Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-06-2006, 14:57   #41
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Radekk,to je výhoda našich líných gigantů .Agarovi může srnka klidně vyběhnout deset metrů před čumákem a on se jen na mě podívá s výrazem:"No přece se nebudu namáhat".Rok od roku je ten výraz výmluvnější
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2006, 15:14   #42
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default Přivolání

To my se ještě kouknem na Argose , který vystřelí a pak s otázkou - co mu je? si lehne a čeká až se vrátí.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2006, 16:29   #43
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Me se dneska podarilo odvolat Ciru od srnce, ktery vyletel z krovi asi deset metru pred nama. Pravda, zastavila se az asi po 300 metrech, ale zastavila a vratila se. Chvalila jsem ji tak, ze mi malem radosti vyrazila zuby
Nicmene jsem nazoru toho, ze jeji navrat neni az tak vysledkem mych vycvikovych aktivit, jako faktu, ze uz ji tahne na osm let, zacina byt konecne taky lina a dneska bylo celkem horko
Suma sumarum, vycvik cevecka na odvolani od zvere zahrnuje dlouhou snuru a hodne masa; vysledek vycviku se odviji od trpelivosti a vytrvalosti panicka, ale hlavny od nalady psa, jeho veku, stupne lenosti a stupne Celsia
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2006, 16:50   #44
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já bych řekla, že ptát se v půl roce co s tím je relativně pozdě. Chce to od malinkýho ňuňánka ho učit být trochu závislák a bát se, že nás ztratí z dohledu. Během vycházky se schovávat a naučit ho, aby pořád po očku mrkal, jestli tu jsem. potom se nenaučí být tak samostatný. Cvik přivolání=maso a znovuvypuštění je bezva, to by mělo být automatické. Bohužel to málokdo dělá. Většinou mají psi zafixováno přivolání=uvázání, to bude zas otrava, to radši nepřijdu. venčení na stopovačce je zase otrava pro lidi. Ale někomu funguje pro začátek venčení na stopovačce, pes zjistí, že je bohužel přišlápnutelná, pokud ji majitel nedrží v ruce, takže seká dobrotu. ten špagát, který pes za sebou tahá se dá postupně zkracovat až visí na psovi u krku jen těžká karabina, kterou on cítí a bláhově si myslí, že je pořád na dálkové ovládání. Ale má to háček: během tohoto cviku by pes neměl zjistit, že to tak není.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2006, 11:46   #45
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Trochu deprimující debata o přivolání psa pracovního plemene (maso, el.obojek, stopovačka, hra na schovávanou) při pohledu na pejsky všech možných plemen na volno pobíhající kolem svých milovaných páníčků.
Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2006, 11:56   #46
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Myslím, že ani tak nejde o problémy s přivoláním jako takovým ( v tom asi není příliš rozdíl od ostatních plemen), jde o to, že hlavně u psů samců není nikdy jistota co ve stavu na volno provedou, vysoká míra dominance, velká síla, rychlost, síla stisku, lovecká vášeň a nechuť zůstat jen u výhružek může skončit velkými problémy!!! Je skutečně nutné mít psa pod kontrolou a možné rizikové situace neustále procvičovat!!!
Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2006, 12:17   #47
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by artus
..., jde o to, že hlavně u psů samců není nikdy jistota co ve stavu na volno provedou, vysoká míra dominance, velká síla, rychlost, síla stisku, lovecká vášeň a nechuť zůstat jen u výhružek může skončit velkými problémy!!!
Dan
A proc si myslis, ze se toto tyka jen psu samcu? Tenhle popis presne sedi na mou starsi fenu. Velke problemy taky zname, ovsem prekvapive je cuba vetsinou vytvarela spise na voditku nez bez.

Jsem toho nazoru, ze vseobecne kdyz si poridim velkeho silneho psa, notabene pracovniho plemene, tak ho musim mit pod kontrolou, jedno jestli je to fena nebo pes.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2006, 14:16   #48
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

U psů samců proto, že alespoň u jedinců které vídám je dominantní chování o kterém jsem psal intenzivnější. Feny se mi v tomto směru zdají o něco klidnější a méně konfliktní. Souhlasím, že každého psa je nutné mít pod kontrolou, myslím ale, že vzhledem k tomu co je v této debatě popisováno znamená výraz pod kontrolou více ostražitosti a předvídavosti od majitele čsv. Pod kontrolou znamená i na volno pokud mám zvládnutou poslušnost a to je podle mě u našich psů obtížnější.
Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2006, 14:31   #49
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Co mohu já posoudit(dosavadní zkušenosti s čsv - 1samec,2samice),tak se samcem je opravdu o pozání složitější vyjít,a to nejen při výcviku.Samci jsou opravdu velice dominantní,feny se snáze podřizují a ochotněji plní naše přání.Pochopitelně,že i mezi fenami existují velké rozdíly ale celkově jsou rozhodně tvárnější.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2006, 16:31   #50
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Ja mela doma psa CSV asi dva roky a rozhodne nemuzu rict, ze by byl horsi, nez pak fena. Spis naopak. Pak u me kratce pobyl dalsi pes CSV a ten prisel jako naprosto hodny nouma, rozjel se teprve az kdyz si usmyslel, ze musi branit fenu. Ale celkove zustal noumou a poslouchal vcelku slusne.
Tak jsem asi mela stesti na hodne psy. Ale rozhodne vlastnim jednu hodne dominantni fenu, ktera s radosti zbusi kazdeho psa samce, kdyz se ji nebude libit
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2006, 23:07   #51
LenkaT
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 6
Default

Jsem zase po delší době na netu a nevěřícně sleduju, co se z mého dotazu vyvinulo.Chtěla bych reagovat na některé příspěvky.
Proti el. obojkům a ostnáčům osobně nic nemám, pokud je používá odborník můžou být určitě velice šikovné.Já sem však začátečník a takovéhle pomůcky odmítám ze strachu, že si psa zkazím. Rozhodně nechci zlomeného psa, který přichází pouze ze strachu před trestem.
K Pavlovi:Se štěnětem chodíme od 3 měs. na cvičák, radím se i tam. Jen mě zajímalo, jaké zkušenosti mají ostatní a co se jim osvědčilo přímo u Čsv.
K Hance: To že se ptám po půl roce neznamená, že jsem to předtím neřešila.Jenže teď mi pes přišel do puberty a já jsem byla nucena z procházek na volno přejít na stopovačku. Používám ji jako přechodné řešení a snažím si přivolání co nejrychleji vypilovat.
A ještě, domnívám se, že nezáleží, jestli je pes domácí mazlíček nebo služební pes, přivolání musí mít každý, pokud nechceme aby nám ho někdo zastřelil nebo tak něco.

Jinak moc díky za všechny rady.Užteď se pomalu zlepšujeme, tak doufám, že časem se dopracujeme až k cíli
Přeju všem hodně úspěchů, Lenka a Fína
LenkaT jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2006, 23:23   #52
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by LenkaT
A ještě, domnívám se, že nezáleží, jestli je pes domácí mazlíček nebo služební pes, přivolání musí mít každý, pokud nechceme aby nám ho někdo zastřelil nebo tak něco.
Naprosto souhlasím.

A ještě k tomu, zda je ovladatelnější pes nebo fena. Teď mám přechodně u sebe 4 ČsV. 1 psa a 3 feny. Nejlepší přivolání a celkovou poslušnost má pes. Jedna fena je svéhlavá, druhá má extrémně silný lovecký pud, třetí (tu přechodně hlídám, protože majitelka se stěhuje) poslouchá až na opakovaný povel a ne zrovna ochotně. Každý z nich je prostě individualitou a nikdy bych si nedovolil zevšeobecnit, zda je ovladatelnější pes nebo fena.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2006, 07:52   #53
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Každý z nich je prostě individualitou a nikdy bych si nedovolil zevšeobecnit, zda je ovladatelnější pes nebo fena.
Jistě s bych i souhlasila,pokud jde o výcvik,to snad i ano.Ale co se týče běžného soužití a výchovy, je náročnější pes,a to jsem měla také na mysli.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 02-07-2006, 21:30   #54
Dragosani
Junior Member
 
Dragosani's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 22
Default

http://www.hafbezobav.cz/view.php?ci...nku=2005010503
__________________
Dragosani
Dragosani jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2006, 20:22   #55
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Jako obecný návod pro základní pochopení principu výcviku je to dost dobrý . Ale stejně úplní začátečníci by se neměli spoléhat na svou představivost a měli by se svěřit do rukou odborníkovi.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org