Go Back   Wolfdog.org forum > Lietuviu > Auklėjimas ir charakteris

Auklėjimas ir charakteris Kaip elgtis su šuniuku, dažniausiai pasitaikančios problemos su CSV, kaip jas spręsti...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-05-2010, 07:28   #41
Lauryte
Junior Member
 
Lauryte's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Location: Vilnius
Posts: 368
Send a message via Skype™ to Lauryte
Default

Ziuriu mane cia pramushe ant komentaru bishki Dar galiu pasakyt kaip sakant jauny esam ir mes su vaikynu ne visada turim kur palikt sunys tai kai keliavom po europa buvom palike sunys vieshbuti 19 dienu, ten jie gyveno voljere tai po tokio mazo laiko sunu psichika ir elgesi po voljero taisiau 3 menesius, man tai lb nepatiko ir niekada gyvenime as nelaikyciau savo sunu voljere niekada.Man asmeniskai voljeras yra baisus daiktas.Bet kartais kai reikia isvaziuot lb toli ir negali paimt sunu tai voljeras buna tik ekstra atvejis ir neilgam lb laikui.
Lauryte jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010, 08:33   #42
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Štai kokia žavi diskusija užvirė.
Kad jau visi sako asmenine patirtimi pagrįstas ir neargumentuotas nuomones , tai pasisakysiu ir aš.

Pastebėjote - pas mus kažkaip kiekvienas teigia, kad geriausios šuniui yra tos sąlygos, kuriose jis pats gyvena Na ir aš neatsiliksiu. Manau čekoslovakui labai sveika gyventi mieste arba bent kartais jame apsilankyti. Vien tam, kad baimių būtų mažiau. Tačiau, žinoma, fizinis krūvis jam taip pat būtinas. Kas paneigs, kad šuo daug labiau pavargsta eidamas greta žmogaus su pavadėliu intensyviu žingsniu kelias valandas, nei dūkdamas laukuose?

Aš visiškai nekukliai, bet visiškai užtikrintai galiu pasakyti, kad turiu tikrai nuostabaus charakterio čeką. Visiškai socializuotą, nekeliantį jokių problemų, šunį, dėl kurio aš absoliučiai rami (ji neįkąs nei pribėgusiam nežinia iš kur vaikui, nei kavinėje prie jos po stalu keturiomis ropojančiam girtuokliui), kelionėse mašina ji laiminga snausdama man ant kelių, iš Varšuvos štai gįžome traukiniu be jokių problemų, aš ją paleidžiu nuo pavadėlio be jokio nerimo, ji mėgsta dresūrą (su to pastangų vertais skaniukais, žinoma) ir t.t. Tuo pačiu tai LABAI dominuojanti ir labai kieto charakterio kalė. Kiek tai kainavo darbo, nepasakosiu, bet daugelis tų auklėjimo vaizdų tikrai atrodytų net ne komiški, o idiotiški (Vaiva keturiomis nunarinusi galvą urzgia ant šuns ir dantimis pasiima obuolį, kurį Bru tik ką graužė - čia iš švelnesnių vaizdų )

Rapsas į savo šeimą atėjo kaip "namų šuo", nors tokio charakterio gyvūnui reiktų gyventi pas žmogų, kuris kaifuoja nuo IPO ar pan., kuris dirbtų su juo ir... na, tikrai, Rapsą geriau laikyti voljere, o ne namie su vaikais. Kaip supratau, Rapsui apsigyvenus voljere daug problemų ir karų baigėsi. Aišku, jei jis pabėga, tai jau tikrai nelaimė ranka pasiekiama... Tai šuo darbui, o ne šeimai, ne bendravimui, ne svečiams, jo auklėjime taip pat nemažai klaidų padaryta.

Tiems, kurie kaltina Gintautę, jog Rapsui leidžia puldinėti ant kitų žmonių, pasakysiu tokį užstojamąjį žodį. Mano darbo pobūdis šiuo metu leidžia man kas savaitę pabendrauti su daugybe įvairių veislių, dydžių šunų, taip pat ir jų šeimininkų. Patikėkite, bokserio ar kito besiseilėjančio šuns šeimininkui visiškai normalu atrodo, kad šuo palieka seilių šliūžes ant kito žmogaus rūbų. Kai kurių veislių šunys, man, asmeniškai, smirdi (išlepau gyvendama su čeku), smirdi taip, kad reikia rankas plautis ir rūbus vėdintis - šeimininkai juos bučiuoja, glaudžia, apsikabina. Kai kurie šunys šokinėja ir purvinomis letenomis apvaro tavo rūbus, gal net siūlus iš megztinio ištampo - šeimininkai šypsosi su meile. Va ir Rapsas jau tiek kartų yra puolęs šeimininkus, kad jie nelabai bekreipia dėmesį į tai. Nėra gerai, aišku, bet taip jau yra.

Plepi aš nuo pačio ryto, žiūriu
__________________
Walkiria Girios dvasia

Vaiva jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010, 11:09   #43
Asta
Junior Member
 
Asta's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 181
Send a message via Skype™ to Asta
Default

Oi skaudi tema mums narvas ir šuns vieno palikimas ... Aišku kai pažiūri atgal - gal ir mes klaidų padarėm pratindami, gal ir šuns charakterio ypatumai, nes be proto prie mūsų prisirišus ir po šiai dienai cypauja kai vaikas į lauką išeina, vienas ar su tėčiu. Ir mūsų darbo diena trunka 11 val., įskaitant kelionę į darbą ir namo... Dabar labai labai laukiu mūsų šeimos gyvenimo projekto - namo - prie kurio tikrai stovės erdvus voljeras šuniui, kuriame Jara lauks mūsų grįžtančių iš darbo ir likusį dienos laiką bus su mumis.
__________________
http://public.fotki.com/Iarila/
Asta jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010, 13:22   #44
natali
Junior Member
 
natali's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Vilnius
Posts: 390
Send a message via Skype™ to natali
Default

[quote=Vaiva;301683]Štai kokia žavi diskusija užvirė.
Va ir Rapsas jau tiek kartų yra puolęs šeimininkus, kad jie nelabai bekreipia dėmesį į tai. Nėra gerai, aišku, bet taip jau yra.

Argi seimininku ir svetimu zmoniu puolima be komandos galima traktuoti kaip sunu elgesio norma visuomeneje? Pas Rapsa taip jau yra - bet tai toli grazu ne norma...., ir seimininkai PRIVALO buti atsakingi bent jau aplinkiniu atzvilgiu.
natali jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010, 15:09   #45
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

[quote=natali;301751]
Quote:
Originally Posted by Vaiva View Post
Štai kokia žavi diskusija užvirė.
Va ir Rapsas jau tiek kartų yra puolęs šeimininkus, kad jie nelabai bekreipia dėmesį į tai. Nėra gerai, aišku, bet taip jau yra.

Argi seimininku ir svetimu zmoniu puolima be komandos galima traktuoti kaip sunu elgesio norma visuomeneje? Pas Rapsa taip jau yra - bet tai toli grazu ne norma...., ir seimininkai PRIVALO buti atsakingi bent jau aplinkiniu atzvilgiu.
Taip, Natalija, taip neturi būti, šuo neturi kelti JOKIO pavojaus niekam, bet... būna visaip. Aš pati buvau užpulta Rapso ir galiu pasakyt, kad smagu nebuvo.
__________________
Walkiria Girios dvasia

Vaiva jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010, 17:44   #46
bite
Junior Member
 
bite's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Vilnius
Posts: 105
Send a message via Skype™ to bite
Default

o tai dabar vsiems naujiems suniuku augintojams instrukcija, kad to nebutu, taip kaip yra su Rapsu... na, musiskis gyvens su mnaim ir mano draugu, mieste, tikrai bus socializuotas, dresiruosim su dresuotoju, bet ar to gana???
bite jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010, 18:00   #47
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by bite View Post
o tai dabar vsiems naujiems suniuku augintojams instrukcija, kad to nebutu, taip kaip yra su Rapsu... na, musiskis gyvens su mnaim ir mano draugu, mieste, tikrai bus socializuotas, dresiruosim su dresuotoju, bet ar to gana???
meile dar pamirsai ir sena patarle "mylek kaip dusia, kresk kaip griuse"
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010, 18:16   #48
bite
Junior Member
 
bite's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Vilnius
Posts: 105
Send a message via Skype™ to bite
Default

tai pas mumis sitas savaime suprantamas dalykas a negi nezinai, wolfin
bite jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010, 18:23   #49
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by bite View Post
tai pas mumis sitas savaime suprantamas dalykas a negi nezinai, wolfin
nu nereikia visas paslaptis apie elgsenos tipazus isdavinet viesai, bo zmones pasiurps
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010, 20:20   #50
bite
Junior Member
 
bite's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Vilnius
Posts: 105
Send a message via Skype™ to bite
Default

a ko gi cia siurpt... gi kaip sakoma ''taip jau yra...''
bite jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2010, 07:18   #51
Lauryte
Junior Member
 
Lauryte's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Location: Vilnius
Posts: 368
Send a message via Skype™ to Lauryte
Default

Bite pas mus vat Hako pvz nepernesha mazu vaiku ir cia kaip sakant jam trauma is vaikystes nes seses vaikis ji erzino....na db jau to neistaisysim ir tiesiog laikomes atokiau vaiku ir tiek, bet pvz Natalijos seima jis pazysta ir miluojasi su Natalijos vyru Kestu, nors kitu vyru prie saves nepriliaidzia, o prie Kesto krenta kaip katinas ir voliojasiSeip nepasakyciau kad Hako yra agresivus bet jau db kai bunam miske visada pasiziuriu ar nera zmoniu nes matau kad jis pradeda saugot ir stebi viska aplinkui, del to jai koks zmogus as visada turiu pastebet pirma nes miske jis elgiaisi lb idomiai.pvz mieste jis i zmones nereaguoja, dar vienas dalykas jis nepernesha jokiu kitu sunu isskirus savo veisle ir paliginus agresiviai reaguoja bet kai bunam parodoi jis sunu nepuola o buna kazkoks susikaupes tai vat.as nzn ar cia pas visus taip buna ar ne bet kekvienoi situacijos Hako skirtingas, ar cia veisles toks ypatumas ar kas bet mane tai lb zavi. Plius ar man atrodo bet patinai seip tokie peshtukai;]]]
Lauryte jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2010, 08:54   #52
Asta
Junior Member
 
Asta's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 181
Send a message via Skype™ to Asta
Default

Laura, ne vien patinai peštukai aš Jaros nebeleidžiu žaisti su kalėm jau....nelabai skiriu kur prasideda tikros pjautynės o kur tik aiškinimasis kuri kietesnė... su berniukais gražiai žaidžia
__________________
http://public.fotki.com/Iarila/
Asta jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2010, 08:59   #53
bite
Junior Member
 
bite's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Vilnius
Posts: 105
Send a message via Skype™ to bite
Default

aj su tais elgesiais nelabai suprasi kaip kas ir kodel... buna daznai, kad seiminikai tiesiog nepastebi ar suo akivaizdziai neparodo, kad vat butent sitas reiskinys vat jam perdave informacija ir pakoregavo jo elgesio modeli tokioj ir tokioj situacijoj...tiesiog stengiesi darayt (kaip kam iseina) taip, kaip tau atrodo geriau viesiems iskaitant suni...
bite jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2010, 12:08   #54
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

cekai- hierarhiniai gyvunai ir labai stiprus- tad jie ir pestukai gi reikia paaiskint kas cia do vada, o tai prasideda brendimo laikotarpiu- apie 2-4 metus. tada buna stipriausia faze, po to aprameja su laiku, bet turi amzinu draugu ir amzinu priesu smagu juos stebet.
kas del pestyniu- patinai lengviau musas nei kales- tos nu ... tikros kales, eina tyliai ir stipriai, patinai daugiau plunksnas papurena ir parekauja
kiekvienas cekas yra ASMENYBE- dar nesu sutikus dvieju tokiu paciu ceku- aisku genetika daro savo- matosi seimos, tevo ar motinos ar linijos elgsenos ypatumai, taciau kiekvienas yra atskiras individas.
Maniskiai vaiku nelabai mate bet juos toleruoja, bet ju niekas niekada neskriaude kai mazi buvo- vyrai jiems - nelabai suprantamas daiktas kuri reikia laikyti ant "akies" nes gali buti pavojingi moterys visos patinka ir jos geros
as irgi nebijau vaikscioti su ceku kazkur- zinau kad instinktai suveiks kaip reikia
kol kas kutauskaite ramiausia- ale jai dar viskas pries akis- ji geruole musu.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2010, 13:03   #55
Asta
Junior Member
 
Asta's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 181
Send a message via Skype™ to Asta
Default

Labai gražų vaizdą teko matyti: pamato Jara ir haskė viena kitą, ir pradeda sėlinti, žinot, kaip link grobio - keteros pašiauštos, galvos nuleistos, ausys stačios... Su žmonėmis Jara meili kaip katinas per morčių. Vienintelį kartą burzgė ant vaikų, kai jie tikrai ją užkniso eidami šniūrais paglostyti
Ai, dar vieną kartą lojo ant žmogaus kojų, taip juokingai viauksėdama mat jis buvo girtas, jo kojos pynėsi ir taikėsi ant jos užminti
__________________
http://public.fotki.com/Iarila/

Last edited by Asta; 21-05-2010 at 13:08.
Asta jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2010, 16:00   #56
Lauryte
Junior Member
 
Lauryte's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Location: Vilnius
Posts: 368
Send a message via Skype™ to Lauryte
Default

Na Wolfin pas mus panasiai vyrai tai kazkas ka reikia stebet o moterys visos geros
Lauryte jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org