Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-09-2009, 23:20   #21
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

moju fenu dala prave klietka do pohody, spojila si - klietka - ide prec, ale sa vrati
v suvislosti s tym sa mi neosvedcilo nedat psovi vediet, ze odchadzam - tym padom stale striehne, kedy zdrhnem, a ja osobne sa necudujem, ze to berie ako podraz a strazi si ma (a clovek ani na zachod nemoze ist bez doprovodu)
teraz aj ked nejde do klietky, lebo je niekto doma, staci oznamit, ze nikam nejde, ale ja odchadzam, poklepkam pri odchode po hlave a je klud, obsadi mi postel a spi co to da
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2009, 08:29   #22
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak holcicka si z kuchyne otevrela,tudiz byla krome loznice v celem byte.A prej vyla.To jsem koukala,protoze vyt jsem ji slysela snad jen na sanitku.Pritel totiz odchazi pozdeji,tak ji prej slysel az za vchodovyma dverma ,bydlime v prizemi.pak se prej vracel a dvere od kuchyne byly jeste zavrene.Tak to potes,jestli to jde tak slyset.Asi ji nejprve zkusim nahrat,jak dlouho a jak moc vyje,at mam predstavu. On soused rikal pul dne,ale lidem se nekdy neda verit.Vcera neznicila vubec nic,to se nedivim,kdyz vyje,nema cas likvidovat Ja nevim,ale me prijde ta klec na to,aby tam byla 9 hodin hrozne mala,to uz v te kuchyni mi prijde,ze je malo prostoru.A navic ona klece nesnasi,pred rokem,kdyz byla na operaci v ni musela na veterine byt a doktor si stezoval ,ze ji do noci hryzala....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2009, 09:13   #23
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Ono vytí taky dokáže unavit, takže bych to viděl při nejpesimističtějším odhadu tak na hodinu ... jenže ... jak dlouho trvá ČVčku než se dost vyspí aby mohlo výt dál? :-D Dakouš vyváděl tak max do 20ti minut po odchodu a pak usnul. Spal tak cca 2 hodiny a po probuzení když zjistil že tam nejsem tak vyváděl znova. Ty spací intervaly se s věkem prodlužujou a myslim že už nevyje, spíš ničí. Před 14 dny mi roztrhl na boku mé oblíbené kraťasy, které mu spolu s ostatními věcmi z ranního venčení nechávám na gauči aby měl můj pach. Celý večer byl tak nějak trochu skleslej a pokračovalo to druhý den dopoledne, kdy vyzvracel kapsu s kusem látky cca 20 cm dlouhým :-D. Jinak bydlíme v paneláku a sousedka nad námi se nás ptala, jestli ho ještě máme, protože ho neslyší. Asi to bude pravda, protože dům má 12 pater a když by Dakouš vyl, stoupačkou by se to neslo až nahoru a určitě by se někdo ozval. Do práce jezdim okolo 8:30 a je fakt, že pokud hrozí, že by nikdo nepřišel tak do 15-16:00, beru si ho s sebou. Je zajímavý pozorovat, jak se v průběhu dne mění jeho chování. Ráno po příjezdu si nechce lehnout, kvičí, leze po mně a chvilku trvá než se zklidní. Tak jednou za hodinu s nim chodim ven na cigáro a ještě při prvním a druhém "venčení", po přichodu nechce spát. S postupujícím časem si začne polehávat i venku před barákem a po příchodu hned lehne a spí. Odpoledne už je pak tak "vyčerpanej", že vyleze z baráku, lehne si a klimbá a po návratu z cigára pokračuje uvnitř.
Asi jsem trochu odbočil od hlavního topicu, tak se omlouvám.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2009, 10:05   #24
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja bych si ji rada brala do prace,bohuzel to nejde ja vypadnu o pul osme,pritel tak o v 8:30-8:45.delam na chodove,takze bych mohla jezdit v poledne ji vencit,na vysehrad to mam metrem 10 minut a pesky cca 10minut,ale mam trochu obavy z toho,ze ji tim rozptylim a kdyz ji tam potom necham,zacne jecet znovu.tal v pet jsem doma. Nevencite nekdo nahodou rano cevecka v blizkosti vysehradu nebo nekde,kde se da snadno dojet? ze bychom utahali trochu obludy,aby se jim lip spalo,kdyz se trochu vylitaj. na vysehrade nemame zadny znamy psy,ti co tam chodi,se ji bojej,takze hodinove smatlani po mem boku ji jiste neunavi
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2009, 16:33   #25
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Nevencite nekdo nahodou rano cevecka v blizkosti vysehradu nebo nekde,kde se da snadno dojet? ze bychom utahali trochu obludy,aby se jim lip spalo,kdyz se trochu vylitaj. na vysehrade nemame zadny znamy psy,ti co tam chodi,se ji bojej,takze hodinove smatlani po mem boku ji jiste neunavi
No pokud bys si ji nekdy brala do prace, tak muzem vyvencit, protoze ja bydlim na Hajich a delam na Budejarne. Co se tyka toho utahani, uz jsem to nekde psal ... Dakous potrebuje psychicky unavit, pokud hodinu beha se psama a nema sanci si vklidu sam cuchat jak potrebuje, nema to skoro efekt. Nejlepsi je cca hodinova prochazka navolno po lese a nebo cca 4 km kolem lesa na kole (castecne navolno, castecne na voditku). Samozrejme ... nefunguje to vzdycky
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2009, 09:29   #26
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja mam spis zkusenost,ze pokud lita se psama,je z tech her tak utahana,ze da pokoj.Vcera jsem prisla domu a omejvali me. Rozkousala kuchynske dvere kolem dokola,snazila se dokonce prokousat stenou....kdyz byla v celym byte navolno,neudelala vubec nic,akorat teda vyla.Ona ma problem,kdyz ji nekam zavreme.Takhle nam v aute rozkousala vsechny pasy.....No,objednali jsme vcera velkou klec,proste bude tam muset vydrzet,rano po venceni tam bude,v poledne ji budu vencit a po praci bude s nama cely den a celou noc...mezitim budu doufat,ze si zvykne...az ted dokazu docenit vyhody domu se zahradou,kdyz si potom clovek bere psa na odpoledne a noc do baraku a ve dne muze bejt na zahrade...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2009, 12:34   #27
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

na klietku treba zvykat postupne
prave som videla jeden klietkovy unik - vytrhnute priecky (vyhryznute na mieste zvaru), roh dvierok ohnuty, dvierka ciastocne vysadene z "pantov" - cca 10 minut roboty
moja fena toto nikdy nerobila, ale clovek nikdy nevie
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2009, 13:15   #28
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
a ve dne muze bejt na zahrade...
Myslim že v případě ČSV pak už nejde o zahradu, ale o velký výběh. Co jsem zažil, četl a slyšel, naši mazlíčci se k zahradě chovají stejně jako k vybavení bytu. S Agou jsem jednou spal na zahradě, vzbudil se dřív než já a mezi tim babičce do trávníku udělal cca 10 různě velkých děr, způlky odhrabal kořeny okrasnému jeřábu atd atd. Ostatně u psa na zahradě bych měl strach za a) z otravy a za b) z útěku.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 12:41   #29
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Mellorn, jestli je Arwen tak činorodá, jak píšeš, tak doufám, že ta klec je na medvěda. I já jsem viděla několik různě "upravených" klecí po neuvěřitelných únikových manévrech. Se škodolibostí sobě vlastní jsem kvitovala, že nejen můj pes je Copperfield. Dokonce mi někdo vyprávěl, jak jeho pes v kleci napodoboval zorbing. A to, že je čévéčko schopné zakousnout se do rovné plochy (třebas zdi) mě už nepřekvapilo.
Co se týče zahrady, tak na přeměnu v tankodrom stačilo dvouměsíčnímu Dráčeti asi deset minut. Hodně štěstí.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 12:54   #30
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no,nepotesili jste me s tou kleci... je to klasicka psi klec na velka plemena typu novofulandsky pes apod.Jak jsem psala,ona ma problem s tim,ze kdyz je zavrena za dverma zkousi se dostat ven.Kupodivu mela cely byt k dispozici a neznicila nic.Akorat to vyti,to je ten hlavni problem a diky tomu jsme ji chteli nechat v kuchyni,kde se to k tem sousedum snad tolik nenese,jako kdyby ji meli za stenou.A tudiz demoluje dvere.Dnes je u kamaradky v Radotine na hlidani,ta ma taky cevecko a psala mi,ze kdyz jsem odesla,tak me hledala a zacala vyt.Koncert trval asi hodinu,pak oba usnuli.Budu si muset pujcit diktafon a opravdu ji nahrat,jak to s tim vytim je.Vcera totiz jiny soused,ktery ma jakousi dilnu pod nasim bytem rikal,ze vyje cely den,ze mu to jako nevadi,spis mu ji prijde lito...tak jeden soused tvrdi pul dne,druhej cely den a dneska jen hodinu.A to tam v Radotine byla jen jednou,ale zase tam ma druheho psa a je tam i kamaradka,takze tam neni uplne sama.....A rozhrabana zahrada s kraterama by me stvala ze vseho nejmin,ja stejne nejsem pestitelsky typ
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 13:00   #31
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Tak v tom případě mě to demolování nepřekvapuje, když byla zvyklá být v předsíni. To bych asi klecí neřešila (což ovšem neznamená, že vím jak jinak to vyřešit :-( )
Jestli je ta klec taková ta do auta, z tenkého drátu, skládací atd., tak ji tam ani nedávej, ať ji můžeš beze škody rovnou vrátit...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 14:02   #32
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

jo ta klec je takova do autano a doma teda budu referovat,ze neni problem dostat se z ni....Leda ji tam davat i s kosikem,ale to mi prijde uz prekombinovany ....Spis nez demolici musim vyresit to vyti.Budu se snazit vzit si posledni dny dovolene a trenovat to s ni,jakokdyz byla male stenatko,casto odchazet na kratsi dobu a prodluzovat intervaly.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 14:10   #33
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
vyresit to vyti.Budu se snazit vzit si posledni dny dovolene a trenovat to s ni,jakokdyz byla male stenatko,casto odchazet na kratsi dobu a prodluzovat intervaly.
A nebo je tu ještě jedna možnost, nedělat jí v tom zmatek a opravdu důsledně být pryč každý den od-do, aby si co nejrychleji zvykla. Nemyslim si že by vytí vydrželo dýl jak týden či dva a délka se bude zkracovat. Asi bych obešel sousedy, promluvil s nimi, vysvětlil jim situaci a poprosil o trpělivost. Pokud už nepotřebuje v poledne venčit, tím lépe ... ať si zavyje a pokud jsou sousedi aspoň trochu rozumní, tak to vydrží .... držim palce!
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 14:31   #34
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Klec a košík, to už je fakt trochu moc. Stejně by to nemělo valný efekt. Sundat (a zničit) košík zabere minutu, zbytek dejme tomu deset minut a pak jsi zase na začátku, akorát navíc budeš řešit zničené drápy a zuby. Taky si myslím, že ji to časem přejde, když bude vědět, že v určitou dobu přijdeš, a souhlasím s pravidelností. Vzpomeň si, že každá změna čévéčko rozhodí.. A když to zaženu do krajnosti, tak pokud nevyje mezi desátou noční a šestou ranní, tak maj sousedi v podstatě smůlu a ani na týrání zvířat si stěžovat nemůžou, protože vytím si pes neublíží. To samozřejmě neznamená, že to nemá vliv na sousedské vztahy.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 15:06   #35
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja bych ji samo kosik do klece nedala,to byla jen takova recnicka uvaha.....s tou nepravidelnosti jsem to myslela hlavne tak,ze uplne presne vidim,jak ten pes si zvykne na dobu napr. od 9-17:00 a pak ,kdyz treba chtej jit lidi do kina nebo na koncert,tak spusti slusnej kraval,protoze tohle presne ho vykoleji. a aby clovek u filmu premejslel,co tam obluda dela,to bych do kina radeji nesla....nejhlavneji ji chci ted nahrat,at se mam ceho chytit.akorat musim sehnat diktafon,akorat si nejsem jista,jestli zvladne nahravat 8 hodin v kuse
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 15:21   #36
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Co se týká diktafonu, použil bych MP3 přehrávač s možností záznamu a externího mikrofonu. Ten pak může ležet mimo dosah na polici a nahrávat až do velikosti paměti ... a není nutná zrovna CD kvalita . Já taky nechodim zatim do kina a až pes zvládne být doma sám přez den vklidu a nic neničit, pak budem trenovat vecerni odchody. Myslim že tohle je taky dost otazka veku psa. Jednou a zato se doted stydim byl Agyr (cca ve 3 letech) doma sam 20 hodin. Proste jsem rano odjel do prace a nemohl se vratit driv nez druhy den brzo rano. Bylo to strasny, protoze to porad vypadalo za uzuz skoncim a pak se to vzdy zvrtlo. Byl jsem tehdy bez auta, nemel prachy na taxik ... no hrozny. Kdyz jsem rano prijel domu, nebylo tam vubec nic. Agyr se vzbudil, privital mne, sli jsme ven tam chvili chodil a cuchal, nez se mu zachtelo zvednout nohu. Mel jsem stesti, protoze on vzdycky nejak vycitil ze se zdrzim a nejedl ani moc nepil, takze vydrzel. No nic podobnyho se nam uz pak nestalo a ja vim ze ani nikdy uz nestane.
Jinak co se tyka tyrani zvirat ... nevim jestli jsem to tady uz nekde nepsal, ale nedavno jsem se dozvedel, ze ve Svedsku je dobrej byznis "psi skolka", protoze tam maji zakon, ktery nedovoluje nechat psa o samote dele nez 6 hodin.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 20:36   #37
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Noo, koukam, že máte taky veselo....Sofa řve z 98% když jdu do práce (nebo zkrátka mimo byt), nepřipadá mi, že by nějaká pravidelnost na vytí měla vliv. Dříve jsem byla v práci přesně od do út,čt stejný čas, po st jiný stejný čas a pá nejkratší čas. Teď je pracovní doba pohyblivější. Jako se štěndem jsem s ní byla doma 14dní..natrénování nula nula nic..takže můj nástup do práce pro ni byl vcelku drsný. Sofa je od mala celkem hysterická a závislácká, ač samostatnost jako takovou trénuju dost a třeba oproti bráškům je na tom v tomhle směru dle mého názoru nejlépe.
Co má klec, mám jistotu, že "nic" nezničí (pokud něco nenechám na kleci apod.). Teď jsem ve spěchu a zmatku klec zapoměla zavřít..takže byla slečna neplánovaně doma navolno..a po návratu z práce jsem málem dostala infarkt:-(. Takže jsem se celkem rychle a nechtěně ujistila, že u klece ještě nějaký pátek bohužel zůstanem. V rámci natírání klece jsem taky zjistila, že v mé nepřítomnosti taky dobývá dvířka a jejich okolí..
Co se sousedů týče, taky každý říká trochu něco jiného..jak jsem psala, při odchodu vyje z 98%, ale po chvíli-typuju tak 10-15min toho nechá. Prý tak 1-2x do týdne vyje i během dne.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2009, 11:24   #38
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Jestli se debata částečně zvrhla na klece pro čsv, tak tady je starší diskuze. Řeší se to pořád- klece v bytě

http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=9887
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2009, 11:42   #39
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

My sme tiez mavali problem s vytim a najma so sramotenim v noci, sused je velmi citlivy na zvuky a navyse skoro ide spat a skoro vstava, takze sme mali perno. Ale skludnilo sa to a minule mi sused vravel ze je velmi prekvapeny ako je Freika dobra a ticha. Ten pes sa nauci, len to chce trpezlivost. Freika sa naucila ze po veceri je fajront a ticho a klud a teraz nevadi ani ked mame vecer navstevu, proste poviem dobru noc a znamena to se sa ide spinkat. Davam pozor aby bol vecer vzdy niekto doma ak chcem ist do kina alebo ku kamosom, a uz sa naucila ma aj uplne potichucky vitat, aj ked sa vratim okolo jedenastej - jednej tak najhlasnejsie je vrzganie branicky.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2009, 12:31   #40
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak jista nadeje,ze se zklidni existuje... klec nam dorazila dneska,tak jsem na to opravdu zvedava. nejdriv ji tam dam najist,ja sama tam pobudu,mozna ji tu klec dam misto pelisku,CVcka maji rady mista,kam se mohou schovat jako do nory,prehodim ji pres to prehoz.Aby nemela pocit,ze je tam za trest. A treba na ni v byte ani nedojde a bude jen do auta.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org