Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-03-2009, 13:27   #1
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default Problemy z Wolfdogiem

Jak pewnie zdazyliscie juz zauwazyc Wolfdog przezyl w ostatnich dniach atak hakerski co spowodowalo problemy z dzialaniem niektorych jego czesci...
Trudno tez nie zwrocic uwagi na to, ze mialo to zwiazek z pojawieniem sie na swiecie pewnego miotu i bylo scisle powiazane z dyskusja na forum.
Jak widze, niektorzy zamiast wyladowywac emocje w dyskusji postanowili przejsc jednak to bardzo drastycznych i malo etycznych metod dzialania. Oj, nieladny jest taki sposob walki z konkurencja, jaka dla niektorych stanowi ten serwis.



OK, paranoje na bok...


Rzeczywiscie mielismy wlamanie do serwera - zostal na niego zaladowany rowniez wirus (na szczescie latwy do wykrycia przez programy antywirusowe).
Przemek ponaprawial juz wiekszosc rzeczy, teraz probuje podniesc galerie. Jesli wylapiecie jeszcze jakie uszkodzone czesci Wolfdoga - cos co dzialalo, a teraz nie dziala, to dajcie mi znac na priwa...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 13:44   #2
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Jak pewnie zdazyliscie juz zauwazyc Wolfdog przezyl w ostatnich dniach atak hakerski co spowodowalo problemy z dzialaniem niektorych jego czesci...
Trudno tez nie zwrocic uwagi na to, ze mialo to zwiazek z pojawieniem sie na swiecie pewnego miotu i bylo scisle powiazane z dyskusja na forum.
Jak widze, niektorzy zamiast wyladowywac emocje w dyskusji postanowili przejsc jednak to bardzo drastycznych i malo etycznych metod dzialania. Oj, nieladny jest taki sposob walki z konkurencja, jaka dla niektorych stanowi ten serwis. ....
Albo natychmiast złożysz oświadczenie, że tekst powyżej nie odnosi się do nas i przepraszasz za użycie sformułowań, które mogłyby to sugerować, albo spotkamy się w sądzie.

Ja nie żartuję i żadnej dyskusji w tej sprawie nie podejmę.




__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 13:52   #3
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Może uściślij, bo nie wszyscy wiedzą że niezły dym był we francuskiej części wolfdoga i to chyba z tamtej strony przyszedł atak.

Ja mogę być wulgarny, złośliwy, na żywo dążyć do konfrontacji, ale niszczenie czyjejś pracy to już jest poniżej... Mam nadzieje że złapiecie tego prawie hackera.

ps. w trakcie pisania wyskoczył komentarz Konrada. Cóż, pozostaje się dołączyć do tego co napisał.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']

Last edited by btd; 21-03-2009 at 13:56.
btd jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 14:18   #4
admin
Moderator
 
admin's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 583
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Albo natychmiast złożysz oświadczenie, że tekst powyżej nie odnosi się do nas i przepraszasz za użycie sformułowań, które mogłyby to sugerować, albo spotkamy się w sądzie.
Ja nie jestem w stanie zrozumiec dlaczego sugerujecie, ze ma to cos wspolnego z Wami. Widze, ze nastroje na forum sa... dosyc szczegolne.
admin jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 14:39   #5
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Albo natychmiast złożysz oświadczenie, że tekst powyżej nie odnosi się do nas i przepraszasz za użycie sformułowań, które mogłyby to sugerować, albo spotkamy się w sądzie.
Widze, ze emocje biora gore...
Radze lekture postu btd - bo on najladniej pokazuje jak latwo NIESPRAWIEDLIWE atakuje sie innych jesli nie ma sie pelnego spojrzenia na sytuacje. On wie skad taki, a nie inny post. Wy po raz kolejny odbieracie cokolwiek co pojawi sie na forum jako atak NA WAS...

Radze opanowac emocje tak jak to ja zrobilam, gdy oskarzyliscie mnie o:

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Wam zarzuciliśmy usunięcie z listy hodowli WzPD w świadomie określonym momencie (tuż przed narodzinami szczeniaczków) – nie kwestionując formalnych i merytorycznych podstaw do tego. Zarzut nie dotyczył więc, jak piszecie, Waszego negatywnego nastawienia do połączenia „Peronówki” z „WzPD”, tylko intencjonalnego, a naszym zdaniem niewłaściwego, zachowania się w tej konkretnej sytuacji.
czyli jak to ladnie podsumowala Agnieszka zarzuciliscie nam iz jako admini tego forum prezentujemy

"tak niski poziom, iz na codzien beda w porzadku, a w danych sytuacjach pokazywac sie beda jako utajeni chamusie..."

Mimo, ze nasze dzialanie bylo jasne dla kazdego kto choc troche CHCIAL podejsc do sprawy objektywnie, Wam kolejny raz udalo sie z nas zrobic zawistnych tyranow...

Nie, ja nie daje spraw do sadu. Nigdy jesli chodzi o psy - bo dla nie to zawsze bylo WYLACZNIE hobby. To nie pierwsza taka sytuacja - polskie forum to rzeczywiscie kropa w morzu jesli chodzi podobne podejscia z Francji czy Wloch. Ale jedno udalo mi sie pokazac - kto chce komus dolozyc i czuc sie "przesladowanym i atakowanym" ten zawsze znajdzie do tego doskonala wymowke...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 15:17   #6
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Jak pewnie zdazyliscie juz zauwazyc Wolfdog przezyl w ostatnich dniach atak hakerski co spowodowalo problemy z dzialaniem niektorych jego czesci...
Trudno tez nie zwrocic uwagi na to, ze mialo to zwiazek z pojawieniem sie na swiecie pewnego miotu i bylo scisle powiazane z dyskusja na forum.
Jak widze, niektorzy zamiast wyladowywac emocje w dyskusji postanowili przejsc jednak to bardzo drastycznych i malo etycznych metod dzialania. Oj, nieladny jest taki sposob walki z konkurencja, jaka dla niektorych stanowi ten serwis.



OK, paranoje na bok...
Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Albo natychmiast złożysz oświadczenie, że tekst powyżej nie odnosi się do nas i przepraszasz za użycie sformułowań, które mogłyby to sugerować, albo spotkamy się w sądzie.

Ja nie żartuję i żadnej dyskusji w tej sprawie nie podejmę.





<rotfl> - serio
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 15:21   #7
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

.... jakbym nagle znalazła się w samym środku opowiadania Kafki albo Mrożka
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 15:34   #8
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Francuskiego nie znam, coz to za afera z miotem?
Ale zeby ktos chcial usmiercic taki serwis jak wolfdog, w to nie moge uwierzyc Trzeba byc prawdziwym egoista.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 16:34   #9
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Na českém byla taky velmi "zajímavá" diskuze v minulých dnech
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 19:14   #10
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Raczej była to nieudolna próba włamania i zaburzenia jego pracy. Nie był to zbyt poważny atak i większość z was go praktycznie nie odczuła. Objawiał sie brakiem działania pewnych części jak i przekierowaniem na strony wyłudzające ze strony startowej. Praktycznie każdy program antywirusowy wyłapał tego wirusa i blokował dostęp do WD. Można to było obejść i czasami pojawiały się sie pewne problemy.
Jak dla mnie to był to prozaiczny i niezbyt udany wybryk hakera.

Co do początku dyskusji to jak to zawsze bywa uderz w stół, a nożyce sie same otworzą. Chyba nikt tego aż tak nie poczytał jak Wy.
Ja radze trochę powściągliwości w wydawaniu swoich osądów i wyrażaniu emocji.
Nie wszystko kreci sie wokół jednego psa i jednego miotu i nie wszystko dotyczy tylko tego. Trochę rezerwy i mniej nerwów.

Ja myślę, ze Małgosiu już jest wszystko OK na WD, bo nie zauważyłem większych problemów, a śledzę poczynania hakera od początku jak zaczęły sie problemy.
Problemy jakie zauważyłem związane z galerią występują już od dłuższego czasu więc nie ma to raczej większego zwiazku. No ale mogę się mylić.
Będzie Przemek musiał dobłębnie przejrzeć bo coś sie sypie na WD .
Galeria już od dłuższego czasu nie pokazuje wszystkich zdjeć jakie powinna zawierać. Są błedy w podawaniu pewnych danych sumujących.

Współczuje ale macie mase pracy przez głupie wybryki i z pewnością szybko sie z nią nie uporacie zwarzywszy jeszcze bierzące obowiazki. WD jest za duzym serwisem do opanowania przez garstkę dobrych ludzi gdy za dużo jest tych ...........

Last edited by wilczakrew; 21-03-2009 at 19:26.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 19:16   #11
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka View Post
Francuskiego nie znam, coz to za afera z miotem?
Ale zeby ktos chcial usmiercic taki serwis jak wolfdog, w to nie moge uwierzyc Trzeba byc prawdziwym egoista.
Agnieszko to nie egoizm tylko pieniądze.
Ludzie dla nich zrobią wszystko.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 19:18   #12
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

..spadłam z krzesła
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 19:42   #13
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Co do początku dyskusji to jak to zawsze bywa uderz w stół, a nożyce sie same otworzą.
Chyba odezwa
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 20:03   #14
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
Chyba odezwa
Otworzą i zaczną ciąć wszystko co popadnie.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 20:24   #15
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

i wszyscy dostaniemy dożywocie
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 20:31   #16
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Wtedy zamkną nas, wolfdoga, a nasze wilki wypuszczą do lasu. Co za szczęście i harmonia zapanują we wspólnym ekosystemie wartości.

Uważam, ze aby niektórzy mogli docenić czym jest wolfdog to musiał by on upaść i narodzić sie ponownie za jakiś czas.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 20:35   #17
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Uważam, ze aby niektórzy mogli docenić czym jest wolfdog to musiał by on upaść i narodzić sie ponownie za jakiś czas.
Noo to ja do Kafki i Mrożka dokładam Krasińskiego z Nie-boską
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 20:38   #18
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

mnie sie nasuwa Gombrowicz.
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 20:41   #19
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
i wszyscy dostaniemy dożywocie
Skąd, tylko Margo. My będziemy nosić paczki i odwiedzać ją z Burymi Za to Margo zostanie męczennicą wolfdoga i wszystkie wilczaki będą przez wieki wyć o niej legendy swoim młodym
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009, 20:42   #20
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

moze na to spojrzec z innej strony - to w cale nie jest na serio...
tak jak tutaj:



niby na serio ale tak na prawde po prostu jaja
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org