Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-03-2009, 17:02   #21
darley
Junior Member
 
darley's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Galanta
Posts: 69
Default

Aj na arien to hovorili keď ešte bola malinká, ale teraz keď trošku podrástla, tak už jej hovoria vlk, niektorí ,,vlčák", husky a tak podobne...
__________________
darley jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2009, 17:08   #22
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

nadavku "vyzera ako vlk" som ochotna prehltnut
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2009, 19:00   #23
Baxi
Junior Member
 
Baxi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1
Default

Vážení přátele i já mám zážitek s posouzením mého čsv ,ale bohužel přímo z cvičáku.Nechci psát o jakej cvičák se jedná aby se tu nerozpoutalo téma jestli je to dobrej cvičák nebo špatnej ,ale je na Praze-Východ.Když našemu Bakovi bylo 5 měsíců tak jsem se rozhodl sním začít chodit na cvičák .(po zkušenostech s něm. ovčákem jsem se na cvičák i těšil).Jenom že když jsem s ním dorazil za cvičitelkou a požádal ji jestli se můžu přihlásit tak okoukla psa a začalo to otázkou jestli mám k němu nějakej rodokmen a když jsem odvětil že ne tak to začlo jejím řečnickým projevem: má divnou postavu ,velký uši ,nějakej divnej čumám joo pane a taky se pěkně bojí (protože nechtěl od cvičitelky pyškot).Na to jsem jí řekl že mi nepříjde že se nějak očividně liší od klasických čsv (ani veterinář neschledal nějakej zásadní vadu) a následovala asi 3minutová přednáška všechno vim všechno znám .Tak mi to tak nějak znechutila ten výcvik u nich dřív než jsem tam vůbec začal tak jsem se otočil a šel Možná proto chodim cvičit sám za barák na pole.Myslim že,pes at už je jakejkoliv se má posuzovat podle chování a lásky kterou nám tenhle člen rodiny dává a ne ho zkritizovat hned jak člověk vidí ,ale to už tady někdo napsal.
Baxi jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2009, 19:17   #24
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Pro Baxe: Z toho si vůbec nic nedělej! Možná už jsem to tu někde psala..taky jsem dlouho přemýšlela, kam chodit na cvičák..jsme z Mělníka (krátkodobě-tak to tu moc neznam) a cvičáky jsou tu asi 4..samozřejmě, na všechny dobré i špatné reference. Nicméně, jsem to "riskla" a šla se podívat na cvičák (totiž správně psí školu), kam chodí další 3 "místní" ČSV. Kamarádka mě tak trochu upozornila, že cvičitelé nemají ČSV zrovna v oblibě ale jsou dobří tak ať se připravím na pár "rýpanců"..Jen co jsme se objevili na place: "Ježíšmarjá! Další čévéčko, já mám snad vlčí mlhu..to uteklo z pohádky o červený karkulce" apod. ...ale s úsměvem! Z toho co jsem viděla tehdá viděla a co mi řekli (jak to tam chodí atd.), jsem měla víc než dobrý pocit. Tak jsem to "riskla" a začli jsme tam také chodit. Nemůžu si to tam vynachválit, cvičitel je perfektní, vždy se s nimi dá domluvit...a ano, sem tam mají nějakou poznámku (nemusí být zrovna ani na ČSV), dělají si z vás vtípky..ale stejné vtípky si dělají sami ze sebe.....a nakonec, kolikrát utrousí nelichotivou poznámku i na plemeno jež sami chovají. Mohou k nim chodit všichni psi-s PP i bez, výcvik je hlavně z počátku individuální..zkrátka paráda. Naopak, nechtějí mi (zatím) věřit, že Sofi je ČSV.."ona se nebojí, ona poslouchá, ona štěká...vy máte nějaký divný čévéčko!".
Takže, z takových magorů, jak jsi psal, si nic nedělej a zkus štěstí jinde..snad to vyjde. Nebo jestli si troufáš na pesana sám..proč ne:-).
Hodně zdaru! Jani a Sofi
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2009, 00:18   #25
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Taky jsem měl pocit, že najít pro ČV dobrej cvičák chce nadmíru úsilí a hodně štěstí. Ten můj prcek umí daleko víc než po něm chtěli, ale když cestuje 3h vlakem a další třičtvrtěhodinu autem, potom se mu ani nedivim, že má vypnuto. Skoro jsem se až styděl, když mě cvičitel posílal 50m za žíněnky, že si ho mám zavolat. Tam problém není, ale když po něm chci po skoro 4hodinách flákání (když pominu cestu na vlak od školy tak celodenního flákání), aby mi přišel z pěti metrů a přitom sám o výsledku dost pochybuju, tak to nemůže dobře dopadnout. To už je ale jiné téma.

Já se s kritikou svého psa zatím nesetkal (pokud nepočítám lišku nebo "ježiš to bude obrovskej pes") a ikdyby jo, nedělal bych si z toho nic. Akkon je víc než výbornej společník a to je hlavní. Bohudík vypadá i tak, že kdo se k němu vyjádří, tak chválí, ale asi jsem ještě neměl štěstí na "odborníka"
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2009, 12:09   #26
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Já se s kritikou svého psa zatím nesetkal (pokud nepočítám lišku...
Co mate vsetci proti listickam, sak tie su tiez zlate a fakt je ze maly vlciacik ma proste taky listickovksy ksichtik... Ja to beriem ako kompliment a ak to ten "kritik" myslel inak tak je pako a nema zmysel sa jeho poznamkami zaoberat...Kto dokaze na stenati pod 6 mesiacov zistit ci z neho bude pekne alebo skarede CVcko, toho predpokladam stretnem na jesen na svetovke ako posudzovatela CSV. Ved tie stence rastu kezdy tyzden inak, budme radi ze aspon stranovo symetricky, a to plati pre vsetky plemena. Takze kritikov poslite do teplych krajin a uzivajte si stendo.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws

Last edited by saschia; 18-03-2009 at 12:12.
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2009, 19:17   #27
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Proti liškám nemám nic, ale kouknu na ocas a vidim, že po ČVčku bych nestřílel
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2009, 21:10   #28
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ja by som ani po liskach nestrielala... Chudata nemozu zato ze im ludia robia prostredie super na premnozovanie...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2009, 23:46   #29
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

njn někdo dělá myslivost, někdo ne, ale to je jedno. Chtěl jsem tím říct, že někdo, kdo se podívá na ocas ČSV a říká mu liška, tak viděl lišku maximálně na obrázku
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2009, 00:03   #30
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Prosim ta, kto pozrie na CVcko ako celok a povie ze liska tak to nemoze mysliet vazne, uz si videl vlkosedu lisku, okrem specialne slachtenej?

Ale ksichtik zamlada lisci maju. Aj vyraz ;o) Teda najma rozpravkovo-lisci.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2009, 07:56   #31
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Moje ČVčko rozhodně do tří měsíců vlkošedý nebylo ale tak je to jedno, vzdáleně to možná připomíná lišku, ale to se dá přetrpět Ve 4 měsících už mu všichni řikaj vlk Docela jsem se smál, když jsem srovnal fotky, kdy jsem si hi přivez s tím, co mám teď.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009, 18:32   #32
wolf
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 74
Default

Taky jsem si vyslechl plno odrazování, jak před koupí psa, tak i po něm na jendom cvičáku, že to jsou psi na H****. Že to neštěká jenom vyje. Že s tím je problém to dokopat k pořádný obraně. Hold, jak říká kamarádka musíš vědět , jak na ně. Ale rozhodně nelituji. že jsem si tohle plemeno pořídil. Vysoce nad moji laťkou přeskočil očekávání. Tumuto plemeni jsem propadnul naprosto. A máte pravdu, že jako malý štěňata jako lišky vypadají. Tomu se smála moje mamka, když jsem ho dotáhnul domů z chov. stanice. Teď sice jsme neuspěli v Jevišovicích skrz hnědé oči, ale nijak moc mi to nevadí. Dává mi hrozně radosti do života a to je hlavní.
wolf jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2009, 15:20   #33
Feli
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 6
Default lištička

Zdají se vám podobní....?

Doufám, že se mi podařilo vložit fotky...kdyžtak to zkusim znova...
Attached Images
File Type: jpg liscatko.jpg (55.9 KB, 64 views)
File Type: jpg vlcatko.jpg (38.0 KB, 59 views)
Feli jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2009, 08:51   #34
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

Na prvy pohlad tam podoba je zjavna ale listicka ma maly spicaty cumacik a velke usi. Na listicku sa viac podoba stena spica az do prveho presrstenia a este kym ma kratky chvostik smerom dolu. Ked sme mali stena bieleho spica tak sa ludia na ulici pristavovali ci sme zachranili polarnu listicku z kozusinoveho chovu.
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2009, 19:24   #35
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Moc podobnosti s liškou jsem teda neshledávala ani když byly holky malinké. Liška je zrzavá a má černé nohy. Takové čévéčko jsem ještě neviděla.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 09-10-2009, 14:57   #36
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

..jo, ale tak musíš to brát tak, že ne zrovna málo lidí nepozná ani sýkoru od pěnkavy, nebo straku a sojku. Taky, kolik lidí a kolikrát v životě vidělo na vlastní oči lišče. Tyhle reakce už mě vůbec netankujou:-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-10-2009, 15:18   #37
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Moc podobnosti s liškou jsem teda neshledávala ani když byly holky malinké. Liška je zrzavá a má černé nohy. Takové čévéčko jsem ještě neviděla.
no,to si nevidela malinkou arwenku. ta byla jako mrne uplne zrzava,akorat nemela teda cerne nohy. O liskach jsme neco slychavali....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2010, 17:54   #38
kessi6
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1
Default souhlas

Jasně. Ale jak to řešít???
kessi6 jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 16:58   #39
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

neřešit
Co bys s tím chtěla dělat?
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2010, 17:58   #40
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Každý čévéčko je krásný (nebo obecně každej pes je krásnej), maximálně může být víc nebo míň typickej. Kdo říká, že je nějakej pes škaredej, měl by se podívat na sebe do zrcadla .

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org