Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-10-2003, 16:57   #1
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default Bonitacja i przeglad mlodych - Hostivice 10.2003

Nie wiem, jak wyglada u Was z wolnym czasem, ale w ta sobote 18.10.2003 o godzienie 9:00 odbedzie sie w Hostivicach kolo Pragi bonitacja i przeglad mlodych. Jesli jestescie zainteresowani to dajcie znac - my bedziemy tam na 100%.
Powinno byc ciekawie, bo po przegladzie odbedzie sie spotkanie klubu i na tapete wroci ponownie temat kundelkopodobnych mieszancow w hodowli CzW. No, a na zakonczenie pewnie znowu wyladujemy w pizzerii....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2003, 00:29   #2
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Wlasciwie powinnismy tam jechac, ale brakuje juz czasu na wszystko!
Teraz poswiecam sie calkowicie szkoleniu Amberka (czasowo i finansowo), w przelocie moze jakas wystawa
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2003, 18:24   #3
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Ori
w przelocie moze jakas wystawa
Poznan? A moze cos jeszcze? Europejska? Bedzie tam Philippe (zdolal namowic jeszcze dwoch wlascicieli z Francji) i mowil, ze Anubis chetnie spotkalby reszte rodzenstwa....

W Nitrze beda w sumie dwie wystawy - w sobote krajowka, a w niedziele europejska. Spanie byloby raczej w hoteliku - najlepiej w tym samym gdzie Philippe..... (narazie jestesmy w fazie planowania).
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2003, 22:43   #4
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Margo oszczedz nas!!!
Myslalam o Poznaniu i o championow w Lesznie, ale nigdzie dalej!
A wlasnie kiedy te papiery na championa zlozyc? czy to juz nie czas?
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2003, 22:49   #5
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Ori
Margo oszczedz nas!!!
OK

Quote:
Originally Posted by Ori
A wlasnie kiedy te papiery na championa zlozyc? czy to juz nie czas?
Jeszcze nie - od ostatniej wystawy musi uplynac min. 45 dni. Jesli przeslesz podanie wczesniej, to najprawdopodobniej zostanie odeslane...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2003, 14:57   #6
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Hostivice 18.10.2003, czyli czeski cyrk na kółkach

Eeeee....nie bylo az tak zle. Jak zwykle przy takich spotkaniach mielismy szanse porozmawiac z hodowcami i wlascicielami CzW w Czechach. Spotkalismy mase starych znajomych, a i poznalismy kilka nowych przesympatycznych psiaczkow. Bylo bardzo milo...

Szkoda tylko, ze bar nie dopisal. Podobno z powodu wewnetrznych rozgrywek bojkot przegladu hodowlanego zrobila stara ekipa baru. Nie wiem komu chcieli dogryzc, ale udalo im sie wykonac 200% normy i dali kopa wszystkim. Nowa obsluga nie chciala dlugo siedziec, zwinela sie kolo poludnia, wiec spotkanie klubu odbylo sie przy pustych stolach i w smetnej atmosferze....

Sam przeglad ciagnal sie w nieskonczonosc, co akurat nie jest minusem, bo potrzeba w Czechach wiekszej ilosci psow hodowlanych. Dobrze, ze niektorym hodowcom udaje sie namowic wiekszosc wlascicieli szczeniat, by wzieli udzial w przegladzie mlodych. Rekord w tym roku przypadl Lucce ("Eden severu"). Ma byc z czego dumna...

Generalnie caly przeglad obserwowalismy jedynie katem oka, rozmawiajac przy tym ze znajomymi i robiac zdjecia. Do ringu podeszlismy na dluzej, gdy weszla na niego Aset Voodoo od Miszy. Trzeba przyznac, ze mala zaprezentowala sie ladnie - wiele psiakow bylo nieprzygotowanych do mierzenia, baly sie komisji, trzeba je bylo ustawiac pod murem. Voodoo jak to Voodoo - kto byl w Poznej to wie o czym mowie: z typowym dla niej poczuciem humoru dala sie zmierzyc, obejrzec, ani troche nie bala sie milego mlodego pana, ktory na nia pomachal reka ("pozorant" ubrany byl w stroj cywilny i nie mial rekawa). Potem zeczela sie z nim bawic, konczac 'pokaz' udanym atakiem na jego rekaw.
Misza byla z niej dumna - okazalo sie, ze ma powod do dumy, bo mala dostala doskonaly kod bonitacyjny.

Mnie osobiscie zastanowila inna sprawa i nadal siedze i glowkuje : Aset dostala w opisie charakteru kod Og, czyli "sanquinik - mniej odważny". I teraz zastanawiam sie do czego sie odnosi to 'mniej odwazny'? Jak w takim razie wyglada szczeniak z charakterem Of "sangwinik - opanowany, wyrównany"? Bo moja wiedza uzyskana z opracowan typow charakteru legla w gruzach. Voodoo byla mniej odwazna, bo nie odwazyla sie zabic tego milego pana machajacego reka na "tescie charakteru"? Jesli tak, to mam nadzieje, ze wszystkie polskie wilczaki skoncza na Og....

Ale co mile szybko sie konczy i zaczyna sie zebranie Klubu Hodowcow Czechoslowackiego wilczaka w Czechach, czyli male czeskie piekielko.

Powrocil temat mieszancow pochodzacych od kundelka i kanadyjskiej wilczycy, ale wstyd o tym pisac - a to ze wzgledu na poziom na jakim toczala sie dyskusja. Zenada.
Na internecie powiedziano nam, ze jesli chcemy o tym dyskutowac, to mozemy na spotkaniu. A na spotkaniu dano nam 5 minut(!!!), bo niby nie bylo czasu. Na internecie powiedziano nam, ze wyjasnienia dostaniemy "w realu", a na spotkaniu twierdzono, ze wszystko jest na internecie.
Pani, odpowiedzialna za caly przekret z 'kanadyjkami', ktorej zadano proste pytanie: "czy jesli wszystko pojdzie dobrze, to czy po 4 generacjach te kundelki pojda do hodowli jako wilczaki?" odpowiadala "nie wiem". A pytanie wydaje sie byc dziecinne latwe, tak samo jak odpowiedzi "tak" lub "nie". Mila pani w wyjasnianiu tego "nie wiem" posunela sie do argumentow w stylu: przeciez za kilka lat moze byc koniec swiata i wtedy bedzie bez znaczenia, czy pojda, czy nie...
Mila pani wyjasniajac dlaczego jej krzyzowka na wystawie wilczakow dostala ocene "bardzo dobra" (na co nie zasluguje ze wzgledu na nietypowy wyglad) odpowiedziala, ze to nie jej wina, ze niektorzy wlasciciele TEZ maja psy, ktore sa jedynie na ocene "bardzo dobra".
Trzeba przyznac, ze taka glupota porazila wiele osob - po prostu widac bylo, jak po tych tlumaczeniach ludziom poopadaly rece. Rzeczywiscie na pytania ludzi padly odpowiedzi na poziomie przedszkola (no, OK, czasem moze nawet zerowki). Pozostaje miec nadzieje, ze krzyzowki maja troche wiekszy rozumek niz ich wlasciciele i postanowia jednak nigdy nie miec szczeniat...

Podczas rozmowy okazalo sie, ze Slowacki Klub przeslal oficjalny protest do Czeskiego Klubu. Ale co zrobi czeska komisja hodowlana? Zignoruje go, bo mimo, ze protest jest oficjalny, z pieczatkami, to podpisala go jedna osoba, czyli zostanie on potraktowany jak zwyczajny liscik od jakiegos slowackiego hodowcy. Wiem, kto podpisal sie pod protestem w imieniu slowackiego klubu i nazywanie tej osoby "jakims tam slowackim hodowca" jest niczym innym jak okazaniem OGROMNEJ ignorancji jest chodzi o znajomosc osob i rasy....
Polacy dopiero zaczynaja, ale gdybym rzucila tu nazwiskiem z protestu, to kazdy, kto tylko zetknal sie ze Slowacja wiedzialby o kogo chodzi i potwierdzilby, ze jesli stoi ono na protescie, to jest to BARDZO POWAZNY list, a nie wypociny jakiegos nudzacego sie Slowaka.
Ale dobrze wiedziec, ze jesli kiedys bedziemy pisali do Czechow oficjalne pismo, to nie starczy, zeby bylo OFICJALNE. Musi byc na nim jeszcze podpis Kwasniewskiego i pieczec papierza. Moze wtedy co niektorzy podejda do niego z odpowiednia powaga....

ALE PRZECHODZE DO SEDNA:
I tu maly wstep: od jakiegos czasu publikujemy na stronach (glownie na czeskiej wersji) artykuly pana Hartla o rasie. Od jakiegos miesiaca przy kazdym artykule zaczelo sie pojawiac "Skopiowane ze ston Cswolfdog" (czyli oficjalnych stron klubu). Na poczatku nie wiedzialam co jest grane. Cswolfdog slynie z tego, ze powstal z materialow wzietych z Wolfdoga, ich baza powstala na podstawie naszej bazy, ktora sama im przeslalam, bo obiecywali mi przesylanie danych uzupelniajach (a ja glupia uwierzylam w te piekne slowka i zrobili mnie w konia, bo od dwoch lat o danych od nich ani widu, ani slychu, a baze uzywaja i nawet uzupelniaja na podstawie naszych stron).
Wreszcie Przemek wpadl na pomysl, ze moze ta osobka nie wie, ze otrzymalismy pozwolenie od pana Hartla na publikowanie i tlumaczenie WSZYSTKICH jego tekstow na bonitacji na poczatku tego roku, czyli zanim zaczelismy publikacje tekstow. Wiedzialam, jaka zawisc czuja niektore osoby w Czechach w stosunku do tego serwisu i chcialam sie odpowiednio zabezpieczyc. Panu Hartlowi zawsze zalezalo na tej rasie i nic dziwnego, ze sie zgodzil. Co wiecej - dal nam 'cynk', ze niedlugo ukaze sie jeszcze jeden jego artykul w czeskiej gazecie i nawet jego mozemy opublikowac.

Niestety bylam naiwna i nie docenilam nienawisci zaslepiajacej niektore osoby. Myslalam, ze nie mozna upasc tak nisko, ale zeszmacily sie one (sorry, za to slowo, ale niestety odpowiada prawdzie) do konca. Udalo im sie wymoc na Hartlu cofniecie pozwolenia. Dostalam od niego pisemko, w ktorym "prosi" mnie, ze o kazdy artykul mam sie go pytac osobno.
Nie interesuje mnie udzial w tym czeskim piekielku i nie mam zamiaru, czasu, ani forsy wysylac do Hartla potwierdzonej notarialnie prosby o publikacje danego tekstu. Nie mam ochoty czekac na oficjalne pismo oznaczajace jego zgode. Nie mam ochoty miec nic wspolnego z osobami, ktore tak zaslepione sa nienawiscia, prywata i glupota, ze zrobia wszystko by zaszkodzic innym, byleby postawic na swoim. Jest dla mnie niezmiernie przykro, ze osoba, ktorej slowo bylo dla mnie ze stali dala sie ich w to wszystko sciagnac.

Co to oznacza? Ze w najblizszym czasie z Wolfdoga zostana skasowane WSZYSTKIE artykuly napisane przez pana Hartla. Wiec jesli ktos z Was chce, to zapiscie je gdzies sobie na dysku, bo od przyszlego tygodnia beda dostepne w "jedynym, slusznym jezyku", czyli po czesku. A autorom przekretu gratuluje pomyslu - taka glupota nigdy nie dalabym rady sie wykazac!
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2003, 17:13   #7
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

U lala...z moich obserewacj - tak wkurzyc Margo to jest sztuka !
Dotnelo Cie niestety nader powszechne zjawisko - nic na to nie poradzisz niestety ....szkoda ze tak ludzie traca wiare w swiat .
Nic sie nie przejmuj - serwis macie wieeelki, bez wspomnanych artykulow nie padnie a autor niebawem sam wpadnie na to co zrobil
Wilczaki sa na tyle mloda rasa ze dotychczas wydawalo sie ze powszecne numery jej hodowcow nie dotycza a tu puk!puk! dzien dobry - my swinstwa i przekrety juz jestesmy - cieszycie sie?
Od dzis jestesce zbrojni w wiedze i bedzie z gorki.

NIe przejmuj sie Margo - witaj w "normalnym" swiecie i badz silna - Wasza praca-Wasze wilczaki-Wasz sukces....a reszte -olac!
pozdarwiam
Gaga ( ktora malo co juz dziwi choc niezmiennie wkurza) i Giga
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2003, 19:26   #8
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Oj Margo ale Ci dopiekli
A juz myslalam, ze nic Cie nie wyprowadzi z rownowagi
Mysle, ze to faktycznie bardzo przykro i swinstwo totalne, ale mozemy spokojnie ich olac i czekac az wymra
Artykuly i tak troche przynudzaly, wiec mala strata
Pozostaje tylko niesmak...
I tak wiadomo, ze dokuczaja Wam z zazdrosci, najpierw Jolly, a teraz Pinkowa , po prostu ich zzera. Niech sami sie spalaja, Ty jestes ponad to.
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2003, 21:53   #9
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Ori
Oj Margo ale Ci dopiekli
Ano dopiekli. Ale nie akurat w Hostivicach. To sie po prostu tak zbieralo...

Quote:
Originally Posted by Ori
A juz myslalam, ze nic Cie nie wyprowadzi z rownowagi
Przyznaje, ze ogolnie nerwy mi tam nie puscily. Co najwyzej tak jak innym opadly mi rece. I dostalam, pewnie tak jak inni, oswiecenia: "Po diabla ja tu trace czas na rozmowy."
Jesli chodzi o krzyzowki, to oficjalne protesty sa ze Slowacji i Niemiec, a burza sie wlasciciele i hodowcy we Wloszech, Francji, Holandii, Szwajcarii i kilku innych. Ale oczywiscie dziad swoje, baba swoje.... Komisja hodowlana obrala kurs polegajacy na osmieszaniu kazdego kto jest przeciwko - olali oficjalny prostes Niemcow (bo czy ta odpowiedz, ktora mozna przeczytac juz na naszej stronie mozna potraktowac jako powaznie?), tego samego probuja (tak jak o tym pisalam) zrobic z protestem Slowackiego Klubu. A reszta hodowcow i wlascicieli to dla nich zwyczane przyglupy i lameria, ktora o rasie nie ma pojecia...

Quote:
Originally Posted by Ori
ale mozemy spokojnie ich olac i czekac az wymra
Nie licz na to - predzej odpowiedz tej milej pani za jakies 5-6 lat bedzie:
"Ooooopsss - moj eksperyment sie nie udal. Sorry, ze zniszczylam wam rase, ale tak czasem przy ekserymentowaniu bywa"

Quote:
Originally Posted by Ori
Artykuly i tak troche przynudzaly, wiec mala strata
Nie probuje mnie pocieszac....

Quote:
Originally Posted by Ori
Niech sami sie spalaja, Ty jestes ponad to.
Chcialabym. Ale jestem Blizniak, a blizniaki to takie podle czasem sa...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2003, 21:59   #10
Joanka
Junior Member
 
Joanka's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Jura Krakowsko-Częstochowska
Posts: 190
Default

I my jesteśmy z Wami! Trzeba być ponad to, bo inaczej da sie czlowiek wciągnąć w jakieś gierki uwłaczające godności.
W ubiegłym wieku był taki serial "Nemocnice na skrai mesta" gdzie padło piekne stwierdzenie: "Gdyby głupota miała skrzydła to fruwałaby Pani jak gołębica". A serial też był czeski. Coś w tym chyba jest.

Joanka
Joanka jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2003, 22:13   #11
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Quote:
Originally Posted by Joanka
W ubiegłym wieku był taki serial "Nemocnice na skrai mesta" gdzie padło piekne stwierdzenie: "Gdyby głupota miała skrzydła to fruwałaby Pani jak gołębica". A serial też był czeski. Coś w tym chyba jest.
To moze teraz troche "off topic": wlasnie slyszalem w radio, ze czesi nakrecili kilkanascie nowych odcinkow slynnego serialu (w oryginale to chyba "Nemocnica na kraje mesta"), a polska TV juz je kupila
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2003, 22:42   #12
Joanka
Junior Member
 
Joanka's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Jura Krakowsko-Częstochowska
Posts: 190
Default

Jak widać po wczesniejszej wypowiedzi Margo, chyba mieli skąd czerpać wzorce do postaci słynnej siostry, stąd też czym prędzej nakręcili kolejne odcinki
A nazwę rzeczywiście troche przekręciłam sorki

Joanka
Joanka jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2003, 23:01   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
U lala...z moich obserewacj - tak wkurzyc Margo to jest sztuka !
Zgadza sie. Bo ja taka milujaca pokoj osoba jestem, a wilczaka mam w ramach dowartosciowywania sie

Quote:
Originally Posted by Gaga
Dotnelo Cie niestety nader powszechne zjawisko - nic na to nie poradzisz niestety ....szkoda ze tak ludzie traca wiare w swiat.
Zgadza sie - przypuszczam, ze z tego powodu wiele osob sobie odpuszcza... Mi wystarczylo zerkniecie na spotkaniu na boki i .... samopoczucie o wiele lepsze, ale niesmak pozostaje...

Quote:
Originally Posted by Gaga
Nic sie nie przejmuj - serwis macie wieeelki, bez wspomnanych artykulow nie padnie a autor niebawem sam wpadnie na to co zrobil .
Gdzie tam... Poprzecinaja mu kable telefoniczne, aby do nas nie dotarl.
Problem w tym, ze Hartl nie ma dojscia do internetu i lyka caly kit, ktory mu wcisna. To widac chocby po pismie - jest tam kilka bledow, ktore zaraz wskazuja na osobe, ktora mu to pismo podsunela...

Quote:
Originally Posted by Gaga
Wilczaki sa na tyle mloda rasa ze dotychczas wydawalo sie ze powszecne numery jej hodowcow nie dotycza a tu puk!puk! dzien dobry - my swinstwa i przekrety juz jestesmy - cieszycie sie? .
Eeeee.....ale czy ktos byl tak naiwny i liczyl, ze nigdy nie bedzie walk i sprzeczek. W kazdym raze siedzac w tym temacie musze powiedziec, ze codziennie sa jakies rozgrywki. Ale jak dotad byly one prowadzone ja pewnym poziomie. I gdy jedziesz na spotkanie, oboz, czy wystawe to tego nie jestes w stanie odczuc. Nadal sytuacja w tej rasie wyglada swietnie....
Cale szczescie, ze przypadek o ktorym pisze to margines, i pewnie taki pozostanie, bo nawet ludzie w Czechach maja tego dosyc. Mi po prostu opadla szczeka na widok sztuczek do jakich sie posuneli...

Quote:
Originally Posted by Gaga
NIe przejmuj sie Margo - witaj w "normalnym" swiecie i badz silna - Wasza praca-Wasze wilczaki-Wasz sukces....a reszte -olac!
Gaga ( ktora malo co juz dziwi choc niezmiennie wkurza) i Giga
Dzieki! Prawde mowiac cos osiagneli - ale cos calkiem przeciwnego niz to, czego oczekiwali...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2003, 07:37   #14
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Przemek
To moze teraz troche "off topic": wlasnie slyszalem w radio, ze czesi nakrecili kilkanascie nowych odcinkow slynnego serialu (w oryginale to chyba "Nemocnica na kraje mesta"), a polska TV juz je kupila
Wczoraj byl v czeskiej TV pierwszy odcinek tej nowej serii .

Pavel
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2003, 20:35   #15
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Wczoraj byl v czeskiej TV pierwszy odcinek tej nowej serii .
Pavel
I jak?
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2003, 20:58   #16
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
Quote:
Originally Posted by Pavel
Wczoraj byl v czeskiej TV pierwszy odcinek tej nowej serii .
Pavel
I jak?
Jana mowila, ze to bylo straszliwe (ale znasz Janu ). Dla mnie to bylo cielkem OK.

Pavel

PS : Dla tych, kto maja czeska TV, jest to na pierwszym programu kazdy poniedzialek od 20:00.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2003, 10:04   #17
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Po polski ruzumim, psat neumim
Cesky kratce - vzdy jsou dve strany pohledu na jednu vec a tady je prezentovana pouze ta jedna .....
Eva
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2003, 11:30   #18
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by rocco
vzdy jsou dve strany pohledu na jednu vec a tady je prezentovana pouze ta jedna .....
Eva
Alez oczywiscie, ze jest tu przedstawiony tylko jeden punkt widzenia. A to dlatego, ze autorem postu jest "Margo", a nie "Margo & co.".

Jesli chodzi Tobie dokladniej o sprawe mieszancow-krzyzowek, to nic straconego - sprawa jest nadal aktualna i moze bedziemy mieli okazje uslyszec jakies sensowne argumenty drugiej strony. Miejmy nadzieje, ze przyjdzie czas, gdy dostaniemy odpowiedzi na proste pytania; miejmy nadzieje, ze bedzie czas na dyskusje. Bo to kawalki, ktore obecnie sie nam rzuca, nie przekonaly nikogo: ani Slowakow, ani Niemcow, ani Holendrow, anie nawet Czechow.....

Odnosnie prostestu, ktory zostal zignorowany, a byl podpisany przez slowacki klub, a w jego imieniu przez pania Milke Kollarova, to aby zweryfikowac jego autentycznosc wystarczylo zadzwonic do Rosika (moze byc mlodego, czy starego) i zapytac, kim jest ta pani...

Co do Hartla, to tu nie ma drugiej strony. W Hostivicech pozwolil nam na publikacje WSZYSTKICH swoich artykulow. I nie powiesz mi, ze nie zrozumialam o co mu chodzio, bo mam swiadka tej zgody. Tak wiec to co teraz sie stalo jest niczym innym jak cofnieciem przez nigo danego slowa. A to wszystko dzieki Wam....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 31-10-2003, 22:26   #19
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
Jesli chodzi Tobie dokladniej o sprawe mieszancow-krzyzowek, to nic straconego - sprawa jest nadal aktualna i moze bedziemy mieli okazje uslyszec jakies sensowne argumenty drugiej strony.
Nierozumiem no ale trudno jakie argumenty.Dobiera sie kilka osob robi sobie mieszanca ktory wyglada no napewno nie jak Wilczak wystawia go jako CzV a nakoncu powie sory ze spiprz... wam rase . Gdzie tu zachowanie czystosci rasy i nie rozumiem postawy zarzadu FCI ze nic z tym nie robi.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2003, 00:15   #20
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ
Gdzie tu zachowanie czystosci rasy i nie rozumiem postawy zarzadu FCI ze nic z tym nie robi.
Narazie FCI nic do tego nie ma - o mieszancach nie byli informowani nawet czlonkowie slowackiego klubu, ktory jest przeciez gwarantem rasy przy FCI...
Poza tym jest jeszcze kilka haczkow, ale o tym obszerniej juz wkrotce...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org