Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-12-2011, 21:06   #1
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default Nowe wymagania do tytułu Ch.PL

Uprzejmie informujemy, że Zarząd Główny 27 listopada br. podjął następującą uchwałę.

Począwszy od 2012 roku Championat Polski będzie przysługiwał po uzyskaniu przez pas/ sukę czterech CWC w tym jednego na wystawie międzynarodowej lub klubowej, od trzech różnych sędziów w odstępie czasu co najmniej sześciu miesięcy. Zasada ta dotyczy psów/suk, które pierwsze CWC uzyskają po 1.01.2012 roku. Pozostałe nabierają prawo do championatu na dotychczasowych warunkach.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 17:32   #2
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Uprzejmie informujemy, że Zarząd Główny 27 listopada br. podjął następującą uchwałę.

Począwszy od 2012 roku Championat Polski będzie przysługiwał po uzyskaniu przez pas/ sukę czterech CWC w tym jednego na wystawie międzynarodowej lub klubowej, od trzech różnych sędziów w odstępie czasu co najmniej sześciu miesięcy. Zasada ta dotyczy psów/suk, które pierwsze CWC uzyskają po 1.01.2012 roku. Pozostałe nabierają prawo do championatu na dotychczasowych warunkach.
Fajnie, szkoda tylko, że nie zrobili i u nas Grand Championatu
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 17:47   #3
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

bez sensu moim zdaniem. zagranicznych wystawcow to jeszcze bardziej zniecheci, a dodatkowa krajowka nie podniesie wagi tego tytulu tylko wiecej do wyjezdzania i pakowania kasy oddzialom za nic.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 18:39   #4
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
bez sensu moim zdaniem. zagranicznych wystawcow to jeszcze bardziej zniecheci, a dodatkowa krajowka nie podniesie wagi tego tytulu tylko wiecej do wyjezdzania i pakowania kasy oddzialom za nic.
Ależ bo właśnie o nic innego nie chodzi
FCI w tym kierunku zmieniła warunki uzyskania Interchampiona, to ZKwP usiadło i podebatowało, i wydebatowało- ze można zmienić regulamin uzyskania Ch.Pl. i pociągnąć więcej kasiory...
Na to, że cokolwiek za tym pójdzie (lepszy poziom organizacji wystaw, profesjonalni sędziowie itp)- nie liczyłabym ani trochę
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 19:28   #5
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ależ bo właśnie o nic innego nie chodzi
FCI w tym kierunku zmieniła warunki uzyskania Interchampiona, to ZKwP usiadło i podebatowało, i wydebatowało- ze można zmienić regulamin uzyskania Ch.Pl. i pociągnąć więcej kasiory...
Na to, że cokolwiek za tym pójdzie (lepszy poziom organizacji wystaw, profesjonalni sędziowie itp)- nie liczyłabym ani trochę
ale chyba polecieli nie w ta strone - FCI zrobili wygodny regulamin a polakom pomieszalo sie
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 19:48   #6
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

mnie nie zacheca w ten sposob do zostawiania u nich kasy w d..e mam ten ich tytulik. Wlasnie wycofalam sie z Glogowa-sedzia ze Swiebodzic (ten od za wysoko noszonego ogona Sharna i za malych uszu Amore Mio), haleczka na miedzynarodowke z boiska do koszykowki z ringami 3x3m, i to wszystko za jedyne 120 zl platne z gory. Za co? za 2 min. opowiadania dyrdymalow o moim psie?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 19:53   #7
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
mnie nie zacheca w ten sposob do zostawiania u nich kasy w d..e mam ten ich tytulik. Wlasnie wycofalam sie z Glogowa-sedzia ze Swiebodzic (ten od za wysoko noszonego ogona Sharna i za malych uszu Amore Mio), haleczka na miedzynarodowke z boiska do koszykowki z ringami 3x3m, i to wszystko za jedyne 120 zl platne z gory. Za co? za 2 min. opowiadania dyrdymalow o moim psie?
like it my tez dziszaj o tym pogadalismi i .. bedziemi jezdzic w inne kraja gdzie i cenowo lepej i wymagania wieciej madre
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 20:15   #8
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

ja mam ambicje tylko na Intera. Jakies Balkany trzeba bedzie zaliczyc
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 20:18   #9
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
ja mam ambicje tylko na Intera. Jakies Balkany trzeba bedzie zaliczyc
ja kedys nie chcialam jego robic, bo tego Ch moze zrobic KAZDY wilczak, ktory ledwo przypomina wilczaka ale przy okazii zaliczami i to- tak, dla zabawy
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 20:37   #10
olgam
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 61
Default

Ja w temacie zbyt zorientowana nie jestem... Są inne championaty niż champion polski? I gdzie i jak można je zdobyć?
A co do zmiany prawa to mi to zbyt na rękę nie jest, bo teraz już chyba nie mamy szans na młodzieżowy championat...
olgam jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 20:53   #11
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by _Alexx_ View Post
Ja w temacie zbyt zorientowana nie jestem... Są inne championaty niż champion polski? I gdzie i jak można je zdobyć?
A co do zmiany prawa to mi to zbyt na rękę nie jest, bo teraz już chyba nie mamy szans na młodzieżowy championat...
Zmiany te nie dotyczą młodzieżowego championa polski .
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 21:09   #12
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
ja kedys nie chcialam jego robic, bo tego Ch moze zrobic KAZDY wilczak, ktory ledwo przypomina wilczaka ale przy okazii zaliczami i to- tak, dla zabawy
Teraz tak, przed zmianą przepisów jednak trzeba było zrobić odrobinę więcej.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 21:47   #13
olgam
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 61
Default

Czyli musimy zdobić 3 razy BIS czy BOB? juz się gubię...
olgam jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 21:58   #14
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by _Alexx_ View Post
Czyli musimy zdobić 3 razy BIS czy BOB? juz się gubię...
4 razy CWC czyli otrzymac wniosek na championa Polski.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 22:06   #15
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by _Alexx_ View Post
Czyli musimy zdobić 3 razy BIS czy BOB? juz się gubię...
musicie 3 razy wygrac klase mlodziezy i otrzymac wnioski `Zwyciezca Mlodziezy` w tym min. raz na wystawie miedzynarodowej lub klubowej

I czemu macie nie zdazyc? przeciez on ma dopiero 11 miesiecy, a macie czas do 18
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 22:09   #16
NerOne
Junior Member
 
NerOne's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Stargard
Posts: 30
Default

Quote:
Originally Posted by _Alexx_ View Post
Czyli musimy zdobić 3 razy BIS czy BOB? juz się gubię...
Na młodzieżowego musicie wybiegać trzy zwycięstwa młodzieży (macie czas do ukończenia 18 miesiąca). Nie musicie mieć BISa czy BOBa.
Jak zaczniecie już dorosły (po nowym roku) musicie tak jak napisała Gaga zdobyć cztery wnioski na czempiona CWC, które przyznaje sędzia najczęściej najlepszej suce i najlepszemu psu w rasie. Ale wcale przyznać ich nie musi- jeżeli stwierdzi, że pies na niego nie zasługuje mimo pierwszej lokaty.
Jeden z tych wniosków musi być zdobyty na wystawie klubowej lub międzynarodowej.

Chyba też są przyznawane res. CWC, które się liczą do championatu, gdy pies z CWC już czempionat ma?

Oprócz polskich championatów możesz zdobyć czempionat innego kraju i czasem tytuły specjalne, jak wystawiasz psa za granicą.
Tu masz zasady uzyskania czempionatu w innych krajach: http://sumptuous-white.pl/Pl/westieChampionaty.htm

to pisałam ja- Rybka (nie przelogowałam Łukasza)
__________________
...Live for Everything Die for Nothing...
NerOne jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 22:16   #17
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by NerOne View Post
które przyznaje sędzia najczęściej najlepszej suce i najlepszemu psu w rasie. Ale wcale przyznać ich nie musi- jeżeli stwierdzi, że pies na niego nie zasługuje mimo pierwszej lokaty.
w KLASIE nie w rasie W niektorych klajach jest rzeczywiscie jeden na plec chyba we Francji, Szwecji,...

Quote:
Originally Posted by NerOne View Post
Chyba też są przyznawane res. CWC, które się liczą do championatu, gdy pies z CWC już czempionat ma?
w PL nie ma res. CWC, sa m.in w Niemczech, Czechach i na Slowacji. I w roznych krajach jest roznie-Albo res. przechodzi w caly CAC jesli pierwszy byl championem albo kolekcjonuje sie Resy i wymienia na pelne CAC np 3resCAC=1CAC
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 22:44   #18
olgam
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 61
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
musicie 3 razy wygrac klase mlodziezy i otrzymac wnioski `Zwyciezca Mlodziezy` w tym min. raz na wystawie miedzynarodowej lub klubowej

I czemu macie nie zdazyc? przeciez on ma dopiero 11 miesiecy, a macie czas do 18
Czyli tylko 7 miesięcy... Obstawiam, że na każdej nie wygra (pewnie dlatego, że zamiast nosić go prosto, to czasem końcówkę zagina do góry... ). Nie na każdą też będę miała możliwości pojechać... Poza tym jeszcze nie wiadomo, kiedy wydadzą nam rodowód (podobno miał być na przełomie roku... ) Stąd wnioskuję, że chyba nam się nie uda...
Ps. Oceńcie czy mamy szansę
http://www.vlcak.pl/images/BEE13.jpg
olgam jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 23:01   #19
jaskier
Junior Member
 
jaskier's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Warszawa
Posts: 242
Default

A mi się te zmiany podobają. Bo można dłużej się wystawianiem pobawić. Jeżeli ktoś nie ma ambicji na intera lub chempiona zagranicznego, po zrobieniu krajowego często kończy się motywacja do dalszego wystawiania (piszę teraz o tych, co jeżdżą rekreacyjnie). Czyli często przed ukończeniem 3 roku życia psa. Opisane zmiany nieco wydłużą drogę.
__________________
Kuba

Pies: Absynt Wilk z Baśni (Jaskier)
jaskier jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2011, 23:16   #20
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by _Alexx_ View Post
Czyli tylko 7 miesięcy... Obstawiam, że na każdej nie wygra (pewnie dlatego, że zamiast nosić go prosto, to czasem końcówkę zagina do góry... ). Nie na każdą też będę miała możliwości pojechać... Poza tym jeszcze nie wiadomo, kiedy wydadzą nam rodowód (podobno miał być na przełomie roku... ) Stąd wnioskuję, że chyba nam się nie uda...
Ps. Oceńcie czy mamy szansę
http://www.vlcak.pl/images/BEE13.jpg
Zgłaszając psa do klasy młodzieży możesz w zgłoszeniu wpisać (w rubryce:"nr. rodowodu") - "w przygotowaniu". Więc śmiało możesz planować wystawianie.

Co do oceny-nikt Ci psa publicznie, wg zdjęcia nie oceni, poczekaj na sędziów I pamietaj, że u dobrego sedziego oprócz eksterieru liczy się postawa psa, jego zachowanie-zresztą dla Was dwojga to jest najważniejsze.
Musisz spróbować

Quote:
Originally Posted by jaskier
A mi się te zmiany podobają. Bo można dłużej się wystawianiem pobawić. Jeżeli ktoś nie ma ambicji na intera lub chempiona zagranicznego, po zrobieniu krajowego często kończy się motywacja do dalszego wystawiania
Się zgadza
A wydłużenie drogi?W to graj związkowi-zawsze to więcej kasy. Prawda jest taka, że jak pies zasługuje na CH. to robi go z marszu, prawda?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org