Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

View Poll Results: Czy przyjecha³by¶ na bonitacjê w Polsce?
tak 6 100.00%
nie 0 0%
Voters: 6. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-04-2004, 13:55   #1
Sebastian
Member
 
Sebastian's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Wejherowo blisko morza, Kaszuby
Posts: 716
Send a message via Skype™ to Sebastian Send Message via Gadu Gadu to Sebastian
Default Bonitacja i przegląd młodzieniaszków w Polsce?

Tak sie zastanawiam i niesmiało chciałbym zapytać czy jest mozliwe i z jakim byc może obciązeniem wiąże się przeprowadzenie bonitacji u nas w Polsze ? Zobaczyłem przeglądając wyniki bonitacji, że np na bonitacji organizowanych gdzieś indziej niż SL i CZ :w Szwajcarii były 2 psy, za zachodnią granicą troszkę więcej ale nawet jakis tam przypadek w Laźne był tylko 1 pies. Myslę, że u nas pojawiło by się z 4-5 na bonitacji, a do tego pewnie z parę na PM? Na pewno wiąże się to z kosztami, ale może koszt sprowadzenia jakiejś szanownej komisji byłby mniejszy niż wyjazdu osób z psiakami gdzieś tam za południową granicę. Tak sobie dywaguję, po rozmowie z paroma przedbonitacyjnymi właścicielami psiaków, których też troszkę finanse gniotą..
Sebastian jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2004, 14:39   #2
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: Bonitacja i przegląd młodzieniaszków w Polsce?

Quote:
Originally Posted by Sebastian
Tak sie zastanawiam i niesmiało chciałbym zapytać czy jest mozliwe i z jakim byc może obciązeniem wiąże się przeprowadzenie bonitacji u nas w Polsze ?
Zrobic u nas bonitacje byloby bardzo latwo. I to nawet w tym roku - wyrobilibysmy sie juz do spotkania w Poznej...

By przeprowadzic bonitacje potrzebna bylaby sedzina (potrzeba by bylo oplacic przejazd (paliwo) i pobyt) + poradca chowu. Do tego jeszcze sekretarz i pozorant - z tym tez nie byloby problemu. Czyli zalatwienie wszystkiego byloby mozliwe. Moze daloby sie jakos dogadac, wiec mozliwe, ze jesli bedzie kilku chetnych to nawet niezbyt drogie.

Na wstepie zagadne kogo trzeba (mam juz taka mala idee, z kim rozmawiac). Musimy tylko ustalic ilu byloby chetnych.

Czyli termin bylby:
04.09.2004
(to sobota podczas spotkania w Poznej)

Przeglad hodowlany (bonitacja):
dla doroslych psow

Przeglad mlodych:
dla psow od 6 miesiaca zycia

Czyli obecnie kazdy z polskich psow moglby wziac w tym udzial....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2004, 14:47   #3
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: Bonitacja i przegląd młodzieniaszków w Polsce?

Quote:
Originally Posted by Sebastian
Tak sobie dywaguję, po rozmowie z paroma przedbonitacyjnymi właścicielami psiaków, których też troszkę finanse gniotą..
Tak sobie ciagle jeszcze mysle: to byloby niezle ulatwienie dla wlascicieli z Polski. Od nas moze by przejechaly dwa-trzy szczeniaki na przeglad mlodych. Bedzie kilka osob z Holandii, wiec pewnie jedna lub dwie by sie zdecydowaly. Mlode psy tez juz by sie lapaly: nie tylko Harry, ale i Halla, czy Max. Moze i Amber bylby chetny... Kogo my tak jeszcze mamy? Pinky, Alkora, Iowe, no i Krakusow.... Nawet jesli udzial wzielaby 1/3 to i tak byloby to wiecej, niz na wiekszosci bonitacji w Czechach, czy Slowacji...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2004, 15:47   #4
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default Re: Bonitacja i przegląd młodzieniaszków w Polsce?

Quote:
Originally Posted by Margo
Quote:
Originally Posted by Sebastian
Tak sobie dywaguję, po rozmowie z paroma przedbonitacyjnymi właścicielami psiaków, których też troszkę finanse gniotą..
Tak sobie ciagle jeszcze mysle: to byloby niezle ulatwienie dla wlascicieli z Polski. Od nas moze by przejechaly dwa-trzy szczeniaki na przeglad mlodych. Bedzie kilka osob z Holandii, wiec pewnie jedna lub dwie by sie zdecydowaly. Mlode psy tez juz by sie lapaly: nie tylko Harry, ale i Halla, czy Max. Moze i Amber bylby chetny... Kogo my tak jeszcze mamy? Pinky, Alkora, Iowe, no i Krakusow.... Nawet jesli udzial wzielaby 1/3 to i tak byloby to wiecej, niz na wiekszosci bonitacji w Czechach, czy Slowacji...
hei, koledzy, i my moze bycz s Harkoj tesz na te bonitaciu prszijechalismy.
(jeszly tego niezrobimy w L.B-kedy bedzemy u was w goszcy z Zirownice na egzaminy i beg s roweramy.)
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2004, 16:52   #5
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: Bonitacja i przegląd młodzieniaszków w Polsce?

Quote:
Originally Posted by wolfin
hei, koledzy, i my moze bycz s Harkoj tesz na te bonitaciu prszijechalismy.
Byloby super! Nawet jak zrobicie juz w Lazne Belohrad to warto zrobic tez w Poznej, bo my robilibysmy slowacka, a tam jest inne podejscie, niz na czeskiej...

Quote:
Originally Posted by wolfin
(jeszly tego niezrobimy w L.B-kedy bedzemy u was w goszcy z Zirownice na egzaminy i beg s roweramy.)
Oj, to bedziecie czesto goscic w Lazne, bo rowery sa w jeden weekend, przez caly tydzien egzaminy, a w drugi bonitacja...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2004, 17:26   #6
Sebastian
Member
 
Sebastian's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Wejherowo blisko morza, Kaszuby
Posts: 716
Send a message via Skype™ to Sebastian Send Message via Gadu Gadu to Sebastian
Default

No w końcu mi się udało , a długo sie obawiałem poruszyc ten temat . Uff, to my wtedy zrobimy wszystko aby być na bonitacji czy jak zwał w Późnej (rozumiem ze tradycyjnie we wrześniu przy okazji wystawy w Zielonej Górze?), zagramanica w tym roku raczej znów odpada. To obliczajcie koszty, przecież jak podzielimy na ileś głów tzn. psów do przeglądu to może nie będzie tak źle? Chyba zadzwonię do Joanki namówić ich na to.
Sebastian jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2004, 22:22   #7
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: Bonitacja i przegląd młodzieniaszków w Polsce?

Quote:
Originally Posted by Margo
Byloby super! Nawet jak zrobicie juz w Lazne Belohrad to warto zrobic tez w Poznej, bo my robilibysmy slowacka, a tam jest inne podejscie, niz na czeskiej...
Mam informacje, ze nie jest na 100%, czy bedzie bonitacja w Lázně Bělohrad. To dla tego, ze jest jeszcze jeden obóz konkurencyjny w Jetřichovice i wedlug moich informacji Monika chciala by zrobic bonitacje tam. Ale kierownictwo Klubu czeskiego nie zdecydowalo sie. I jest duza szansa, ze w tym roku nie bedzie bonitacji na obozach wogole. Ale o wszystkim sie bedzie dyskutowac w Hostivicach w ten weekend. Trzymam kciuki, ja preferuje trening i tak w tym roku nie przyjade do Hostivic (pierwszy raz od kiedy mam wilczaky ).

Pavel

PS : Jesli bedzie organizowana bonitacja w Póznej, tak mozesz, Margo, liczyc na moja pelna pomoc (np. juz wiem, ze w tym roku bedzie w Póznej profesjonalny pozorant z Czech).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2004, 22:42   #8
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: Bonitacja i przegląd młodzieniaszków w Polsce?

Quote:
Originally Posted by Pavel
Mam informacje, ze nie jest na 100%, czy bedzie bonitacja w Lázně Bělohrad. To dla tego, ze jest jeszcze jeden obóz konkurencyjny w Jetřichovice i wedlug moich informacji Monika chciala by zrobic bonitacje tam. Ale kierownictwo Klubu czeskiego nie zdecydowalo sie. I jest duza szansa, ze w tym roku nie bedzie bonitacji na obozach wogole. Ale o wszystkim sie bedzie dyskutowac w Hostivicach w ten weekend. Trzymam kciuki, ja preferuje trening i tak w tym roku nie przyjade do Hostivic (pierwszy raz od kiedy mam wilczaky ).
My w Hostivicach bedziemy. Wiec zobaczymy... Generalnie nie gra to i tak wiekszej roli, bo bonitacja w Lazne Belohrad bylaby raczej dla gosci z Niemiec, czy wlascicieli z Czech. Dlatego wlasnie chcemy robic bonitacje w Poznej, bo wiekszosc z nas nie da rady dotrzec na obozy... Czyli nawet jak by bonitacja w Lazne Belohrad byla, to i tak nic by nie zmienila...

Quote:
Originally Posted by Pavel
Jesli bedzie organizowana bonitacja w Póznej, tak mozesz, Margo, liczyc na moja pelna pomoc (np. juz wiem, ze w tym roku bedzie w Póznej profesjonalny pozorant z Czech).
WOW... No to juz mamy zaczac prace? Ale serio: narazie popytam, jakby to mialo byc z bonitacja, i czy bedzie mozliwa. Jesli tak, to odbylaby sie w sobote. Ranek i przedpoludnie nalezalby do Ciebie i memorialu, czyli zawodow (oczywiscie masz nasza pomoc ). Potem zrobilibysmy przerwe i po poludniu zrobili na spokojnie bonitacje...

Coz, zobaczymy...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2004, 23:06   #9
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: Bonitacja i przegląd młodzieniaszków w Polsce?

Quote:
Originally Posted by Margo
My w Hostivicach bedziemy. Wiec zobaczymy... Generalnie nie gra to i tak wiekszej roli, bo bonitacja w Lazne Belohrad bylaby raczej dla gosci z Niemiec, czy wlascicieli z Czech. Dlatego wlasnie chcemy robic bonitacje w Poznej, bo wiekszosc z nas nie da rady dotrzec na obozy... Czyli nawet jak by bonitacja w Lazne Belohrad byla, to i tak nic by nie zmienila...
I ja nie jestem przyjacielem bonitacji na obózach. I to dla tego, ze jest juz wiecej psow, ktore sa strachliwe, no dzieki temu, ze mialy mozliwoszcz na obózu bonitacje trenowac, tak sa w hodowli !!!

Quote:
Originally Posted by Margo
WOW... No to juz mamy zaczac prace? Ale serio: narazie popytam, jakby to mialo byc z bonitacja, i czy bedzie mozliwa.
Ja nie widze nijakych problemow. Tylko nie wiem, kto bede siedzowac in kto bede jak komisja bonitacijna ? Ale wiem, ze Ty juz masz napewno jakis plan w glówie

Quote:
Originally Posted by Margo
Jesli tak, to odbylaby sie w sobote. Ranek i przedpoludnie nalezalby do Ciebie i memorialu, czyli zawodow (oczywiscie masz nasza pomoc ). Potem zrobilibysmy przerwe i po poludniu zrobili na spokojnie bonitacje...
Nie ma problem ... Tak jako tak jestem rozmyslal, ze w tym roku bede zawod organizowany trocha inaczej, jak w roku przeszlym. Bede wiecej "action" i szybczy, podobnie, jak byl organizowany zawod v Žirovnicy (tylko dyscipliny nie beda te same ) . I tak bede przedpoludnie napewno starczyc.

Pavel
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2004, 23:38   #10
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Sebastian
No w końcu mi się udało , a długo sie obawiałem poruszyc ten temat .
Prawde mowiac i my juz o tym myslelismy. Tylko obawialismy sie poruszyc temat... Pytanie bylo tylko, czy zrobic bonitacje juz w tym roku, czy przyszlym. Ale w Nitrze wpadlam na pomysl jak (sprobowac) polaczyc przejemne z pozytecznym...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2004, 23:42   #11
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: Bonitacja i przegląd młodzieniaszków w Polsce?

Quote:
Originally Posted by Pavel
Ja nie widze nijakych problemow. Tylko nie wiem, kto bede siedzowac in kto bede jak komisja bonitacijna ? Ale wiem, ze Ty juz masz napewno jakis plan w glówie
Oczywiscie... Jak zwykle... Wiele rzeczy ulatwil Twoj artykul o poprzednim spotkaniu w "Pes přítel člověka"...

Quote:
Originally Posted by Margo
Nie ma problem ... Tak jako tak jestem rozmyslal, ze w tym roku bede zawod organizowany trocha inaczej, jak w roku przeszlym. Bede wiecej "action" i szybczy (..)
Brzmi super! Teraz trzeba pogonic wlascicieli, aby od czasu do czasu przypomnieli czworonogom, jak ma wygladac przychodzenie do nogi, czy szczekanie i aport...

Nie zapomnij tez o szczeniaczkach!! Ich wlascicieli tez warto troche poganiac po placu...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 06-04-2004, 21:34   #12
suru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań
Posts: 227
Default

Chociaz my jestesmy juz zbonitowani, to nadal jestesmy za!!
Podpisujac sie czterema lapami Fany mozemy zaczac agitacje....

BONITACJA TO NAJWAŻNIEJSZA RZECZ NA ŚWIECIE
TO OBOWIĄZEK KAŻDEGO PRAWDZIWEGO WILCZAKA
I TY MUSISZ TAM BYĆ!

pozdr
Beowulfy
------------------------
p.s. Sebastian co Ci sie stalo na "ikonce" krotka rozmowa z Taro?
K.
suru jest offline   Reply With Quote
Old 06-04-2004, 21:40   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by suru
BONITACJA TO NAJWAŻNIEJSZA RZECZ NA ŚWIECIE
TO OBOWIĄZEK KAŻDEGO PRAWDZIWEGO WILCZAKA
I TY MUSISZ TAM BYĆ!
No to nam pozostaje dodac:

3 x TAK

__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 06-04-2004, 21:43   #14
suru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań
Posts: 227
Default

suru jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2004, 07:08   #15
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: Bonitacja i przegląd młodzieniaszków w Polsce?

Quote:
Originally Posted by Margo
Oczywiscie... Jak zwykle... Wiele rzeczy ulatwil Twoj artykul o poprzednim spotkaniu w "Pes přítel člověka"...
WOW, tak to jest dla mnie bardzo pozytywna reakcyja dla tego, ze u niektorych czeweczkarzow w Czechach (L'Rocco itp.) wydal sie ten artykul jak bardzo smieszny ...

Quote:
Originally Posted by Margo
Brzmi super! Teraz trzeba pogonic wlascicieli, aby od czasu do czasu przypomnieli czworonogom, jak ma wygladac przychodzenie do nogi, czy szczekanie i aport...
Napewno tak. I oni to nie trenuja prawidlowo ?
Tak czeweczkarzi, trenowac, trenowac ... Napewno siad, waruj, stój. Dalej chodzenie u nógi, zwroty, aport i przywolanie. To beda napewno elementy podstawowe zawodu. No dalej, jak zwykle, beda dyscypliny-niespodzianky.

Quote:
Originally Posted by Margo
Nie zapomnij tez o szczeniaczkach!! Ich wlascicieli tez warto troche poganiac po placu...
Jak w przeszlym roku, beda 2 kategorie i jedna z nich bede dla sczeniakow i poczatkujacych.

Pavel
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2004, 10:46   #16
Sebastian
Member
 
Sebastian's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Wejherowo blisko morza, Kaszuby
Posts: 716
Send a message via Skype™ to Sebastian Send Message via Gadu Gadu to Sebastian
Default

No nie ja tu widzę, że wy tu chcecie zmuszać wilczaki do jakiejś konwencjonalnej pracy :aport? bleeeee, do mnie ? bleeee, waruj ? hihihhi. A gdzie wyjadanie jajek cichcem ? A odkręcanie gazu z butli na czas ? Tarzanie w łajnie do upadłego ? Wyciąganie powbijanych gwoździ na ilość ?
Taro i Halla mogą poczuć się niedocenione i zawiedzione .
Sebastian jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2004, 11:02   #17
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
WOW, tak to jest dla mnie bardzo pozytywna reakcyja dla tego, ze u niektorych czeweczkarzow w Czechach (L'Rocco itp.) wydal sie ten artykul jak bardzo smieszny ...
Przeciez wszedzie trafi sie czarna owca. Obserwujac czeskie forum i czytajac komentarze mialam jednak wrazenie, ze smieszny to ten artykul wydajl sie jedynie Rocco i "blizej nieokreslonej grupie trzymajacej wladze" [to u nas teraz modne okreslenie polityczne zwiazane z 'Afera Rywina' (Rywin-Gate) ]
W kazdym razie moge napisac, iz dowiedzialam sie, artykul ten sprawil, iz kilka osob kupilo "Pes přítel člověka". Nie tylko z powodu samego spotkania, ale dlatego "ze bylo w niej cos o wilczakach".

Quote:
Originally Posted by Pavel
To beda napewno elementy podstawowe zawodu. No dalej, jak zwykle, beda dyscypliny-niespodzianky.
A moge uchylic rabka tajemnicy? OK, no to czeweczkarze: trenujcie skoki spadochronowe, przeszukiwania gruzowisk, strzelanie z Beryla (choc w oryginale powinna byc CeZetka), wylapywanie nielegalnych imigrantow i odszukiwanie C-4. O czyms zapomnialam?
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2004, 11:04   #18
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Sebastian
No nie ja tu widzę, że wy tu chcecie zmuszać wilczaki do jakiejś konwencjonalnej pracy :aport? bleeeee, do mnie ? bleeee, waruj ? hihihhi. A gdzie wyjadanie (..)
O tym wlasnie Pavel myslal mowiac o dyscyplinach-niespodziankach
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org