Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-03-2009, 13:27   #1
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default Problemy z Wolfdogiem

Jak pewnie zdazyliscie juz zauwazyc Wolfdog przezyl w ostatnich dniach atak hakerski co spowodowalo problemy z dzialaniem niektorych jego czesci...
Trudno tez nie zwrocic uwagi na to, ze mialo to zwiazek z pojawieniem sie na swiecie pewnego miotu i bylo scisle powiazane z dyskusja na forum.
Jak widze, niektorzy zamiast wyladowywac emocje w dyskusji postanowili przejsc jednak to bardzo drastycznych i malo etycznych metod dzialania. Oj, nieladny jest taki sposob walki z konkurencja, jaka dla niektorych stanowi ten serwis.



OK, paranoje na bok...


Rzeczywiscie mielismy wlamanie do serwera - zostal na niego zaladowany rowniez wirus (na szczescie latwy do wykrycia przez programy antywirusowe).
Przemek ponaprawial juz wiekszosc rzeczy, teraz probuje podniesc galerie. Jesli wylapiecie jeszcze jakie uszkodzone czesci Wolfdoga - cos co dzialalo, a teraz nie dziala, to dajcie mi znac na priwa...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 13:44   #2
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Jak pewnie zdazyliscie juz zauwazyc Wolfdog przezyl w ostatnich dniach atak hakerski co spowodowalo problemy z dzialaniem niektorych jego czesci...
Trudno tez nie zwrocic uwagi na to, ze mialo to zwiazek z pojawieniem sie na swiecie pewnego miotu i bylo scisle powiazane z dyskusja na forum.
Jak widze, niektorzy zamiast wyladowywac emocje w dyskusji postanowili przejsc jednak to bardzo drastycznych i malo etycznych metod dzialania. Oj, nieladny jest taki sposob walki z konkurencja, jaka dla niektorych stanowi ten serwis. ....
Albo natychmiast złożysz oświadczenie, że tekst powyżej nie odnosi się do nas i przepraszasz za użycie sformułowań, które mogłyby to sugerować, albo spotkamy się w sądzie.

Ja nie żartuję i żadnej dyskusji w tej sprawie nie podejmę.




__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 14:18   #3
admin
Moderator
 
admin's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 583
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Albo natychmiast złożysz oświadczenie, że tekst powyżej nie odnosi się do nas i przepraszasz za użycie sformułowań, które mogłyby to sugerować, albo spotkamy się w sądzie.
Ja nie jestem w stanie zrozumiec dlaczego sugerujecie, ze ma to cos wspolnego z Wami. Widze, ze nastroje na forum sa... dosyc szczegolne.
admin jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 14:39   #4
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Albo natychmiast złożysz oświadczenie, że tekst powyżej nie odnosi się do nas i przepraszasz za użycie sformułowań, które mogłyby to sugerować, albo spotkamy się w sądzie.
Widze, ze emocje biora gore...
Radze lekture postu btd - bo on najladniej pokazuje jak latwo NIESPRAWIEDLIWE atakuje sie innych jesli nie ma sie pelnego spojrzenia na sytuacje. On wie skad taki, a nie inny post. Wy po raz kolejny odbieracie cokolwiek co pojawi sie na forum jako atak NA WAS...

Radze opanowac emocje tak jak to ja zrobilam, gdy oskarzyliscie mnie o:

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Wam zarzuciliśmy usunięcie z listy hodowli WzPD w świadomie określonym momencie (tuż przed narodzinami szczeniaczków) – nie kwestionując formalnych i merytorycznych podstaw do tego. Zarzut nie dotyczył więc, jak piszecie, Waszego negatywnego nastawienia do połączenia „Peronówki” z „WzPD”, tylko intencjonalnego, a naszym zdaniem niewłaściwego, zachowania się w tej konkretnej sytuacji.
czyli jak to ladnie podsumowala Agnieszka zarzuciliscie nam iz jako admini tego forum prezentujemy

"tak niski poziom, iz na codzien beda w porzadku, a w danych sytuacjach pokazywac sie beda jako utajeni chamusie..."

Mimo, ze nasze dzialanie bylo jasne dla kazdego kto choc troche CHCIAL podejsc do sprawy objektywnie, Wam kolejny raz udalo sie z nas zrobic zawistnych tyranow...

Nie, ja nie daje spraw do sadu. Nigdy jesli chodzi o psy - bo dla nie to zawsze bylo WYLACZNIE hobby. To nie pierwsza taka sytuacja - polskie forum to rzeczywiscie kropa w morzu jesli chodzi podobne podejscia z Francji czy Wloch. Ale jedno udalo mi sie pokazac - kto chce komus dolozyc i czuc sie "przesladowanym i atakowanym" ten zawsze znajdzie do tego doskonala wymowke...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 15:17   #5
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Jak pewnie zdazyliscie juz zauwazyc Wolfdog przezyl w ostatnich dniach atak hakerski co spowodowalo problemy z dzialaniem niektorych jego czesci...
Trudno tez nie zwrocic uwagi na to, ze mialo to zwiazek z pojawieniem sie na swiecie pewnego miotu i bylo scisle powiazane z dyskusja na forum.
Jak widze, niektorzy zamiast wyladowywac emocje w dyskusji postanowili przejsc jednak to bardzo drastycznych i malo etycznych metod dzialania. Oj, nieladny jest taki sposob walki z konkurencja, jaka dla niektorych stanowi ten serwis.



OK, paranoje na bok...
Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Albo natychmiast złożysz oświadczenie, że tekst powyżej nie odnosi się do nas i przepraszasz za użycie sformułowań, które mogłyby to sugerować, albo spotkamy się w sądzie.

Ja nie żartuję i żadnej dyskusji w tej sprawie nie podejmę.





<rotfl> - serio
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 15:21   #6
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

.... jakbym nagle znalazła się w samym środku opowiadania Kafki albo Mrożka
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 15:34   #7
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Francuskiego nie znam, coz to za afera z miotem?
Ale zeby ktos chcial usmiercic taki serwis jak wolfdog, w to nie moge uwierzyc Trzeba byc prawdziwym egoista.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 16:34   #8
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Na českém byla taky velmi "zajímavá" diskuze v minulých dnech
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 19:16   #9
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka View Post
Francuskiego nie znam, coz to za afera z miotem?
Ale zeby ktos chcial usmiercic taki serwis jak wolfdog, w to nie moge uwierzyc Trzeba byc prawdziwym egoista.
Agnieszko to nie egoizm tylko pieniądze.
Ludzie dla nich zrobią wszystko.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 21:19   #10
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Albo natychmiast złożysz oświadczenie, że tekst powyżej nie odnosi się do nas i przepraszasz za użycie sformułowań, które mogłyby to sugerować, albo spotkamy się w sądzie.
Obiecalam Wam na priwa teraz chetnie oswiadcze to samo oficjalnie - szkoda, ze to samo musze pisac po raz KOLEJNY!!!

Powyzszy tekst nie ma nic wspolnego z Wami. Nic wspolnego nie miala aktualizacja bazy danych. To nie byl atak na Was i na Eurysia. Wloscy i francuscy hodowcy, ktorzy spowodowali zmiane zasad tez nie chcieli tego zrobic Wam na zlosc. I atak na serwer to tez nie Wasza sprawka. I pad strony. Oswiadczam, ze wirusa ani nie napisaliscie, ani nie podsylaliscie. Rozsylanie go tez nie bylo Wasza wina. Nie stosowanie sie hodowli WzPD do jasno opisanych zasad to tez nie Wasza "zasluga". I za kryzys na swiecie tez nie odpowiadacie.. (mam nadzieje, ze niczego nie zapomnialam ).

Ja moge niestety 500 razy pisac, ze cos nie ma z Wami nic wspolnego. Na co jednak od MIESIECY nie mam wplywu to taka, a nie inna interpretacje i usilne proby wmawiania nam ze atakujemy kogos kogo nigdy na mysli nie mielismy. Dlatego rowniez oficjalnie "przepraszam za to, ze zyje i ze mam mame". I obiecuje Wam powrot do starych zasad, ktore sie Wam tak nie podobaly, ale ktore spowoduja, ze takie sytuacje nie beda mialy miejsca. Obiecuje pisac ponownie "po imieniu", aby uniknac mylnych internpretacji i nadintrepretacji - wiec do momentu, ktory nie padnie tam jasno slowo, ze to wlasnie wypowiedz skierowana do Was i JASNO nie zostanie napisane, ze swoja wypowiedz kieruje do "Eurysiow", "Danusi i Krzysia" itp prosze o wstrzymanie sie wreszcze od ciaglego stawiania siebie jako adresata WSZYSTKICH MOZLIWYCH wypowiedzi.
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2009, 13:43   #11
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Żeby nie przeszkadzać w zabawie, wtręt będzie krótki:
Quote:
Originally Posted by Margo View Post
....Powyzszy tekst nie ma nic wspolnego z Wami.
....I za kryzys na swieci
e tez nie odpowiadacie.. (mam nadzieje, ze niczego nie zapomnialam ).
....Dlatego rowniez oficjalnie "przepraszam za to, ze zyje i ze mam mame"....
Zapomniałaś tylko o kataklizmach, ale poza tym .... klasa!!! Ekstra - klasa. I nawet ani jednego pyłku na rękawiczkach !
Mistrzostwo Świata - a, że to nie nasza liga, więc reakcji w podobnym stylu nie będzie...

Aby nie wszystko "kręciło się" wokół nas prosimy o krótką i prostą odpowiedź: CZY USTALILIŚCIE KIM JEST HAKER ? Ujawnienie tożsamości prawdziwego hakera, nie będzie naruszeniem jego dóbr osobistych.

BO O JAKI MIOT, JAKĄ DYSKUSJĘ I NA JAKIM FORUM CHODZIŁO, CHYBA WIECIE, SKORO SIĘ DO TEGO ODNOSICIE - więc i o informacje na ten temat poprosimy.
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2009, 19:37   #12
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

W zasadzie, po co pytać?

Żegnamy się z forum, jako uczestnicy wszelakich dysput. Swoich zasad nie zmienimy, ani nie mamy zamiaru ich naginać.

Z zainteresowaniem będziemy jednak śledzić konstruktywne dyskusje oraz wymianę informacji, ale także i "ciuciumkanie", że użyjemy nie naszego lecz autorskiego określenia z wątku, który bez naszego udziału budził niedawno gorące emocje.

Życzymy powodzenia hodowcom oraz "zwykłym" właścicielom wilczaków - w szczególności posiadaczom młodych repów i suk - w realizacji ich planów i marzeń.

Zdjęcia naszego psa, informacje o jego miotach oraz wszelkie inne niezbędne dane będziemy oczywiście prezentować i przekazywać do bazy, której wartości nie sposób nie docenić.
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2009, 22:38   #13
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
W zasadzie, po co pytać?

Żegnamy się z forum, jako uczestnicy wszelakich dysput. Swoich zasad nie zmienimy, ani nie mamy zamiaru ich naginać.

Z zainteresowaniem będziemy jednak śledzić konstruktywne dyskusje oraz wymianę informacji, ale także i "ciuciumkanie", że użyjemy nie naszego lecz autorskiego określenia z wątku, który bez naszego udziału budził niedawno gorące emocje.

Życzymy powodzenia hodowcom oraz "zwykłym" właścicielom wilczaków - w szczególności posiadaczom młodych repów i suk - w realizacji ich planów i marzeń.

Zdjęcia naszego psa, informacje o jego miotach oraz wszelkie inne niezbędne dane będziemy oczywiście prezentować i przekazywać do bazy, której wartości nie sposób nie docenić.
Trochę☻ dziecinne podejście.
Mozna obrazić sie na cały świat, choć prościej czasami przyznać komuś racje i przeprosić. Nikt nie został jeszcze ukamieniowany za to, ze czegoś nie zrozumiał lub, ze zrozumiał to źle. Kazdy ma do tego prawo tak samo jak Wy do swoich racji. Nikt tego nie podważa i nie kwestionuje. Czy nie prościej wybaczyć zapomnieć i żyć dalej, czasem przeprosić i przyznać sie do tego, że sie nie miało racji.
Oczywiście nikt nikogo nie zmusi do tego aby korzystał z tego forum.

"ciuciumkanie" to najlepsze zajęcie jakie mają wilczakowcy
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2009, 22:19   #14
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post

Ja nie żartuję i żadnej dyskusji w tej sprawie nie podejmę.




hehe

A poza tym jak to ktos powiedzial
"kazdy dzien rodzi nowe paranoje"
Niestety nie jestem az tak oczytany, zeby pamietac kto to
Coz, nie ta liga
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 13:52   #15
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Może uściślij, bo nie wszyscy wiedzą że niezły dym był we francuskiej części wolfdoga i to chyba z tamtej strony przyszedł atak.

Ja mogę być wulgarny, złośliwy, na żywo dążyć do konfrontacji, ale niszczenie czyjejś pracy to już jest poniżej... Mam nadzieje że złapiecie tego prawie hackera.

ps. w trakcie pisania wyskoczył komentarz Konrada. Cóż, pozostaje się dołączyć do tego co napisał.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']

Last edited by btd; 21-03-2009 at 13:56.
btd jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2009, 16:20   #16
Fori
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 159
Default

W nawiązaniu do tematu "zasady na forum" i poniższego tekstu

Drodzy Admini,
„Poprzez przyjecie tych zasad gwarantujesz, ze nie będziesz umieszczał żadnych wiadomości o treści obraźliwej, ... , lub innej, naruszającej prawo”, zasady etykiety oraz ogólnie przyjęte normy zachowania.

uważam, że za poniższy tekst

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Jak pewnie zdazyliscie juz zauwazyc Wolfdog przezyl w ostatnich dniach atak hakerski ...
...., niektorzy zamiast wyladowywac emocje w dyskusji postanowili przejsc jednak to bardzo drastycznych i malo etycznych metod dzialania.
moderator zasługuje na żółtą kartkę lub zielony ogryzek...

Nie dziwię się ostrej reakcji Danusi i Krzyśka - moja byłaby podobna - bo najcenniejsze co mamy to swoje nazwiska. Są naszymi wizytówkami. Nazwisko jest kwintesencją życia i wyznawanych wartości i świadczy o nas kim jesteśmy.
Fori jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2009, 17:56   #17
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Fori View Post
Nie dziwię się ostrej reakcji Danusi i Krzyśka - moja byłaby podobna - bo najcenniejsze co mamy to swoje nazwiska. Są naszymi wizytówkami. Nazwisko jest kwintesencją życia i wyznawanych wartości i świadczy o nas kim jesteśmy.
Ja się bardzo dziwie Twojej reakcji i nie do końca ta wypowiedz jest dla mnie zrozumiała. Jestem młody, nie wykształcony i nie mam ogłady ale nigdzie nie widziałem , zadnego nazwiska. Małgosia nikomu nie ublizyła i do nikogo konretnie i wprost nie skierowała swojej wypowiedzi z problemami i hakerem. To, ze nastąpił pewien zbieg okolicznosci nie miało nic wspólnego z osobami z tego forum i raczej nikt tego tak nie postrzega.
Przynajmniej większosć.
Utrzymanie dalszej dyskusji w formie żartu nie było niczym nagannym.
Więc nie wiem skąd Twoja reakcja .
Jeszcze jedno bo to mi się bardzo nasuwa na myśl ale nazwisko kazdy moze miec różne i je dowolnie zmieniać i nigdy nie będzie ono swiadczyć o człowieku. Nikogo nie oceniasz po nazwisku ale po tym jakim jest człowiekiem, jakie wyznaje wartosci i jak postępuje w życiu.
To jest kwintesencją życia - szlachetnosć, wyrozumiałość, umiejętnosć wybaczania i zrozumienia, wiara w człowieka i wielki szacunek.
Z pewnoscią nie jest to nazwisko bo ile jest Kowalskich tyle też i osobowości.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 08:33   #18
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Brak komunikacji między ludźmi rodzi podejrzenia, nieufność i ......po jakims czasie paranoje... Tak jest w tym przypadku. Ludzie którzy innym podsuwają tzw 'świnie" czasami tych innych lubią posądzać o to samo ( sądząc po sobie). Aha i o nikim konkretnym nie myslę - mówie o tym z doświadczenia poza światem wilczakowym.

Czytam ten wątek i się gubię. Gdybym nie znała Was w realu - to myslałabym że jesteście następnymi "wirtualnymi paranoikami" - ale Was znam i mam całkiem inne zdanie......
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2009, 11:52   #19
Fori
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 159
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Ja się bardzo dziwie Twojej reakcji i nie do końca ta wypowiedz jest dla mnie zrozumiała.

Miałam zignorować ten post, ale szanuję ludzi którzy potrafią publicznie przyznać że czegoś nie rozumieją i dlatego będzie wyjaśnienie.

1. Na początek uściślenie: Anka z Forasem, Fori, Foras z Peronówki to synonimy (wyrazy bliskoznaczne), czyli wyrazy które dowolnie zastępowane sobą na forum nadal pozwalają na zidentyfikowanie mnie jako Anny Łaskawiec właścicielki Forasa z Peronówki.

2. Jeśli tak łatwo i dowolnie zmieniasz „nazwisko” (to był skrót myślowy, który wyjaśniłam wyżej) to dlaczego nie pozostałeś przy evikzegar (przepraszam jeśli się pomyliłam) tylko zmieniłeś na wilczakrew?
Z tego co pamiętam, to pisałeś że chciałeś być rozpoznawalny na obu forach (wolfdogu i dogomanii), żeby każdy wiedział że to jest jedna i ta sama osoba. Ale to znaczy że nie chciałeś być anonimowy, tylko identyfikowany, że za tym określeniem (wilczakrew) idzie Twój wizerunek, Twoje poglądy, cechy charakteru i osobowości, Twój styl bycia i wypowiadania się. Jednym słowem za tą wizytówką stoisz Ty.

3. Ale żeby było jeszcze prościej i bardziej zrozumiale:
Kupując psa oczekuję, że będzie wolny od dysplazji, o wilczym wyglądzie, zrównoważonej psychice i fajnym charakterze. Kupuję szczeniaka więc nie wiem jaki będzie, bo jest nie zapisaną kartą ale jego przydomek „z Peronówki” gwarantuje, że dobrze dobrani rodzice szczeniaka, wielka praca socjalizacyjna hodowców i moja późniejsza praca z psem dadzą oczekiwane przeze mnie efekty. Przydomek jest gwarancją jakości – proste prawda?

4. Wracając do nazwiska i bardzo upraszczając, ja na swoje nazwisko pracuję cały czas, jest dla mnie równie ważne jak przydomek mojego psa. Jeśli dla Ciebie nie ma znaczenia czy nazwę Cię głupcem, prostakiem, hakerem czy dobrym człowiekiem może to znaczyć że nie zależy Ci na moim zdaniu. Ale równie dobrze może oznaczać, że Ty nie szanujesz swojego dobrego imienia więc jak możesz szanować innego człowieka i jego nazwisko?

Powyższe pytania są pytaniami retorycznymi („są to pytania zadane nie w celu uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu, ewentualnie pytanie, na które odpowiedź jest oczywista” -cytuję za wikipedia). I na tym ja ten temat kończę.

Pozdrawiam
Anka
Fori jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2009, 18:27   #20
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Fori View Post
Powyższe pytania są pytaniami retorycznymi („są to pytania zadane nie w celu uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu, ewentualnie pytanie, na które odpowiedź jest oczywista” -cytuję za wikipedia). I na tym ja ten temat kończę.
Ja jednak poczuje się w obowiązku aby odpowiedzieć.
Quote:
Originally Posted by Fori View Post
1. Na początek uściślenie: Anka z Forasem, Fori, Foras z Peronówki to synonimy (wyrazy bliskoznaczne), czyli wyrazy które dowolnie zastępowane sobą na forum nadal pozwalają na zidentyfikowanie mnie jako Anny Łaskawiec właścicielki Forasa z Peronówki.
Tak w tym jednym się zgodzę, ze na tym czy pokrewnym forum mogą one Ciebie identyfikować. Jednak jest wiele innych i nazwy są podobne lub takie same . Dla mnie identyfikator człowieka nie swiadczy o nim.
Quote:
Originally Posted by Fori View Post
2. Jeśli tak łatwo i dowolnie zmieniasz „nazwisko” (to był skrót myślowy, który wyjaśniłam wyżej) to dlaczego nie pozostałeś przy evikzegar (przepraszam jeśli się pomyliłam) tylko zmieniłeś na wilczakrew?
Z tego co pamiętam, to pisałeś że chciałeś być rozpoznawalny na obu forach (wolfdogu i dogomanii), żeby każdy wiedział że to jest jedna i ta sama osoba. Ale to znaczy że nie chciałeś być anonimowy, tylko identyfikowany, że za tym określeniem (wilczakrew) idzie Twój wizerunek, Twoje poglądy, cechy charakteru i osobowości, Twój styl bycia i wypowiadania się. Jednym słowem za tą wizytówką stoisz Ty.
Tak zmieniłem nazwę na wilczakrew z oczywistych wzgledów. Nie chciałem się logować na obu systemach pod różnymi loginami. Jednak nie ma to dla mnie znaczenia jaki będe miał login. Mogę go zmienić w każdej chwili i to nie będzie swiadczyc o mnie. Nie zmieni się moja osobowosć, mentalność, czy sposób bycia. Mogę być anonimowy wtedy to też nic nie zmieni u mnie. Ja nie identyfikuje swojego loginu ze swoją osobą .
Quote:
Originally Posted by Fori View Post
3. Ale żeby było jeszcze prościej i bardziej zrozumiale:
Kupując psa oczekuję, że będzie wolny od dysplazji, o wilczym wyglądzie, zrównoważonej psychice i fajnym charakterze. Kupuję szczeniaka więc nie wiem jaki będzie, bo jest nie zapisaną kartą ale jego przydomek „z Peronówki” gwarantuje, że dobrze dobrani rodzice szczeniaka, wielka praca socjalizacyjna hodowców i moja późniejsza praca z psem dadzą oczekiwane przeze mnie efekty. Przydomek jest gwarancją jakości – proste prawda?
No właśnie oczekujesz. Pies to nie bluzka z napisem CK bo wtedy po marce możesz oczekiwać, że będzie to dobra jakość albo przepłacić . Dobra hodowla gwarantuje Ci jedynie zachowanie nalezytej starannosci przy doborze eksterierów, odpowiednie warunki wychowania szczeniąt i określoną pomoc w jego wychowaniu. Jeśli jakiś hodowca zagwarantuje , ze jego pies będzie taki jak moje oczekiwania to ja bym go nie nazwał już hodowcą. Więc dla mnie przydomek nie świadczy o jakosci bo trudno mówić o takiej w odniesieniu do zwierząt. To tak jak bym powiedział , ze ludzie z określonej lini genealogicznej sa lepszej jakosci ....
Przydomek świadczy jedynie o pewnej przynalezności i mówi nam o standardach tam panujacych.
Quote:
Originally Posted by Fori View Post
4. Wracając do nazwiska i bardzo upraszczając, ja na swoje nazwisko pracuję cały czas, jest dla mnie równie ważne jak przydomek mojego psa. Jeśli dla Ciebie nie ma znaczenia czy nazwę Cię głupcem, prostakiem, hakerem czy dobrym człowiekiem może to znaczyć że nie zależy Ci na moim zdaniu. Ale równie dobrze może oznaczać, że Ty nie szanujesz swojego dobrego imienia więc jak możesz szanować innego człowieka i jego nazwisko?
Widzisz ja na swoje nazwisko, a bardziej na swój wizerunek pracuje też cały czas ale nie identyfikuje z nazwiskiem tego jakim jestem człowiekiem. Nikt nie powie, ze stelmachowscy są tacy czy tacy bo to już jest stereotyp. Natomiast konkretnie o mojej osobie można to już powiedzieć i wtedy dotyczy to tylko mojej osoby. Nazwisko nie ma tu znaczenia jak mnie nazwiesz bo ono nie bedzie miało na ten czynnik żadnego wpływu.
Fakt ale wedle takiego rozumowania nie szanuje nikogo. Nie szanuje siebie, ludzi i zwierzat. Nie klasyfikuje ludzi po nazwiskach ale po osobowościach i tym co sobą reprezentują, nie klasyfikuje zwierząt po tym jaki mają przydomek bo ja mam to zupełnie gdzieś. Kocham wszystkie zwierzęta bez znaczenia na ich przynalezność. Dla mnie nie ma znaczenia czy ktoś mnie lubi czy nie bo mnie na tym nie zalezy. Nie obrażam sie na psa właściciela co mi ubliża i nie obgaduje go do innych poza jego plecami.

Jak widać mamy zupełnie inne spojrzenie na te same kwestie, ale to swiadczy, ze oboje jesteśmy zupełnie innymi ludzmi . Bo jakie było by to nudne jak by wszyscy Kowalscy byli tacy sami.

O kazdym mam swoje własne wyrobione zdanie i praktycznie nigdy go nie zmieniam. Nie ma na nie wpływu otoczenie, to co mówią inni i tym badziej zazwisko czy pies jakiego posiada.

Last edited by wilczakrew; 25-03-2009 at 19:04.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org