Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-08-2013, 07:42   #1
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default XXI Międzynarodowa -Sopot 10-11.08.13

Psy:
-Pośrednia
Gorthan Othinn Ozzy
-Otwarta
Celmin Welkoscyrz
-Champion
Ellander Wilk z Polskiego Dworu
Geirrid Braterstwo Wilczaków
Ulvar Lupusek

Suki:
-Baby
Erba Welkoscyrz
-Szczenięta
Gorthan Kamikaze
Gorthan Kikimora

-Pośrednia
Amaltei Nemo me impune lacessit
Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna

-Champion
Enid Wilk z Polskiego Dworu
-Weterani
Adhara Wilk z Polskiego Dworu
Carmen spod Dumbiera

....
Sędzia: Małgorzata Hałas
...

W Trójmieście zjawiliśmy się kilka dni przed wystawą i to był gruby błąd..... Ozzik nabrał pewności siebie, ale i lęków przeróżnych cały worek... Gdybyśmy przyjechali "z marszu" na wystawę, najprawdopodobniej byłby ścięty drogą i w stylu cyborga zaprezentował się na ringu. W zasadzie nie było źle, tylko że to ze mnie skończony jełop jest.... Najpierw się zagapiłam /bo też się człowiek by spodziewał, że to tak szybko.... cholera! / i występ zrobiliśmy po przedstawicielu >otwartej<.... ot, poślizg nam się przytrafił....Zysiu był zdecydowanie przestraszony więc Wysoki Sąd zaproponował, by po "szamponach" jeszcze raz się pokazać, "gdy troszkę się uspokoi".... Biegać to mu się niekoniecznie chciało /oraz ja -bez ambicji gwiazdy "handlingu" /, a pokazanie zębów -masakra! A bo ja tam wiem, jak go za paszczę chwycić, by zęby pokazać en face?!... Ale w końcu się udało. Bardzo żałujemy, że Sędzina nie była zainteresowana macaniem jajek -w tej konkurencji mój "wołek" jest rewelacyjny! Lubi, lubi, bardzo lubi! /i minę ma wtedy "na odlocie" /. Na koniec Sędzina chciała, żebyśmy znowu do jakiegoś porównania zostali, ale znowu nam to "umknęło"..... foteliki zbyt daleko ringu mieliśmy, to oczywiste, że "umknęło"....poza tym zajęci byliśmy rozmowami towarzyskimi...
Uzyskana ocena: -doskonała
Lokata: -pierwsza /bo i nie mogło być inaczej przecież /
Medal: -złoty
Opis: "Db. wzrost, praw. kościec, dobra linia górna, swobodny ruch, pies jeszcze nie przyzwyczajony do wystaw, jest mocno zdeprymowany, przez całą ocenę ogon trzymany pod brzuchem".
Moja opinia: Z tym ogonem pod brzuchem to byłabym ostrożna, bo mam zdjęcia pokazujące /poprosimy o dokumentację fotograficzną /, że nie przez całą ocenę; mamy "magiczną" formułkę, którą bezczelnie używamy w razie potrzeby i która wpływ ma..."my ze wsi" /nie będę rozkminiała się nad psychologicznym działaniem tego zdanka na danych osobników w zależności od poziomu ich poczucia miastowości./.
Nie omieszkam podzielić się jeszcze jednym spostrzeżeniem.... stojąc przy ringu "pewna pani" // obdarowała Ozzika komentarzem "ładny jesteś", więc możecie być pewni, że w necie pojawią się /lub już są/ złośliwe komentarze nt. mojego >ogonka<. Baaaaa.... całej Hodowli, mojście-Wy! /Machamy do pani łapkami, bo znamy-znamy metody tej "opcji" /
Ponieważ kompletnie się nie znam, to wypowiem się do ocen wilczaków.... bardzo jesteśmy "kontenta", że uhonorowany został Ulvar /wygląda teraz pięknie szlachetnie/, a nie ukontentowani jesteśmy, że Gran Rosa Amiga otrzymała II lokatę. Osobiście zdecydowanie bardziej wolę wilczaki "kolorowo" >wilczaście wilczaste< w umaszczeniu. Poza tym bardzo mi się podobają wilczaki w szacie letniej, czyli "łyse": pięknie wyglądają wilczaki długołape, zgrabne, czasami z tą wyraźną "żylastościo-ścięgnowością".... i ten ich ruch! Bardzo mi się podobała Kikimora/"dzieciaki" Gii/Ulvar, a i Ozzik wyliniał i dopiero teraz widać, że nie jest utuczonym spaśluszkiem /w odróżnieniu od Laili, która i po wylinieniu spaśluszkiem jest.... no, ale to już kobieta w wieku matroniastym i żre jak -nie przymierzając -prosiek, bo apetyt ma za trzech/
...
Korzystając z okazji pozwalam sobie podziękować "Urobachom" za sobotnią bibkę -miło było tylu Was napotkać w jednym miejscu i napatrzeć się na wilczaczydła /gdy się w końcu trafiło pod wałęsiasty pas startowy /. I klasycznie trwamy w zachwycie nad Bowkiem -majestatycznym >Panem Psem<.

Last edited by Puchatek; 15-08-2013 at 08:57.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org