Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-05-2011, 07:18   #21
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Ja sobie tlumacze ze to jak z ludzmi, kazdy dorasta inaczej, jednym szybko sie rosnie inni potrzebuja czasu zeby wystrzelic. Moj Uro zre jak slon a chudy jak patyk. Dzis wszedl nam w firmie na wage i niecale 18 kg. Z ta jego sierscia tak nie widac ale, jak wczoraj sie w jeziorze pomoczyl to sie az przerazilam jego chudymi i dlugimi nozkami i tym malym zadkiem. Chcialabym zeby tyci przytyl, ale skoro sam jeszcze nie wrzuci swojej malej pupiny do samochodu to lepiej dla moich plecow ze wazy tak malo.
Taki właśnie w tym wieku ma być! Jeśli chcesz mieć kiedyś wilczaka z dobrymi stawami i z pięknym ruchem musisz nerwowo wytrzymać wszystkie komentarze o chudzielcu, zabiedzonym lisku, chudym kojocie, itd. Pooglądaj młode wilczki w YouTubie- szczeniaczki z miotu U z Peronówki można śmiało z nimi pomylić, dlaczego więc miałyby się inaczej rozwijać?
I jeszcze jedno, waga w dużej mierze zależy od grubości kości. Wilczak o smukłej sylwetce będzie zawsze ważył mniej niż nawet bardzo szczupły pies posiadający solidniejszy kościec. Moim zdaniem szczeniak, podobnie jak dziecko, je tyle, ile chce i potrzebuje, ma różne fazy i etapy i nie ma w ogóle sensu tego "regulować". Sam się nie zagłodzi.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2011, 08:50   #22
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Wiem ze dzieki temu ze Uro jest chudzinka ma szanse na lepsze stawy , ale mimo tego gdzies w srodku jak na niego patrze robi mi sie smutno, tym bardziej jak slysze kasliwe komentarze. Rada tylko jedna trzeba sie przyzwyczaic i czekac az wyrosnie.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2011, 09:15   #23
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Taki właśnie w tym wieku ma być! Jeśli chcesz mieć kiedyś wilczaka z dobrymi stawami i z pięknym ruchem musisz nerwowo wytrzymać wszystkie komentarze o chudzielcu, zabiedzonym lisku, chudym kojocie, itd. Pooglądaj młode wilczki w YouTubie- szczeniaczki z miotu U z Peronówki można śmiało z nimi pomylić, dlaczego więc miałyby się inaczej rozwijać?
I jeszcze jedno, waga w dużej mierze zależy od grubości kości. Wilczak o smukłej sylwetce będzie zawsze ważył mniej niż nawet bardzo szczupły pies posiadający solidniejszy kościec. Moim zdaniem szczeniak, podobnie jak dziecko, je tyle, ile chce i potrzebuje, ma różne fazy i etapy i nie ma w ogóle sensu tego "regulować". Sam się nie zagłodzi.
Zgadzam się, zgadzam z Roną
A na poprawę humoru pooglądaj sobie też fotki mojej Unki http://www.wolfdog.org/drupal/pl/gallery/subcat/1/10354/
ta była chudzielcem długo, długo, a w lecie robiła za "zagłodzonego" pieska
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2011, 09:17   #24
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Wiem ze dzieki temu ze Uro jest chudzinka ma szanse na lepsze stawy , ale mimo tego gdzies w srodku jak na niego patrze robi mi sie smutno, tym bardziej jak slysze kasliwe komentarze. Rada tylko jedna trzeba sie przyzwyczaic i czekac az wyrosnie.
Widzę, że przechodzisz etap, który często przechodzą właścicieli pierwszego szczeniaczka czw Moja dobra rada:
Niech Ci się nie robi smutno. Mając wilczaka musisz mieć skórę słonia (nomen omen) w stosunku do przechodniów, szkoleniowców, niektórych współ-wystawców a czasem nawet... sędziów . To nie są psy dla osób, którymi łatwo manipulować i wmawiać im że "białe to czarne", tylko dla twardzieli, co swoje wiedzą. Więc wiedz swoje (a jak nie wiesz, to pytaj Margo albo na forum ), postępuj z młodym konsekwentnie i na pewno będzie dobrze. Pamiętaj, że zdecydowana większość ludzi z którymi rozmawiasz wie o wilczakach ZNACZNIE mniej od Ciebie.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2011, 10:29   #25
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Z ta twarda sloniowa skora to sie zgodze, posiadnie wilczaka uczy cierpliwosci i konsekwencji i w jego wychowywaniu i tez w kontaktach z innymi ludzmi. Czasami czlowieka az krew zalewa gdy sie naslucha tych ekspertow od wszystkich ras, ale czasem tez bywaja urocze i zabawne sytuacje.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org