Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-02-2009, 16:08   #1
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default Ogloszenia o miotach ('NIE' dla psow bez wyniku HD)

Poniewaz z roku na rok rosnie ilosc miotow postanowilismy, ze mozna wreszcie ulepszyc liste miotow i zrobic mala selekcje (+ 'zmusic' niektorych hodowcow, aby zaczeli troszczyc sie o zdrowie rasy). W kazdym razie w postawowym stopniu - czyli jesli chodzi o wyniki HD...

Od dzisiaj nie dodamy juz ZADNEGO miotu, gdzie jeden lub obydwoje rodzicow nie ma oficjalnych wynikow przeswietlenia na dysplazje.

22.02.2009 z listy zostana wykasowane wszystkie mioty, gdzie nadal nie bedziemy mieli danych na temach wynikow HD rodzicow.

Aby dodac wyniki HD do bazy danych nalezy przeslac skan /lub fotke/ na adres ([email protected]).
Skan lub fotke wyniku mozecie rowniez dodac do galerii swojego psa - w ten sposob rowniez do nas dotrze.
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 16:26   #2
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

No to polowa miotow zniknie...
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 16:31   #3
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
No to polowa miotow zniknie...
A czy to zle? Kupilabys psa z miotu po niebadanych rodzicach?

A co sie oszukiwac - czesc miotow nie ma wynikow by byly slabe i hodowcy najzwyczajniej je ukrywaja...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 16:54   #4
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default

Pozdrowienia dla Margo . Jestem za ! ! ! ! !! ! ! ! ! poznałem już takiego jednego pseudo hodowcę Wilczaków i mam nadzieję że ktoś z takimi świrami zrobi porządek
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 17:06   #5
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Margo, tu wielki POKŁON za tą inicjatywę
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 17:53   #6
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
22.02.2009 z listy zostana wykasowane wszystkie mioty, gdzie nadal nie bedziemy mieli danych na temach wynikow HD rodzicow.
Nawet jak potomstwo ma prześwietlenie?
Ciekawy timing takiej rewolucji.

Na angielskim forum były inne propozycje - wyraźnego wyróżnienia gdzie jest prześwietlenie a gdzie nie na przykład. No ale heh jasne, lepiej wykasować jakby nie było konkurencję.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 18:55   #7
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Nawet jak potomstwo ma prześwietlenie?
Czy to, ze jakis szczeniak ma wynik HD oznacza wedlug Ciebie, ze jego rodzicow nalezy traktowac jako psy przebadane?

Moge Tobie pokazac psy z HD-A, gdzie nie tylko rodzice maja slabe wyniki, ale i dziadkowie.
Bo nawet po psach z HD-E rodza sie CZASEM zdrowe szczeniaki. Tzn bez HD (choc zwykle jednak niosace sklonnosc do dysplazji w genach)...

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Ciekawy timing takiej rewolucji.
Dlaczego? Zbieralo sie to od dawna i biorac pod uwage, ze Hartl sam byl prekursorem takich badan w CZ, a poparty innymi, wprowadzil juz ponad 13 lat temu u CzW zakaz hodowania na psach niebadanych lub z wynikiem gorszym niz HD-C, to raczej powinienes powiedziec "lepiej pozno niz wcale"...

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Na angielskim forum były inne propozycje - wyraźnego wyróżnienia gdzie jest prześwietlenie a gdzie nie na przykład. No ale heh jasne, lepiej wykasować jakby nie było konkurencję.
Jaka konkurencje? Jesli ktos hoduje bez badan to wybacz, ale to ZADNA konkurencja...

Ale serio - dziwi mnie Twoje podejscie, bo jako wlasciciel wilczaka powinienes byc raczej za tym, aby dazyc do polepszenia i jednak byc za tym, aby wlasciciele nie budzili sie nagle z wiadomoscia, ze rodzice ich szczeniaka zostali wreszcie przebadani i maja ciezka dysplazje...
Ewentualnie dowiadywali sie dopiero "od zyczliwych", ze nie jest prawda, ze rodzice szczeniaka nie byli badani, ale maja tak zle wyniki, ze hodowca je najzwyczajniej ukrywa...

Poza tym wydaje mi sie, ze nie zrozumiales - nie chodzi o kasowanie miotow z BAZY DANYCH. Ale z listy miotow, ktore sa reklamowane na Wolfdogu... Badanie HD jest WAZNE (bo chodzi o zdrowie psa), OGOLNODOSTEPNE i no TANIE (bo wykonuje sie je jedynie raz w zyciu). Nie widze ZADNYCH powodow, ktore bylyby uzasadnieniem dla rozmnazania psow bez wyniku HD....

A na angielskim forum wiekszosc byla za calkowitym wyrzuceniem takich miotow ('za' byli glownie hodowcy hodujacy wlasnie na niebadanych psach...)
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 19:14   #8
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Bardzo dobry pomysł i ja jestem za .
Nadmienie, ze nie ma tu mowy o eliminowaniu konkurencji bo nikt rozsądny nie kupi szczeniaka po psach niebadanych.
Kazdy to sprawdza i ja też to sprawdzałem.

Ja poszedł bym dalej i zmodyfikował również baze danych.
Mozna by zaznaczać jaki pies nie ma jeszcze prześwietlenia w bardzo wyraźny sposób. ( PIES JESZCZE NIEBADANY )
Oczywiście jeśli już dawno je powinien mieć.
Moze to zmusiło by właścicieli do takich badań.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 19:22   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ale to by było jakieś dziwne wytykanie palcami. zauważ, że w "metryce" tabelkowej psa masz datę urodzenia, więc to żaden problem policzyć w jakim wieku jest pies, który nie ma badania.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 19:29   #10
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Jak najbardziej jestem ZA takim wyszczególnieniem. Mam nadzieje ze to zmobilizuje właścicieli do badań, a co za tym idzie do "ulepszenia" kolejnych pokoleń CzW.
Ogromne brawa za inicjatywę

Smuci natomiast fakt, że znów super pomysł budzi kontrowersje wśród niektórych i jest wbijany młotkiem, żeby sie nie wychylał

Pozostaje zadać sobie pytanie, czyjego dobra chcemy-tylko swojego czy wspólnego: pies+właściciel...
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 21:55   #11
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Margo, napisałaś:
Quote:
22.02.2009 z listy zostana wykasowane wszystkie mioty, gdzie nadal nie bedziemy mieli danych na temach wynikow HD rodzicow.
na co ja zadałem pytanie: a co jeśli rodzice nie byli przebadani, a miot został i ma wyniki ok? Też zostanie wykasowany?

Quote:
Jaka konkurencje? Jesli ktos hoduje bez badan to wybacz, ale to ZADNA konkurencja...
Dobrze wiesz że jest. Dla kogoś uświadomionego kynologicznie może nie, ale dla przeciętnego jełopa który chce mieć wilka i nawet jak wejdzie na wolfdoga i poczyta to i tak stwierdzi 'szpanerzy' itd i będzie utrzymywał że 'papiery' to wymysł dla podniesienia ceny - to jest twoja konkurencja i tańsza alternatywa.
Co ja myśle o takich ludziach to dobrze wiesz, wielokrotnie głośno i dobitnie mówiłem tutaj. Ale tym nie mniej są.

Quote:
Ale serio - dziwi mnie Twoje podejscie, bo jako wlasciciel wilczaka powinienes byc raczej za tym, aby dazyc do polepszenia i jednak byc za tym, aby wlasciciele nie budzili sie nagle z wiadomoscia, ze rodzice ich szczeniaka zostali wreszcie przebadani i maja ciezka dysplazje...
Chyba zauważyłaś że CIRI ma badania zrobione najszybciej jak mogła. Ja się czepiam szczegułów i nieścisłości.

Quote:
Poza tym wydaje mi sie, ze nie zrozumiales - nie chodzi o kasowanie miotow z BAZY DANYCH. Ale z listy miotow, ktore sa reklamowane na Wolfdogu...
To pisz wyraźniej i jednoznacznie w ogłoszeniach Bo dla mnie to wyglądało jak groźba usunięcia z bazy. A w ten sposób problemu nie rozwiąże się - usuwając informację.

Quote:
A na angielskim forum wiekszosc byla za calkowitym wyrzuceniem takich miotow ('za' byli glownie hodowcy hodujacy wlasnie na niebadanych psach...)
W ankiecie jedno, w dyskusji drugie. W dyskusji przeważało żeby wskazywać niebadane.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009, 00:10   #12
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Ja poszedł bym dalej i zmodyfikował również baze danych.
Mozna by zaznaczać jaki pies nie ma jeszcze prześwietlenia w bardzo wyraźny sposób. ( PIES JESZCZE NIEBADANY )
Oczywiście jeśli już dawno je powinien mieć.
Moze to zmusiło by właścicieli do takich badań.
Tzn jesli chodzi o wlascicieli to maja prawo przeswietlac, ale nie musza. To ich wybor. Oczywiscie dla nas kazde badanie to dodatkowe informacje, ale... w tym wypadku nie bedziemy "scigac", a jedynie zachecac...

Natomiast Twoj pomysl jest swietny w przypadku psow, ktore sa rozmnazane ("hodowlane"), ale nie maja badan. Rzeczywiscie zapisze sobie, aby przy wszystkich sukach i psach, ktore byly uzywane w hodowli, ale u ktorych wyniku nie ma w bazie pokazywala sie na czerwono wlasnie taka informacja (moze z jakims dodatkowym wytlumaczeniem).
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009, 00:17   #13
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Bardzo dobry pomysł i ja jestem za .
Nadmienie, ze nie ma tu mowy o eliminowaniu konkurencji bo nikt rozsądny nie kupi szczeniaka po psach niebadanych.
Kazdy to sprawdza i ja też to sprawdzałem.

Ja poszedł bym dalej i zmodyfikował również baze danych.
Mozna by zaznaczać jaki pies nie ma jeszcze prześwietlenia w bardzo wyraźny sposób. ( PIES JESZCZE NIEBADANY )
Oczywiście jeśli już dawno je powinien mieć.
Moze to zmusiło by właścicieli do takich badań.
mi się wydaje, że właściciela niehodowlanego psa baza danych ma prawo nie interesować... ale może jeśli przy wizytówce psa pojawi się potomstwo lub pies znajdzie się w planowanych miotach to "informacje nie są dostępne" zamieniało by się na "potencjalne HD E"
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009, 00:26   #14
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Natomiast Twoj pomysl jest swietny w przypadku psow, ktore sa rozmnazane ("hodowlane"), ale nie maja badan. Rzeczywiscie zapisze sobie, aby przy wszystkich sukach i psach, ktore byly uzywane w hodowli, ale u ktorych wyniku nie ma w bazie pokazywala sie na czerwono wlasnie taka informacja (moze z jakims dodatkowym wytlumaczeniem).
No to jest zdecydowanie lepszy pomysl.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org