tak zase mi ukápne slza. je zajímavé, že dopis píše právě Tobě. Ale to ponechme stranou.

Quote:
Originally Posted by Monika
Všiml jsem si při klubové schůzi několika skupin různě zapálených příznivců a členů Klubu chovatelů ČSV. Velmi mne překvapilo jednání několika z nich.
Ano, zkusme si zopakovat průběh schůze a uvědomit si, kdo tam jediný zapáleně mluvil ? Upozorňuji předem, že máme celý průběh schůze na videozáznamu a záznamu zvukovém, takže kdo by zde chtěl něco zamlžovat nebo záměrně zkreslovat má smůlu. Klidně záznamy zveřejním.

Quote:
Originally Posted by Monika
Klub by měl mít vypracované postupy jak ochránit své zájmy, mechanismus zabránění členství nechtěných patologicky poškozených jedinců. I ve vlčím společenství musí mít pojistky proti extrémům.
Pisatel si zřejmě nepřečetl základní regule KCHČSV a ani nezná základní principy fungování podobných společenství v demokratickém státě. Takové pojistky přece existují. Je jím především konference Klubu, která samozřejmě může rozhodnout bez problémů o vyloučení člena Klubu. Vím, že někteří by nejraději měli tuto pravomoc sami ale bohužel, takové stanovy v tomto státě nikdo neschválí a takovou organizaci nezaregistruje. To se musí dotyční obrátit někam jinam. Navrhuji nejlépe Bělorusko nebo Severní Koreu.

Quote:
Originally Posted by Monika
Inteligentní člověk bez zábran a bez zásad umí být velmi nebezpečný, skoro stejně jako snaživý blbec, ale to jistě víte.
Naprosto souhlasím. Na koho tento popis sedí, si musí každý rozvážit sám.

Quote:
Originally Posted by Monika
Každý má však hovořit za svoji osobu, ne za druhé! Lidé nemající úctu ke stáří, k autoritám, nectící morální kodex vám zoškliví i tu nejkrásnější a nejušlechtilejší myšlenku a to by bylo přeci škoda. Potom by v klubu zbyli jen sobci a prospěcháři.
I tady naprostý souhlas. Opět nechávám na každém ať si to ztotožní s konkrétními osobami dle svého svědomí a znalostí.

PS : Píše se "k nějakému cíli" a nikoliv "k nějakému cíly"
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2004, 19:40   #18
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by oblivion
tak jinak.. jen se dohadujeme kdo co jak řekl, to nikam nevede: poslední příspěvky jsem tedy smazal (mám uložené, kdyby něco), jen tu překážejí a jsou od věci..
Tu debatu jsi zahájil Ty, já jen reaguji. A nemyslím, že řešením je své příspěvky mazat. Jednou jsi to napsal, tak by sis za tím měl stát. I já jsem už párkrát napsal nesmysly (a kdo ne ?) ale nenapadlo by mne je mazat. Jednoduše se k nim přiznám a uvedu je na pravou míru (nikdo není dokonalý). Ale je to jen Tvá věc. Ale myslím, že to Tvou důvěryhodnost nijak neposiluje...

Quote:
Originally Posted by oblivion
odpověd Ti Pavle posílám jako "sz", nechám tu jen pár výstřižků k tématu, které se vyhnuly rozebírání úmyslů na pozadí
Zatím jsem od Tebe, bohužel, nic nedostal (7.10.2004.19:30 hod.).

Quote:
Originally Posted by oblivion
co se týče zvolených lidí, tak tam je nezanedbatelný vliv neodevzdaných hlasů, protože antihlasy nejsou a než volit někoho, koho neznám, je lepší nechat hlasy propadnout. což znamená, že stačí poměrně málo hlasů na to, aby se tam člověk dostal.. převaha tedy není nutná.. tipuju že se to týká tak 3 - 5 míst, to však řeknou jen kompletní výsledky, budou-li..
Také doufám, že budou, protože jak jsem se ptal již hned po schůzi, byly výsledky docela jednoznačné a myslím, že budeš asi velmi překvapen.

Quote:
Originally Posted by oblivion
přesněji řečeno tím, že nemají informace z druhé strany, protože oficiální vyjádření o křížencích v češtině je jim k ničemu, když česky neumí
Souhlasím. Ale podívej se opět na fakta. Celostátní výbor KCHČSV již 20.4.2002 pověřil na svém jednání dva členy výboru k vytvoření anglické verze klubových stránek. Dosud ale "skutek utek". Takže to, že nemají zahraniční majitelé ČsV přístup k dokumentům českého Klubu skutečně není moje vina. Bohužel nemáme právo publikovat jakékoliv dokumenty, zveřejňované na klubových stránkách, takže ani nejsou přeloženy do jiných jazyků. O toto se měli postarat, dle výše uvedeného zápisu, Petr Malášek a Petra Neomillnerová. Chápu, že je to věc velice časově (a případně i finančně) náročná. Ale vzali si úkol dobrovolně a nikdo je k tomu nenutil. Takže v tomto případě musíš směřovat svou kritickou poznámku trochu jinam ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2004, 22:46   #19
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Někde v textu jsi napsal, Pavle:
"No tak zase mi ukápne slza. je zajímavé, že dopis píše právě Tobě. Ale to ponechme stranou."


Možná je ti to fakt divné a těžko to neseš, ale jsem již docela slušnou řádku let poradce chovu a tak se na mne lidé s dotazy týkající se chovu, krytí, výcviku ČSV v poslední době však i s dotazy řešící mezilidské vztahy, obracejí.
Myslíš, že by se měli obracet výhradně na tebe???

Poměrně obsáhlý dopis přišel opravdu na moji adresu, byl podepsán, psal ho zjevně inteligení, vnímavý člověk a pejskař tělem i duší. Dojemný opravdu byl a nějaká ta slza mi opravdu ukápla.....prostě jsem měkká :0)
Jen demagog může tak srozumitelný text rozebrat, roztrhat a provést rozbor " co tím chtěl básník říci....."
Tak ještě chvíli rozebírej, já jdu spát!
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2004, 07:10   #20
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Monika
Možná je ti to fakt divné a těžko to neseš,
Neměj starost, je mi to zcela jedno kdo a co Ti píše. Ani Ti to nezávidím ani to nijak neodsuzuji. Jen mne udivilo, že ten člověk se pozastavuje nad průběhem schůze a píše o tom Tobě, která ani nejsi předsedou pobočky ani jsi schůzi neřídila. Ale je to skutečně jen a jen jeho věc, komu otevře své srdce.

Quote:
Originally Posted by Monika
ale jsem již docela slušnou řádku let poradce chovu a tak se na mne lidé s dotazy týkající se chovu, krytí, výcviku ČSV v poslední době však i s dotazy řešící mezilidské vztahy, obracejí.
To nikdo nezpochybňuje.

Quote:
Originally Posted by Monika
Myslíš, že by se měli obracet výhradně na tebe???
Vůbec ne. Zaprvé nejsem kompetentní k takovým věcem a zadruhé mám dost psaní s tím abych neustále odpovídal a bránil se Tvým útokům na mne.

Quote:
Originally Posted by Monika
Poměrně obsáhlý dopis přišel opravdu na moji adresu, byl podepsán,
Quote:
Originally Posted by Monika
Nebudu psát od koho, jelikož by se také hned stal snadným cílem pro Pavla a to opravdu nechci.
Zase ze mne děláš bubáka. Mám mnoho i mých velice dobrých přátel, kteří mají jiné názory než já. Ale prostě mezi normálními lidmi to není problém. O názorech se diskutuje v klidu a prostě se respektují. Jiné je to u lidí, kteř neumělí nic jiného než napadat a řídí se starým "prověřeným" komunistickým heslem "kdo nejde s námi, jde proti nám" ...

Quote:
Originally Posted by Monika
psal ho zjevně inteligení, vnímavý člověk a pejskař tělem i duší.
To nikdo nezpochybňuje. Tu hrubku jsem uvedl jako zpestření a ani není jasné, zda ji udělal pisatel nebo Ty ...

Quote:
Originally Posted by Monika
Jen demagog může tak srozumitelný text rozebrat, roztrhat a provést rozbor " co tím chtěl básník říci....."
Žádný rozbor jsem nepsal, jen jsem se vyjádřil k některým pasážím, které mne zaujaly. Když už jsi část dopisu zveřejnila musíš být přece připravena na to, že se k němu někdo vyjádří. Tohle je DISKUZNÍ FÓRUM, takže tady se diskutuje. Tohle není nástěnka pro jednostrannou prezentaci názorů. Navíc opět se ukazuje, že neumíš skutečně nic jiného než napadat. Argumenty se nějak vytratily.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org