Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-03-2009, 22:30   #161
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Máme Zápisní a chovatelský řád, toto jsou však "italská" štěňata ...
Karel
a pies neni ceski? taljanski je? nebo problemy maju len majiteli fen a psy mohit kryt vsechne feny ktere daju? i nevadi ake to plemeno?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2009, 22:38   #162
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

To je italská chovná fena s italským PP, takže může přijet na krytí k českému psu.Bohužel. Aspoň vidíš, proti čemu bojuje současné vedení klubu a chovatelská komise a co za zády celé členské základny vytvořila bývalá chovatelská komise (tedy její část) v čele s p. Soukupovou a p. Jedličkou. Díky bohu,že členové klubu před několika lety ještě včas odvolali bývalé vedení klubu a chovatelskou komisi. Ještě dřív, než tato zvířata stihla obdržet české rodokmeny a nevetřela se do chovu.
Pro ty,kteří přišli do klubu až teď a nevědí o čem je řeč: fena na odkazu od Wolfin je tzv.Mutara.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 11-06-2009, 13:06   #163
Silwuska
Junior Member
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3
Default

Teda mne ako osobe nezainteresovanej do CSV, ale milujucej toto plemeno ako take, je naozaj divne ze niekomu nevadi ze by sa do krvi CSV mal primiesat nejaky krizenec Nemeckeho ovciaka...alebo ked chceme nepapieroveho nemeckeho ovciaka, co ale nezarucuje ze to nieje krizenec...a ako vieme genetika je zradna vec, a teda osobne by som si nechcela o par rokov kupit CSV ktore bude mat v predkoch nejakeho Mutara po nepapierovom psovi a vyleze mi nieco uplne ine ako CSV
Silwuska jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2009, 23:07   #164
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Dostačující to není, protože samozřejmě se vždy najdou cestičky, jak je i do českého chovu načerno dostat.
Nikdy jsem nechápala myšlení některých zde diskutujících, mé vzdělání, IQ a pověst jistě nedosahuje úrovně pan P. H. a tak se musím zeptat.
PROČ vůbec by se někdo měl snažit " cosi " protlačit do českého chovu??
Dnes je molekulární genetika na takové úrovni, že veškeré podobné řeči, by bylo snadné dokázat a někoho by to mohlo vyjít i dost draho. Vysvětlete prosím PROČ! Mně to naprosto uniká a to, že někdo nechápe smysl a fungování registrů FCI, je taky smutné. Akorát tu lidem blbnete hlavy. I podprůměrně inteligentní jedinec rozliší snad nápis Pedigree od Registr a po otevření dokumentu vidí prázdné generace předků! Ti, kdož mají stále problém s chápáním, nechť se obrátí na ČMKU pí. Pečená, popřípadě ENCI a FCI. Zde se fundované odpovědi opravdu nedočkáte.

Last edited by Monika; 02-11-2009 at 23:40.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2009, 08:15   #165
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ale tohle zvíře nemá prázdnou polovinu rodokmenu. Nebo má? nebo že by tam mělo něco nepravdivého?
http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d7853.html
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2009, 09:27   #166
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
PROČ vůbec by se někdo měl snažit " cosi " protlačit do českého chovu??
Protože je žřejmá snaha dostat Mutary a jejich potomky do normálního chovu. Proč se tedy vůbec (v rozporu s původně deklarovanými pravidly) rozmnožují ? Vždyť bylo samotnými jejich tvůrci a obhájci řečeno, že pokud nebudou mít nulovou DKK, tak se vše ukončí. A minimálně jedno zvíře z nich nulovou DKK nemá.

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Dnes je molekulární genetika na takové úrovni, že veškeré podobné řeči, by bylo snadné dokázat a někoho by to mohlo vyjít i dost draho. Vysvětlete prosím PROČ!
Nepleť tady lidem hlavy. Pokud si přivezu z Itálie zvíře s italskými exportními papíry, není moci, která by mne dokázala donutit, abych se zvířetem šel na jakékoliv testy. Pokud si přivezu tedy štěně, které bude mít Mutaru až v 6 generaci, nebude tato už v papírech a nevím, jak mne kdo bude vysvětlovat, že nesmím mít psa zbonitovaného.

A teď na závěr, vysvětli proč Ty Mutary obhajuješ a co Ty na nich vidíš za přínos ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2009, 10:16   #167
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Ale tohle zvíře nemá prázdnou polovinu rodokmenu. Nebo má? nebo že by tam mělo něco nepravdivého?
http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d7853.html
Otevřela jste si ten rodokmen vůbec? Já jo. A vidím prázdnou polovinu rodokmenu, takže nechápu, co se vlastně snažíte říct.
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2009, 12:25   #168
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Mám takový dojem, že se Hanka špatně vyjádřila. Zde na Wolfdogu je u psů "S" Passo del Lupo uvedená jako matka Ave Lupo Mutara s jejími rodiči (tzn. není prázdná celá půlka rodokmenu, jsou tam ze strany matky 2 generace předků). Ovšem v rodokmenu, který těmto štěňatům byl vydán v Itálii, je jako matka uvedena jakási Alaska bez dalších předků. O "zvláštních" okolnostech kolem tohoto vrhu a prodeje těchto štěňat viz. jinde v tomto fóru a ve fórech v jiných jazycích. Kopii rodokmenu jedince, kterého Hanka zmiňuje, má klub k dispozici (zúčastnil se totiž MVP v Mladé Boleslavi 2007 a MVP Brno 2008 - tam se k přihlášce PP musí zasílat a klub si může posudky a PP od pořadatele vyžádat).

Ony ty okolnosti zápisu kříženců Mutara jsou od začátku "zvláštní" - žádná zmínka v zápisech z výborů, o křížencích - natož o jejich zápisu do registru - nevěděla ani celá tehdejší CHK, Armín (http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d5536.html) byl v přihlášce k zápisu štěňat uveden jako "ČSV bez PP", Lupína pouze jako vlčice (nikoliv kanadská, v této souvislosti doporučuji promluvit si s panem Štefíkem, co bylo nakonec důvodem k mezinárodnímu uznání ČSV...) atd. Pokračování je ale ještě "zvláštnější" - porušování pravidel ze strany těch, kteří je (sice až potom co všechno "prasklo", ale přece) stanovili, záhadně se objevivší a posléze stejně záhadně zmizelá "Alaska", nezveřejnění výsledků RTG DKK těchto kříženců (měli být všichni včetně jejich potomků vyhodnoceni u MVDr. Šterce a pokud by neměli všichni A(0/0) měl být "pokus" údajně ihned zastaven), nechuť lidí, kteří se od začátku "experimentu Mutara" pohybují v jeho blízkosti odpovědět na cokoliv atd. - je toho víc, ale to bych se jen opakoval.

Tímto tajnůstkařením, lhaním, různými menšími či většími podvody, se stále nahrává jen dalším dohadům. Pokud by "pokus Mutara" byl veden dále v duchu dopisu Ing. Hartla zdůvodňujícím žádost o zápis kříženců do registru a řídil se stanovenými pravidly (která sepsal Jindřich Jedlička, který je nyní vesele ignoruje) a zápisním a chovatelským řádem KCHČSV, mohl tento "pokus" klidně pokračovat pod hlavičkou KCHČSV. Tedy nezbývá než se ptát - o co a komu skutečně jde?

Ono se dá udělat spousta věcí, pokud jsou dělány transparentně. Tohle ale považuju za zahrávání si s důvěryhodností plemene.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2009, 14:56   #169
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Smutné je, že vše už od počátku je jeden velký podvod a lhaní. Počínaje úplným počátkem, kdy členové klubu neměli vůbec ponětí, že se tady takoví kříženci narodili a "vťourli" mezi čsv a tehdejší vedení klubu nemělo zájem nějakým členům klubu cokoliv vysvětlovat nebo zdůvodňovat. Na naše dotazy, co že se to objevilo na svodu za zvířata, která evidentně nejsou čsv, bylo odpovědí jen velké mlčení...... Bohužel lhaní pokračuje i v současnosti. Všichni vědí, že žádná Alaska neexistuje a všichni ví, kdo že je matka Sangrii. Čím to, že v rodokmenu je lež? Nebo že Alaska by bylo oficiální jméno feny, na kterou se doma vlastně volá úplně jinak? Tak to v tom případě ano.....
To jsou lži jak od pětiletých dětí.............
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2009, 15:29   #170
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

No Hani, bohužel Jindřich Jedlička, Petr Malášek a Jana Konečná (majitelé Mutar a jejich potomků) nejsou už v Klubu, takže se jich těžko na něco zeptat. Ale máme stále v Klubu Moniku Soukupovou, která tehdy byla poradkyní chovu a seděla v chovatelské komisi. Ta by to měla vysvětlit co a jak se mělo dít a co se děje s Mutarami ?
Jinak Audrey Lupo Mutara je v majetku Andrey Gambato (roz. Pecharové) - chovatelská stanice Foresta Incantata, která je aktivní chovatelkou. Myslíte, že u jejích vrhů jsou dělány testy, zda štěňata jsou opravdu po matce, která je deklarována v papírech ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2009, 15:58   #171
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Nebo že Alaska by bylo oficiální jméno feny, na kterou se doma vlastně volá úplně jinak?
V tom případě by ale byly zase špatně údaje v papírech z českého registru, a to jistě nejsou. A Jindra Jedlička nikdy na svoji Ave Lupo Mutara nevolal "Alasko!", ale "Evo!".
A jede se vesele dál - Sanika Passo del Lupo už má potomky. A rodokmen se postupně pěkně plní... Tak se z českého "pokusu" dělají čistokrevná štěňata ČSV v Itálii (aby nedošlo k omylu, bezpochyby je v Itálii drtivá většina chovatelů ČSV, kteří mají - aspoň zatím - u svých odchovů rodokmeny bez jakýchkoliv záludností).
Záhadné Alasky, podivné změny majitelů - viz. Audrey: Pochopím stav, kdy pes žije u někoho a majitelem je oficiálně stále jeho chovatel, ale tady je to naopak - fena je stále u své chovatelky v ČR (tedy u té, na jejíž CHS byli kříženci zapsáni, ne že by tam byli skutečně odchováni) a - nyní prý již bývalé - majitelky (aspoň tomu nasvědčuje to, že se s ní pořád někde ukazuje, je toho plný Svět psů, PPČ, různé psí servery atd.), ale majitele má údajně v Itálii, kde na ní byl už na počátku r. 2007 odchován vrh (jeden pes), který má ale aspoň v rodokmenu Audrey, ne nějakou smyšlenou fenu. Ale proč zase v Itálii?
Vzpomenu jednu "odpověď", která se dříve dostala snad každému, kdo se na křížence zeptal: Co proti nim máte? Tak tedy - já proti nim nemám nic a jako pokus, tak jak byl deklarovaný ve zdůvodnění zápisu, podle mě toto může být i přínosem (což říkám prakticky od začátku). Vadí mi ale to, že od prvopočátku se tento pokus odehrával za prapodivných okolností, doprovázelo ho tajnůstkaření, lži, neochota se bavit o skutečných cílech a záměrech. A co se děje kolem kříženců dodnes mě jenom utvrzuje v tom, že se zřejmě ze strany některých lidí nejedná a ani nikdy nejednalo jen o "pokus ke zjištění dominance vlka na utváření kyčelních kloubů" a že od začátku věděli, že se nebudou řídit tím co bylo napsáno dále, totiž že "se nepočítá s využitím těchto kříženců v čistokrevném chovu", ale pouze "s využitím poznatků" z tohoto pokusu, jak to deklaroval pan Hartl ve svém zdůvodnění zápisu kříženců do registru zaslaném ČMKU.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2009, 16:59   #172
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Jinak Audrey Lupo Mutara je v majetku Andrey Gambato (roz. Pecharové) - chovatelská stanice Foresta Incantata, která je aktivní chovatelkou. Myslíte, že u jejích vrhů jsou dělány testy, zda štěňata jsou opravdu po matce, která je deklarována v papírech ?
A u jiných chovatelů jsou dělány testy maternity?
Zpochybnňuješ tu pověst chovatelky.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2009, 22:21   #173
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
A u jiných chovatelů jsou dělány testy maternity?
Zpochybnňuješ tu pověst chovatelky.
U ostatních chovatelů není důvod k pochybnostem. pokud ale jeden chovatel vlastní současně chovné feny ČsV a Mutaru, tak pochopitelně při systému, kdy nejsou prováděny kontroly vrhu Klubem, je snadné zaměnit v papírech zvířata. Chovatelka se zpochybňuje sama tím, že má na sebe registrovánu Mutaru.
A teď mi Danielo ještě prozraď, proč se jí zastáváš ? Ty souhlasíš s chovem Mutar nebo ne ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2009, 22:53   #174
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
U ostatních chovatelů není důvod k pochybnostem. pokud ale jeden chovatel vlastní současně chovné feny ČsV a Mutaru, tak pochopitelně při systému, kdy nejsou prováděny kontroly vrhu Klubem, je snadné zaměnit v papírech zvířata. Chovatelka se zpochybňuje sama tím, že má na sebe registrovánu Mutaru.
A teď mi Danielo ještě prozraď, proč se jí zastáváš ? Ty souhlasíš s chovem Mutar nebo ne ?
Andrea není z těch, kteří jsou schopni podvodů.Zastávám se jí protože je to moje kamarádka,mezi kamarády se to tak Pavle dělá.
Že je vlastník fen čsv a Audrey Lupo Mutary nic neznamená. Já jsem majitelkou nechovného psa a přes to nikdo nezpochybňuje původ mých odchovů.
Co se Mutar týče, způsob jejich zapsání do registru mi nesedí, stejně tak i původ vrhu S PDL. Neplánuju vlastnit potomky z těchto spojení ale přes to musím přiznat, že jsem na ně zvědavá, stejně jako vy ostatní, i když já asi jiným způsobem. Nevidím věci jen černě nebo bíle.
Teď se zeptám já a doufám že odpovíš.
Nedávno jsi zde uvedl (dle mého tvou smyšlenou doměnku) o používání úzké příbuzenské plemenitby v Itálii. Žádala jsem tě o konkrétnost. Neodpověděl jsi.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2009, 23:15   #175
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Andreu znám určitě déle, než Ty. Ani já bych do ní neřekl, žeby mohla udělat něco proti ČsV. A právě proto jsem vůbec nepochopil to, co udělala (oficiálne 1 vrh kříženců). Andrea tím u mne hodně ztratila na důvěryhodnosti. To je vše, co k tomu mohu říci.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 00:53   #176
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Pavle nevím, jestli jsi přehlédl, ale Daniela se ptala ještě na úzkou příbuzenskou plemenitbu v Itálii. I mě by zajímala odpověď ať tu z toho neěláme bulvár o mnoha neznámých.

K Mutarám se tu neholám vyjadřovat, plno informací od těch kdo o nich chtějí mluvit tu je a kdo podporuje jejich další množení psát nebude, ikdybych psal ve stojce na hlavě.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 09:25   #177
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Pavle nevím, jestli jsi přehlédl, ale Daniela se ptala ještě na úzkou příbuzenskou plemenitbu v Itálii. I mě by zajímala odpověď ať tu z toho neděláme bulvár o mnoha neznámých.
Myslel jsem, že tady nemusím vypisovat seznam psů, protože si to každý může najít, ale dobře. Takže jen namátkou :
Zeus ---(priv. Besana)---
Uros ---(priv. Bresciani)---
Taipan ---Pietre della Zita---
Atilla ---(priv. Trotta)---
Haita ---Colle del Lupo---
Amleto --- (priv Gaudenzi)---

Doufám, že mne nebude Daniela chytat za slovo, že když se nekryje bratr se sestrou nebo otec s dcerou, ale vnuk babičku, tak to není podle zootechnických vysokoškolských skript úzká příbuzenská.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 09:27   #178
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Andreu znám určitě déle, než Ty.
Když myslíš že je to podstatné ....
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 09:30   #179
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Myslel jsem, že tady nemusím vypisovat seznam psů, protože si to každý může najít, ale dobře. Takže jen namátkou :
Zeus ---(priv. Besana)---
Uros ---(priv. Bresciani)---
Taipan ---Pietre della Zita---
Atilla ---(priv. Trotta)---
Haita ---Colle del Lupo---
Amleto --- (priv Gaudenzi)---

Doufám, že mne nebude Daniela chytat za slovo, že když se nekryje bratr se sestrou nebo otec s dcerou, ale vnuk babičku, tak to není podle zootechnických vysokoškolských skript úzká příbuzenská.
Aleeee že bys znal stupeň mého vzdělání?
To opravdu úzká není, nicméně OK to taky není.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 09:35   #180
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Andreu znám určitě déle, než Ty.
Když myslíš že je to podstatné ....
Myslím, že je to podstatné proto, aby si někdo nemyslel, že mluvím o někom, koho neznám.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org