Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Reklama i prasa

Reklama i prasa Wilczaki w prasie, reklamie, teledyskach i telewizji (grające 'siebie' lub wilki). Artykuły i programy o rasie...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-07-2005, 22:19   #1
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default Wracajac... 'Przyjaciel pies'

... z Warszawy, na stacji kupilam Przyjaciela psa gazete
I jest tam porownianie CzW z SW
I jakies brzydkie zdjecie dali CzW albo mi sie wydaje
Co do samego artykulu-dla nsa nic nowego...
Jutro postaram sie zeskanowac foty i tu przeslac bo dzis nie dam rady
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2005, 00:44   #2
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Nowy numer Przyjaciela?
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2005, 08:45   #3
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

tak
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2005, 17:31   #4
Andzia.
Junior Member
 
Andzia.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 70
Default

mam ten numer wilczaka naprawde brzydkiego dali...a do tego ma ciemną maske i zbyt ciemne oczy no a to chyba nie są pożądane cechy u wilczaka... no chyba ze sie myle...
Andzia. jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2005, 18:06   #5
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Na wystawie rozmawiałem z Panem Redlickim w sprawie tych zdieć
Gazeta jest niestety przedrukiem z gazety Francuskiej.
Jedynie co mozemy zrobic to zebrac sie wszcyscy i wystosowac pisemko z petycja do redakcji.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2005, 18:47   #6
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Zgadzam sie z Danielem
A foty juz nie dlugo bo wieczorkiem
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2005, 19:05   #7
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Wiecie, tej gazety nie da się znaleźć nigdzie w Supraślu, zacofanie po prostu panuje w miasteczku..... .
Ale ściągnełam ją z Białegostoku.

Pytanie podstawowe: co to za pies? Czy też może suczka.

Quote:
Originally Posted by Andzia
wilczaka naprawde brzydkiego dali...a do tego ma ciemną maske i zbyt ciemne oczy
Brzydkiego??? Każdy wilczak jest piękny :P, a ten na zdjęciu jest typowy. Ciemne oczy i maska to być może kwestia jakości zdjęcia właśnie.

Quote:
Originally Posted by Daniel
Gazeta jest niestety przedrukiem z gazety Francuskiej.
To znaczy, że p. Redlicki jedynie ten tekst przetłumaczył? bo już się zaczynałam zastanawiać, czy to faktycznie on go napisał.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2005, 19:17   #8
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Tak Tekst jest tlumaczony
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2005, 19:28   #9
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Prosze zeskanowane
Jak dla mnie to brzydki tzn mniej ladny CzW bez wzgledu na to czy jest ok ze wzorcem czy nie
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2005, 20:55   #10
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

No bravo! Jesli pismo pisze takie cuda, majac hodowle pod reka - to tylko pogratulowac....
pozdrawiam
Gaga zadziwiona

Po namysle: zdecydowanie jestem za napisaniem do szanownej redakcji jakiegos pisemka prostujacego chocby nazwe rasy ( to juz do spisu ras FCI nie łaska zajrzeć??) , ponadto porównywanie ras, z których jendnej w Polsce na oczy nikt nie widział słuzy nie wiem czemu...
O ile wiem od dobrych kilku lat wilczaki szaleja na wystawach, nasze rodzime zdobywaja laury w sporcie, to kurczę! nie mozna zamiescic kilku dobrych fotek? Tylko dac beznadziejne pod wzgledem poznawczym zdjecie? Teraz kazdy szarawy mieszaniec bedzie wilczakiem a redakcji chyba chodzilo o przedstawienie rasy! Zapoznanie z nia czytelnikow??
Oj wstyd!!
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2005, 20:59   #11
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Taaa
Ale i tak "najfajniejszy" jest wielki tekst CZECHOSŁWACKI WILCZUR
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 14-07-2005, 09:43   #12
Canis_lupus_husky
Junior Member
 
Canis_lupus_husky's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Malbork
Posts: 208
Send a message via AIM to Canis_lupus_husky
Default

Aaaa to moze o to chodziło mojej koleżance że czeweczki są brzydsze, mniej podobne do wilka, mają ciemne oczy, i bywają agresywne... I kłóciła się ze mną o nazwę-powidzieła że oficjalnie jest "Wilczur" eeeech... :/ mogli dać fotkę Jerrego Lee z Molu Es albo Ajgi Reolup z zagranicznych (pikne pieski) a z polskich mają do wyboru wiele pięknych psów i suk, np. Jolkę czy M.Belkę, a z psów-np. Balroga czy Clifa od Bulizniku. I co? Akurat ten Saarloos jest naprawdę piekny, przyznam, typowy przedstawiciel rasy, ale wiele jest znacznie mniej atrakcyjnych i mniej wilczych... No cóż.

PS. Może wam przytoczę moją rozmowę z tą koleżanką o tym jak to saalki są piękne wilcze podobne do każdego wilka (przypominają raczej amerykańskiego a niektóre to wcale) a wilczury (wilczURY) nie są wilcze i bla bla... to akurat sprawa gustu ale ona mówiła jeszcze ze SW nie są strachliwe tylko trochę płochliwe, łagodne ("bo jak taki wilczur sie na ciebie rzuci to bym sie bala") a wilczury niezrównoważone (czyżby?) agresywne (na pewno nie tak jak ona sądzi) i coś jeszcze ale nie pamiętam zresztą przytoczę jej słowa w oryginale kiedy tylko znajdę odpowiednią ilość czasu (aż 3 rozmowy byly na ten temat) a i tak nie wiem czy mam się śmiać czy płakać nad ludzką głupotą... ale być może chodziło to o tą właśnie gazetę. I nawet bym się nie dziwiła...
__________________
"Masz ¶wira to go hoduj." John Irving-Hotel New Hampshire

Człowiek-wilk.
Canis_lupus_husky jest offline   Reply With Quote
Old 14-07-2005, 11:21   #13
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

No cóż. Napisali głupoty. Ale jak ktoś bierze wiedze o rasach z tej "jakości" literatury "fachowej" to trudno... Fachowości i zgodności z rzeczywistością bym nie oczekiwała. Ale nie mówię, że nie byłoby miło.
A tak na marginesie, czy osoba tlumacząca artykul jest "biegla" w psach? Czy to ktos, kto po prostu zna jezyk? Bo chyba w gazetach robi sie cos na ksztalt konsultacji merytorycznych?
Swoją drogą - Gaga - masz tego "Przyjaciela" w domciu? Chętnie poczytam.... I popatrzę.
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 14-07-2005, 12:20   #14
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna
No cóż. Napisali głupoty. Ale jak ktoś bierze wiedze o rasach z tej "jakości" literatury "fachowej" to trudno... Fachowości i zgodności z rzeczywistością bym nie oczekiwała. Ale nie mówię, że nie byłoby miło.
A tak na marginesie, czy osoba tlumacząca artykul jest "biegla" w psach? Czy to ktos, kto po prostu zna jezyk? Bo chyba w gazetach robi sie cos na ksztalt konsultacji merytorycznych?
Swoją drogą - Gaga - masz tego "Przyjaciela" w domciu? Chętnie poczytam.... I popatrzę.
To nie tak ogolnodostepnych pism "psich" na rynku jest malo...systematycznie ukazujace sie to zdaje sie dwa: MOj Pies i wlasnie Przyjaciel Pies...wiec jesli sie chce byc pismem o psach to mimo iz target oscyluje w granicach 12-15 lat, nie nalezy nie dbac o poziom

Ze wzgledu na lekkie przekroczenie granicy wiekowej grupy docelowej pisma, egzemplarza niestety nie posiadam...ale moze dla rozpetania aferki podpuszcze jakies dziecko z podworka i kupie
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 14-07-2005, 12:29   #15
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
To nie tak ogolnodostepnych pism "psich" na rynku jest malo...systematycznie ukazujace sie to zdaje sie dwa: MOj Pies i wlasnie Przyjaciel Pies...wiec jesli sie chce byc pismem o psach to mimo iz target oscyluje w granicach 12-15 lat, nie nalezy nie dbac o poziom

Ze wzgledu na lekkie przekroczenie granicy wiekowej grupy docelowej pisma, egzemplarza niestety nie posiadam...ale moze dla rozpetania aferki podpuszcze jakies dziecko z podworka i kupie
No wasnie! Wspomialabym, ze byloby milo. Bo jak juz sie cos publikuje, to winno byc choc z grubsza sprawdzone. Nawet dla 5 latkow. No ale coz, takie sa niedogodnosci wynalazku p. Gutenberga. Pisac kazdy moze, troche lepiej lub troche gorzej. Tyle, ze tutaj wlasnie o to chodzi, jak co komu wychodzi.

A moze zrzucimy sie na zakup? Srednia naszego wieku podzielona przez 4 nogi da jakis wynik w zalozonych granicach wiekowych

Dobra aferka nie jest zla. Moge nawet sprobowac napisac list do redakcji. W koncu ponad 50 wilczakow w kraju, a tu takie krzaczki.... Dzieki temu w ogole przestana pisac o wilczakach
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 14-07-2005, 12:38   #16
Canis_lupus_husky
Junior Member
 
Canis_lupus_husky's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Malbork
Posts: 208
Send a message via AIM to Canis_lupus_husky
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna
W koncu ponad 50 wilczakow w kraju, a tu takie krzaczki
I to jakich wilczaków ta psinka z "Przyjeciale Psa" może się schować w porównaniu do polskich czeweczek...
__________________
"Masz ¶wira to go hoduj." John Irving-Hotel New Hampshire

Człowiek-wilk.
Canis_lupus_husky jest offline   Reply With Quote
Old 14-07-2005, 12:44   #17
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Nie wiem jak Ty ale ja mialam kiepsko z matmy a i tak mi wychodzi, ze gorna granica wiekowa zostanei przekroczona

Ale pisemko walniemy..kiedys dostalo sie ode mnie Mojemu Psu (niestety chyba jakos malo efektywnie) to moze sie dostac i Przyjacielowi Psu ...

A zazar potem moze sie dostac i mi
pozdrawiam
Gaga zadymiara
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 14-07-2005, 12:51   #18
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Nie wiem jak Ty ale ja mialam kiepsko z matmy a i tak mi wychodzi, ze gorna granica wiekowa zostanei przekroczona

Ale pisemko walniemy..kiedys dostalo sie ode mnie Mojemu Psu (niestety chyba jakos malo efektywnie) to moze sie dostac i Przyjacielowi Psu ...

A zazar potem moze sie dostac i mi
pozdrawiam
Gaga zadymiara
To my nie mamy po 21 lat?
Przeczytamy i zinwestygujemy, do czego sie mozna przyczepic. I damy znac wszystkim.
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 14-07-2005, 13:48   #19
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna
A tak na marginesie, czy osoba tlumacząca artykul jest "biegla" w psach? Czy to ktos, kto po prostu zna jezyk?
Biegła, czy nie, nie wiem, ale niedawno pan Redlicki sędziował wilczaki na wystawie... Zresztą... jego żona również :P w Lublinie :P.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 14-07-2005, 13:57   #20
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Quote:
Originally Posted by Joanna
A tak na marginesie, czy osoba tlumacząca artykul jest "biegla" w psach? Czy to ktos, kto po prostu zna jezyk?
Biegła, czy nie, nie wiem, ale niedawno pan Redlicki sędziował wilczaki na wystawie... Zresztą... jego żona również :P w Lublinie :P.
No to ja czegos chyba nie rozumiem. Juz nie wspomne o charakterze itd, ale NAZWA???
Joanna jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org