Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-11-2005, 18:03   #1
Andzia.
Junior Member
 
Andzia.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 70
Default Chodzenie na luźnej smyczce

Chciałabym się was poradzić : jakby to tak zrobic, jaka jest najlepsza metoda, na nauczenie wilczaka chodzenia na luźnej smyczy? (tzn. poprostu , zeby nie ciagnął...)
Jeszcze jedna taka wątpliwosc...powiedzmy, ze moj pies super reaguje na komendy jesli mam żarełko w ręce...a jesli nie bede nic miala, to mnie oleje ?
Andzia. jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2005, 19:14   #2
Sebastian
Member
 
Sebastian's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Wejherowo blisko morza, Kaszuby
Posts: 716
Send a message via Skype™ to Sebastian Send Message via Gadu Gadu to Sebastian
Default

pytanie nr 1 -już masz wilczaka???? Potem Ci pomogę - 1 metoda -drzewo czyli pies ciągnie ja stoję wróci poluźni i idzie 10cm na luźnej to nagroda i dalej. Metodą małych kroczków nic na siłe.
__________________
http://harry.wolfdog.org
Sebastian jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2005, 19:26   #3
Andzia.
Junior Member
 
Andzia.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 70
Default

Quote:
Originally Posted by Sebastian
pytanie nr 1 -już masz wilczaka???? Potem Ci pomogę - 1 metoda -drzewo czyli pies ciągnie ja stoję wróci poluźni i idzie 10cm na luźnej to nagroda i dalej. Metodą małych kroczków nic na siłe.

A nie, jeszcze nie mam no ale to juz lada chwila... a tą metodę znam, zastanawialam sie wlasnie czy jej nie zastosowac, ale nie wiedzialam czy to zadziala. Dziekuje za odpowiedź
Andzia. jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2005, 20:09   #4
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Chodzenie na luźnej smyczce

Quote:
Originally Posted by Andzia
Chciałabym się was poradzić : jakby to tak zrobic, jaka jest najlepsza metoda, na nauczenie wilczaka chodzenia na luźnej smyczy?
Najlepsza? Zalezy od psa... Generalnie wazne jest aby nie nauczyl sie ciagnac. Jakby co to dziala metoda, ktora podal Sebastian. Generalnie bedziesz miala juz latwiej, bo masz na miejscu Sebastiana - przez internet latwo sie pisze, ale o wiele wiecej mozna zrobic jak sie psa ma na miejscu... A jak Sebastian nie bedzie mogl pomoc to na 100% zna szkoly, gdzie warto wpasc pocwiczyc...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2005, 20:14   #5
Sebastian
Member
 
Sebastian's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Wejherowo blisko morza, Kaszuby
Posts: 716
Send a message via Skype™ to Sebastian Send Message via Gadu Gadu to Sebastian
Default

Pewnie ze pomogę i faktycznie chętnie pokażę gdzie warto iśc jesli nie bedziesz chciała skorzystac z mojej osoby. Tam gdzie wilczaki znają.
__________________
http://harry.wolfdog.org
Sebastian jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2005, 20:46   #6
Andzia.
Junior Member
 
Andzia.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 70
Default

Quote:
Originally Posted by Sebastian
Pewnie ze pomogę i faktycznie chętnie pokażę gdzie warto iśc jesli nie bedziesz chciała skorzystac z mojej osoby. Tam gdzie wilczaki znają.

No na szkolenie na 100% pojdziemy, tylko wlasnie za bardzo nie wiem gdzie, ale to juz pozniej sie ustali... ale z Twojej pomocy też bardzo chetnie skorzystam
Andzia. jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2005, 20:48   #7
Andzia.
Junior Member
 
Andzia.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 70
Default Chodzenie na luźnej smyczce

No a jak to jest z tym? :
Quote:
Originally Posted by Andzia
Jeszcze jedna taka wątpliwosc...powiedzmy, ze moj pies super reaguje na komendy jesli mam żarełko w ręce...a jesli nie bede nic miala, to mnie oleje ?
Andzia. jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2005, 21:41   #8
Sebastian
Member
 
Sebastian's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Wejherowo blisko morza, Kaszuby
Posts: 716
Send a message via Skype™ to Sebastian Send Message via Gadu Gadu to Sebastian
Default

nie oleje, jak będizesz cwiczyc to zobaczysz że powoli bedzie przyzwyczajał sie do pracy i bez żarcia.
a szkoły dla psów i właścicieli podam Ci na priva jak bedzie psiak. To wtedy daj znac
__________________
http://harry.wolfdog.org
Sebastian jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2005, 21:44   #9
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Chodzenie na luźnej smyczce

Quote:
Originally Posted by Andzia
No a jak to jest z tym? :
Jak z psem Pawlowa... Tzn na poczatku cwiczysz z karma, a potem pies jest tak nakrecony, ze nawet nagradzac nie trzeba (a raczej nie zawsze)....

OK, ale serio - najwazniejsze jest, aby pies zalapal o co chodzi. Po to sa smakolyki: aby nagradzac, aby naprowadzac, aby pies zalapal:
Komenda xxx znaczy, ze mam zrobic yyyy i wtedy dostane nagrode.

Jak juz zalapie, to zrobi nawet bez nagrody, choc stosuje sie ja przez cale zycia psa...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2005, 22:21   #10
Andzia.
Junior Member
 
Andzia.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 70
Default Chodzenie na luźnej smyczce

No a powiedzmy ze jest taka sytuacja : pies zna komende, załóżmy ze bedzie to 'siad' , ladnie ją wykonuje, ale akurat dzisiaj ma zły humor i mnie nie posłucha. Powtarzając w kółko komendę, ucze go ze moze sobie reagowac na komendę ,gdy wymowie ją po raz setny, albo w ogole uzna ze jestem niekonsenkwentna, wiec co on tam bedzie sie mna przejmował...No wiec tu sie nasuwa pytanie: czy lepiej zmusic go siłą czyli nacisnąć mu ręką na zadek, czy poprostu nie dac mu nagrody...nie usiadl-przepadło...co robicie w takiej sytuacji i co daje lepsze rezultaty?
Andzia. jest offline   Reply With Quote
Old 07-11-2005, 22:55   #11
Sebastian
Member
 
Sebastian's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Wejherowo blisko morza, Kaszuby
Posts: 716
Send a message via Skype™ to Sebastian Send Message via Gadu Gadu to Sebastian
Default

Zero siły, zwłaszcza z szczeniolem, parowkę nad nosem i naprowadzasz. Jak nie masz parówki czy innego smakola to odpuśc dopóki pies nie ma w 100% opanowanej komendy. Tak samo jest z wprowadzaniem komendy słownej . Dopóki mój psiak nie robi w 100% tego o co mi chodzi nie wprowadzam komendy słownej bo psy i tak naszego języka nie rozumieją. Równie dobrze możesz mówic po chińsku. Poza tym z tego co pamiętam to bierzesz psiaka od Peronów a oni oddają szczeniaki juz z opanowanym PT , także z siad nie będzie problemu
__________________
http://harry.wolfdog.org
Sebastian jest offline   Reply With Quote
Old 08-11-2005, 00:12   #12
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Ja jeszcze dopisze z wlasnego doswiadczenia:
jedna komenda=jedno wykonanie. Jak jest szansa, ze nie wykona, nie strzepie sobie jezyka. A jak juz chlapne, egzekwuje. Jak bedziesz miala opanowana czynnosc, pies wykona nawet naprowadzany pusta reka (to przy prostych - siad, waruj, noga itp.)Z przywolaniem moze byc trudniej. U nas dzialaja wysokie dzwieki ( ), wiec czasem piszcze jak kretynka, ale pies przylazi. Oczywiscie, jak nie ma nic superciekawego na choryzoncie. Komendy nie daje. U mnie wysokie "Dewi, chodz!" oznacza "podazaj z grubsza w moim kierunku". I nic wiecej.

A przejscie od pracy na zarelko do normalnej robisz powoli i bez niepotrzebnej nerwowosci. Dziala
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org