Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-03-2009, 20:17   #1
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default Zdjęcia i prawo do ich publikacji.

Ja ze swojej strony zezwalam wszystkim osobom na publikacje zdjeć jakie zostały zrobione przez moją osobę.
Wszystkie zdjęcia jakie dostaną, a przedstawiają ich psy czy nawet te osoby stają się automatycznie wspólną własnością.
Zdjęcia przedstawiające wyłącznie moją osobę lub mojego psa należą tylko do mnie. Wszystkie inne sa wspólne.
Mogą takie zdjecia sobie też sami pobierać z galerii czy strony internetowej i je publikować jako własne.
Nie pozwalam jedynie na modyfikowanie moich zdjeć pod kątem obraźliwym czy jakim kolwiek innym gdzie mogły by być wykorzystane do ośmieszenia kogokolwiek.
Każdy też kto sie zwróci może takie zdjecia dostać mailem lub w innej formie.
Inne osoby chcące pobrać sobie zdjecia, które ich nie dotyczą mogą to zrobić. Mogą je wykorzystywać do własnych celów a w przypadku publikacji muszą podać autora zdjęcia.
Zdjecia nie mogą służyć celom marketingowym jeśli właściciel i autor nie wyrażą na to zgody.

Last edited by wilczakrew; 11-03-2009 at 20:46.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 20:29   #2
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Zdjęcia i prawo do ich publikacji.

Rozpoczyna sie czas spotkan, wystaw i wyjazdow... A poniewaz zawsze mamy po takich okazjach cala mase zdjec nie tylko naszych psowi mimo, ze wiekszosc z Was juz nasze zasady zna, to jednak jeszcze raz "oficjalnie":

Pozwalamy na kopiowanie wykonanych przez nas zdjec, bez potrzeby pytania sie o zgode. Mozecie je uzywac na swoich stronach, blogach, pulpitach, drukowac i tapetowac nimi sciany. Poza dwoma wyjatkami:

1) zdjecia te NIE MOGA sluzyc obrazaniu rasy - przedstawianiu jej w negatywnym swietle (nie mowie tu oczywiscie o uzywaniu ich jako ilustracji do artykulow "co wilczak potrafi zniszczyc w domu ).
NIE MOGA tez sluzyc jako zdjecia w ogloszeniach o sprzedazy szczeniat nierasowawych/bezrodowodowych.

2) Jesli juz zdjecia beda podpisane to prosilabym, aby umieszczac tam rzeczywistego autora, bo zdarzaly sie przypadki, ze nasze zdjecia "zawlaszczali" sobie inni - umieszczac informacje, ze zdjecia te sa ich autorstwa...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 20:29   #3
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

j.w. Aga
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 21:35   #4
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Ja również się podpisuje pod takimi zasadami wszystkimi 16-toma łapami
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009, 22:00   #5
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

A ja jeszcze "oficjalnie" dodam informacje o sprawach technicznych.

Przy wiekszosci zdjec w galerii podane sa osoby, ktore podeslaly zdjecie (zwykle jest to autor fotek). Przy niektorych zdjeciach (w tym przy ok 20.000 starych fotek importowanych z poprzedniej galerii) jako autor widnieje 'admin'. Oznacza to, ze autor jest NIEZNANY. "Admin" podsyla tez fotki przeslane nam nie bezposrednio do galerii, ale na emaila Wolfdoga.

Jesli w galerii zauwazyliscie swoje fotki podpisane "adminem" lub nickiem innej osoby to chetnie takie zdjecia przeedytujemy - umiescimy w miejscu autora Waszego nicka. To nei tylko plus (i reklama) dla Was, ale takze spora pomoc dla osob, ktorzy chca dane fotki uzyc - latwo moge dzieki temu dotrzec do autora zdjec.

Aby dokonac zmian wystarczy przeslac nam na priva URLe zdjec (ewentualnie ich numery ID) lub nazwy kategorii (jesli np. wszystkie zdjecia w jakiejs kategorii sa Waszego autorstwa)....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2009, 15:48   #6
igienator
The Grim Reaper
 
igienator's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Location: Łódź
Posts: 316
Default

Jeśli chodzi o mnie - wszystkie moje zdjęcia dotyczące wilczaków udostepniam na tych zasadach:
http://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.5/pl/
Jeżeli komuś ta licencja nie odpowiada, bo chciałby na przykłąd ewentualnie wrzucić zdjecie przedstawiające jego psa na stronę np. hodowli czy cokolwiek, może użyć tego:
http://pl.wikipedia.org/wiki/WTFPL
Do wyboru.
__________________
igienator jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org