Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-04-2012, 20:28   #1
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default No i mamy nowa bonitacyjna komedie....

...tym razem robiona przy udziale czeskiego klubu. Na zlecenie znanego chyba kazdemu Grzesiowi od Czambora... Malo mu bylo mieszania w Polsce - teraz wykracza poza granice naszego kraju. Pewnie dlatego, ze nikt normalny w Polsce nie chce tworzyc wraz z nim parodii klubu rasy, ktora robi pod przykrywka KAWu wraz z Ela.

W Czechach zmienil sie jakis czas temu zarzad, bo zrezygnowal Karel Skoupy. "Skrzydel" dostala kolezanka Grzesia - w swiecie wilczakowym doskonale znana ze swojej "wybitnej dzialalnosci". Coz, ciagnie swoj do swojego... I chyba to dzieki niej dostal "skrzydel" rowniez Grzes. Szkoda, ze Czeski Klub daje sie wciagac w to ich bagienko...


Ale wracajmy do tematu:

Grzes zrobil donos na bonitacje z roku...2010... Dlaczego wlasnie teraz? Po co czepia sie starej bonitacji - czyzby przespal dwa lata i nagle dostal objawienia? Dlaczego czeski klub dostal jakiegos olsnienia po 10 latach odkad wzor karty jest (byl) do sciagniecia z Wolfdoga i ktora jest uzywana chyba we wszystkich krajach?
Przez lata nie bylo (i nie ma) podstaw, aby sie czegos czepiac.... Tyle, ze wczesniej nikt normalny takim Grzesiem by sie nie przejmowal. Ale teraz jak widac osoby takie jak on maja tam szanse na posluch...

Tutaj przeczytacie o poczatku historii "Grzesiowej trollowej afery bonitacyjnej":
ww.wilczaki/eu/forum/viewtopic.php?p=3035&sid=8a7c87550a4f801d6ba36013d 5422fff#3035
Post Eli mozna pominac, bo jak zwykle nie ma wiele wspolnego z rzeczywistosci - dla zainteresowanych temat bonitacji w Osiecznej jest tutaj:
http://www.wolfdog.org/forum/showthr...ight=bonitacje

Gdyby nie to, ze wiem, ze sprawa ta traktowana jest powaznie to bym pomyslala, ze ktos z czeskiego klubu robi sobie zarty... Bo tych zarzutow na serio nie mozna traktowac powaznie...


- BZDURA nr1.
"Przedstawione przez Pana dokumenty świadczą o bezprawnym wykorzystywaniu klubowych kart bonitacyjnych i kart przeglądu młodych., które są opatrzone nagłówkiem „Klub chovatelů československého vlčáka ČR“. "

KLAMSTWEM jest, ze wydano KOMUKOLWIEK karte z naglowkiem „Klub chovatelů československého vlčáka ČR“. Na ZADNEJ KARCIE nie ma takiej informacji.
Co wiecej: NIKT NIGDY nie pisal, ze to czeska bonitacja. Wrecz przeciwnie - sa duze roznice miedzy czeska bonitacja, a ta organizowana w Poznej. I wystarczylo, aby czeski zarzad zrobil jedna mala rzecz - zamiast wierzyc Grzesiowi & co., aby zapytal o fakty osoby z Czech, ktore znaja czeskie bonitacje i widzialy te z Poznej. Kazdy glupi widzi, ze obie bonitacje sie roznia. Wiec trzeba niezlej dozy bezczelnosci, aby twierdzic, ze bonitacja z Poznej ma udawac bonitacje czeska i wprowadzac kogos w blad.
Przez lata Czesi ogladali bonitacje, zasiadali w komisji. I nigdy nikt z nich nie wpadl na pomysl napisania zazalenia - BO NIE MIELI POWODU. Dopiero Grzes jakis powod WYMYSLIL. I co dziwne - jego wymysly znalazly w Czeskim klubie poklask.


- BZDURA nr2.
"Przedstawione przez Pana dokumenty świadczą o bezprawnym wykorzystywaniu (..) kart przeglądu młodych"

Kolejne KLAMSTWO wyzsane z palca. Przede wszystkim karty przegladu w Czechach wygladaja (prawie) tak samo jak karty bonitacyjne, a przeglad mlodych w Poznej ma forme opisowa. Trzeba byc Grzesiem, aby wypisywac OCZYWISTE klamstwa. Trzeba byc Z Grzesiem, aby w te klamstwo uwierzyc.


- BZDURA nr3.
Do listu Grzes zalaczyl "karte bonitacyjna" Arya ArQeVa

To juz jest na serio szczyt bezczelnosci w fabrykowaniu pseudo-dowodow. Chodzi o to, ze Arya ArQeVa NIE BYLA bonitowana w Poznej. Tak sie sklada, ze czeski klub uznaje u czeskich psow jedynie bonitacje, ktore wykonano w Czechach. Z tego powodu czeskie psy u nas nie przystepuja juz do bonitacji, bo nie ma to sensu - i tak musieliby je powtarzac. Wlascicielka Arya poprosila jednak sedzine, aby ta w ramach przygotowania do czeskiej bonitacji zrobila jej probna bonitacje, ktora nie miala byc (i nie byla) nigdzie wpisana. Taka bonitacja "dla zabawy" - aby sprawdzic jak jej pies bedzie reagowal. Wiedzielismy o tym my, wiedziala wlascicielka Arya (bo sama o to prosila) - dlaczego teraz ten PAPIEREK jest dowodem (czegokolwiek)??? Co bedzie nastepne? "Dowodami" stana sie karty drukowane i wypisywanie przez samego Grzesia?


PODSUMOWUJAC:
Stawiane zarzuty bazujace na wymyslach Grzesia sa NIEPRAWDZIWE i BEZSENSOWNE - to po prostu klamstwa wyzsane z palca. Co JASNO widac.
I taka odpowiedz otrzymal pan Hospodka: ze swiadomie czeski klub zostal wprowadzony w blad. Ze zarzuty mijaja sie z prawda - ze to kolejne klamstwo latwe do zweryfikowania.


I tu jest ZONK - Czeski klub nadal twierdzi, ze uzylismy CZESKICH kart, gdzie napisano, ze bonitacje organizowal czeski klub. Coz, okazuje sie, ze minely czasy, gdy wazna byla PRAWDA, gdy bazowano na FAKTACH. Teraz bardziej liczy sie slowo KRETACZA i KLAMCY niz to co widac golym okiem. I wydaje sie, ze co niektorzy beda przy tym trwali na przekor zdrowemu rozsadkowi.
Lub raczej - ze WCALE NIE CHODZI O FAKTY...

Pan Hospodka nadal podtrzymuje zarzut. Interesujace podejscie, skoro WSZYSTKIE zarzuty czeskiego klubu sa BEZPODSTAWNE. Nie ma slowa o czeskim klubie, czeskiej bonitacji, czeskim przegladzie mlodych, itd...
Pomyslalam wiec, ze czas poszukac drugiego dna w tych zarzutach i fakcie, ze nie zostaly wyrzucone do kosza, gdzie ich miejsce. Zazalenie napisal POLAK Grzes - jak rozumiem probujac jakos wypromowac w ten sposob swoja osobe i swoja KAWowa grupke o ktorej wszyscy zapomnieli i ktora kazdy rozumny polski hodowca i wlasciciel ignoruje. Poniewaz jego zarzuty to stek bzdur, wiec w logiczny sposob czeski klub powinien je oddalic. Dlaczego tego nie zrobil? Musialy chyba zadzialac czeskie plecki Grzesia.
Teraz dalej: zarzuty Grzesia to bzdura. Wiec co jest takiego w tej karcie, ze klika Grzesia bedzie probowala postawic na swoim? Patrzylam na karte, patrzylam, patrzylam. I wymyslilam. Jest PO CZESKU (naruszylismy wiec prawa autorskie Jana Husa)! I ma ta sama forme co CZESKA bonitacja - te same kody i elementy. O zgrozo!
Kiedys mialo to byc ulatwieniem dla ludzi z roznych krajow, ktorzy ta forme znaja. A wyglada na to, ze wlasnie ten fakt wykorzysta kilka osob z czeskiego klubu, aby MIMO WSZYSTKO jakos obronic kolege Grzesia i jego klamstwa... Nie dalo sie tak, to wymysli sie cos innego. Wiec rozumiem, ze nowa interpretacja czeskiego klubu, ktora ma pomoc Grzesiowi to: "Nie wolno uzywac tego co jest napisane po CZESKU na CZESKIEJ karcie". Czyli, aby bylo jasne - nie wolno uzywac (c)KARTY BONITACJI. I TO SAMO dotyczy tez jej tlumaczen - na nic zda sie przekladanie kart na jezyki narodowe, bo w kazdym kraju moze sie znalezc taki Grzes, ktory napisze bezsensowny donos. A potem czeski klub moze zadecydowac, ze mimo, ze na karcie nie ma SLOWA o czeskim klubie („Klub chovatelů československého vlčáka ČR“) to jednak, ze jest to "bezprawne" uzycie ICH KARTY, bo karty te zawieraja TO SAMO co ich karta. A oni sa wlascicielem praw autorskich.

Oczywiscie Czesi maja do tego prawo - oni przygotowali karte, oni wpisali tam wady i elementy, ktore zawiera karta. Oni karte stworzyli. Wiec gdyby rozpatrywac to z uwzglednieniem praw autorskich to jest ich wlasnosc. TYLKO, ZE NIGDY O TO NIE CHODZILO. WRECZ PRZECIWNIE!!!! Nikomu na mysl by nie przyszlo, aby zcopyrightowac (c)bonitacje!!! To bzdura sama w sobie, bo przez lata dazylo sie do tego, aby takie same bonitacje zaczeto organizowac w roznych krajach. Namawiano do robienia tego samego co Czesi czy Slowacy!!! I dlatego przez lata slowacki klub dazyl do tego, aby ujednolicac bonitacje we wszystkich krajach - aby wypromowac wspolne karty, te same kody i aby WSZYSTKIE psy byly oceniane wedlug tych samych regul. Miano zacierac ewentualne roznice, a nie zmuszac do tego, aby kazdy kraj robil swoja karte!!! Czeski klub popierajac Grzesia niszczy to co chciano zrobic w tej rasie przez lata... Jednak skoro taka ich wola - niech bedzie... Polska z tego powodu nie ucierpi - bonitacje uzywajace czeskich kodow byly nasza dobra wola. Do niczego ich nie potrzebujemy. Poinformuje tez o tym fakcie kluby innych krajow, aby zaprzestali uzywania czeskich kart. I aby wymyslali swoje wlasne mozliwie mocno rozniace sie od tych czeskich. Bo jedynie to umozliwi im unikniecie zarzutow o "bezprawnym uzyciu CZESKICH kart".

Tak jak pisalam same zarzuty klubu zawarte w pismie sa BEZPODSTAWNE - niezgodne z prawda. Ale ich podtrzymanie oznacza po prostu, ze czeski klub zakazuje organizowania BONITACJI uzywajacych takich samych kodow i kart w podobnej formie (z tymi samymi elementami) jak oni.
NIE MA PROBLEMU!
Karty z Poznej byly podobne do czeskich - bylo to uklonem w strone kraju pochodzenia rasy. Staralismy stosowac sie do "ujednolicania", mimo, ze bylo trudne tez dla nas: na kartach brakuje troche wad, ktore nie zostaly ujete, a sa czesto spotykane. Byl klopot z ocenami charakterow, bo te z karty sie nie sprawdzaja. Do tego to ...bezsensowne... P(cos tam). Nic dziwnego, ze nawet w CZ i SK mowi sie od lat, ze karty powinny zostac zmienione.
To wszystko powoduje, ze samo "zmuszenie" ludzi zza granicy, aby nie stosowali czeskich "norm" i przygotowali swoje wlasne karty i swoje wlasne bonitacje jest w sumie duzym ulatwieniem.

Musze jednak przyznac, ze po tej szopce W ZYCIU nie zdecyduje sie na organizacje bonitacji wedlug tych nowoprzygotowywanych kart, ktore chca wprowadzic teraz oba kluby. Bo jak widac nie ma gwarancji, czy potem za x-lat nie znajdzie sie jakis troll, ktory napisze protest, ze ktos BEZPRAWNIE uzywa kart (c)zesko-slowackich... Ja juz za to "ujednolicanie" zasad podziekuje....


A teraz wracam do Grzesia...
Wiem, ze czekales na dogodna okazje, az w klubie w Czechach znajda sie osoby, ktore beda chcialy Ciebie wysluchac... Miales szczescie - pojawil sie tam troll, ktoremu rozpowiadanie klamstw przychodzi rownie latwo co Tobie. Ale wiesz co... "każde wyrządzone zło wraca ze zdwojoną siłą". Przekonales sie o tym Ty, przekona sie i ona...
Jedno jest pewne - ja w wojenkach Twoich i Twoich kumpli udzialu brac nie bede... Kto bedzie Was bral powaznie ten sam jest sobie winien...

Z donosem na bonitacje sie spozniles. Tak jak pisalam przed rokiem: w sierpniu 2011 odbyla sie OSTATNIA bonitacja organizowana wedlug zasad z kraju pochodzenia rasy. Mylisz sie myslac, ze mam to samo parcie na szklo co KAW. Moim celem nie jest zamawianie sedziow, aby pieski dostawaly ladne P1 po znajomosci i aby dalo sie to jakos przemycic jako oficjalny kod jak to mialo miejsce w Osiecznej. Bo nie o to w bonitacji chodzi - celem bonitacji poznienskich bylo DOKLADNIE przemierzenie psa i jego ocenienie przez osobe, ktora na rasie sie zna i nie tylko przeczytala, ale i ZROZUMIALA wzorzec. To miala byc (i byla) ocena dla wlasciciela i dla danych statystycznych.
O dtego roku bonitacje sie mocno zmienia - beda organizowane wedlug nowego regulaminu litewskiego klubu (z 10.2011). A zmiany jak nic wlascicielom sie spodobaja.

Grzesiek, bledem z Twojej strony bylo tez promowanie twierdzenia, ze probujemy przekonywac kogos, ze bonitacja w Poznej jest podobna do czeskiej. Nie musimy i NIE CHCEMY tego robic. Bonitacja w Poznej ma swoja renome. Wczesniej psy byly dokladnie mierzone przez Oskara. Ostatnio paleczke przejela Daiva i jest tak samo - bardzo czesto jej miary i wyniki sa o wiele bardziej cenione niz te prowadzone przez niektorych sedziow z krajow pochodzenia rasy w krajach pochodzenia rasy. Bo sa prawdziwe i o wiele dokladniejsze! Nigdy nie pomylila sie 5cm! - ani w gore, ani w dol. Nie ma tu tez przymykania oczu na oczywiste wady. I Czambor jest tego najlepszym dowodem - dobrze wiesz, ze w Poznej Czambor W ZYCIU nie dostalby P1 (tak jak to sie stalo w CZ), bo jesli chodzi o ocene eksterieru to bonitacje w Poznej sa o wiele bardziej dokladne i ostrzejsze (ale przez to tez i spawiedliwsze) niz te w Czechach.

A na koniec - radze ci wymazac publikowana przez Ciebie "karte bonitacyjna" psa Arya ArQeVa, bo to zwykle oszustwo - Arya nie zaliczala w Poznej bonitacji. Ja do Twoich klamst zdarzylam sie przyzwyczaic - dla mnie to nic nowego, ale wlascicielka tego psa moze byc innego zdania - ja bym sie wsciekla, gdyby ktos spreparowal oszustwo uzywajac do tego mojego psa...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 10-04-2012 at 20:47.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2012, 21:17   #2
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Nie chce polemizowac z powyzsza replika, ani problemem, ktorego ona dotyczy, ale przy okazji nasunelo mi sie spostrzezenie, ze byloby bardzo w porzadku, abys Margo z takim samym zaangazowaniem postarala sie nam wytlumaczyc (przytaczajac dowody) sprawe nieszczesnej interpunkcji w bazie WD...
Oczywiscie to inny temat, wiem, ale nie bardzo podoba mi sie "zamiatanie pod dywan" pewnych kwestii. Pamietam oczywiscie, ze to prywatne forum. Ale uwazam, ze Twoja wiarygodnosc znacznie by wzrosla dzieki takiemu ruchowi.
pozdrawiam
a.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2012, 21:21   #3
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
abys Margo z takim samym zaangazowaniem postarala sie nam wytlumaczyc (przytaczajac dowody) sprawe nieszczesnej interpunkcji w bazie WD...
Interpunkcji bonitacji? Sorka, ale nie rozumiem co masz na mysli...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2012, 21:27   #4
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Interpunkcji bonitacji? Sorka, ale nie rozumiem co masz na mysli...
mam na mysli _!_ oraz _?_ w bazie WD.
Niewazne. Chyba za wiele oczekuje...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2012, 21:47   #5
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
mam na mysli _!_ oraz _?_ w bazie WD.
Niewazne. Chyba za wiele oczekuje...
To chyba ja oczekiwalam zbyt wiele...

PS. Nie, nie mam tez pojecia jaka bedzie pogoda na Kaszubach. I sorry za offtopic
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2012, 00:04   #6
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Ludzie!!! zaraz mnie szlag trafi macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem nie ośmieszajcie się. Przecież zostało jasno napisane co rzekoma interpunkcja oznacza a jak nie rozumiecie słowa pisanego to poproście kogoś żeby wam potłumaczył jakoś łopatologicznie. Obiło mi się o uszy że w polsce szaleje wtórny analfabetyzm ale mam nadzieje że wilczakowców to nie dotyczy.
To pisałem ja Witek
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2012, 11:38   #7
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Rzeczywiście na karcie nie ma nic o czeskim klubie. Nawet skan wstawiony przez Grzesia to potwierdza. A może czeski klub ma prawa autorskie do języka czeskiego Parodia. No i najbardziej przykre, że przewodniczący czeskiego klubu p. Hospodka dał się w to wkręcić. A może to jak z naszymi politykami: podpisali deklarację dot. ACTA, a potem tłumaczą się, że nie wiedzieli, co podpisują.
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2012, 18:01   #8
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Huan View Post
Rzeczywiście na karcie nie ma nic o czeskim klubie. Nawet skan wstawiony przez Grzesia to potwierdza. A może czeski klub ma prawa autorskie do języka czeskiego Parodia. No i najbardziej przykre, że przewodniczący czeskiego klubu p. Hospodka dał się w to wkręcić. A może to jak z naszymi politykami: podpisali deklarację dot. ACTA, a potem tłumaczą się, że nie wiedzieli, co podpisują.

Kurka, to co z tym: " „Klub chovatelů československého vlčáka ČR“."

Moja zmarła Unka miała bonitację zrobioną w Czechach i ma kartę bonitacji z nagłówkiem takim jak załączona wyżej.......... Czyli w polskim przekładzie i tłumaczeniu dosłownym: "Klub hodowców czechosłowackiego wilczaka
karta bonitacji czechosłowackiego wilczaka" nie ma tu mowy tj. na karcie o "ČR" - co by mogło sugerować Czeski klub rasy - tego tu nie mam
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2012, 19:05   #9
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

ok. w naglowku skanu jest `Klub chovatelů československého vlčáka`
Co to jest za instytucja??? Jaka organizacja kynologiczna jest patronem tego wydarzenia?
To samo dotyczy bonitacji 2011-kto ja organizowal i patronowal? Wiemy tylko ze litewski klub nie.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 12-04-2012, 22:20   #10
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Czyżby podważanie Późnej było krokiem w działaniach KAW do podnoszenia rangi Osiecznej?

Z Szanownym Panem Grzegorzem Stelmachowskim jako Panem Życia i Śmierci Wilczaków, wyznacznikiem i drogowskazem?

/Elę przemilczę/


............................................

Off-owo do Grzesia:

"Idzie Grześ
Przez wieś,
Worek piasku niesie,
A przez dziurkę
Piasek ciurkiem
Sypie się za Grzesiem.
"Piasku mniej -
Nosić lżej!"
Cieszy się głuptasek."


"Zegarmistrzu Światła Purpurowy" zaskocz wreszcie subtelnością /!/, wyrafinowaniem /!/, maestrią /!/.
Bo jak na razie ciągle banalne >bryzgane kartofle<.... i nie dość, że zsiadłe za bardzo zsiadłe, to jeszcze gorzkie ziemniory...
Przejrzyj wreszcie na oczy: Tyś nie Feniks na popiołach zdegenerowanych wilczakowych hodowców, lecz raczej..... ptaszek..... maciupeńki...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 11:31   #11
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Huan View Post
No i najbardziej przykre, że przewodniczący czeskiego klubu p. Hospodka dał się w to wkręcić..
Skąd pan Hospodka ma wiedzieć, że ma do czynienia z poważną postacią dysleksji bezpośredniej? http://www.wolfdog.org/forum/showpos...6&postcount=16
Nie on pierwszy i przypuszczam, że nie ostatni dał się nabrać. Wielu na tym forum już wie, że trzeba osobiście zderzyć się z przypadkiem dysleksji bezpośredniej żeby do końca zrozumieć na czym to schorzenie polega.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 13:54   #12
orlos
Junior Member
 
orlos's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Location: Gdynia / Olsztyn
Posts: 114
Default

skoro już dochodzi do takich międzynarodowych akcji, to chyba trzeba szybciej wziąśc się i założyć oficjalny klub rasy przy ZKwP...
orlos jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 17:24   #13
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Zwizualizowałam i .....zarechotałam.

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Nie on pierwszy (...) Wielu na tym forum już wie, (...)
Fak-t, jestem esencją nienawiści względem tego przypadku "dysleksji"...chociaż wiem, że nie jedyną...
.....................................
Czy to już czas???
Tak, to chyba już czas na porządny Klub Rasy.
Ponieważ nie ma możliwości leczenia, poddania eutanazji, ubezwłasnowolnienia, wkrojenia w pupcię, pozostaje Klub.
Tylko w ten sposób można poskromić zapędy "samozwańców", oficjalnie /w sposób uzasadniony/ stawiać "interpunkcje" przy psach, kontrolować czystość rasy badaniami, bawić się w ogoniaste sierpy, a walczyć z młotami, itd, itp.
Ja nawet mogę się poświęcić i do Klubu nie wstępować -będzie szansa na większą ilość chętnych.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 18:35   #14
orlos
Junior Member
 
orlos's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Location: Gdynia / Olsztyn
Posts: 114
Default

Quote:
Originally Posted by Puchatek View Post
Czy to już czas???
Tak, to chyba już czas na porządny Klub Rasy.
Ponieważ nie ma możliwości leczenia, poddania eutanazji, ubezwłasnowolnienia, wkrojenia w pupcię, pozostaje Klub.
no to trza zebrac sie do kupy i zebrac te minimum 100 członków
orlos jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2012, 14:48   #15
erendil
Junior Member
 
erendil's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Ostrzeszów
Posts: 137
Default

To ja chętnie wpiszę się za utworzeniem klubu tylko gdzie, bo strona klubu chyba "nie żyje", nic tam się nie dzieje, może warto by zbierać podpisy na wystawach, choć to chyba było już robione...
erendil jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2012, 15:27   #16
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Paula trzeba wypełnić deklarację i można przekazać ją Margo albo mnie chociażby
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2012, 16:26   #17
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Zbieramy powoli i na pewno zbierzemy 100 deklaracji.
Nadchodzi czas spotkań - NIECH każdy komu zależy na założeniu klubu wyśle swoją deklarację i choć 2 pozbierane wsród znajomych wilczakowców to za rok mamy KLUB!!!!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2012, 16:59   #18
erendil
Junior Member
 
erendil's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Ostrzeszów
Posts: 137
Default

Sie robi
erendil jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2012, 17:22   #19
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

ja powtorze swoje pytanie:

co to jest Klub chovatelů československého vlčáka?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2012, 17:57   #20
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
co to jest Klub chovatelů československého vlčáka?

To chyba to....
http://www.cswolfdog.cz/
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org