Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Standard plemene a bonitace

Standard plemene a bonitace Jak by měl vypadat typický vlčák, poměřování a komentáře ke standardu plemene, informace o bonitacích a svodech...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-03-2010, 16:36   #41
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
Dne 28.3.2010 se bude v Roudnici n.L. na Slavíně konat oficiální nácvik na bonitaci. Prověrka povah bude probíhat od 11 do 13 hod (mimo tento čas nelze povahu nacvičovat). Nácvik měření se bude provádět po zkouškách povahy.
(ZKO pořádá tento víkend brigádu z důvodu přípravy areálu na vylučovací závody - trénink byl doslova vmáčknut do nabitého harmonogramu ZKO, respektujte tedy, prosím, tento časový rozvrh).
Dá se stavit i kvůli svodu? nebo to je zbytečný?
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2010, 16:44   #42
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Pokud potřebuješ zkusit měření, tak určitě (časově totéž, co bonitace).
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2010, 13:06   #43
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Ještě jsem zapomněla na 2 důležité věci:

  • parkujte, prosím, u lesa (jak vyjedete ten prudký kopec, tak se dát doleva)
  • za trénink povahy s figurantem bude poplatek 50 Kč (pro ZKO)
Děkujeme za pochopení
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 21:33   #44
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Ještě jedna prosba k zájemcům o bonitace a svody: Doplňte mi prosím informace z PP - jména a čísla zápisu rodičů a číslo zápisu vašeho psa. Díky moc.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2010, 17:45   #45
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Tak už jsem se pomalinku začínala těšit, že vzhledem k počtu účastníků bude tentokrát bonitace krátká a rychlá.
Ale teď to začíná vypadat, že správná byla moje první domněnka - že se budete všichni hlásit na poslední chvíli.
Tak jen houšť, ať se stihnu připravit na mohutnou účast a není zas na místě takový blázinec.

Připomínám, že uzávěrka přihlášek je v pátek 16. 4. v 16:00.
Přijímám je na e-mailu [email protected]

Potřebuju tyto informace: Jméno psa včetně chov. stanice, pohlaví, datum narození, číslo zápisu, jména, chovky a čísla zápisu obou rodičů, přesnou adresu majitele a chovatele včetně PSČ.
Do předmětu mailu napište "svod" nebo "bonitace".

Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 13:30   #46
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Ještě jedna užitečná informace v souvislosti se svody, bonitacemi a členstvím v KCHČSV:

Poplatek za svod mladých:
Člen klubu - 0
Nečlen klubu - 400

Poplatek za bonitaci:
Člen klubu - 400
Nečlen klubu - 800

Jednoduchá rovnice:
Členství v klubu 400 Kč + svod 0 Kč + bonitace 400 Kč = 800 Kč + klubový Zpravodaj atd.

Pro nečleny svod 400 Kč + bonitace 800 Kč = 1200


A taky jsem se chtěla přimluvit za paní Andrlovou - klubovou pokladní, abyste přišli s co nejpřesnější částkou. Opět v zájmu urychlení a zjednodušení průběhu akce. Díky.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 14:09   #47
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

takze lze se stat clenem klubu az na miste,pokud predlozim vyplnenou prihlasku a 400 kc?
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 15:56   #48
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Přesně tak. A to, že bys měla už předem vyplněnou přihlášku, by bylo taky super. Ale bude určitě k dispozici i na místě u paní Andrlové.

Jinak kdo chce mít fóra jako Mellorn, tak přihláška je ke stažení na stránkách klubu: http://www.cswolfdog.cz/index.php?op...tory&Itemid=88
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 17:18   #49
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

diky,uz jsem ji vyplnila. ale mam dotaz,nikde ve vlaknu jsem neobjevila zacatek.mozna jsem to prehledla. je to od 9:00? vim,ze minule se urcite nezacinalo vcas,tak si rikam,jestli tam mam byt zase brzo,to cekani je na cele akci to nejhorsi teda....

ja pojedu do roudnice vlakem,nepojede nekdo z prahy?mohli bychom jet nejak hromadne na levnejsi skupinovku,pokud by se nas seslo vic....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 21:41   #50
A. Janska & Dante
Junior Member
 
A. Janska & Dante's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 17
Default

Posilam ti PM.

A na webu vidim zahajeni posuzovani na 8:30.
A. Janska & Dante jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 23:13   #51
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Zahájení posuzování je sice možná v 8:30, ale zahájení akce jako takové je v 7:00!!!

Je to čistě z organizačních důvodů. Taky bychom radši vstávali v deset, ale to bychom bonitovali do večera.

Nezapomeňte, že pes musí projít veterinární prohlídkou a vy zase absolvovat kolečko "přihlášení - zaplacení - odevzdání papírů". Právě proto, aby se tohle co nejvíc zkrátilo, tady vyhlašujeme možnost přihlásit se předem. Na to je ale potřeba, aby za A) se vás přihlásilo co nejvíc a pokud možno co nejdřív (abych nemusela vyplňovat tabulky do 23 hodin jako dneska - jsem taky jenom člověk) a za B) jste poslali kompletní údaje. Od některých jsem dostala přihlášku pouze ve verzi jméno psa+jméno majitele. To je trochu málo.

Taky si uvědomte, že na svod a bonitaci jdete se psem jen jednou v (jeho) životě a víte o ní docela dlouho dopředu, tak se snad můžete na to připravit a holt počítat s dřívějším vstáváním, složitější dopravou a pod. Krom toho většinou je možnost na cvičák přijet už v pátek a přespat na místě (případně při té příležitosti pomoci s přípravou cvičáku).

Stejná diskuze se tu vedla už před půl rokem...

Když si každý řekne, že minule se začínalo taky až později, takže se nic moc nestane, když přijede později i on, tak budeme začínat v poledne a končit v osm večer. A zase se sejde banda kecálků, co by to udělali lépe a všechno vědí nejlíp.

Když čtu podobné návrhy, mám dojem, že by bylo nejlepší, kdyby přihlašování předem bylo povinné (jako na výstavy) a kdo nedorazí včas, byl by diskvalifikován.
Všichni by chtěli mít liberální podmínky, ale nikdo je nechce dodržovat.....
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 23:23   #52
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Jo a ještě něco:

HÁRAVKY jdou až poslední (bez ohledu na to, jestli jsou přihlášeny předem) a do té doby mají zákaz vstupu na cvičiště, tak s tím počítejte a připravte se na to.

Ještě připomínám pořadí:
1. Svod mladých - psi
2. Svod mladých - feny
3. Bonitace - psi
4. Bonitace - feny
(5. Svod mladých - háravky - kdyby se náhodou nějaká objevila,
6. Bonitace - háravky)

Teprve po přeměření úplně všech se konají zkoušky povah.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 23:32   #53
A. Janska & Dante
Junior Member
 
A. Janska & Dante's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 17
Default

Tohle mi prijde trochu jako prehnana reakce. Osobne planuju vstavat nekdy po ctvrte ranni a pokud me predchozi zpravy naznacovaly, ze nevadi, kdyz se prijde pozdeji, naznacovaly tak chybne.
Vzhledem k tomu, ze budeme posuzovani prvni (nebo jedni z prvnich), budu se samozrejme snazit nezdrzet pozdnim prichodem vsechny ostatni.
Stejne tak jsem se prihlasila doufam dostatecne vcas, pokud si vzpominam, nabizela jsem rovnez zaplaceni predem prevodem na ucet.
Pokud je potreba pripravit cvicak nebo jinak pomoci na miste s moznosti prespani, myslim, ze kdyby se to dalo ve znamost dopredu, urcite by se nekdo nasel
Ale (pred)organizacni stres chapu. Urcitym resenim je prave zavazna prihlaska a platba predem.
A. Janska & Dante jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 23:35   #54
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Když čtu podobné návrhy, mám dojem, že by bylo nejlepší, kdyby přihlašování předem bylo povinné (jako na výstavy) a kdo nedorazí včas, byl by diskvalifikován.
Všichni by chtěli mít liberální podmínky, ale nikdo je nechce dodržovat.....
To si tak neber. Ten kdo nic nikdy neorganizoval, stejně nepochopí. Podklady ti dají den před uzávěrkou a pak děláš do noci, nebo se čertí že musí stát frontu.
Kdo přijde pozdě, bude platit penále. Hehe, to by tam byli všichni včas.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 07:09   #55
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Quote:
Kdo přijde pozdě, bude platit penále. Hehe, to by tam byli všichni včas. Yesterday 23:32
Nevěř tomu, přijeli by všichni normálně a do půl desátý by se do krve hádali že penále platit nemusej, věř mi, o platební morálce něco vim..

Ale ještě k průběhu a pořadí hodnocení, měla jsem takový dojem, že teď budou svod a bonitace probíhat paralelně ve 2 kruzích, právě proto aby se proces urychlil a lidi tam nemuseli být do 19 hod jako minule. Zřejmě se pletu a byl to jen návrh či nápad? - Ale byl dobrej!
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 08:07   #56
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post


Když si každý řekne, že minule se začínalo taky až později, takže se nic moc nestane, když přijede později i on, tak budeme začínat v poledne a končit v osm večer. A zase se sejde banda kecálků, co by to udělali lépe a všechno vědí nejlíp.

Když čtu podobné návrhy, mám dojem, že by bylo nejlepší, kdyby přihlašování předem bylo povinné (jako na výstavy) a kdo nedorazí včas, byl by diskvalifikován.
Všichni by chtěli mít liberální podmínky, ale nikdo je nechce dodržovat.....
...jo, já to navrhovala-přihlašování povině..rozhodně by se tak snížil počet nepřihlášených na minimum..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 09:03   #57
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Když čtu podobné návrhy, mám dojem, že by bylo nejlepší, kdyby přihlašování předem bylo povinné (jako na výstavy) a kdo nedorazí včas, byl by diskvalifikován.
Všichni by chtěli mít liberální podmínky, ale nikdo je nechce dodržovat.....
Myslím, že snaha o co nejliberálnější podmínky účasti na bonitaci jsou hlavně kvůli majitelům, kterým "o to nejde". Tím myslím majitelé mladého čévéčka, povětšinou prvního, kteří nemají se psem výstavní a zatím ani chovatelské ambice a do banitace je "cpe" jejich chovatel, kterému dá kolikrát hodně práce, aby některé jedince svých vrhů k bonitaci dostal. Zvláště když se tu nedávno probírala i důležitost přijít na bonitaci i s jedinci neuchovnitelnými či jedinci ne úplně perfektními.

Myslím si, že nikdo z lidí, kdo si sem chodí včas pro informace a ptají se, nebude mít problém přijet včas, pokud bude vědět kdy je včas. A opomeneme-li samozřejmě zbloudilé, na cestě zaseklé a notoricky pozdě chodící.

Jiná situace bude u majitele, kterého chovatel do poslední chvíle přemlouvá a který mu třeba kolikrát kejvne den předem. (např. se slovy no tak má bejt hezky, tak mi teda přijedeme) A myslím si, že spoustu takových by představa "uzávěrky přihlášek" a sankčních poplatků atd. odradila úplně.

Na výstavu ať si jede kdo o to stojí a má zájem - ten si i pohlídá uzávěrku a zaplacení. Ale nechme na bonitaci a svod jednoduchý přístup, ať nezmenšíme počet zvířat, od kterých se získávají informace důležité pro další chov.

Omlouvám se za "románek" nějak jsem se rozepsala. A je to jen můj laickej názor začátečníka, který nadšeně jede i na svod. (a to už slyšel i "vy jedete na svod? to my až na bonitaci, svod je přece o ničem." Myslím si, že poskytnout potřebné informace o svém psu, je to nejmenší, co může každý z nás udělat a tak trochu něco "vrátit" klubu a chovatelům, kteří pro nás tohle nádherné plemeno chovají.)

Last edited by Elsia&Benjamin; 15-04-2010 at 09:08.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 09:11   #58
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Alčo jen počkej,, nakonec dorazíme pozdě mi Protože vykopat Milana z postele, vysvobodit psi a přežít mega vítání, počkat až dorazí Acroy a nechat ty 3 se s kámošit, naložit pakáš do auta a vyrazit včas, vidím jako heroickej úkol
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 09:32   #59
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Hlásím se k notoricky pozdě chodícím, většinou se totiž něco semele...

Upřímně, taky nejsem pro nějaký omezování, je fakt těžké přesvědčit některé majitele, že je na takové akci nikdo nekousne. Jen jsem zrovna přes noc doháněla jednu uzávěrku, na kterou se všichni vykašlali a pak hořelo - není to nic příjemného.

Možná se přijedu kouknout, jestli pojede někdo z Moravy, kdo by mne vzal. Jinak přeji hezké počasí a pohodu na kolbišti. Mám vlčata spíš na Moravě.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 09:42   #60
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

to ja zase chodim vsude hrozne brzo a vim,ze posledne jsem byla na svod nahlasena predem a byla tam v tech sedm a s prejimkou se stejne nezacalo driv nez po osme nebo i pozdeji,ale moc si to uz nepamatuju. Nedela mi problem bejt nekde v sedm,ale primlouvala bych se za to aby se opravdu v tech sedm zacalo.Udelala jsem maximum pro rychly prubeh,tak trosku ocekavam,ze se opravdu zacne jak ma....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org