Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-10-2008, 23:10   #1
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default Male dziecko i wilczak

Nie mogłam znalesc tematu, a jak wiadomo przy malym dziecku jest malo czasu Jednak pragne rozwiac wszelkie watpliwosci ludzi co mają male dziecko, a mysla o wilczaku, bo wiem na wlasnej skorze sie teraz przekonalam, ze wilczak może byc idealnym psem nawet do takiego kilkudniowego szkraba
A o to kilka fotograficznych dowodow jak to Kala pilnuje Tymka ( niestey niewyrazne, ale jestem sama wiec ciezko mi sie robi zdjecia






Pozdrawiamy
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2008, 23:12   #2
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Ps. ochronaka na lozeczku nie jest przed psami, ale wszystkie mamy wiedza jakie dziecko jest ruchliwe i ze cos takiego jest przydatne
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2008, 23:50   #3
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Przede wszystkim to gratulacje ! :-)
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 07:24   #4
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

To my dorzucimy swoje dowody fotograficze Podczas wakacji odwiedzili nas przyjaciele z maleństwem i Furia świetnie sprawdzala się jako niańka

__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 08:23   #5
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Talking

Hej! Gratulacje!
Dobrze, że założyłaś taki temat.
Ja też jestem mamą (3,5-latki Milenki) i mam w domu wilczaka. Fakt, przy małym dziecku i małym wilczaku można czasem poczuć się jak mamuśka bliźniaczek (szacunek dla takich matek)..., ale sprytna mamuśka da sobie radę. Trzeba tylko pamiętać, że już dwumiesięczny wilczak potrafi, przewrócić trzyletnie dziecko.
Shaluka napisała: Jednak pragne rozwiac wszelkie watpliwosci ludzi co mają male dziecko, a mysla o wilczaku, bo wiem na wlasnej skorze sie teraz przekonalam, ze wilczak może byc idealnym psem nawet do takiego kilkudniowego szkraba
Też się pod tym podpisuję - tylko troszkę w innej wersji.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 10:16   #6
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Taki temat już był co nie przeszkadza aby go wznowić bo jest uroczy. Warto tam zajrzeć.
http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=9018

Shaluka, Tobie oczywiście ogromne GRATULACJE !!! i NAJLEPSZE ŻYCZENIA !!!

My nie mamy małych dzieci w domu nad czym bardzo ubolewamy (niestety moje dorosłe latorośle są trochę w tym temacie leniwe) ale myślę, że moje wilczaki stanęłyby na wysokości zadania. Max broniłby maluchy przed ciekawską Ereshką a Ereshka zapewne chciałaby sobie malucha zawłaszczyć na wyłączność i też nie odstępowałaby go na krok a maluch z czasem wszedłby im na głowę.
Tak bym chciała tego doświadczyć. To się nazywa dorosnąć do roli babci. Eh...

Pozdrawiam
Bożena
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 11:17   #7
Sylka
Junior Member
 
Sylka's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Edinburgh
Posts: 42
Send a message via Skype™ to Sylka
Default

Serdeczne gratulacje shaluka
Temat dla mnie ważny chociaż takie maleństwo miałam w domu jakieś dwa lata temu

Myślę o powiększeniu rodziny o wiczaka kiedy już córka będzie trochę bardziej zsocjalizowana.
Sylka jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 11:50   #8
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

No właśnie Bożenko, nie mogłam go znaleść, a teraz każdą wolną chwilę poświecam na dopieszczanie psiaków i sprzatanie Dlatego nie mialam szczerze mowiac serca siedziec i szukac dalej tego tematu gdy widzialm juz Ish i Kale patrzace na mnie z oczekiwaniem. Ja sie nie moge doczekac kiedy Tymka bede mogla sadzac przy psiakach,na razie sie obawiam, wiadomo.. pierwsze dni, w lonie maltki ma przeciez calkowicie sterylne warunki, a tu teraz nowy dom, otoczenie, a przecie zmoje gady biegaja swobodnie i psoca na podworku, oczywiscie sa przetarte porzadnie przed wejsciem do domu,ale jednak ich siersc jest chyba jeszcze za bogata w bakteryjki itp. A moze wy wiecie cos wiecej na ten temat? Ja planuje tak jak bedzie mial miesiac zaczac bliiiska socjalizacje, by nawet jakis psi buziak wchodzil w rachube ( co przy Kali jest wyzwaniem, znajac jej zamilowanie do wcinania na spacerach dziwnych rzeczy-ech za szybka dla mnie jest).
Bozenko o takiej babci sie marzy, teraz musisz tylko czekac

AgaWó. Świetna fotka
Sylka odpowwiedzialne podejscie, oby tak dalej.
Graba, niedlugo tez sie pewnei o tym przekonam, ale fakt maleństwo jest jak wilczak - nieprzewwidywalne
Btd i reszta.. dziekuje z gratulacje, maly wazyl 4100g jak sie urodzil, wiec przyjmuje bez skruchy
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 11:55   #9
Wojtek
Silver Power
 
Wojtek's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Międzyborów
Posts: 114
Send a message via Skype™ to Wojtek
Default

Shaluka GRATULACJE !!!

Ja z ogromnym rozczuleniem wspominam takie chwile:



Turlały się po podłodze , turlały a po zabawie mała Ola przysnęła



Akrobacje Oleńki



Oczywiście mała włascicielka zawsze tłumaczyła Brendzi w co będą się bawić




Brenda najchętniej nie wychodziłaby z pokoju dziewczynek



Oczywiście i dziecko i pies musza się nauczyć co komu wolno...
U nas każdego wieczoru gdy dziewczynki idą spać Brenda otwiera ich pokój i sprawdza nosem czy obie są już w łóżkach. Robi przy tym troche hałasu skacząc na klamke ale jest to taki codzienny rytuał, którego nie można jej oduczyć

Shaluka przed wami piękne wspólne chwile.
Pozdrawiamy gorąco.
__________________
http://www.frey.com.pl/wilczak/
Wojtek jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 13:03   #10
Sylka
Junior Member
 
Sylka's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Edinburgh
Posts: 42
Send a message via Skype™ to Sylka
Default

Shaluka, ja tak trochę offtopic...
Znasz ideę noszenia dzieciaczków w chuście?
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że to naprawdę super sprawa, ułatwia większość życiowych sytuacji związanych z posiadaniem małego dziecka (doświadczone mamy potrafią już noworodki nosić)
Jakby co to służę pomocą i radą bo myślę że mogłoby się to sprawdzić w sytuacji małe dziecko, długi spacer itp.

Trzymajcie się ciepło bo już listopad za pasem.
Sylka jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 13:59   #11
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Shaluka, GRATULACJE
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 15:17   #12
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

No to jeszcze raz
Aga ogromne gratulacje!!
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 16:09   #13
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Dzięki jeszcze raz

Sylka, czytalam o tym i myslalam, ale na razie nawet tego w sklepach nie widzialam ( Sulejów to maaala miescinka, Piotrkow tez nie grzeszy iloscia ludzi), mozesz cos wiecej mi o tym napisac, ale moze na mojego meila [email protected], zeby tu nie marnowac miejsca
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 17:03   #14
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Shaluka - gratuluje

a co do dzieci i wilczakow- maliuchy od mojej hodowli mozna powiedziec maja swoje dzieci - oproc kilka rodzin od urodzienia do 16 lat i wszystkie maja sie super.
u mnie w domu nie ma dzieci no moje wilki pomagaja wychowywac corke Ingrid cesto bywami u nich - i mohe powiedziec ze zachowuja sie super.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2008, 17:37   #15
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Shaluka - WIELKIE GRATULACJE !!!
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 11-11-2008, 12:18   #16
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Wojtek napisał: Oczywiście i dziecko i pies musza się nauczyć co komu wolno...
U nas każdego wieczoru gdy dziewczynki idą spać Brenda otwiera ich pokój i sprawdza nosem czy obie są już w łóżkach. Robi przy tym troche hałasu skacząc na klamke ale jest to taki codzienny rytuał, którego nie można jej oduczyć

Tak, tak zwłaszcza dziecko musi wiedzieć jak ma postępować z psiakiem. Uni uwielbia się na nas kłaść (w sensie uwalić ciałkiem) i całować. My sobie dajemy z tym radę, bo dla nas dużych, to całkiem milutkie (pod warunkiem, że nie działa z zaskoczenia i nie "wbija" łap w brzuch), gorzej gdy trafia to na Milenkę.... "Mamo, bo ona mnie gniecie!!!" i tak było ciągle, do momentu, aż wymyśliłam, że gdy Uni będzie próbowała "uwalić" się na Milenkę, to ona ma ją mocno (na ile to możliwy jest uścisk trzylatki) ścisnąć. I tak teraz Milenka jak już widzi co się "święci" reaguje sama bez dodatkowych wrzasków. Uni poznała "siłę" Milenki i wie jak do niej bodejść z czułościami.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2008, 16:15   #17
Halski
Forest Hood
 
Halski's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Radom
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Halski Send Message via Gadu Gadu to Halski
Default

Muszę przyznać, że kiedy wprowadzałem Tasje do pokoju Tymka miałem serce w gardle. Ona ogólnie przepada za wszystkimi dziećmi ale sympatię potrafi okazać w przeróżny sposób.
Z niemowlakiem miała pierwszy raz styczność ale jak zobaczyłem Tasje w roli niani jestem gotów uwierzyć w mit o Romulusie i Remusie:-)
__________________

www.foresthood.republika.pl
Halski jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2009, 18:31   #18
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

To my jeszcze ponudzimy:



Ostatnio już są zbliżenia trzeciego stopnia, nawet na buziak w rączkę czy nóżkę się pozwoli Po ostatnich artykułach, które czytałam na temat dziecka i tego jak obecność zwierzęcia stymuluje oraz wspomaga jego rozwój, staramy się jak najwięcej przebywać, bawić razem(choć z takim maluchem możliwości są jeszcze ograniczone, ale już niedługo ).
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."

Last edited by shaluka; 20-01-2009 at 18:46.
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2009, 19:02   #19
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Już niedługo pozycja psa będzie identyczna ale malec będzie odrobinę wyżej z pupcią na piesku I nie sądzę aby to Ish czy Kali przeszkadzało. Chyba, że będziesz go chciała od nich zabrać.
A swoją drogą rośnie Ci Tymek na ślicznego chlopaka.
Pozdrawiam
Bożena
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2009, 19:18   #20
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Za specjalnie im nie przeszkadza, ja się już boje jak on będzie raczkował i je za siersc, by wstac, łapał.. Jak one to zniosą

Jest pewne, że Ish Tyma w przyszłym roku na sankach ciągać będzie (tym ciągała rocznego Oliwera).
Tymek rosnie, rosnie, juz 8 kg i 67cm

Ale, ale, mówiłaś,ze jakieś zdjecia masz.. Kieeedy wstawisz;> ? Ja teraz kiedy moge to po galeriach buszuje.. Szok jak wilczaki się z dziećmi potrafią zbratać...
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org